Fringe (Hranice nemožného)
91/100 - 142×

Fringe(Hranice nemožného)

Věříte v nadpřirozeno? Zajímají vás okrajové vědy? Zkoumáte paranormální aktivity? Všechny člověkem nepochopené jevy mezi nebem a zemí lze v angličtině souhrnně označit také jako fringe. A společně se speciálním vyšetřovacím týmem FBI můžete i vy některým záhadám tohoto i jiných světů přijít na kloub.

USA | 2008 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Akční, Mysteriózní, Sci-fi
hrají
Jasika Nicole (Astrid Farnsworth), Kirk Acevedo (Charlie Francis), John Noble (Dr. Walter Bishop), Blair Brown (Nina Sharp), Anna Torv (Olivia Dunham), Joshua Jackson (Peter Bishop), Lance Reddick (Phillip Broyles)

Postřehy z epizody 504 - The Bullet That Saved The World

Postřehy z epizody 504 - The Bullet That Saved The World

Po infiltraci opuštěné stanice metra kvůli získání klíčové části Walterova plánu se bývalý tým Okrajových věd setkává se starým přítelem… a jeho členové se tak musí rozhodnout, je-li opět hoden jejich důvěry.

1 0
3.11.2012

Čtvrtá epizoda páté řady seriálu Fringe s názvem The Bullet That Saved The World je dle mého názoru zatím tou nejlepší epizodou aktuální série, a to i přesto (či nebo snad právě proto), že ze všech zatím odvysílaných dílů nejvíc připomíná onen původní nádech seriálu, tedy ještě před celou okupací Pozorovatelů.

Návrat Phillipa Broyelse a připomenutí pár artefaktů z některých starších případů pro oddělení Okrajových věd dohromady vytváří úžasnou retro směsici základní esence seriálu Fringe, který přitom zasazuje do svého vlastního kontextu: do akční antiutopie se zástupem výborných záporných postav.

To, jak se tato epizoda totiž zaměřuje na Pozorovatele, je dalším jejím obrovským kladem. Tento díl totiž opravdu poprvé ve velkém představuje tu skutečnou moc Pozorovatelů a to, jak obtížné bude pro hlavní postavy je porazit.

Pozorovatelé a především jejich velitel kapitán Windmark se v tomto dílu navíc samozřejmě dostali i na zcela novou úroveň „záporáctví“ poté, co zabili Ettu. Její smrt je naprosto nečekaným (a o to geniálnějším) tahem tvůrců. Je to totiž ultimátní náznak toho, že plán Waltera, Petera a Olivie selhává a že celá naděje vítězství nad Pozorovateli se jim ztrácí z dosahu. A zároveň i toho, jak divokou kartou se po těchto událostech pro celý tým stane Peter.

Písmena odpovídající symbolům, které se v obou epizodách objevily mezi reklamními bloky, dávají dohromady slova „WOUND“/rána.

Mohlo by vás zajímat

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Aktuální epizoda

Epizoda S05E13: An Enemy of Fate

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládají fringegirl a Veronique. Poděkování směřujte do fóra.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama