FlashForward (Vzpomínka na budoucnost)
83/100 - 80×

FlashForward(Vzpomínka na budoucnost)

Co kdybyste na okamžik dokázali vidět svoji budoucnost – tak jak bude váš život vypadat za šest měsíců? Začali byste se na to, co se stane, těšit … a nebo byste se snažili to zastavit?

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | ABC | 42 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Mysteriózní
hrají
Christine Woods (Janis Hawk), Peyton List (Nicole Kirby), John Cho (Demetri Noh), Jack Davenport (Lloyd Simcoe), Joseph Fiennes (Mark Benford), Dominic Monaghan (Simon), Courtney B. Vance (Stanford Wedeck)

Mozaika

Mozaika

Během jediného okamžiku upadla celá lidská populace planety Země na 2 minuty a 17 vteřin do bezvědomí, během kterého zahlédla část vlastní budoucnosti. Jaká šokující mozaika bude odhalena, až někdo všechny její střípky poskládá dohromady?

0 0
26.9.2009

Výpadek (v originále „Global Blackout“)

6. října 2009 ve 14:00 východoamerického časového pásma upadlo sedm miliard lidí přesně na 137 vteřin do bezvědomí. „Bezvědomí“ však přesto není ten správný výraz. Kdo zrovna neseděl v letadle stovky metrů nad zemí nebo se netrénoval v hloubkovém potápění, se po svém probuzení stal součástí celosvětového fenoménu. Každý obyvatel planety Země během těchto 137 vteřin spatřil záblesk z vlastního života vzdáleného půl roku do budoucnosti (tedy z jedné hodiny po půlnoci, 30. dubna 2010 podle stejného časového pásma). Každý člověk tak v sobě nyní přechovává část unikátní informace, střípek z budoucnosti lidského pokolení.

„Mosaic Collective“

Vyšetřování této bizarní události na základě porovnávání jednotlivých vizí vede speciální agent FBI Mark Benford, který sám sebe na tomto případu viděl pracovat právě ve svém záblesku. Co všechno nám tedy Mozaika zatím odhalila?

 • Andata, Zoey – viděla svatbu jí a Demetrie, což je nadmíru zajímavé, protože naopak Demetri žádnou vizi neměl. (137 Sekunden)
 • Banks, Fiona – inspektorka Scotland Yardu, která měla v Londýně (vidění tedy proběhlo 30. dubna v 6:00 místního času) pracovní schůzku s agentem FBI Alem Goughem, když do zavřeného okna její pracovny vletěl pták. Oba dva tuto vizi sdíleli. (No More Good Days)
 • Benford, Charlie – její vize je pro nás zatím záhadou, jistě však víme, že zahrnovala i Dylana Simcoa, syna Lloyda Simcoa, kterého ve svém flashforwardu spatřila zase její matka. Charliina vize má rovněž něco společného s „D. Gibbonsem“, jedním z hlavních podezřelých Výpadku. (White To Play)
 • Benford, Mark - Markovo vidění je hlavní impulz pro FBI začít se spojováním nejrůznějších vidění do souhrnné „Mozaiky“ – sám sebe ve svém záblesku totiž viděl na tomto případu pracovat. Během práce v kanceláři ho však náhle obklíčí ozbrojení muži v maskách. S čím se už ale zrovna moc nešíří (především své manželce Olivii) je, že se ve své budoucnosti bude zase hojně poddávat alkoholu. (No More Good Days)
 • Benford, Olivia - za šest měsíců se vidí žít s jiným mužem, než je její manžel Mark. Svého budoucího milence dnes sice ještě nezná, my už však víme, že se jedná o otce dítěte, kterému Olivia zachránila život po Výpadku. (No More Good Days)
 • Geyer, Rudolf – za šest měsíců se bude vracet do Spojených států z německého vězení díky (zdánlivě bezvýznamným) informacím, které sdělil agentu Benfordovi právě o svém vidění a udállostí po něm. (137 Sekunden)
 • Gibbons, Deirdre („Didi“) - pětačtyřicetiletá majitelka cukrárny je ve své vizi na telefonu pravděpodobně s bankou ohledně její kreditní karty, kterou si zkopíroval a poté používal podezřelý, o kterém si Mark Benford kvůli svému flashforwardu mylně myslel, že právě on je „D. Gibbons“. (White To Play)
 • Gough, Al – zažil sdílenou vizi s inspektorkou Fionou Banks v její kanceláři v New Scotland Yardu. (No More Good Days)
 • Hawk, Janis – přestože je momentálně již delší dobu nezadaná, ve svém vidění je v nemocnici na ultrazvuku v sedmnáctém týdnu těhotenství. Čeká malou holčičku. (No More Good Days)
 • Kirby, Nicole – byla pod vodou a neznámý útočník ji topil, přičemž cítila, že si to zaslouží. Nato zemřela. (Black Swan)
 • Noh, Demetri - narozdíl od ostatních Demetri během Výpadku žádnou vizi neměl. Bojí se, že je tomu tak proto, že za půl roku už nebude mezi živými. Možná je v tom ale něco víc. (No More Good Days)
 • Segovia, David - spal ve své ložnici společně se svou ženou, když ho přichází vzbudit tajná služba. V současnosti je Segovia sice prezidentem Spojených států, v jeho flashforwardu už tomu tak ale pravděpodobně není, protože podle výpovědi senátorky Joyce Clemente byla prezidentkou ona. (Gimme Some Truth)
 • Simcoe, Lloyd -prožil sdílenou vizi s Olivií Benford, přestože byl ve flashforwardu od ní odvrácen, kvůli čemuž ji později nepoznal. Během flashforwardu s někým telefonuje, poblíž můžeme slyšet děti (možná Lloydův syn Dylan a Oliviina dcera Charlie). (Black Swan)
 • Wedec, Stanford - ve své vizi právě „relaxoval“ na pánských toaletách a pročítal si sportovní výsledky. Jejich znalost by se mu za půl roku mohla náramně hodit. (No More Good Days)
 • Stark, Aaron – na neznámém místě připomínající provizorní ošetřovnu se setkává se svojí dcerou, která však měla už kdysi zahynout v Afganistánu. (No More Good Days)
 • Udaya, Nhadra – záhadná žena, která ve svém flashforwardu údajně četla zprávu o zabití agenta Demetri Noha 15. března 2010. (White To Play)
 • Wedeck, Felicia – manželka losangeleského ředitele FBI se ve svém flashforwardu viděla ukládat ke spánku asi desetiletého chlapce z Blízkého Východu, které však v reálném čase nikdy předtím neviděla. (137 Sekunden)

Vrány

Když se Rudolf Geyer, bývalý nacista vězněný v Mnichově, probral po Výpadku, před jeho oknem na dvoře věznice ležely desítky mrtvých vran (přestože na zvířata podle všeho Výpadek nijak neúčinkoval). A nejen to, vrány takto pravděpodobně pomřely na celém světě nebo alespoň na většině území. Když se agent Mark Benford rozhodl tuto zkutečnost prozkoumat podrobněji, zjistil, že k podobné události došlo už v roce 1991 v Somálsku. V oblasti Ganwar tam během jednoho dne vymřely veškeré vrány. Při tomto incidentu navíc obyvatelé Ganwaru během téhož dne za záhadných okolností ztratili vědomí.

Tuto událost před osmnácti lety sledoval i malý chlapec. Nad městem plným mrtvých ptáků se vznášel obrovský mrak ve tvaru vrány.

Join the Mosaic

Webové stránky jointhemosaic.com jsou projektem televizní stanice ABC určeným pro fanoušky jejich nového seriálu FlashForward, a napodobují tak oficiální stránky FBI, které jsou v příběhu seriálu založeny za účelem shromáždění nejrůznějších příběhů z budoucnosti. Po registraci na webu ABC můžete přidávat váš vlastní flashforward nebo se podívat, co „prožili“ ostatní uživatelé ze všech koutů světa. Vedle toho si můžete prohlížet videa opět spadající do fiktivního světa FlashForward. Jedná se o weblogy lidí, kteří se taktéž podílí o své vize (všechny pohromadě můžete najít také zde).

Thumbnail Play icon

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama