Fringe (Hranice nemožného) S03E15: Subject 13

S03E15: Subject 13

S03E15: Subject 13

Titulky k dnešní vzpomínkové epizodě od našich sličných překladatelek Suzie, Veronique & Eowyn stahujte v příslušné sekci. Uvnitř najdete také podrobný popis dílu.

25.2.2011
4 040 000
44 minut

Další z návratů do minulosti, podobně jako epizoda Peter z druhé série. Znovu se setkáme s Walterem v mladším vydání a nebudou chybět ani další postavy. Zjistíme, že vztah Olivie a Petera nebyl jen náhodou…

Ve vzpomínkové epizodě se vracíme zpět do roku 1985. Příběh začíná v letním sídle rodiny Bishopových asi půl roku po té, co Walter přivedl Petera z druhého vesmíru. Peter ví, že není odtud a že dva lidé, kteří se o něj nyní starají, nejsou jeho rodiče. Dokonce se snaží dostat se zpět domů, když se se zátěží proboří ledem Raidenského jezera. Jeho matka je zoufalá, snaží se mu poskytnout plnohodnotný domov, zahrnuje ho svou láskou, ale přesto Walterovy lži, které mu říká, ho od ní pořád vzdalují. Peter jí nevěří, stále pochybuje.

Walter má hodinu koncentrace s dětmi, kterým byl v dětství podáván cortexifan. Snaží se rozvinout v nich jejich schopnost přejít na druhou stranu a konečně se začíná objevovat pokrok, když jedno z testovaných dětí, Olivia Dunhamová, označovaná jako Subjekt 13, přestoupí na druhou stranu ze strachu před svým nevlastním otcem, který ji bije.

315 Subject 13Walterova manželka Elizabeth přivede Petera do školy v Jacksonville, kde se Peter poprvé setká s Olivií. Na první pohled ho zaujme a padne mu do oka.

Walter se snaží přijít na to, jak bezpečně dopravit Petera na druhou stranu, aniž by to narušilo strukturu jednoho z vesmírů. Testuje Oliviiny schopnosti, jak reaguje na nejrůznější citové podněty. Nezabírá zábava, fyzická aktivita ani vztek. Až kombinace strachu s trochou lásky spustí její intenzivní reakci. Možná by tedy bylo lepší nechat Olivii doma, kde tyto podmínky má. Tuto myšlenku však rychle zavrhne. Nechá Olivii přes noc zavřenou a to v ní vyvolá silnou odezvu. Poraní jednoho chlapce a uteče.

Přestože všichni Olivii hledají, ten, kdo ji nakonec najde, je Peter. Prohlíží si její obrázky a jediný pozitivní je pole s tulipány. To, kolem kterého ten den s matkou jeli. Olivia se mu svěří, že jí její otec ubližuje a on jí poradí, že by to měla říct Walterovy. Začíná se nimi vytvářet jakési pouto.

Přeneseme se na druhou stranu, AlterWalter se snaží přijít na to, jak mohl někdo, kdo vypadá stejně jako on, unést jeho syna. Elizabeth řekla jemu i policii všechny podrobnosti, na které si vzpomněla, dokonce podstoupila hypnózu. Žádné teorie o únosu mimozemšťany či plastické operaci únosce, jim syna nevrátily. AlterWalter svůj smutek utápí v alkoholu a dnem i nocí pracuje a zaměstnává svou Bishop Dynamic úkolem vedoucím k nalezení jejich syna.

315 Subject 13Olivia s Peterem se společně vrací do Jacksonville. Olivie se svěřuje Walterovi o tom, jak jí otec ubližuje a prosí ho, aby se k němu již nemusela vracet. Ve strachu z toho, co by se znovu mohlo stát, se však přenesla do druhého vesmíru a mluvila s AlterWalterem. Ten díky tomu konečně přijde na to, kam byl unesen Peter. Walter pohrozí Oliviinu nevlastnímu otci, že pokud jí ještě ublíží, postará se o to, aby to pořádně schytal.

Vypadá to, že válka mezi vesmíry začala.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Fringe (Hranice nemožného)
91/100 - 118×

Fringe(Hranice nemožného)

Věříte v nadpřirozeno? Zajímají vás okrajové vědy? Zkoumáte paranormální aktivity? Všechny člověkem nepochopené jevy mezi nebem a zemí lze v angličtině souhrnně označit také jako fringe. A společně se speciálním vyšetřovacím týmem FBI můžete i vy některým záhadám tohoto i jiných světů přijít na kloub.

USA | 2008 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Akční, Mysteriózní, Sci-fi
hrají
Kirk Acevedo (Charlie Francis), Anna Torv (Olivia Dunham), Joshua Jackson (Peter Bishop), Lance Reddick (Phillip Broyles), Blair Brown (Nina Sharp), Jasika Nicole (Astrid Farnsworth), John Noble (Dr. Walter Bishop),

Aktuální epizoda

Epizoda S05E13: An Enemy of Fate

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládají fringegirl a Veronique. Poděkování směřujte do fóra.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Reklama

Narozeniny herců