Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 310×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

Pouty

#2740 mrco1991: Myslím si že tohle je výstižné :D http://31.media.tumblr.com/…no1_1280.jpg

3.6.2014 | 11:17:29
Menelvagor

Stejně je vývoj některejch postav parádní, Sansa od úplně vypatlaný k poměrně solidní lhářce v tomhle dílu, Jaimie od badass namyšlenýho frajera po soucitu schopnýho sympaťáka, Daeny od křehký dívky, který všichni fanděj, po totální, s prominutim kravku. Tyhle vývoje se mi líbí. Btw. to že se ta závěrečná scéna líbí tolika lidem jen svědčí o tom, jak je naše společnost zvrácená, když si v takovejch hnusárnách libuje. To prostě nikdy nepochopim

3.6.2014 | 11:23:55
Bizzy

#2740 mrco1991: Mě nezaskočila jeho smrt, mě zaskočil ten hnusný způsob jakým zemřel, i když mi podobné věci absolutně nevadí.

3.6.2014 | 11:33:56
JuRas

#2737 xDzambar: Opravdu? :D Oberyn: lehká zbroj, velká rychlost bojovníka, dlouhá, lehká, spíše bodná zbraň. Hora: těžká zbroj, malá rychlost bojovníka, dlouhá, těžká, sečná, možná i bodná zbraň. Oberyn kolem něj tančí a doráží – celkem v pořádku. Hora má dvouručák (cca 2 m, klidně i kolem 5 kg hmotnost), který drží v jedné ruce a šermuje s tím, jako kdyby měl nějakej rapír (hodně mi jeho pohyby připomínaly Olympijský šerm). Absolutně by nestíhal vykrývat rychlý a vzdálený výpady toho kopí, i kdyby měl takovou sílu v ruce, že by ta váha meče pro něj nebyla až tak hrozná. Kdyby však použil taktiku, která se běžně používala a použil i ser Jorah v 1. sérii a to, že se meč chytne na obou koncích do ruk a udělá se z něj taková „tyč“, se kterou lze snadno manévrovat a vykrývá podstatně větší část těla, nežli vztyčený nemotorný meč, souboj by byl daleko víc uvěřitelnější a rozhodně by přizpůsobil styl boje mnohem rychlejšímu a obratnějšímu nepříteli (tak jak to udělal zmíněný Jorah).

#2747 Orea #2757 xDzambar #2902 Lighthammer
3.6.2014 | 11:41:47
JuRas

#2727 Smooth: Možná je to tím, že Sanse (herečce) bylo letos teprve 18. Pokud vím, tak i v Améru platí, že pod 18 je to nelegální, o jejím názoru na tohle netřeba ani mluvit. Co se týče Dany, tak ta herečka řekla, že se moc svlíkat nechce, možná už vůbec (po scéně na konci 3. řady). Tudíž je pochopitelný, proč se na ni nijak „nevyřádili“ ;)

#2755 Smooth #2775 Engeneer
3.6.2014 | 11:45:33
Borealis

Mňa by zaujímalo, ako na to budú reagovať v Dorne, myslíte, že na to budú reagovať ešte v týchto posledných 2 epizódach?

#2748 alda.ali
3.6.2014 | 12:01:44
Orea

#2744 JuRas: tys asi nedával pozor, každej ví, že Hora je zvíře, velkej a nadlidsky silnej, jednou ranou přesekne chlapa vejpůl… tak proč by nemohl máchat obouručákem v jedné ruce? taky mám pocit (ale nechci kecat), že se říkalo (Bronn?), že je na svoji velikost i nezvykle rychlej… nechápu, co tě překvapuje… Hora si těžko vezme na souboj kopí, stejně jako Oberyn si nebude brát meč…

#2752 JuRas
3.6.2014 | 12:10:52
alda.ali

#2746 Borealis: Spíše tipuji, že to bude první díl 5. řady ;)

3.6.2014 | 12:16:21
garvon

Podle popisu z knizky je hora 2.4m vysokej, vazi 190Kg a skoro vsechno z toho svaly. Pouziva 1.8m dlouhej obourucak, kterym macha jenom jednou rukou a v druhej ma stit. Nosi nejtezsi a nejtlustsi brneni v Sedmi kralovstvich. Jeho brneni je tak tezke, ze zadny jiny muz by se v nem nemohl hybat. Takze rozmackout nekomu hlavu asi neni problem.

#2750 Smooth #2752 JuRas
3.6.2014 | 12:17:38
Smooth

#2749 garvon: No to mě taky praštilo do očí – jak Oberyn tím kopím hravě prorazil brnění Hory :) #2740 mrco1991: Věř, že tě GoT ještě má čím překvapit ;)

3.6.2014 | 12:28:44
Wolfinator1

Rád bych se zeptal zdejších odborníků ( nejspíš profesionálních šermířů-kritiků ), jestli ví co je filmový(seriálový) souboj a zda znají knihy a specifikace bojovníků ? :D a jestli mi teda mohou doporučit film či seriál, kde je boj realistický abych viděl :D, Jo a co říkáte mistři rapírů na nový seriál The Musketeers ?

#2754 JuRas
3.6.2014 | 12:31:24
JuRas

#2747 Orea: Dvouručákem není nereálny přeseknout člověka i normálně (to co se říká o katanách zde platí taky), proto se používal jako zbraň proti těžce obrněným jezdcům. Zase tak rychlej nebyl :D . A neřekl jsem, že by si měli brát jiný zbraně, jen jsem řekl, že by bylo daleko vhodnější pro něj upravit taktiku (proč tedy neměl štít?). Takhle těžko ovladatelným (čím delší a těžší, tím horší a pomalejší pohyby, ať máš sílu a obratnost jakoukoliv) se hůř vykrývaj rychlý bodný výpady. Můžeš si to vyzkoušet sám, že se s tím prostě hůř manévruje. Gladiátoři na tyhle různý zbraně byli speciálně cvičeni a měnili taktiky boje proti každé zbrani tak, aby měli co největší šanci. On proti němu bojoval, jako kdyby bojoval proti obyčejnýmu „rytíři“. #2749 garvon: Už z toho popisu vychází, že bude hodně obratnej :D . A s rozmáčknutím hlavy. Já nejsem doktor, ale tlačením na oči (do vnitř očních důlků) lebku asi nerozmáčkneš, to bys musel tlačit trochu jinde a i tak to nebude žádná sranda. Kolikrát, když člověku něco přejede hlavu, tak to zůstane jen zdeformovovaný. Někdo tu dával citaci z knihy, nevím na kolik je přesná a pravdivá, ale psalo se tam pouze o křupnutí lebky. S tím by nebyl problém, ale rozmáčknout někokomu hlavu na sra*ky tím, že mu zamáčknu oči? I tím, že ti někdo poškodí/zničí/roz­máčkne/lehce propíchne oko tě nezabije ;)

#2753 garvon
3.6.2014 | 12:34:31
garvon

#2752 JuRas: Ja neobhajuju to jak to udelali v serialu. Jenom mi prislo, ze v serialu neni poznat, jak je doopravdy silnej ten hora, ze je to v podstate „nadclovek“. A jinak kdyz zase zabrousim k knizce, tak Oberynovo kopi bylo 2.4m dlouhy, tedy delsi nez Horuv mec, A Utocil s nim tak rychle, ze hora ho nebyl schopnej zasahnout, ackoliv se snazil mu ho preseknout. Ale Oberyn zase nemohl kloudne zranit horu kvuli tomu brneni, tak se snazil utocit do spoju. Proste v serialu ten souboj smysl nedava, ale ucel to splnilo, jen se nad tim nesmi tolik premyslet. :)

#2756 JuRas
3.6.2014 | 12:42:03
JuRas

#2751 Wolfinator1: Zřejmě narážíš na mě. Řeknu ti, že nejsem žádnej odborník ani šermíř. Vycházím z toho, co jsem četl nebo viděl za šermířské videa a návody. Každopádně souboje z 1. řady vypadaly opravdu dobře. Vypadaly, že ty meče něco váží, že na sobě něco mají za brnění, že se časem unaví, že si pomůžou prostředím (Bron). Jorah v souboji s tím dothrakem schválně nebojoval klasicky, protože proti tomu krátkýmu a rychlímu spru by neměl moc šancí, když by promáchl bokem. Takhle mu to v pohodě vykryl a pak ho ne moc hezky sejmul. A to byl souboj s důležitostí skoro 0 (nebo tak to bylo podaný). Pak je tu souboj, na který se čeká 14 dní. Čeká na to každej. Je rozhodující, hlavně pak pro fanoušky, protože většina má v oblibě Tyriona, nakonec si oblíbili i Oberyna. A oni z toho udělaj tuhle frašku, která se snaží být co nejvíc krutopřísně cool? Proč?!

3.6.2014 | 12:44:14
Smooth

#2745 JuRas: u Sansy to chápu. I když si říkám že i v USA by mohlo být ok, pokud by bylo naznačeno, že v některých scénách je nahá, i když „jakoby náhodou“ jsou choulostivé partie v záběru zakryté. Podobně teď u Dany – ve scéně s Daariem měla být vidět její touha po Daariovi – a nemusel by k tomu být potřeba detailní záběr jejich prsou. Doufám, že s touhle „politikou“ nepříjdou i další herečky – minimálně v dějové lince Cersei by to byla škoda :)

#2758 JuRas
3.6.2014 | 12:44:32
JuRas

#2753 garvon: Já knihu nečetl, takže nemůžu soudit. Ale dle toho, co si psal a co tu bylo psáno to vypadá, že tam ten souboj smysl dával a mohl by tak i proběhnout. Tady, z pro mě nepochopitelných důvodů, udělali tohle. Já nechápu proč, celou dobu to víceméně nebylo přitažený za vlasy a opravdu se snažili, ale tohle to zazdilo a to, že se z toho každej může potentovat, jak to bylo strašně dobrý, mě opravdu zaráží!

#2760 tratler
3.6.2014 | 12:47:24
xDzambar

#2744 JuRas: Já myslim, že Hora nebyl typ bojovníka, kterej by přemýšlel o jakékoliv taktice… měl působit silně a neohrabaně a tak to taky bylo…

#2759 JuRas
3.6.2014 | 13:03:17
JuRas

#2755 Smooth: Opravdu netuším, jak to v Améru mají. Jak by se na to dívalo nějaký právo nebo třeba i diváci. Taky nevím, jestli herci při podpisu smlouvy či i v průběhu mají možnost tyhle věci odmítnout. Poté možná záleží na tvůrcí nebo i na G.R.R., jelikož na tom pracuje taky. Přeci jen by svlíkali holku, které bylo, když s tím začínali, něco kolem 14 let (na to někteří taky nezapomínaj). Jako Emilia se proti tomu dost ohradila a zatím nebyl žádný i sebemenší náznak, takže možná do toho mluvit můžou. Proč tam nezakombinovali nějakou tu touhu atd. netuším, možná z ní nechtěli udělat „hérečku“. A Cersei? Ta s tímhle v 300 problémy asi neměla, tak uvidíme…

3.6.2014 | 13:04:35
JuRas

#2757 xDzambar: Z toho mi tedy vychází, že Hora byl obrovskej svalnatej deb*l, kterej proti zůsobu boje Oberyna neměl až tak velký šance nebo se min. jejich šance vyrovnali, ale i tak bych se přiklonil spíše k výhodě Oberyna a jeho výhře. Z toho vyplývá, že i Oberyn byl deb*l, protože se nechal lehko zabít, když měl už vyhráno. Takhle to někdo chodí, ale ten způsob, jakým to bylo prezentováno, to nemůžu rozdejchat…

#2762 Smooth
3.6.2014 | 13:09:44
tratler

#2756 JuRas: Prosimtě nepřijde ti taky, že ty draci v tom seriálu špatně lítaj? Nechápu jak můžeš řešit to, že není možný rozdrtit lebku holýma rukama u tohohle seriálu.

#2761 JuRas #2764 mrco1991
3.6.2014 | 13:10:19


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama