For All Mankind
91/100 - 47×

For All Mankind

Seriál For All Mankind sleduje alternativní historii, ve které to byli Sověti, kdo jako první přistáli na Měsíci a vesmírný závod mezi Spojenými státy a Sovětským svazem tak nikdy neskončil. Jak by to ovlivnilo technologický pokrok? A kam by to lidstvo zavedlo?

USA | 2019 | Pauza
vysílání
4 sezóny | Apple TV+ | 60 minut
žánr
Drama, Historický, Sci-fi
hrají
Joel Kinnaman (Edward Baldwin), Shantel VanSanten (Karen Baldwin), Michael Dorman (Gordo Stevens), Sarah Jones (Tracy Stevens), Wrenn Schmidt (Margo Madison), Jodi Balfour (Ellen Waverly), Sonya Walger (Molly Cobb), Krys Marshall (Danielle Poole), Cynthy Wu (Kelly Baldwin), Casey W. Johnson (Danny Stevens), Coral Peña (dospělá Aleida Rosales), Edi Gathegi (Dev Ayesa), Olivia Trujillo (mladá Aleida Rosales)

dospělá Aleida Rosales

dospělá Aleida Rosales

Mladá žena pocházející z Mexika, kterou už odmalička zajímá vesmír a chce dosáhnout svého snu a pracovat pro vesmírný úřad NASA.

Sezóny 2
2021 - 2022

Aleida pochází z mexického města Parras de la Fuente. Když jí na konci června 1969 zemřela matka, společně se svým otcem a dalšími lidmi utekli do amerického Houstonu, a to přesně v den přistání Apolla 11 na Měsíci. Její otec získal práci uklízeče v NASA a Aleida má tak o něco blíž k této vesmírné agentuře, pro niž by jednou chtěla pracovat, protože ji odjakživa vesmír fascinoval. Jelikož zde svého otce někdy navštěvuje, setkává se zde se zaměstnankyní řídícího střediska Margo Madisonovou. Ta v ní spatří potenciál a vezme ji pod svá křídla v naději, že pro ni zajistí lepší budoucnost. Když je ale její otec deportován, Aleidin život se změní a ona prchá pryč.

Během následující dekády Aleida nasbírala spoustu vědomostí v oblasti techniky a stala se jednou z nejlepších techniček. Bohužel se jí ale nedařilo udržet si nějakou práci, protože nebyla zrovna ukázněná a ani týmová hráčka. A pokud chce zůstat v USA, musí mít práci. Margo ji proto v roce 1983 vyhledá a nabízí ji místo inženýrky v NASA. Aleida se nejdříve zdráhá, ale místo nakonec přijme a tím začíná její cesta vzhůru po žebříčku v NASA.


Rodina:

  • Octavio Rosales (otec)
  • Graciana Rosales (matka) †
  • Victor Diaz (manžel)
  • Javier Diaz (syn)

Lety do vesmíru:

  • Aleida poprvé letí do vesmíru v roce 1992, aby na měsíční základně Jamestown dohlédla na sestavení motoru pro misi na Mars.

Foto: Apple

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Stav titulků

Epizoda S03E10: Stranger in a Strange Land

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Titulky pocházejí z oficiálního zdroje Apple TV+.

Po zhlédnutí nezapomeňte epizodu ohodnotit.

Diskutovat o ní můžete v příslušné diskuzi.

Nepřehlédněte

Do vesmíru se poletí i počtvrté

Do vesmíru se poletí i počtvrté

Na letošním Comic-Conu v San Diegu, kde má svůj panel i seriál For All Mankind, bylo oznámeno, že byla seriálu potvrzena čtvrtá série. Ta se začne připravovat příští měsíc a dočkat bychom se jí měli v příštím roce.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Úvodní znělka

Seriál má i jedinečnou úvodní znělku, na kterou se zde můžete podívat.

Thumbnail Play icon

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Filtr seriálů
Reklama