Foundation (Nadace)
0/100 - 0×

Foundation(Nadace)

Příběh se odehrává ve velmi vzdálené budoucnosti, ve které již lidstvo osídlilo celou Galaxii a vytvoří jednu velkou říši, která sjednocuje všechny planety, na kterých lidi žijí. Během této doby je vyvinuta věda psychohistorie, která říká, že je možné předpovídat chování velkých mas lidí.

USA | 2021 | V přípravě
vysílání
1 sezóna | Apple TV+ | 55 minut
žánr
Drama, Sci-fi
redaktoři
Zira


Přinášíme vám novinky o seriálu Foundation

Přinášíme vám novinky o seriálu Foundation

V následujícím článku se dozvíte, kde přesně se seriál natáčel, kdy přesně bychom měli seriál očekávat na streamovací platformě Apple TV+ nebo kolika epizod se v první řadě či v celém seriálu do budoucna dočkáme.

5 1
20.2.2021

Velmi očekávanou séri Foundation začali natáčet v maltském filmovém studiu, kde se využívají mohutné vodní nádrže. Zároveň se natáčení odehrává také na různých dalších místech po celém ostrově, včetně pevnosti Manoel. Kromě využití jedinečných zařízení ostrova mluvil producent Michael Malone, o tom, jak bude ostrov ve světě Foundation vlastně fungovat jako vodní svět.

Malta byla vždy součástí plánu. Máme vodní planetu a Malta má velké vodní nádrže – na světě jich není mnoho. Jedna z hlavních sekvencí v seriálu má co do činění s mnoha vodními scénami a vždy jsme mysleli na Maltu jako na naši primární lokaci.


Stejně jako v případě většiny produkcí v roce 2020 museli na několik měsíců natáčení přerušit v důsledku pandemie koronaviru. Avšak bezprecedentní okolnosti znamenaly, že Malta při převzetí seriálu převzala větší roli. Scénárista a showrunner David Goyer k tomu řekl své:

Rozhodli jsme se rozšířit naše natáčení na Maltě a nyní jsou některá místa z Malty kromě vodního světa také součástí seriálu. Rozhodně si myslím, že co se týče žánru sci-fi, tak dojde k oživení. Když přijdou těžké časy, lidé hledají žánr jako formu úniku. Také můžeme vidět příchod online streamování, čímž publikum mění způsob, jakým konzumujeme příběhy. Seriál Game of Thrones je opravdu první z těchto obřích, romanistických seriálů. Nyní se seriálem Foundation můžeme příběh odvyprávět snad v průběhu osmdesáti epizod, takže tak osmdesáti hodin. Na rozdíl od pokusu zhustit to všechno do dvou nebo tří hodin u jediného filmu.

Části první série Game Of Thrones byly natočeny také na Maltě, přičemž drsnou krajinu ostrova využívaly jako pozadí pro řadu ikonických scén.

Naše zkušenosti zde na Maltě byly bezchybné. Hodnota produkce, kterou jsme získali, je výjimečná. Neměli jsme jediné zpoždění, jedině se dá mluvit o pozastavení kvůli překážkám koronaviru.

Na tiskové konferenci připsal filmový komisař pro Maltu Johann Grech úspěch seriálu Foundation Maltě, kde zvládli vše skvěle během celé pandemie.

Poprvé Apple TV+ produkuje seriál na Maltě a pro náš filmový průmysl vytvořil mnoho pracovních míst. Znovu jsme ukázali, že Malta je odolná, zejména v těchto těžkých dobách. Chceme posílit náš vztah se seriálem Foundation tak, aby zde na ostrově nenatáčeli pouze první řadu, ale hned několik.

Očekává se, že seriál vyjde na podzim roku 2021 exkluzivně pro Apple TV+, přičemž první sezóna bude obsahovat celkem deset epizod. Ambicí je, aby se Malta po dobu trvání osmdesáti epizod stala cílenou lokací pro natáčení.

Foto: Apple TV+

Těšíte se na podzim tohoto roku, až odstartuje seriál Foundation? Jste rádi, že tvůrci počítají s osmdesáti epizodami?

Diskuze /8

percival2

Měl bych prosbu, upravte ten popis seriálu. Podle toho bych to nepoznal, i kdybych ty knížky o Nadaci napsal já. Stačí použít některé ze slov Nadace, Seldon, Psychohistorie. Třeba první odstavec v prvním článku byl super.

21.2.2021 | 7:03:59
Martrix

Jak píše percical2, ta kniha je u nás desítky let známá jako Nadace. Není důvod ji tady prezentovat jen v anglickém názvu.

#5 percival2
21.2.2021 | 8:34:50
1Bobesh1

Po přečtení série se obávám, že celý tento projekt je poměrně těžký na zpracování.
Sci-fi, kde hraje prim politika a věda. Dobré je, že to produkuje Apple a ne třeba Syfy (to by bylo něco), díky tomu to má šanci minimálně na průměrné zpracování. Zvučné jméno se nemusí rovnat úspěchu.
Ale držím Applu palce, ať konečně přijdou s prvním hitem…

admin
21.2.2021 | 11:25:39
Qazy

To chtějí natočit 8 řad? To si teda fandí. Bojím se, aby to neskončilo po 2 nebo 3 řadách (nebo i po první). Jestli z toho udělají nějakou „akčňárnu“, fanoušci Nadace je roznesou na kopytech. Pokud se budou více blížit předloze, BFK (Běžný Franta Konzument) jim na to nebude koukat.

#5 percival2
21.2.2021 | 11:57:14
percival2

#4 Qazy: No, jde o to, že ty knížky mají i roztáhnutý děj i akční děj. U těch vědeckých popisů máme konečně možnost počítačové grafiky, jak to udělat méně nudné. No a akční scény? Přibližně na úrovni Hvězdných válek.

Těch 8 řad bude i málo, protože nadace nepřímo odkazuje (přes Daneela) na Ocelové jeskyně a některými odkazy snad i na povídky z Já robot ;-)

#2 Martrix: Mi šlo o perex, v názvu Nadaci mají. A mezitím ho opravili. Velký dík!

#6 AVE_Jirka #8 Zira
21.2.2021 | 13:28:58
AVE_Jirka

#5 percival2: Tak tak je to asi 15 knížek a Asimov je jeden z mých nejoblíbenějších :-).

21.2.2021 | 13:47:33
Geek

David Goyer, ach jo…

21.2.2021 | 14:32:00
Zira

#5 percival2: Já děkuju, že na to bylo poukázáno :)

webmaster
21.2.2021 | 14:40:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama