Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 310×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

veba

Podle ocekavani. Probeh se rozjizdi a …… Otazky zustavaji a napeti trva.

15.4.2019 | 9:47:53
sumsumienka

prosim vas, kde si mozem diel pozrieť? dakujem :(

15.4.2019 | 10:16:17
necky

Myslel jsem, že říkali, že budou ty epizody delší, když už je těch dílů méně. Snad to nemysleli s ukázkami z minulých dílů, úvodní znělkou, závěrečnými titulky, upoutávky na další díly a tím rozhovorem?!! Samotná epizoda okleštěná o vše výše zmíněné trvala 49 minut a 50 vteřin…

15.4.2019 | 11:06:05
mirasagan

Jak už někdo napsal, kdyby měla serie 10 dílu tak by byl první díl super, ale vzhledem k počtu epizod, to nebylo nic extra. Pohled Jamieho byl rozhodně super :D V serialu šla zase vidět ta uspěchanost, ale stím už se potýkáme pár serií. Rozhodně se těším na další díl. Jen doufám že nebude rivalita mezi Daenerys a „Severem“ Protože to se mi moc nezamlouvá. Přeci jen, Noční král už je velice blízko.

#9305 mia28
15.4.2019 | 11:41:49
mia28

#9304 mirasagan: Ale to je přeci podstata celého seriálu – že lidi v něm řeší „kraviny“, zatímco se na ně blíží něco horšího. Jako ze života :-).

15.4.2019 | 13:19:03
černovláska

Tohle bylo takový připravení si půdy a hlavně dopřání fanouškům všeho dlouho očekávaného – spousta setkání, Jon jezdící na drakovi, sdělení mu pravdy o jeho původu (mimochodem kulisa zimohradské hrobky se sochou Neda v pozadí k tomu byla skvělá), Sam a jeho reakce na smrt otce a bratra, osvobození Yary (evidentně to nakonec nebyl takovej problém :D)… Navíc ty paralely k prvnímu dílu první série, přijezd královský družiny, zvědavé děti… a „very old friends“ Jaime a Bran. Nicméně by teď teda měli přidat na tempu, už jen pět epizod a tolik dějovejch linek k uzavření, takže by se mohli vykašlat na romantický zápletky a dlouhý hloubavý pohledy. Každopádně jsem zvědavá na to, jak je to s Cerseiiným údajným těhotenstvím, když na ní pořád není nic znát, pije a navíc ty slzy v očích při zmínce o princi v břiše? A co Bronn, dokáže ho Tyrion znovu přesvědčit o tom, že kdokoliv mu cokoliv nabídl za jeho zabití, on to zdvojnásobí? Aryina oboustranná zbraň bude asi dost cool, zřejmě valyrijská ocel na jedný a obsidián na druhý straně, těším se na to, co s tim předvede. A co myslíte, jak dokázat pravdu o Jonově původu, Daenerys to určitě bude mít za nějakou lež, co ji má připravit o trůn, navíc když to tvrdí jeho bratr a Sam, který by měl důvod ji nenávidět…

15.4.2019 | 13:29:27
vimjaktoskonci

Mám obavy, aby to nezkazili. Martin sdělil, že ho moc neposlouchali. Víte jak celé skončí? Pokud by poslechli Martina, tak všichni zemřou. Už to naznačil v jednom dávném rozhovoru a kdo zná jeho tvorbu, tak ví, že fatalismus je mu vlastní. Co nám HBO předhodí?

15.4.2019 | 14:05:34
Monkeyskunk

Tam byla nějaká potitulková scéna? Já jen, že když sem se díval na HBOGO, tak tam nic takovýho nebylo. Takže jestli byla, co tam bylo? :D

#9309 vimjaktoskonci
15.4.2019 | 14:20:09
vimjaktoskonci

#9308 Monkeyskunk: Byl tam trailer na další díl. Máš ho i tady.

#9310 Monkeyskunk
15.4.2019 | 14:37:11
Monkeyskunk

#9309 vimjaktoskonci: Jo, tak ten jsem viděl. Já jen, že někdo psal o něčem po titulcích a v té webové verzi po titulcích nic není :)

15.4.2019 | 14:39:53
Regouvousus

S08E01: WInterfell Čekáme na to skoro dva roky a oni nám naservírují tohle… efekty sice skvělý, kvalita prvotřídní, ale scénář chabý… dialogy slabé jako snad ani v první sérii… Arya se znovu setkává s Sandorem a Gendrym, ovšem jejich dialog je takové klišé, že jsem ani prvotně nevěděl, jak na něj reagovat. Čekal jsem, že se s němi pobaví o tom, co se stalo od té doby, co je viděla… ale ne. Ostatní dialogy také naprostá tragédie. Přijde mi, jako by všechny postavy jednali v této epizodě strašně suše, bez emocí… Jon začne lítat na drakovi jen tak pro nic za nic. (A to se pořád všude psalo, jak to bude super plot twist a oni to berou jako běžnou věc…). Sansa naprosto stone face, v této fázi by mě vůbec nevadilo, kdyby zemřela. Pan Strickland bezcharakterní, absolutně nepotřebná postava. Plot se zachraňováním Yary naprosto nonsens… proč ji vůbec unášeli, když ji Theon zachrání hned v první epizodě bez nejmenších potíží? Čekal bych třeba souboj Theon x Euron 1v1, ale neeee… slabost scénáře naprosto viditelná. A ten Ned Umber ke konci? To mělo být co? Jumpscare jako z nějakého C-čkového seriálu, ten skřek, který vydával byl naprosto příšerný a absolutně se do tohoto seriálu nehodil. To mi absolutně pokazilo dojem z této epizody… +Snaha o paralelu k s01e01 +Dialog Tyrion + Varys +Dialog Edd + Thormund +Jaime + Bran 6/10

15.4.2019 | 16:54:21
copomechces

Ahojte, Může mi někdo říct, jak dopadl Greatjon Umber ??? nikde se o něm nemůžu došíst..??

#9313 Regouvousus
15.4.2019 | 19:55:25
Regouvousus

#9312 copomechces: v 6. sérii jeho syn konstatuje, že Greatjon zemřel (pak ukázal Rickona Ramsaymu…)

15.4.2019 | 20:12:19
danielsevcik

Hodina? Opravdu? Neslibovali délku celovečerního filmu na díl? To asi nebude moc epický závěr seriálu :-(

15.4.2019 | 20:42:21
Menec

Stay back, he's got blue eyes!!!

15.4.2019 | 21:51:38
Vorsoth

Doufám že Cersei a Draenerys zařvou, takové mrchy, divím se že Sam nevzal dýku a tu nánu nekuchl. Draenerys je jako královna snad horší než ta Cersei (vraždí jak na běžícím pásu a je to ještě větší sociopatka než Cersei a ještě k tomu hrozně hloupá). Jenom doufám, že Jon se nenechá ošálit a tu Draenerys prokoukne a pak jí zamorduje (bude muset, protože ona ho neušetří pokud zjistí kým je, zvlášť když byla schopná nechat zamordovat svého bratra).To samé doufám, že králokat taky pořeší tu Cersei a taky jí zabije. Ono dvě šílené ženské na jednom písečku nedělá dobrotu.

Cersei je mazaná, podle mě na sever pošle zlomek armády a nechá sever s Draenerys vykrvácet. Už se těším jak ta Draenerys přijde o ty enucháčky a dráčky, a pak bude utíkat s holým zadkem :D.

Já na místě Draenerys bych udělal to samý, odplul bych lodí na ostrov a počkal až ti nemrtváci tu Cersei pořeší :D. Copak Draenerys neví, že si tam pořádně nechá vymlátit svou armádu a kdyby vyhrála, tak na Cersei s těma zbytkama mít nebude (zvlášť když jí přijeli čerstvé posily). A s pouze draky nic nesvede protože určitě je na ně připravená s těma velkejma kušema (nechybělo moc a málem jednoho draka sundali s jednou kuší, kterou ovládal lempl co to neumí, co teprve armáda s mraky kuší a trénovanejma vojákama co to s tím umí).

Taky by mě zajímalo co ten noční král bude dělat s těma draky, bude je muset nějak zabavit aby ti draci mu ohněm neničili armádu (stačilo by xx krát přelítnout a chrlit ohněm a armáda je kaput), že by vyslal toho oživlého na ně a tím je zaměstnal??

#9319 Ann Taylor
15.4.2019 | 23:25:52
Salashaska

Mně se líbilo, jak lord Wheelchair stál celý díl na nádvoří a nikdo si ho nevšímal (teda občas s ním někdo pár slov prohodil, ale jinak nic). Pokaždé, když byl záběr, jak tam furt stojí, se mi rozlil úsměv na rtech… A jestli neumřeli, tak tam stojí dodnes :)

#9318 Ann Taylor
16.4.2019 | 9:34:28
Ann Taylor

#9317 Salashaska: Jojo :D „Brane, pojď domů, už je mínus deset.“ „Já čekám na Jaimeho!“ „Brane, pojď domů, mrzneš tam už dva dny.“ „Jaime ještě nepřijel!“ :D „Tak jo, Jaime přijel, já na něj mrknul a můžu domů!“ :D

redaktor
16.4.2019 | 10:37:44
Ann Taylor

#9316 Vorsoth: Hlavně by mě jako zajímala premisa jejich neschopnosti dostat se na ostrov (i když vynecháme knižní „mrtvé věci ve vodě“). To jako… nemůžou do vody proč, že by se utopili?:D a Draka vytáhli z jezera jak? Kolektivní silou vůle? Vypadá to, že si ukovali řetěz (asi, nebo se na Severu jen tak válí dlouhé obří řetězy na draky :D), pak skočili na dno a dílo bylo hotovo, takže… jako emzáci ze Znamení, kterým voda ubližuje, nijak zvlášť nevypadaj :D

#9321 Moor8 #9328 Monkeyskunk
redaktor
16.4.2019 | 10:40:11
lafar

Když je to jasné jak to skončí,v 7 řadě to bylo jasně ukazané .Když byli v té jeskyni,první lide se spojili s kým no ?

16.4.2019 | 12:02:30


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama