Game of Thrones (Hra o trůny) Braavos

Braavos

Braavos

Svobodné město Braavos je jedním z nejzajímavějších míst Východních zemí. Jedná se snad o nejsvobodnější město ze všech Svobodných měst, nepodporuje se tu otroctví a náboženství se tu může vyznávat jakékoliv.


46 0
26.7.2015

Svobodné město Braavos, nejsevernější ze Svobodných měst Essosu zhruba na úrovni Údolí Arryn, leží na stovkách ostrůvků propojených kamennými mosty v laguně u Úzkého moře a Chvějivého moře. Je nejbohatší a pravděpodobně i nejmocnější z devíti Svobodných měst a i dobře chráněné už pouhou lokací – Braavoské pobřeží, část pobřeží, na které si město dělá nárok, je obklopeno horami a mořem.

Také to má svůj účel, protože bylo založeno uprchlými otroky a obyvateli Valyrijských svobodných držav, nešlo tedy nikdy o valyrijskou kolonii, a fungovalo jako tajné útočiště, pročež se mu přezdívá Bastard Valyrie. Teprve po zániku Valyrie se prozradilo světu a pozvedlo na obchodní a bankovní centrum nejen pro Essos, ale i pro námořníky a lordy Západozemí, kteří do něj vplouvají pod obří sochou Titána, která hlasitým troubením oznamuje nový den, slouží jako maják a vítá lodě.


Nevýhodu takové umístění však přece jen má. V průběhu let už se některé části města potopily tak, že z nich místy trčí pouhé vrcholky budov a jsou teď známé jako Utopené město, a některé se potápí i v současnosti. V blízkosti pevniny jsou také většinou pouze nebezpečné bažiny, takže ani tam není radno se zdržovat, a počasí v Braavosu se nejčastěji skládá z vlhka a mlhy, což ne každý může snést.

Jinak se ale o bezpečí svých obyvatel umí docela dobře postarat. Vlastní dva obrovské přístavy – Purpurový přístav na severu pro místní obyvatele a Hadrníkův přístav na západě pro cizince, a i přesto se všechny lodě stejně musí podrobit kontrole úředníků ještě před zakotvením.

Pro zaoceánské lodě pak existuje jediný dostatečně hluboký kanál – ten střežený Titánem, schopným fungovat i jako zbraň, a hned za Titánem je loděnice určená pro stavbu válečných galér, kde lze připravit loď za pouhý den, a až dál leží samotné město.

Město má též silnou vojenskou posádku a největší flotilu na Úzkém moři, zdroje pro najmutí velké armády žoldáků a vůbec je proslulé šermířským uměním zvaným vodní tanec, v němž se ten nejlepší šermíř honosí titulem První meč Mořského lorda Braavosu.

Mořský lord je pak osoba, která městu vládne, i když velké slovo mají i další šlechtici a Braavos v podstatě funguje jako městský stát. Ačkoli od šlechty a vůbec fungování ostatních měst se velmi liší, už jen třeba na pohled, kdy bohatí a mocní nosí tmavé barvy místo zářivých látek.

Dál tím, že jako město založené otroky jako jediné zakázalo otroctví (to je dokonce první zákon Braavosu) a zapovídá obchod s otrokáři. Často dokonce využívá svůj ekonomický vliv a silné vojsko k potlačování otroctví v dalších místech (dosáhli toho v Pentosu, ač nejbohatší Pentosané jako Illyrio Mopatis stále se svými sluhy jako s otroky zacházejí), a je jednou z nejkosmopolit­nějších společností na světě.

Vzhledem k původu je město etnicky a kulturně velmi rozmanité. Neexistuje v něm žádná „Braavoská etnicita“ nebo společné fyzické znaky jeho obyvatel, což ho odlišuje od dalších Svobodných měst, kde třeba v Myru mají lidé většinou tmavou kůži nebo v Lysu bledý valyrijský vzhled.

Není zde ani jednotné náboženství. Naopak se toleruje uctívání všech božstev, ať už jde o Západozemskou víru v Sedm se Septem za mořem, R'hllora, jenž zde má svůj Rudý chrám, staré valyrijské božstvo, sektu Měsíčních zpěváků, jednu z nejoblíbenějších ve městě, Otce vod, Plačící ženu Lysu, Lva noci, Maskovaného tuláka nebo Mnohotvářného boha, jehož vyznávají Muži bez tváře, uzavřená společnost vrahů sídlící v Domě černé a bílé a využívající Braavos jako svou základnu. A nezapomíná se ani na bohy, kteří už nemají své vyznavače, ale přesto zde zůstávají v paměti.

Důležitou institucí, možná vedle přístavů tou nejdůležitější, protože prostředí kolem města není vhodné na zemědělství nebo výrobu, která zajišťuje Braavosu silnou pozici v mezinárodním obchodu, je pak ještě Železná banka. V současnosti je největší světovou bankou, hraje důležitou roli ve finančnictví Essosu i Západozemí a může mít ještě hodně nepříjemný dopad proto, že i samotný Železný trůn jí dluží několik milionů. Je totiž pověstná tím, že své peníze vždy získá zpět, a pokud dlužník není schopný zaplatit, nezdráhá se zbavit ho titulů a pozemků a podpořit jeho nepřítele, ať je obchodníkem nebo králem.

Vedle toho, díky neustálému pohybu obchodníků a námořníků, se ale město pyšní i mnoha hostinci, nevěstinci nebo bohatšími podniky s krásnými a vzdělanými kurtizánami, krámky s jídlem, nejčastěji mořskými živočichy, rybími trhy, malými přístavy pro bárky a loďky pohybující se uvnitř města a dokonce i divadly, ve kterých šašci mohou otevřeně zesměšňovat autority včetně Mořského lorda a nemusí se bát postihu.

Ač v něm tedy nerostou stromy, domy jsou postavené z šedého kamene a blízko přiléhají jeden k druhému, některým částem města hrozí zřícení a potopení a pitná voda se musí přivádět akvaduktem, jde nepochybně o dobré místo pro život a není divu, že nejeden námořník se během války pěti králů sebral, podnikl svou poslední cestu mezi Západozemím a Braavosem a zůstal tam.

Foto: HBO

Diskuze /34

qwertz123

vůbec bych se nedivil, kdyby železná banka v budoucnu podpořila deanerys

26.7.2015 | 14:30:57
skream2

Proč má socha titána zlomený meč?

#3 Ann Taylor
26.7.2015 | 14:38:41
Ann Taylor

#2 skream2: To se neví, ale jsou dva směry dohadů – jeden, že je to symbolika zlomené moci otrokářů nad lidmi Braavosu, což mi nepřijde, druhý, že prostě upadl, protože nevydržel počasí a vlastní konstrukci, která se nemohla rovnat magickým valyrijským stavbám. Což je asi pravděpodobnější. Těžký, bronzový, bez opory, vztyčený vysoko do nebe… už to bylo prostě moc dlouhý.

#5 skream2
redaktor
26.7.2015 | 14:47:36
Azog2182

Myslim si ze to k tomu nasvedcuje ze podpori Daenerys :) Otazka je kdy tam dojde neprijde mi ze by se chtela stehovat myslim si ze do zapadozemi se dostane az nekde v pulce sedme serie :)

#6 MackMashon
26.7.2015 | 14:50:51
skream2

#3 Ann Taylor: Díval jsem se na teorie na googlu – je zde možnost že do něj i vletěl drak… Ale tomu moc nevěřím..

26.7.2015 | 15:23:35
MackMashon

#4 Azog2182: Podle mě se do Západozemí ani nedostane :D

26.7.2015 | 17:28:50
niennor

Tiež sa bojím, že nakoniec skončia pri Dany.. :/ No i tá je riskantnou investíciou, dobabrala toho toľko, že až- na druhú stranu jej už pomáha Tyrion, o ktorom si myslím, že by pre ňu vedel vykecať prachy. Dúfam, že sa tak nikdy nestane..

26.7.2015 | 17:36:55
vojtasaurus

kdo teď dluží železné bance za Stannise, pokud se předpokládá, že je seriálově mrtev? nemůžou mu zabrat dračí kámen- respektive ho dát do „aukce“, aby svoje se jim vrátili peníze..? to by bylo dobrý, to by ho mohla koupit Dany a použít jako základnu… to samé by vlastně šlo s bouřlivým koncem.. nebo ten oficiálně není Stannise?

#9 Hoří
27.7.2015 | 9:15:57
Hoří

#8 vojtasaurus: Stannis byl holt planá investice, za něj už nikdo nezaplatí(ne že by to byl pro bravoskou banku závažný výdaj), Železná banka mu půjčila na „získání železného trůnu“, aby pak platil dluhy trůnu. Nezískal, nezaplatí dluhy svoje ani říše, Železná banka si musí najít nového favorita, pokud se jim připlete do cesty Matka draků tak nepochybuji že ji nabídnou velkorysou a bezúročnou půjčku ochotněji než Stannisovi předtím.

#10 skream2
27.7.2015 | 10:13:21
skream2

#9 Hoří: Souhlasím, Dračí kámen bude asi první zastávka Dany ve Westerosu.. navíc se tam narodila že…

#12 vojtasaurus
27.7.2015 | 10:17:06
Azog2182

Doufam ze Dany neziska trun nebylo by to moc dobry pro tuhle Show :)

27.7.2015 | 11:09:37
vojtasaurus

#10 skream2: když se však člověk podívá na mapu, tak mě napadne v první řadě, že vylodění Danny by mělo proběhnout buďto někde u Dorne, nebo v bouřlivých zemích..pokud by se však vydala od „kamaráda“ Mopatise z Pentosu, tak jako první cíl by přicházel v úvahu dračí kámen.. z taktického hlediska, bych se opravdu vylodil někde v dornském moři a vzal spolu s Martelly do „kleští“ Tyrelly a zabral bych rovinu.. je tam úrodno a bohatství, může připravit armádu (vyléčit zraněné, připravit na studenější podnebí a posílit.. ) poté se může vydat ještě dál na západ, na Casterlyovu skálu a do Lannisportu.. tam by jí mohl pomoci Tyrion.. nakonec se vydá do králova přístavište, které za cenu velkých ztrát dobije.. když už bude sedět na tom trůnu a bude si myslet, jak moc je cool, tak ze severu přijde s armádou údolí Peter, zbytek Dany porazí, usedne na železný trůn.. Boltoni budou mít svých problémů na severu dost, možná se zapojí nějaký způsobem do dění na zdi..

btw. neví někdo, jak to vypadá s černou rybou a obecně s Tullyovci :) ?

#13 Rafan #15 Zdenek0000 #33 jajkob
27.7.2015 | 12:02:12
Rafan

#12 vojtasaurus: Pokud korunu zbavíte podpory Tyrellů a Lannisterů tím že dobudete jejich državy a tedy jejich zdroje. Koruna se sesype skoro sama. I kdyby se tak nestalo a koruna nějakým zázrakem se bude držet. Stačí aby Dany s Martelly držela jih a vyčkala až zima vysaje z podstatné části sedmi království jakoukoli chuť bojovat. Zatím co ona bude posilovat, ostatní budou slábnout.

27.7.2015 | 13:42:39
MightRider

A nebo Dany přitáhne do Západozemí, najde tam zimou zničené ruiny a Bílé chodce s jejich oživlými „wighty“ a bude to krásný Martinovský worry end! Všichni mrzouti a pesimisti jsou šťastní… :D

To mě tak napadá.. Kdyby chtěli Chodci přejít moře. zmrzalo by pod němi? To by pak měli lidičky v Essosu smůlu.. :D

27.7.2015 | 13:47:16
Zdenek0000

#12 vojtasaurus: Tohle je ta růžovější verze :D Podle mě Danny taky nedorazí vůbec do Westerosu. A i kdyby jo, tak seriálově, by to tak horký nebylo, ale knižně by měla již problémy vysvětlovat Martellům, co se stalo s Quentynem. A i kdyby je přesvědčila, pořád je tam ve Stormendu druhá armáda, která brzy jen tak nezmizí. Tyrellové a Lannisteři by měli čas se i připravit, než by dorazila. A Petyr i Boltoni by do války nešli a snažili se domluvit tak, aby jim příslušná část zůstala. Takže Petyr by si nechal údolí a Roose by si nechal sever pokud by Danny přistoupila. Ale zas tak jednoduchý to neni. Proto je fakt šance, že se tam nedostane ani a zůstane někde nebo v Mereenu nebo co s ní GRRM udělá.

27.7.2015 | 16:56:52
Azog2182

Myslim si ze kdyz se dostane do zapadozemi nema sanci :) Neposkvrneni nejsou zvykli na pocasi v zapadozemi a jeste kdyz bude zima tak moc dlouho nevydrzi :) A ted mne taky napada ze kdyz Danny zajali Dothrackove tak je nejak presvedci aby byli zase sni :)

27.7.2015 | 19:22:22
Stardos

Pokud si vzpomínáte na Jorahova slova ,, Armáda ti válku nevyhraje , to draci ti ji vyhrajou " či nějak tak a přeci když Dany poletí na Drogonovi do Westerosu , kdo by se k ni nepřidal ? Přeci jenom , pokud se,nemýlím tak je Dany jediný Targeryen co letěl na drakovy . A pokud do toho zasáhne Bran a jeho schopnosti a ovládne Drogona , tak si,mnozí budou i myslet že draky ovládá , takže by se k ni radši přidali . Ale … ona stejně do Westerosu nedojde , co si budem nalhávat :D

#18 Azog2182 #21 Ann Taylor
27.7.2015 | 21:47:22
Azog2182

#17 Stardos: To jo jenze ona je nedokaze ovladat :) Jen Drogona a to tak napul :)

#19 Stardos
27.7.2015 | 22:25:55
Stardos

#18 Azog2182: Ono,jde o princip podle mně že když Bran bude s Dany a dostane se do Drogona , kterého potom ovládne , tak si budou mnozí myslet že draky nebo draka ovládá . Co se týče těch dvou dalších , u nich bych očekával že budou poslouchat Drogona , protože je největší a nejsilnější

#20 Azog2182
27.7.2015 | 22:37:58
Azog2182

#19 Stardos: Tezko rict ale stejne doufam ze Danny trun neziska bylo by to takovy moc Klišovity a v Got moc kliše neni a doufam ze to tak zustane :)

27.7.2015 | 22:45:02
Ann Taylor

#17 Stardos: Na dracích létaly hromady Targaryenů, dokud byli dost velcí, aby se na nich létat dalo. Většina draků, co jim patřila, jezdce měla. To byla tak trochu podstata toho, jak dobyli a hlavně na začátku udržovali Západozemí. A ještě předtím dračí lordi rozšířili vliv Valyrie přes známý Essos.

#22 Stardos
redaktor
27.7.2015 | 22:56:44
Stardos

#21 Ann Taylor: Díky jsem zase o něco chytřejší :D Knihu jsem četl zatím jednu , takže proto asi :D Ale draci je stejně neposlouchali ne ?

#23 V Ales #24 Brynden Tully #26 Ann Taylor
27.7.2015 | 23:26:09
V Ales

#22 Stardos: Knížky jsem nečet, ale typnul bych, že jim k jejich ovládnutí pomohla něaká magie

#25 Brynden Tully
28.7.2015 | 0:42:24
Brynden Tully

#22 Stardos: Většinu draci poslouchali.

28.7.2015 | 1:05:43
Brynden Tully

#23 V Ales: Ve Staré Valyrii byli k ovládnutí draků používány magické rohy poseté runami, ale později si je normálně ochočily.

#26 Ann Taylor
28.7.2015 | 1:06:55
Ann Taylor

#25 Brynden Tully: Ochočit draka nejde, ale oni používali rohy, trochu magie a prostě a jednoduše drezúru s bičem na to, aby je zvládli.
#22 Stardos: A právě proto, že je opravdu trénovali, tak je měli zmáknuté tak, aby je neohrožovali a mohli je využívat, a byla hromada dračích jezdců. Nejen Targaryenů, ale ve všech rodinách dračích lordů. To až Dany prostě nechala draky růst a naučila je jedinou věc, tak se nemůže divit. A myslím, že i v seriálu určitě někdy padlo minimálně to, že Aegon dobýval Západozemí na dracích. Ono draci opravdu jsou nezkrotné bestie, ale když máš 5000 let vývoje (jako měla Valyrie od jejich nálezu) a čaroděje k tomu, něco s nima už vyvedeš :)

#27 Rafan
redaktor
28.7.2015 | 7:11:26
Rafan

#26 Ann Taylor: Nelze Dany vyčítat že neumí vychovávat draky. Proboha kde se to měla naučit a nebo kdo jí to měl naučit. Nebýt koster ve sklepeních paláce v Kralově přístavišti, tak by asi mnoho lidí řeklo že draci jsou výplodem pohádek na strašení dětí. V prvé řadě se musí naučit drakům porozumět aby je mohla ovládat. Je to podobné jako krotit lvi a nebo tygry. Krotitelé vám také řeknou že musíte nejdříve porozumět mentalitě toho zvířete a pak s ním můžete teprve pracovat. Navíc každý krotitel má mezi těmi zvířaty jedno nebo dvě která mu takzvaně kryjí záda(oblíbenci) a budou ho bránit před ostatními To co momentálně probíhá u Dany je podobné jako když budete mít doma lva od kotěte. Když ten lev dospěje, zjistíte že vás respektuje a bere vás jako součást smečky. Nikoli ale jako vůdce kterému se podřídí.Dany bude muset přijít na mechanismus jak přiměje Drogona, aby jí respektoval jako vůdce. Žádná magie jí v tom nepomůže, protože by jí stejně neuměla použít.

#28 Ann Taylor
28.7.2015 | 7:39:16
Ann Taylor

#27 Rafan: Ale ona se ani nepokoušela, naučila je jenom pálit na slovo, to je všechno. Očividně byla jinak naprosto přesvědčená, že s ní budou zacházet jako lidské dítě s matkou, což se spletla, protože odmítla vidět, že jsou to bestie. Myslím, že skoro každého u jakéhokoli zvířete napadne, zvlášť u těch nebezpečných, že je musí nějak vycvičit tak, aby alespoň jeho nezabili a měli nějaké hranice, u ní to ale nevypadá, že by nad tím aspoň přemýšlela, nechala je být, dokud byli dostatečně malý, tak je občas pohladila po hlavičce a pak nic. Když budu mít doma lva od kotěte a budu s ním zacházet jako Dany, myslím, že v dospělosti budu mít akorát možná šanci, že na mě jen tak nezaútočí, protože mě bude znát, ale jelikož jsem mu jenom ňuňala srst, dokud to bylo mládě, nenaučila ho nic, celé dny ho nechala lítat si kde chce a lovit co chce, když vycenil zuby, tak jsem mu ukázala, že se ho bojím a ani mu nedávala najevo kdo je tady pán nebo mu aspoň nevytyčila meze, tak o žádný respekt nepůjde. Třeba co se týče posledního dílu, tak v seriálu to moc patrné není (proto taky lidi často dochází k blbým závěrům), ale v knížce je naprosto jasné, že Drogona vůbec nepřilákalo nebezpečí Dany, ale dav a krev, a když na něj začali útočit, tak zase prostě odletěl lízat si rány a dál na ní kašlal, akorát na něj Dany stačila vylézt. Plus, tam už aspoň ten bič nakonec vzala. Mimochodem – ne, i bez lebek v Rudé baště by lidi věděli, že draci byli skuteční. Ti poslední zemřeli přibližně před 150 lety, takže je o nich spousta dochovaných záznamů a zbytků po jejich útocích a existuje nemálo nevylíhnutých va­jec.

#29 Rafan
redaktor
28.7.2015 | 8:19:03
Rafan

#28 Ann Taylor: Každé zvíře které se sdružuje do nějakého uskupení je vychováváno svým druhem. V každém uskupení existuje hierarchie která se dodržuje. Ale čas od času se vždy některý samec a nebo samice (podle toho kdo bývá vůdčí) pokusí svrhnout vůdčí zvíře že ho vyzve k souboji. Co ale se zvířetem které je více méně v dospělosti samotář. Bývají to hlavně dravci a tato zvířata bývají velmi individualisti. Proto je obtížnější vycvičit tygra než lva. Pokud si totiž to zvíře uvědomí svou převahu nad člověkem který se ho snaží ovládnout. Pohybuje se takový člověk na tenkém ledě. Nejsem si jist že bič v ruce Dany je to čeho by se Drogon obával. Bičem tak maximálně upoutá pozornost Drogona na sebe, ale k ničemu ho nedonutí. Bič je pro zvíře je signál že něco důrazně vyžadujete, nikoli to co ho donutí.

#30 Ann Taylor
28.7.2015 | 15:57:58
Ann Taylor

#29 Rafan: Však to byl její úmysl, obrátit jeho pozornost na sebe. Ale jinak ji ignoroval a snad už konečně vyléčil z přesvědčení, že ji budou vnímat a respektovat jako matku, když na ni ve skutečnosti kašlou, protože je nechala růst jako dříví v lese. Ti dva zbylí možná ještě tak budou reagovat jako sourozenci, ale Drogon zatím poslední etapu života trávil úplně sám, takže ten pro ní nebude mít respekt žádnej a jo, je to její chyba, nevěnovala se výchově prakticky vůbec, a to si říká matka.

#31 Rafan
redaktor
28.7.2015 | 16:33:00
Rafan

#30 Ann Taylor: Já vím že drak je bytost z mýtů, ale jak jsem ho přirovnal k k zvířatům samotářům, je problém s ním jakkoli vycházet. Drak nemá sklony se podřizovat nikomu a ničemu a tedy život v hierarchii je mu cizí. Z kočky také neuděláte psa i kdyby jste se rozkrájela, protože kočka je individualista který si bude dělat co chce a člověk si bláhově myslí že jí ovládá. Přitom dochází jen k souladu přání člověka s tím co chce kočka. Proto obecně platí že vycvičit kočku je prakticky nemožné, ale pořád platí že výjimka potvrzuje pravidlo. Pes je zvíře smečky a ten se podřídí vůdci i tehdy když se mu to nelíbí. Mám obavu že i kdyby se Dany snažila draky cvičit od mláďat, dopadla jako s kočkou. Ne cesta vede jinudy, musí naprosto pochopit mentalitu draků a využít jí ve svůj prospěch. To je to co jí ale nemohou předat jiní Targaryeni a bude muset na to přijít sama .

#32 Ann Taylor
28.7.2015 | 17:01:31
Ann Taylor

#31 Rafan: Ale to je přece přesně to, co dračí lordi dělali. Měli draky od vejce a pak je drezúrovali hned od začátku a využívali ke všemu svému umění a válčení. Měli k tomu rohy, kouzla a biče. Dany ale ne že by přemýšlela nad tím, že nemá čím je ovládat, nebo že neví jak a že jim nerozumí, ona se na to vykašlala úplně a ani ji to nenapadlo. Nejen, že se nesnažila pochopit jejich mentalitu, ještě je „rozmazlila“, takže se není čemu divit. Myslím, že kdyby se jí na té hranici narodila tři koťata nebo štěňata, dopadne to stejně, protože ani u nich by se nesnažila. Prostě já jsem jejich matka, oni jsou moje zbožňované děti a to stačí.

redaktor
28.7.2015 | 18:43:25
jajkob

#12 vojtasaurus: a čo terajší spád?Boltoni sú dolu, dobývanie bude najskôr rýchle,dokonca sa objavila teória že pánko Eddard Stark, legendárny to človek, mal Jona Snowa a niekým z Targaryenov.Čo by to potom znamenalo?Starkovia to prežijú, u Tyrrelovcoch záleží na tom ako sa zachovajú(Margaery bude mať problém, byť lesbickou kráľovnou s Dany by bolo prinajmenšom divné) Lanistrinapriateľov Tullyov a Starkov, Vodcom Lanistrov sa stane Tyrion a ten bude aj pobočník kráľa.S Greyjoymi je to jasné, sejme ich strýka a budú ako najlepší kamaráti, ale môžu nastať komplikácie sdohodou o nerabovaní susedných území.Dorne sa ako tradičný spojenec Targaryenov najskôr pridá k Dany, ale môže to byť veľmi komplikované.

23.6.2016 | 19:06:27
Pestak

Je hezký tu číst tu spoustu komentářů o tom jak Dany ani nedorazíd¨do Westerosu atd.. :D

7.7.2016 | 23:25:23
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E06: Beyond the Wall

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @hlawoun, @Katherine16 a @kaailik
Korekce: @OlafDark
Časování: @Xavik
Časování na jiné verze: @badboymajkl

Překlad sedí na verze Game of Thrones:

  • … S07E06 1080p HDTV LEAKED-SiT
  • … S07E06.HDTV.x264-FLEET
  • … S07E06.720p.HDTV­.x264-FLEET
  • … S07E06.PROPER­.HDTV.x264-SVA
  • … S07E06.PROPER­.720p.HDTV.x264-AVS
  • … S07E06.720p.WEB­.h264-TBS
  • … S07E06.1080p.AM­ZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-GoT

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Podpořte nás

Mnoho z vás nám psalo, že by nás za naši práci na seriálu Game of Thrones rádo podpořilo, proto jsme si zřídili PayPal účet, na kterém nás můžete podpořit. Moc děkujeme za podporu!

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás