Game of Thrones (Hra o trůny) Rod Casselů

Rod Casselů

Rod Casselů

Nepříliš významný severský rod Casselů už nějakou dobu slouží rodu Starků. Jejich role není nijak veliká, ale minimálně za Eddarda Starka přispěli ke zlepšení bojeschopnosti jejich rodinných příslušníků.


30 0
28.2.2016

Rod Casselů je jeden z malých severských rodů s několika rytíři a nepočítá se mezi vznešené a urozené. Jeho důležitost a vůbec záznam jeho existence naopak vychází z toho, že slouží na Zimohradu strážci Severu, a byl tak přímým vazalem rodu Starků, v současnosti poslední přežívající členové rodu Boltonů.

Není známo, kdy byl první Cassel přijat do služby na Zimohradě, ale posledních několik generací pevnost uctivě považovalo za svůj domov a přizpůsobilo tomu i vlastní znak, kde je deset bílých vlčích hlav ve čtyřech sestupných řadách na šedém poli s černým lemováním. A úplně poslední generace, která se objevila i v knihách a seriálu, prokázala, možná bohužel, tuto svou oddanost a úctu víc, než mohl kdo očekávat.


Nejstarší Martyn Cassel, hrdý Seveřan a otec čtyř dětí, odjel spolu s Eddardem Starkem do Robertovy rebelie a zemřel u Věže radosti v Rudých horách Dorne v bitvě se třemi členy Aerysovy Královské gardy, když se jeho lord pokoušel vysvobodit z věže svou sestru Lyannu. Na Sever už se tak nedostal ani on ani jeho tělo a Martyn zůstal pohřbený pod mohylou nedaleko Věže.

Ani jeho synové ale neměli o moc větší štěstí. Do dospělosti z nich přežil pouze Jory, který se během rebelie zúčastnil svatby Neda jako člen jeho posádky. A zatímco Catelyn v seriálu tvrdila, že Ned obřad uvedení na lože zakázal, protože by se nehodilo, aby ve svůj svatební den někomu rozbil čelist, v knize se odehrál a Jory ve snaze ji svléci, jak velí tradice, její róbu roztrhal.

Jenže o něco později se stal kapitánem stráží na Zimohradu, odjel s částí posádky na jih, když byl Ned jmenován pobočníkem krále, a jako pro jeho otce a mnoho dalších Seveřanů už pro něj neexistovala cesta zpět (v seriálu vinou Jaimeho Lannistera, v knize jednoho z jeho strážných). V jeho případě pouze pro jeho tělo, jež skončilo na zimohradském hřbitově vedle jeho dědečka.

Z rodiny Casselů tak nakonec zůstal jen ser Rodrik, Martynův mladší bratr, postarší, houževnatý, věrný, odvážný a třikrát ženatý rytíř, jemuž se poštěstilo mít pouze dcery, z nichž dětství přežila jediná, Beth Cassel, děvče s kaštanovými kadeřemi a na začátku jedna ze společnic Sansy Stark. Rodrik nejdřív působil jako zbrojmistr Zimohradu, byl proslulý svými licousy a spokojeně si žil mezi nelibostí k hudbě a cvičením mladých lordů a panošů.

Po náhlé cestě na jih s Catelyn Tully si ale licousy oholil, a když se vrátil zpátky domů, byl jmenován kastelánem a v podstatě byl tím, kdo se musel starat o nelehké záležitosti obrany opuštěného Severu. Jenže když se ukázalo, že je to nad jeho síly, a jeho nepřátelé mu přerostli přes hlavu (v seriálu šlo o Greyjoye, v knize o proradné Boltony před Zimohradem), osud vymírajícího rodu zůstal na malé Beth, jež se ocitla jako rukojmí na Hrůzově.

Členové rodu Casselů (k začátku seriálu):

  • ser Rodrik Cassel – zbrojmistr Zimohradu, později kastelán
  • Beth Cassel – v knize Rodrikova dcera
  • Jory Cassel – Rodrikův synovec, velitel stráží na Zimohradu

Foto: HBO

Diskuze /7

Korelion

Napsali byste prosím někdy o rodu Hightowerů ?

#2 Xavik
28.2.2016 | 19:48:39
Xavik

#1 Korelion: Samozřejmě i tento rod máme v plánu, ale všechno hezky postupně. :)

admin
28.2.2016 | 20:14:41
Batiatus

To koľko rodov ešte existuje ? :D

#6 Ann Taylor
28.2.2016 | 20:35:53
Lord Persyon

Ešte veľmi veľa :D

29.2.2016 | 8:32:24
snehulakobrovsky

Skvělý články :) Vždy pěkně sesumírované a člověk se v tom tolik neztrácí.. Ocenil bych článěk o rodu Reedů, případně celkově o jejich lidu. (teď jen doufám, že o nich ještě psáno nebylo, jinak budu vypadat jak blbec) :D

#6 Ann Taylor
29.2.2016 | 14:14:01
Ann Taylor

#3 Batiatus: http://quartermaester.info/ – zaškrtni si nobility of Westeros a přibliž to, aby se ti zobrazily i ty malé rody. Jsou jich mraky :D Ale o spoustě z nich se ví maximálně jeden odstavec, takže klid :)

#5 snehulakobrovsky: Reedové jsou v plánu.

#7 Batiatus
redaktor
29.2.2016 | 19:47:15
Batiatus

#6 Ann Taylor: Však aj keby ste ich sem dali ešte 100 tak mi to do slova a do písmená nevadí :D

29.2.2016 | 19:56:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E06: Beyond the Wall

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @hlawoun, @Katherine16 a @kaailik
Korekce: @OlafDark
Časování: @Xavik
Časování na jiné verze: @badboymajkl

Překlad sedí na verze Game of Thrones:

  • … S07E06 1080p HDTV LEAKED-SiT
  • … S07E06.HDTV.x264-FLEET
  • … S07E06.720p.HDTV­.x264-FLEET
  • … S07E06.PROPER­.HDTV.x264-SVA
  • … S07E06.PROPER­.720p.HDTV.x264-AVS
  • … S07E06.720p.WEB­.h264-TBS
  • … S07E06.1080p.AM­ZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-GoT

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Podpořte nás

Mnoho z vás nám psalo, že by nás za naši práci na seriálu Game of Thrones rádo podpořilo, proto jsme si zřídili PayPal účet, na kterém nás můžete podpořit. Moc děkujeme za podporu!

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás