Fringe (Hranice nemožného)
91/100 - 142×

Fringe(Hranice nemožného)

Věříte v nadpřirozeno? Zajímají vás okrajové vědy? Zkoumáte paranormální aktivity? Všechny člověkem nepochopené jevy mezi nebem a zemí lze v angličtině souhrnně označit také jako fringe. A společně se speciálním vyšetřovacím týmem FBI můžete i vy některým záhadám tohoto i jiných světů přijít na kloub.

USA | 2008 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Akční, Mysteriózní, Sci-fi
hrají
Jasika Nicole (Astrid Farnsworth), Kirk Acevedo (Charlie Francis), John Noble (Dr. Walter Bishop), Blair Brown (Nina Sharp), Anna Torv (Olivia Dunham), Joshua Jackson (Peter Bishop), Lance Reddick (Phillip Broyles)

S02E04: Momentum Deferred

S02E04: Momentum Deferred
8.10.2009
6 210 000
43 minut

V Menfordu dva muži připravují zvláštní zásilku do nákladního auta Elias Cryogenics. Z osobního auta vystoupí muž a všechny, až na řidiče nákladního auta, postřílí. Řidič osobního ujíždí s nákladem a smrtelně raněná ochranka se snaží několika ranami zabít muže spolčeného s únoscem nákladu. Po několika ranách padá muž k zemi a z ran mu vytéká kovově zbarvená tekutina.

V laboratoři Walter Olivii nabízí možnost, jak by možná mohla získat zpět své vzpomínky. Metoda zahrnuje pozření těl červů, nad čímž začne Peter pochybovat. Než se stihne Peter s Walterem pohádat, Olivia červí koktejl vypije. Poté přichází hovor svolávající tým do Menfordu, konkrétně pracoviště Elias Cryogenics. Podle všech informací se krádež uskutečnila v noci a je už třetí za tento týden. Předmětem krádeže jsou vždy zamrazené lidské hlavy. Walter na místě činu nadšeně zkoumá tělo, se rtutí místo krve. Olivii se navrací záblesky vzpomínek z návštěvy Williama Bella. Kolem mužova těla se motá i Charlie – Měňavec. Při nalezení dalšího přístroje na přeměňování podoby se netváří moc nadšeně.

204 Momentum DeferredÚnosce nákladního vozu – zamrazených hlav navštěvuje Charlie-Měňavec. Únosce Charliemu říká, že v tomto těle je už moc dlouho a jeho nadřízení mu nepovolí návrat, dokud nedokončí misi. Nabízí mu, že by mu mohl půjčit svůj přístroj na přeměnu, ale nemělo by to žádnou cenu.Charlie-Měňavec podotýká, že Olivia si už začíná vzpomínat a tak se možná brzy dozví, kde má hledat správnou hlavu.

Broyles probírá s Olivií důvod, proč by další měňavec kradl dodávky. Olivia si myslí, že hledají určitou hlavu, ale neví přesně jakou. Víc nezjistí, protože jí firmy nechtějí vydat seznamy klientů. Mají ale výhodu v tom, že minulý nalezený přístroj na přeměnu byl rozbitý, tento je v pořádku a jeho analýza by mohla prozradit více.

Walter v laboratoří pitvá tělo dalšího měňavce a tvrdí, že to není člověk, ale hybrid člověka a stroje. Za pomoci kombinace rtuti a lidských tkání může brát podobu různých lidí a určitou dobu si ji udržet. Poté chce urgentně mluvit s Olivií. S ní je právě Peter a zkoumá přístroj na přeměnu. Podle něj přístroj právě přenáší velké množství dat. Ale přeruší je Walterovo přivolání do laboratoře. Tam jim vysvětluje, že měňavcovo tělo obsahuje 47% rtuti. Když prošel laboratorní testy těla minulého Měňavce. V těle našel pouze stopy rtuti. Takže Měňavec je stále naživu a Walter ho chce najít za pomoci Rebbecy Kibner, ženy, kterou jsme v minulosti viděli na nahrávce z Walterových pokusů s Bellem. Olivia upozorní Charlieho na to, co zjistili. Charlie odchází do obchodu, kde skupuje všechny rtuťové teploměry. V autě z nich rtuť vylije do kelímku a obsah vypije.

V sídle Massive Dynamic se Olivii vrací další záblesky vzpomínek. Při rozhovoru s Ninou Sharp se shodnou na teorii, že přístroj přenáší data a zachovává vzorec poslední oběti. Nina nabízí, že se pokusí identifikovat poslední oběť a dodává, že každý přístroj byl pro určitého měňavce. V laboratoři Massive Dynamic se jeden pracovník zaváže, že rozbitý přístroj Měňavce opraví podle toho nezničeného a Olivii pošle výsledek do Bostonu, ovšemže přes veřejný server.

204 Momentum Deferred

Walter a Peter navštěvují Rebeccu a ta si na Waltera okamžitě vzpomíná. Vypráví, že díky Walterovi se její schopnosti rozvinuly a ona viděla tváře měňavců i mimo experimenty. Rozlišovala je pomocí určité záře, kterou vydávali. Nyní je její schopnost ve fázi, kdy přichází a odchází. Walter ji přemluví, aby se znovu zúčastnila experimentu. V laboratoři ji na experiment připraví a Astrid se na přání Olivie přihlásí na zabezpečené FTP Massive Dynamic a najde nedokončenou podobiznu poslední podoby Měňavce. Walter začíná experiment a Peter zazvoní na zvonec. Jenže kýžený efekt nepadne na Rebeccu, ale na Olivii, která zkolabuje na zem.

204 Momentum DeferredVe vzpomínkách na návštěvu Bella Olivia vidí Bella, který jí vítá s tím, že je skvělé ji po tolika letech znovu vidět. Omlouvá se za způsob, kterým ji sem dostal, ale existují lidé, kteří se budou snažit jim v setkání zabránit. Olivia je ještě dezorientovaná z přesunu, ale narozdíl od ostatních má přírodní talent. Ostatní se při přesunu roztrhnou. Při dalším záblesku vidí Olivia Bella, jak dýchá pomocí respirátoru. Diskutují o Walterových a Bellových pokusech s drogami. Bell tvrdí, že nechtěl nikomu ublížit, ale Olivia se ohrazuje, že některým dost ublížili. Další záblesk ukazuje Bella, jak mluví o tom, že věděl o nadcházející válce, a proto byl nutný ochránce, který by zabránil přestupu nepřátel do našeho světa. Sáme Bell se do naší reality už navrátit nemůže a nepřátelé vyvinuli biomechanické vojáky měnící podobu, kteří jako první vlna přišli do našeho světa, jako hybridé mohou přecházet z jednoho světa do druhého mnohem častěji. Jenže Olivia Bellovi nevěří a zmiňuje hrozivé experimenty, které Massive Dynamic dělal. Myslí, že právě Bell začal tuto interdimenzionální válku a chce znát plnou pravdu. Bell tvrdí, že pravda nakonec vyjde na povrch a Olivia mu vůbec nemusí věřit. Jen by ho měla přijmout jako spojence. Nový záblesk a Bell varuje před poslední a nejhorší bouří, která kdy byla. Měňavci hledají někoho, kdo jim pomůže otevřít bránu mezi světy a Olivia ho musí najít první. Právě Olivia byla nejsilnější ze všech dětí, které s Walterem připravovali. Ukáže Olivii symbol, který si má zapamatovat a ukázat Nině. Jenže jejich čas vypršel a Bell zazvoní na zvon. Řekne jí frázi, kterou má říci Peterovi a říká, že se má držet po Peterově boku. Vysvětluje, že Olivii vytáhl z havarujícího auta, ale Olivia se musí vrátit přesně tam, kde byla. Zdůrazňuje, že fyzika je propast.

Peterovi a Walterovi se podaří Olivii přivést zpět, ale Olivia chce mluvit s Ninou, která kvůli ní zruší let do Hongkongu. Olivia pro ni má zprávu od Bella. Mezitím Charlie přichází do laboratoře a chce vědět, kde je Olivia a všimne si probíhající rekonstrukce podobizny. Olivia ukazuje Nině symbol, který jí ukázal Bell, ale Nina ho nepoznává. Ale vzpomíná si na slovo „bouře“. Bell ho používal často, velice se bál, že dojde ke kolizi našich dvou světů. Pomocí dvou kulatých skleněných těžítek, naplněných vodou demonstruje, co by se stalo. Pokud by se dveře mezi světy otevřely, jeden svět by byl zničen druhým. Olivia si vzpomíná na jméno „Laston-Hennings Cryogenics“, ale přichází jí zpráva od Charlieho, že Nina je měňavec a Olivia by měla rychle zmizet. Olivia tedy odchází a Nině jméno neřekne.

Venku potkává Charlieho, který jí tvrdí, že všude okolo hlídají budovu agenti FBI. Olivia Charliemu říká, že si vzpomněla kde hlava je. Je v Laston-Hennings Cryogenics, ale když chce zavolat Broylesovi, vidí podobiznu Charlieho-Měňavce. Začne mezi nimi bitka a Charlie stihne někomu zavolat jméno Laston-Hennings Cryogenics. Olivia nakonec Charlieho zastřelí. Později ji Broyles ujišťuje, že neměla jinou šanci a už to ani nebyl Charlie. Oznamuje, že někdo pronikl ke hlavám dříve, než se tam dostali agenti FBI a všechny hlavy jsou pryč.

V neznámé budově měňavec připojuje hlavu se symbolem k tělu. Rtuť okolo těla se navrací do něj a oči muže se symbolem na hlavě se otevřou.

204 Momentum Deferred

Info

Režie: Joe Chappelle | Scénář: Zack Stentz, Ashley Edward Miller

Vedlejší role: Ryan McDonald (Brandon), Sebastian Roché (Thomas Jerome Newton), Roger R. Cross (Smith), Theresa Russell (Rebecca Kibner), Leonard Nimoy (William Bell)

Články k této epizodě

Trailer

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Neskutočné opätovné sa ponorenia do tajov paralelných vesmírov. Olivia si konečne rozpamätá na určité skutočnosti, ktoré sa udiali v alternatívnej realite. Rozhovor s Williamom Bellom bol veľmi plodný, tiež však nastienil hrôzostrašnú eventualitu možného vývoja nadchádzajúcich udalostí, ktoré bezprostredne vedú k interdimenzi­onálnej vojne i nevyhnutnej kolízii. Vo Williamovej rozprávačskej prítomnosti sa nás krásne nabaľujú poznatky ohľadom mytológii sveta. Dozvedáme sa o skutočnej podstate Shapeshifterov, ktorý sú v základe hybridmi strojov a ľudí. Taktiež sa oboznamujeme s pravidlami cestovania naprieč rôznymi dimenziami a ukáže sa, že nie každý je na to stavaný. Takisto Olivia príde na falošného Charlieho a je nútená ho v sebaobrane zastreliť, čo ňou emocionálne veľmi otriaslo.

20.12.2021 | 1:01:50

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Aktuální epizoda

Epizoda S05E13: An Enemy of Fate

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládají fringegirl a Veronique. Poděkování směřujte do fóra.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama