Game of Thrones (Hra o trůny) Druzí synové

Druzí synové

Druzí synové

Jednou z nejstarších žoldáckých armád jsou Druzí synové (v originále Second Sons). Jedná se o nesourodou skupinu žoldáků, kde každý bojuje jiným stylem a jinými zbraněmi.


27 1
2.10.2015

Druzí synové jsou jednou z nejstarších armád žoldáků. Čítají přibližně 2 000 mužů působících na území Essosu a své členy získávají ve všech Svobodných městech a jejich okolí příslibem peněz a staví se na stranu těch, co nabídnou vyšší částku. Jakmile ovšem jednou uzavřou smlouvu, zakládají si na tom, že ji nemůžou vypovědět, ani když jim druhá strana nabídne víc, protože pak by se ukázali jako nespolehliví a nikdo by si je znovu nenajal.

Podobně jako další žoldácké společnosti pak mají i Druzí synové vlastní tradice a příběh. K těm patří znak zlomeného meče a i jejich původ sahající až ke Zkáze Valyrie a slavné bitvě o město Qohor, které si najalo dvě žoldácké společnosti na obranu proti Dothrakům. Obě ale utekly, když viděly, jak Dothrakové nemilosrdně zmasakrovali Qohorské vojsko, a jejich porážka přišla až z rukou Neposkvrněných. I když to není nic, čím by se Druzí synové chlubili.


I jejich název samotný pak má za sebou vlastní příběh – vychází z toho, že prvorození synové v bohatých rodinách obvykle zdědí tituly a majetek, zatímco druzí nezískají nic. A protože tak často musí hledat štěstí ve světě a nezřídka se přidávají k žoldákům, vznikla jedna společnost, která právě takové bojovníky vyhledává.

Kromě neslavného útěku od Qohoru ale pak v průběhu staletí vybojovali spoustu úspěšných bitev a stali se velmi známými – dokonce tak, že mezi nimi bojovali i někteří ze západozemských šlechticů, jako princ Aerion Targaryen, Harwyn Hoare, první král Ostrovů a řek, Aegor Řeka zvaný Hořkoocel, pozdější zakladatel Zlaté společnosti (ještě slavnějších žoldáků, než jsou Druzí synové), král Rodrik Stark, jenž získal Severu Medvědí ostrov, nebo Oberyn Martell.

Spolu s dalšími se také často utkávají ve Svárlivých zemích, území mezi Lysem a Myrem, o které tato města neustále vedou spory (a údajně tyto spory významně podporují, aby vždy měli pro koho válčit), a špatnou pověst začali získávat až v současnosti pod vedením kapitána Mera z Braavosu, známého jako Titánův bastard. Jeho přístup zapříčinil, že už si je žádné Svobodné město nechtělo dál najímat, a tak byli nuceni cestovat až do Zálivu otrokářů a hledat ochotnější zaměstnavatele.

To se jim nakonec podařilo, protože si je najalo město Yunkai na obranu před Daenerys Targaryen, jenže výsledek nebyl takový, jak předpokládali. Daenerys se nejprve pokusila s kapitánem Merem, druhým kapitánem Prendahlem na Gheznem a poručíkem Daariem Naharisem vyjednávat a Yunkai jednoduše přeplatit, ale když jednání ztroskotalo, Daario se rozhodl pro vlastní plán a budoucnost Druhých synů se tak značně změnila.

Ať už pod jedním nebo druhým zaměstnavatelem, způsob boje a výbava Druhých synů se ale nemění nijak zvlášť. Nemají žádné specifické uniformy a každý člen jednoduše bojuje v tom, co mu vyhovuje nejvíc. Někteří mají jen nárameníky, jiní nosí různé druhy lehčího brnění a používají ty typy zbraní, s kterými se naučili vítězit. Proto zásoby Druhých synů obsahují meče, dýky, oštěpy, bodce, Daario vlastní dokonce dothracký zakřivený arakh a spousta zbraní je ještě upravená podle představ majitele – Daariovy například mají rukojeti ve tvaru nahých žen.

Někteří z Druhých synů navíc ovládají i méně nápadné techniky než přímý útok a své mise mohou plnit i za pomocí léček a jako asasíni.

V seriálu je však tato společnost zkombinovaná dohromady ještě s jednou, a tak se v knihách trochu liší. Tam si totiž Yunkaici nenajali pouze Druhé syny, ale i Bouřovrány, přičemž obě společnosti měly přibližně jen 500 mužů. Jinak vypadalo i vedení – Druhé syny komandoval pouze Mero a Prendahl na Ghezn vedl právě Bouřovrány spolu se Sallorem Holohlavým a Daariem. A také mezi nimi nedošlo k „převratu“, ale jednoduše byli napadeni Bouřovránami a Neposkvrněnými, Mero utekl a Druzí synové si zvolili nového vůdce, Bena Plumma zvaného Hnědý.

Foto: HBO

Diskuze /2

Locker

Druzí synové byli v seriálu neuvěřitelně zprzněni…obecně linka Daenerys ve 3. sezóně je výkvětem neumětelství až debility…

2.10.2015 | 17:45:01
Padre557

Máte v pláne spraviť článok aj o Zlatom spoločenstve? :)

13.2.2017 | 19:54:35
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Osmá série

Kdy začne osmá série a o čem bude?

Kdy začne osmá série a o čem bude?

Tyto otázky si zřejmě klade každý z vás. Sedmá série měla pouhých sedm epizod, u osmé, která je zároveň poslední, to nebude o nic lepší. A možná se jí dočkáme mnohem později.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás