Fringe (Hranice nemožného) S03E20: 6:02 AM EST

S03E20: 6:02 AM EST

S03E20: 6:02 AM EST
22.4.2011
3 510 000
44 minut

Na Ministerstvu obrany v alternativním vesmíru se chystají spustit stroj zkázy. S pomocí vzorku krve odebraného synovi AlterOlivie se vědcům podařilo získat polovinu Peterova genetického profilu, tím že identifikovali 23 jejích chromozomů a odebrali je. Brandon informuje Walternata, že by měli být schopni přístroj zprovoznit do hodiny. Walternate přirovnává to, co se chystají udělat k činům Oppenheimera, který sestrojil atomovou bombu. Chystají se zničit jiný svět, aby zachránili ten svůj.

Přesouváme se do našeho vesmíru. Na louce ve státě New York se pase stádo ovcí. Muž, který je hlídá, volá vysílačkou svému kolegovi, který si právě v šest hodin ráno dává v autě svou snídani. Něco leká ovce, jako by zešílely. Kolega se tam tedy vypraví a už po cestě pozoruje velmi podivné okolnosti. Dorazí na místo a oba muži jsou svědky něčeho, o čem divák zatím má jen neblahé tušení.

Sam Weiss tráví ráno ve svém bowling baru. Všimne si, že bowlingová koule se sama třese. Vydá se tedy do zadní místnosti, vytáhne se skříně jakési kovové kuličky pověšené na provázcích a ty se, aniž by do nich strčil, začnou samy pohybovat.

6:02 AM ESTOlivia se probouzí s Peterem v posteli. Na chodbě narazí na nahého Waltera, který právě peče houbovou frittatu. Po chvíli jsou už všichni společně na místě činu, kde je čeká zničená louka, kde se ztratilo přes pětset ovcí a dva muži. Walter najde v půdě krystalky křemene nabité elektrickým potenciálem a z toho vyvodí svou teorii, že nad polem se vytvořil vír, který smetl vše, co mu stálo v cestě. Jeho nejhorší obavy se naplnily – náš vesmír se rozpadá.

A hangáru, kde Masive Dynamic skladuje stroj zkázy, došlo k pohotovosti. Stroj se bez přítomnosti Petera v 6:02 sám spustil. Nina Sharpová ihned volá Broylesovi, aby informoval Waltera. Prozatím si všichni mysleli, že stroj potřebuje ke svému fungování komplementární živou složku – Petera. Jsou tedy velmi překvapeni tím, že se spustil, když byl Peter na stovky kilometrů vzdálen. Walter pomocí paralely s kvantovým provázáním psacího stroje, kterým meňavci a AlterOlivia komunikovali s alternativním vesmírem, přijde na to, že je možné, že stroj byl spuštěn z druhé strany. Jsou hlášeny další případy zkázy na americké půdě. Během pár hodin došlo k třem dalším incidentům a jejich počet se bude exponenciálně zvyšovat.

Přesouváme se na druhou stranu. AlterOlivia vozí svého syna v kočárku v parku. Dostává zprávu o incidentu na Ostrově Svobody, kde se nastala událost 10. stupně. Zásahový tým spolu s Lincolnem Leem se dopravuje na místo, ale dostanou rozkaz od svého ministra obrany, že se jedná o falešný poplach. Olivia si s ním jde promluvit, aby zjistila jeho plány. Walternate jí odpoví, že jeho prioritou je zachránit jejich svět a je si vědom následků, které to znamená pro svět, kde se nyní nachází jeho syn. Peter si zvolil svou věrnost jinému světu a Walternate je ochoten ho obětovat, aby si ona mohla nechat syna svého.

6:02 AM EST

Walter se obává, že jakýkoliv zásah spjatý s přístrojem, by mohl být devastující následky. Peter přichází s nápadem, že on by mohl přístroj vypnout. Přístroj byl sestrojen, aby reagoval na Petera, může při pokusu o jeho deaktivaci zemřít, ale pokud se o nic nepokusí, zemřou všichni lidé na planetě. Walterovi dojde, že to, o co se snažil v minulosti Pozorovatel, bylo připravit ho na to, že o Petera přijde, aby napravil škody, které napáchal.

Olivia se vydává do New Yorku, aby koordinovala systém předpovědí, v jakém místě dojde k další události. Snahou je zachránit co nejvíce lidí. Jsou také připraveni použít jantar a zasažené oblasti zapečetit. Nina poví Olivii o Samu Weissovi. Tento muž má velmi důležité informace o přístroji a William Bell Nině řekl, aby mu bezvýhradně věřila. Ukáže Olivii knihy o Prvních lidech, které naznačují, že je napsal právě Sam Weiss. Problém je, že zmizel. Olivia si dává předsevzetí, že ho najde.

AlterOlivia přichází s plánem přejít do našeho světa a přivést Petera, aby přesvědčil svého otce k vypnutí stroje zkázy. Se zbraní donutí Brandona, aby jí ukázal přístroj, který ji na druhou stranu dostane. Při svém pokusu je však zadržena a je uvězněna.

Peter se chystá vstoupit do stroje. Vyjede na vysokozdvižném vozíku až nahoru, pokusí se přístroje dotknout a ten ho odmrští elektrickým výbojem a Peter spadne z výšky na zem. Všichni jen s vyděšením zírají.

Peter je převezen do nemocnice, lékařům se podaří ho stabilizovat, ale nedaří se jim ho probudit. Walter se modlí k Bohu v nemocniční kapli. Prosí ho, aby ušetřil náš svět. Olivia vychází z nemocnice ven a tam na ni čeká Sam Weiss. Žádá, aby ho pustili k přístroji a věřili mu, není času nazbyt.

6:02 AM EST

Info

Režie: Jeannot Szwarc | Scénář: David Wilcox, Graham Roland, Josh Singer

Vedlejší role: Kevin Corrigan (Sam Weiss), Seth Gabel (Lincoln Lee), Ryan McDonald (Alt Brandon), Don Ackerman (ER Doctor), Forbes Angus (Science Director)

Články k této epizodě

Trailer

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Fringe (Hranice nemožného)
91/100 - 122×

Fringe(Hranice nemožného)

Věříte v nadpřirozeno? Zajímají vás okrajové vědy? Zkoumáte paranormální aktivity? Všechny člověkem nepochopené jevy mezi nebem a zemí lze v angličtině souhrnně označit také jako fringe. A společně se speciálním vyšetřovacím týmem FBI můžete i vy některým záhadám tohoto i jiných světů přijít na kloub.

USA | 2008 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Akční, Mysteriózní, Sci-fi
hrají
Jasika Nicole (Astrid Farnsworth), Kirk Acevedo (Charlie Francis), John Noble (Dr. Walter Bishop), Blair Brown (Nina Sharp), Anna Torv (Olivia Dunham), Joshua Jackson (Peter Bishop), Lance Reddick (Phillip Broyles)

Aktuální epizoda

Epizoda S05E13: An Enemy of Fate

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládají fringegirl a Veronique. Poděkování směřujte do fóra.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Reklama

Narozeniny herců