Firefly Serenity (#1): Those Left Behind

Serenity (#1): Those Left Behind

Serenity (#1): Those Left Behind

Po zpackané loupeži na planetě Constance se Mal se svou posádkou vydává vstříc novému úkolu. Musí najít na vyřazených plavidlech věc, po které Badger touží. Mezitím tajemní agenti s modrými rukavicemi hází Dobsonu pomocné lano, aby se mohl pomstít Malovi.

1 0
2.4.2017

Základní údaje

Původní název: Serenity: Those Left Behind
Scénář: Joss Whedon a Brett Matthews
Kresba: Will Conrad
Rok vydání: 20. 7. 2005 – 9. 9. 2005
Nakladatelství: Dark Horse Comics
Jazyk: Angličtina
Počet stran: 96
Chronologie děje: Před filmem Serenity
Počet prodaných kopií: 85 000

Shrnutí děje

Pastor Book vede kázání v jednom městě vnější planety Constance, aby odlákal veškerou pozornost, protože Mal s Jaynem a se Zoe vykrádají místní banku. Vyruší je však skupina, která má o peníze také zájem a která navíc pracuje pro Minga a Fantyho. Plán se hatí a pozornost obyvatel města se upíná na boj o peníze, který doprovází přestřelka a exploze granátu. Book proto musí zachránit situaci a ukradne vozidlo, se kterým vyzvedne ostatní ze šlamastyky, a Kaylee s Washem použijí Serenity k převržení vodojemu, což pronásledující dav zastaví. Po návratu na palubu lodi připomene Inara Malovi, že stále plánuje odejít.


Mezitím se na planetě Whitefall objeví agenti s modrými rukavicemi a zabijí bodyguarda, který chrání bývalého agenta Lawrence Dobsona. Lawrence se od agentů dozví, že hledají společnou věc, Serenity. Dobson však prohlásí, že mu jde pouze o Mala, kterému se chce pomstít za své zranění, a že mu brzdí rozjetý plán, se kterým mu agenti milerádi pomohou.

Na planetě Persephone se posádka Serenity setká s Badgerem, který má informace o velké bitvě, o Sturges (probíhala během války o sjednocení), která prý proběhla kvůli nákladu peněz na jednom z plavidel. Nabízí jim tedy práci, se kterou členové posádky souhlasí, pouze Inara chce být nejdřív vysazena na plánovaném místě. To Mal odmítne a pohádá se s pastorem Bookem, který jej udeří. Poté Serenity přiletí k obrovskému poli trosek lodí z bitvy, a když Mal, Jayne a Zoe prohledávají jedno z plavidel, najdou Serenity agenti s modrými rukavicemi. Ti mají vlastní malou loď, kterou se připojí k Serenity, protože se chtějí dostat na její palubu.

Jejich přítomnost vycítí River, která Simonovi a Inaře řekne, že je něco v nepořádku s „břichem“ lodi. Mal se s pomocníky mezitím dostane na souřadnice, které obdržel od Badgera, tam však najde pouze čekajícího Dobsona a jeho kumpány.

Na Serenity Kaylee se Simonem kontrolují nákladní prostor a zjistí, že se do něj chtějí dostat nakládacím otvorem agenti s modrými rukavicemi. Tomu se všichni na lodi snaží zabránit. Wash dostane nápad, že proletí s lodí kolem trosek tak těsně, aby odstranil z trupu jejich plavidlo. Mal, Jayne a Zoe se dostanou na Serenity a Wash pomocí plného výkonu trysek zničí pronásledující loď s agenty. Poté již mohou vysadit Inaru na plánovaném místě. Nedlouho poté Aliance objeví mezi troskami zbytky těl agentů s modrými rukavicemi a úkolem získat River je pověřen další agent.

Postavy

River, Simon, Wash, Zoe, Kaylee, pastor Book, Inara, Jayne, Mal, Badger

NÁSLEDUJÍCÍ DÍL >>>

Foto: Dark Horse Comics

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Seriál Firefly už nezavítá na televizní obrazovky


Seriálu Firefly bohužel nepřálo štěstí, a tak byl po jedné řadě stažen z vysílání a předčasně ukončen. Proto nezbývá nic jiného než hledat spásu ve filmovém a komiksovém pokračování.

Filmové pokračování

Serenity

Název snímku: Serenity
Premiéra: 30. 09. 2005
Režie: Joss Whedon
Scénář: Joss Whedon
Hudba: David Newman
Stopáž: 119 minut

Hrají: Nathan Fillion, Gina Torres, Alan Tudyk, Morena Baccarin, Adam Baldwin, Jewel Staite, Sean Maher, Summer Glau, Ron Glass, Chiwetel Ejiofor, David Krumholtz, Michael Hitchcock, Sarah Paulson, Nectar Rose, Glenn Howerton, Tamara Taylor, Demetra Raven.

PROFIL FILMU | OHODNOŤTE FILM

Reklama

Komiksové pokračování

PRVNÍ ČÁST

DRUHÁ ČÁST


Reklama

Narozeniny

Sledujte nás