Game of Thrones (Hra o trůny) Rod Freyů

Rod Freyů

Rod Freyů

Nejpočetnějším rodem a aktuálně jedním z nejmocnějších rodů je právě rod Freyů. Sídlí na velmi důležitém místě zvaném Přechod, kde zajišťuje jedinou bezpečnou cestu ze Severu na jih.

23 1
14.12.2015

Rod Freyů z Přechodu je jeden z urozených rodů Říčních krajin. Na začátku se nepočítal mezi nejdůležitější, ale jeho sídlo, dvojitý hrad Dvojčata rozkládající se na obou březích Zeleného bodce, mu vysloužilo celkem značné bohatství. A v současnosti narostl jak do síly, tak do počtu. Je proto jedním z nejmocnějších vazalů rodu Tullyů, později Baelišů, a může jim přispět tisícem rytířů a třemi tisíci pěšáků, což dělá dohromady deset procent síly Říčních krajin.

Znakem Freyů jsou dvě modré věže spojené mostem na stříbrošedém pozadí znázorňující Dvojčata, v seriálu pak šedé věže stojící na modrých vlnách s tmavě šedým pozadím. Jejich motto není známo, ale je velmi dobře známa jejich současná podoba. Protože nynější lord Walder žije už devadesát let a pojal za manželku osmou ženu, má na kontě spoustu potomků a prapotomků, legitimních i bastardů, a většina z nich zdědila i jeho typický lasičkový vzhled.


A přestože svůj původ, který stojí za zaznamenání, datují teprve přibližně 600 let zpátky, mohou se honosit titulem lord Dvojčat, z něhož se stal lord Přechodu jakožto jediného bezpečného mostu přes řeku mezi Šíjí a Říčními krajinami na míle daleko, a v současnosti se od nich dokonce oddělil i rod Freyů z Řekotočí, kde tak působí lord Řekotočí.

Freyové v době Andalů

Právě proto, že jejich historie coby urozeného rodu začíná až před 600 lety, kdy první Frey obdržel země a šlechtický titul, patří k nejmladším západozemským rodům. A i tehdy, na úplném začátku, neměli nic, než vizi, která je teprve mohla pozvednout.

Zakladatel rodu měl totiž v úmyslu postavit velký most přes Zelený bodec. Proto, jakmile získal nějaké prostředky, navrhl plány a dal se do stavby. Jeho vnukem pak byla dokončena konstrukce mostu a dvě dřevěné pevnosti na každé straně a pozdější generace vyměnily dřevo za kámen. Daly si také záležet na tom, aby byly obě pevnosti identické, a pojmenovaly je Dvojčata. Uprostřed mostu ještě vztyčily velkou věž pojmenovanou Vodní věž a jejich život vzkvétal.

Za použití mostu začali totiž Freyové vybírat poplatky, a protože se usadili na strategické pozici a dokázali velmi dobře ubránit přístup k Dvojčatům, prakticky každý, kdo chtěl projít ze Severu na jih, musel zaplatit. Rychle se tak stali jedním z nejbohatších a nejmocnější rodů kolem Trojzubce.

Jenže to, že si značně luxusní živobytí a přetrvání šlechtického stavu zajistili vybíráním vysokých částek a nebyli urození díky předkům, konexím a vůbec budováním rodu od dávného věku hrdinů, jako většina jiných, způsobilo, že se na ně ostatní lordi dívali dost spatra a nepovažovali je za dobrou partii.

Stejná nevraživost navíc panovala mezi Freyi a jejich severními sousedy, bažináři ovládanými rodem Reedů. Vzhledem ke značné blízkosti jejich území se často přetahovali o hranice a vzájemně napadali. A protože Freyové nebyli schopní odolávat úskokům bažinářů, maskování a jejich otráveným šípům, začali je nenávidět, prohlašovat, že jsou nečestní bojovníci a veškerý neúspěch v Šíji připisovali tomu, že se domy bažinářů pohybují a pro cizince je nemožné tudy projít, když to oni nechtějí.

Freyové za Targaryenů

Když se Aegon Dobyvatel vylodil v Západozemí a začal svou dobyvačnou válku, byli Freyové stejně jako ostatní říční lordi v područí krutého rodu Hoareů, železných, kteří dobyli území Trojzubce. V té době konkrétně Harrena Černého, krále Ostrovů a řek, jenž si nechal vystavět monstrózní hrad Harrenov.

V něm měl dojem, že ho Aegon nemůže porazit, a tak místo aby se vzdal, svolal vazaly k boji. Říční lordi ale viděli možnost, jak se krutých vládců zbavit, a neuposlechli. Propukla mezi nimi rebelie, k níž se přidali i Freyové, pomohli Aegonovi porazit železné na kontinentu a přísahali věrnost Tullyům, novým lenním pánům Trojzubce.

Freyové tak dál žili pod novým králem ve svých Dvojčatech a neměli moc příležitostí významně zasahovat do dějin. Teprve později, v době, v níž se odehrála občanská válka známá jako Tanec draků, se mladý a galantní Forrest Frey pokoušel ucházet o ruku princezny Rhaenyry, jedné z hlavních osob celé války.

Dle očekávání neuspěl a získal přezdívku Hlupák Frey, ale při samotném Tanci stejně její stranu černých podporoval. Už jako lord vytáhl s 200 rytíři a 600 pěšáky na pomoc proti armádě Západních krajin a zemřel za svou královnu v bitvě u břehu Božího oka.

A teprve o další století později se Freyové s Targaryeny zapletli znovu. Lord Ambrose Butterwell pořádal v Bělostěnách turnaj na oslavu své svatby s dcerou lorda Freye a jako host a doprovod proto dorazil tehdejší lord Frey, jeho čtyřletý syn Walder a jeho bratr s rodinou. Ukázalo se však, že je tento turnaj pouhou zástěrkou pro rozpoutání druhé Blackfyrovy rebelie, a chtě nechtě, i když byla potlačena ještě v zárodku, do ní byli Freyové zataženi.

Nebyla jim sice nejspíš prokázána vina ani úmysl přidat se k plánování svržení Targarynů ze železného trůnu, ale stejně se s nimi nepříjemná pověst táhla dál. Navíc celý otřes a zapletení do věci způsobily, že se tehdejší lord a i jeho syn a současný lord Walder stali obezřetnými, jen zdráhavě se do čehokoli zapojují a většinou to udělají teprve ve chvíli, kdy je jasný výsledek.

Možná právě díky této opatrnosti pak po nástupu lorda Waldera do čela rod Freyů doslova explodoval a čítá nyní obrovské množství členů. Je tak značně proslavený a Walder tvrdí, že sám hostil v Dvojčatech tři krále. Jenže i přesto, že začali naplno využívat svých výhod a snažili se vytvořit spojenectví se všemi možnými důležitými rody, ostatní se na ně pořád dívají s nechutí.

Když například lord Tytos Lannister svolil se sňatkem druhého syna lorda Waldera Emmona a své dcery Genny, hlasitě tehdy protestoval i jeho desetiletý syn Tywin. Nebylo mu to však moc platné, byl raději odeslán do hlavního města jako šenk a ke svatbě došlo, ale ráznější lordi, než byl Tytos, tak otevření nebyli.

Třeba lord Hoster Tully rovnou odmítl nevěstu z rodu Freyů pro svého syna Edmura a Jon Arryn rozhodně nesouhlasil s výchovou Walderova vnuka pod svým dohledem v Orlím hnízdě.

Freyové po téměř zmeškané rebelii

Lord Walder tyto ústrky nikdy nezapomněl. Po zkušenostech získaných v dětství během Blackfyrových rebelií dlouho mlčel a zůstával zalezlý ve Dvojčatech, když propukla další rebelie proti železnému trůnu, tentokrát vedená Robertem Baratheonem a Nedem Starkem.

Rod Tullyů, který přislíbil své meče rebelům a zpečetil jejich spolupráci dvojnásobným sňatkem Lysy a Catelyn s Jonem a Nedem, jim samozřejmě vydal příkaz k mobilizaci a počítal se všemi 4 000 vojáky. Jenže Walder využil svého zostuzení a odmítl odpovědět. Bránil pouze vlastní země před útoky Lannisterů, ale nepřidal se na žádnou stranu. Své muže vyslal teprve do bitvy o Trojzubec, protože tehdy už byl výsledek víceméně jasný a připojení se mu mohlo posloužit.

Díky tomu se mohl počítat k vítězné straně, udržel si veškeré země i tituly, a i když Walderovi začal lord Tully říkat Zpozdilý, následující roky Freyové klidně rozšiřovali rod a Walder si bral jednu manželku za druhou. Vtipkovalo se totiž o tom, že přišel do bitvy pozdě, protože čekal, až jeho armáda dospěje, když mu vzešla z vlastních kalhot, on se rozhodl převést tyto povídačky do reality a čekat na další příležitost.

Ta přišla až ve chvíli, kdy znovu po třech stech letech povstal nový král Severu. Tehdy využil potřeby severské armády přejít jeho most a využít jeho vojáky a vymohl si slib sňatku ještě lorda, později krále s vlastní vnučkou, Aryi Stark s nejmladším synem Elmarem, v knize i odeslání dvou vnuků, Malého a Velkého Waldera, jako svěřence na Zimohrad a pozici králova panoše pro dalšího syna. Jenže, přesně jak bylo Walderovým zvykem, jeho spojenectví nemohlo být jisté a čisté, když k vítězství Severu zůstávala ještě daleká cesta.

Členové rodu Freyů (k začátku seriálu):

 • lord Walder Frey, lord Přechodu, přezdívaný Zpozdilý lord Frey a Starý Frey

1) linie Waldera a Perry Royce

1. Stevron Frey

 • Ryman Frey, syn Stevrona a Corenny Swann
 • Edwyn Frey, Rymanův nejstarší syn
 • Walda Frey, dcera Edwyna a Janyce Hunter
 • Walder Frey, Rymanův syn, přezdívaný Černý Walder
 • Petyr Frey, Rymanův syn, přezdívaný Petyr Uher
 • Perra Frey, dcera Petyra a Mylendy Caron
 • Aegon Frey, syn Stevrona a Jenye Lydden, retardovaný, blázen rodu Freyů, přezdívaný Zvoníček
 • Walton Frey, syn Stevrona a Marselly Waynwood
 • Steffon Frey, syn Waltona a Daeny Hardyng, přezdívaný Sladký
 • Walda Frey, dcera Waltona a Daeny Hardyng, přezdívaná Krásná Walda
 • Bryan Frey, syn Waltona a Daeny Hardyng

2. Emmon Frey, později lord Řekotočí

 • ser Cleos Frey, syn Emmona a Genny Lannister
 • Tywin Frey, syn Emmona a Genny Lannister
 • Willem Frey, syn Emmona a Genny Lannister
 • Lyonel Frey, syn Emmona a Genny Lannnister
 • Tion Frey, syn Emmona a Genny Lannister
 • Walder Frey, syn Emmona a Genny Lannister, přezdívaný Rudý Walder

3. Aenys Frey

 • Aegon Frey, nejstarší syn Aenyse a Tyany Wylde, psanec přezdívaný Aegon Z krve zrozený
 • Rhaegar Frey, syn Aenyse a Tyany Wylde
 • Robert Frey, syn Rhaegara a Jeyne Beesbury
 • Walda Frey, dcera Rhaegara a Jeyne Beesbury, přezdívaná Bílá Walda
 • Jonos Frey, syn Rhaegara a Jeyne Beesbury

4. lady Perriane Frey, provdána do rodu Haighů

2) linie Waldera a Cyrenny Swann

1. ser Jared Frey

 • ser Tytos Frey, syn Jareda a jeho sestřenice Alys
 • Zia Frey, dcera Tytose a Zoe Blanetree
 • Zachery Frey, syn Tytose a Zoe Blanetree, v učení v Septu Starého města
 • Kyra Frey, dcera Tytose a Zoe Blanetree, provdána do rodu Goodbrooků

2. Luceon, septon ve Velkém Baelorově septu

3) linie Waldera a Amarei Crakehall

1. Hosteen Frey

 • Arwood Frey, syn Hosteena a Belenny Hawick
 • Ryella Frey, dcera Arwooda a Ryelly Royce
 • Androw a Alyn Frey, dvojčata, synové Arwooda a Ryelly Royce
 • Hostella Frey, novorozená dcera Arwooda a Ryelly Royce

2. Lythene Frey, provdána do rodu Vyprenů

3. Symond Frey

 • Alesander Frey, syn Symonda a Behtarios z Braavosu
 • Alyx Frey, dcera Symonda a Behtarios z Braavosu
 • Bradamar Frey, syn Symonda a Betharios z Braavosu

4. Danwell Frey, ženatý s Wynafrey Whent

5. Merrett Frey

 • Amerei Frey, dcera Merretta a Mariyi Darry, přezdívaná Strážnicová Ami, vdova, v knize znovu provdána za Lancela Lannistera
 • Walda Frey, dcera Merreta a Mariyi Darry, přezdívaná Tlustá Walda, provdána za Roose Boltona
 • Marissa Frey, dcera Merreta a Mariyi Darry
 • Walder Frey, syn Merreta a Mariyi Darry, přezdívaný Malý Walder, poslaný jako svěřenec na Zimohrad

6. ser Geremy Frey

 • Sandor Frey, syn Geremyho a Carolei Waynwood
 • Cynthea Frey, dcera Geremyho a Carolei Wanywood

7. Raymund Frey

 • Robert Frey, syn Raymunda a Beony Beesbury, studuje v Citadele
 • Malwyn Frey, syn Raymunda a Beony Beesbury, studuje alchymii v Lysu
 • Serra a Sarra Frey, dvojčata, dcery Raymunda a Beony Beesbury
 • Cersei Frey, dcera Raymunda a Beony Beesbury, přezdívaná Včelka
 • Jaime a Tywin Frey, dvojčata Raymunda a Beony Beesbury

4) linie Waldera a Alyssy Blackwood

1. Lothar Frey, přezdívaný Chromý Lothar kvůli pokroucené noze

 • Tysane Frey, dcera Lothara a Leonelly Lefford
 • Walda Frey, dcera Lothara a Leonelly Lefford
 • Emberlei Frey, dcera Lothara a Leonelly Lefford
 • Leana Frey, dcera Lothara a Leonelly Lefford

2. ser Jammons Frey

 • Walder Frey, syn Jammose a Sallei Paege, přezdívaný Velký Walder, poslaný jako svěřenec na Zimohrad
 • Dickon a Mathis Frey, dvojčata, synové Jammose a Sallei Paege

3. ser Whalen Frey

 • Hoster Frey, syn Whalena a Sylwy Paege
 • Merianne Frey, dcera Whaelna a Sylwy Paege, přezdívaná Merry

4. Morya Frey, provdána do rodu Braxů

5. Tyta Frey, téměř třicetiletá žena přezdívaná Panna Tyta

5) linie Waldera a Bethany Rosby

1. ser Perwyn Frey

2. Benfrey Frey

 • Della Frey, dcera Benfreyho a jeho sestřenice Jyanny Frey
 • Osmund Frey, syn Benfreyho a jeho sestřenice Jyanny Frey

3. mistr Willamen, mistr v Dlouholukově rodu Hunterů

4. Olyvar Frey

5. Roslin Frey, provdána do rodu Tullyů

6) linie Waldera a Annary Farring

 • Arwyn Frey
 • Wendel Frey
 • Colmar Frey, přislíbený církvi
 • Waltyr Frey
 • Elmar Frey, zasnoubený s Aryou Stark, v seriálu přejmenován na Waldrona
 • Shirei Frey

7) Walderovi bastardi

1. Walder Řeka, přezdívaný bastard Walder (v seriálu Černý Walder, spojen s postavou knižního Černého Waldera)

 • Walda Řeka, dcera Waldera a jeho ženy z rodu Charltonů
 • ser Aemon Řeka, syn Waldera a jeho ženy z rodu Charltonů
 • Walda Řeka, dcera Aemona a jeho milenky

2. mistr Melwys, mistr v Růženíně rodu Rosbyů

3. Jeyne Řeka

4. Martyn Řeka

5. Ryger Řeka

6. Ronel Řeka

7. Mellara Řeka a mnoho dalších, nikdy nejmenovaných

 • v seriálu se ještě objevily dcery Derwa a Waldera, vnučky Janeya, Neyela a Freya a praneteř Walda

Foto: HBO

Diskuze /25

Rikhart

Nevím jestli nejmocnější, kdyby Bolton nebo kdokoliv kdo ovládá King's Landing chtěli, Freyovo území zaberou bez obtíží.

#2 AviaRa #3 Ann Taylor #19 luciusvorenus
14.12.2015 | 17:33:14
AviaRa

#1 Rikhart: Meh.

14.12.2015 | 17:57:17
Ann Taylor

#1 Rikhart: Jako že by Vrabčáci vyrazili na Freye? :D Jasně, chápu, myslels Lannistery, ale podívej se do rodokmenu. Emmon a Genna, je to tedy jejich člověk, a nyní drží Řekotočí. Proč to měnit? Pak Roose, který se tváří jako že je pro Lannistery, má Tlustou Waldu a navíc je to Seveřan. Ten kašle na jižanský území. Tyrellové rovnou pro jistotu kašlou na Freye, mají důležitější starosti. A kdo jinej by je mohl chtít, když Tullyové už jsou v háji? Údolí? Pod správou Malíčka? Asi musí s Freyi počítat, ale momentálně i on má důležitější věci na práci než devadesátiletýho slizáka, co si sedne s tím, kdo vyhrává, a za udání potomka za něj ještě odvede špinavou práci. Takže snad Dorne? No to už věřím, že se o ně víc zajímají bílí chodci, než Martellové. Říční krajiny jsou zdevastované, momentálně to tam dávají do pořádku Lannisterové, v okolí se jim nemůže postavit nikdo a Freyové tam opravdu zůstali jako jedni z nejcelistvějších a tak i nejmocnějších. Pořád mají svoje tisíce mužů a jediný, kdo jim otravuje život, jsou psanci. Vždyť jsou zatím na vítězné straně.

#4 Jaroslaw
redaktor
14.12.2015 | 18:57:55
Jaroslaw

#3 Ann Taylor: jakože s tím co píšeš naprosto souhlasím, ale Rikhart asi řešil spíš otázku toho, že ostatní rody (Boltonové, Lannisterové, třeba Karstarkové atd.) jsou schopní Freye porazit. Ty spíš řešíš, jestli by k tomu měli nebo neměli důvod.

Mě by celkem zajímalo, jak by probíhalo obléhání dvojčat, když je prakticky nemožné oblehnout hrad z obou stran..

#5 Ann Taylor #7 AviaRa
14.12.2015 | 19:49:16
Ann Taylor

#4 Jaroslaw: Ale ono to s tím souvisí. Lannisterové nejsou schopní je porazit, protože jsou s nimi spojení sňatky, mají plno důležitějších problémů, Freyové jsou pro ně výhodní a pokus porazit je je nesmyslný. Schopnost někoho porazit nespočívá jenom ve fyzické síle, ale i v tom, jestli k tomu mám takové podmínky, aby to byla porážka. A vzhledem k současné provázanosti oni nemají takové podmínky, aby to nezruinovalo je. Kdyby to zkusili, je to vzájemná porážka, tudíž i vzájemné vítězství a těžko se bez jednoho vítěze dá mluvit o porážce druhého. Karstarkové zase nejsou schopní je porazit, protože dřepí na Severu a zapadávají sněhem, Boltonové totéž, ti už nejsou schopní ani fyzicky. A tak dál.

#6 Ann Taylor
redaktor
14.12.2015 | 21:01:18
Ann Taylor

#5 Ann Taylor: Navíc podívej se na to takhle – oni jsou jeden z nejmocnějších rodů v Říčních krajinách. „Kdyby jim někdo chtěl zabrat území, tak ho zabere hned“ – právě, že ne. Okolí k tomu povětšinou nemá prostředky a ten, co je má, ten jednoduše nebude „jen tak chtít“, takže je to hloupost. Může se to tak zdát jen bez kontextu, ale soudit schopnost a neschopnost bez kontextu nemá smysl. Jsem schopná zabít několik dětí, když budu chtít vjet na přechod před mateřskou školkou. Ale tomu, že je možné, aby se to stalo, odporuje tolik faktů, že je to hodně silně teoretické a nesmyslné prohlášení, protože fakticky toho schopná nejsem. A fakticky tam teď za tohohle stavu nikdo není schopný zlikvidovat Freye. Nevím, jestli si rozumíme :D

#7 AviaRa
redaktor
14.12.2015 | 21:10:27
AviaRa

#6 Ann Taylor: To je tak krásný roztomilý příklad… „Jsem schopná zabít několik dětí…“ Hm :D

#4 Jaroslaw: Ne, žádný z rodů je není schopen momentálně porazit, protože se k nim buď nedostanou (Bolton, Tyrell, Martell, Baratheon) a nebo jsou na nějaké obléhání v začínající zimě slabí (Greyjoy, Lannister).

#11 Ann Taylor
14.12.2015 | 21:16:06
Lord Persyon

Celý čas som myslel na železných ;) nemyslím si, že sú slabý a ich motivácia bola vždy rovnaká :) ;)

#9 AviaRa
14.12.2015 | 22:04:26
AviaRa

#8 Lord Persyon: Vzhledem k tomu že jsou rozdělení na 2 části půl světa od sebe, tak na nějaké dobývání ve vnitrozemí sílu nemají.

14.12.2015 | 22:12:57
Gilly

keď hral starý Frey v Harry Potterovi Argusa Filcha, bol určite sympatickejší ako tento odporný slizúň

14.12.2015 | 22:26:48
Ann Taylor

#7 AviaRa: No však, ono zabít tím starým autem, kterým mě nechají jezdit, abych nerozflákala to lepší, dospělýho, dá o dost víc práce než zabít děti :D Dospělej se mi pod něj ani nevejde celej, ale jedno nebo dvě děti bych tam narvala :D

redaktor
14.12.2015 | 22:49:56
Stráťa

Myslím že přechod zkracuje cestu spíš ze severu na západ – vím že to zní trochu divně ale na jih vede Královská cesta do Králova přístaviště. Přes Dvojčata se zkracuje cesta ze severu do Řekotočí a pak dál k Lannisterům do Západních zemí.

#14 Ann Taylor
14.12.2015 | 23:18:55
Mighty Iwory

Starkové,Karstar­kové,Umbeři,Re­edové + ostatní severské rody pod velením Jona.. tam by sance byla a motivace taky.. mohli by jít až do Řekotočí a tam věšet každý den jednoho Freye dokud se nevrátí sídlo do držení Tullyů..

#15 Zdenek0000 #24 jajkob
15.12.2015 | 0:30:20
Ann Taylor

#12 Stráťa: Jo, to by se asi hodilo spíš přidat, že kdo chce cestou překročit Zelený bodec, musí přes ně, jsou tam cesty dvě, ale Dvojčata jsou o mnoho desítek mil severněji než Rubínový brod a někomu se to může hodit víc, než držet se Královské cesty. On „jih“ je celá říše kromě Severu, takže i Řekotočí a Západní krajiny jsou cesta na jih. Ze Severu na západ je moře.

redaktor
15.12.2015 | 8:30:17
Zdenek0000

#13 Mighty Iwory: ¨To by jim takovej rok či dva trvalo :D

15.12.2015 | 10:22:18
Locker

Hezký článek…každopádně u Dvojčat se na konci 7. sezóny odehraje jedna z největších bitev lidí a Bilých chodců, kde lidé utrpí drtivou porážku a velkou měrou se o to zaslouží nemrtvá generálka, Caitlyn Tully (ač ta nebude jednat přímo podle rozkazů Vůdce Bílých chodců, nýbrž založí vlastní frakci Bílých chodců za účelem osobní pomsty)…bude to znamenat definitivní ztrátu Severu a vpád Bílých chodců na Jih…čekejte spoustu mrtvých hlavních postav v této bitvě…o osudu Freyů se snad netřeba zmiňovat..

#17 MightRider #23 jajkob
15.12.2015 | 11:59:06
MightRider

#16 Locker: Ano. A Oživlý Ned Stark tam rozsekne Azora Ahaie Malíčka, kterého vysere obrovský ledový pavouk Skor'th.

Mimochodem, to s tou Catelyn zkopíroval od Martina, šak je to jasná Lady Stonehearth.

#18 Locker
15.12.2015 | 17:17:06
Locker

#17 MightRider: To je jak kdyby si napsal, že jsem zkopíroval rod Freyů od Martina…samozřejmě jsem netvrdil, že Lady Stonehearth je můj vlastní koncept…pouze jsem ji použil a rozvinul…

#21 MightRider #22 Snoopy dog
15.12.2015 | 18:16:51
luciusvorenus

#1 Rikhart: Však jsou jedním z nejmocnějších zvlášt ted když jsou pány celích říčních krajin plus mají za spojence ochránce severu , západu a železný trůn jako ruku na srdce kdo v sedmi království tolik spojenců má ? a k tomu ještě vládne celému poměrně bohatému regionu ,který je centrem všech cest vedoucích do čtyr směrů ..:D

15.12.2015 | 18:23:42
Stardos

Nezapomínejme na Aryu.Té je jedno jak na tom Freyové jsou či kde jsou.Kdyby Arya Waldera zabila,rod by na 99% hodně oslabila a dala severu šanci k útoku.Přeci jenom,nevyplácí se mít tolik potomků :D

#25 lindegas
16.12.2015 | 21:20:56
MightRider

#18 Locker: No, s tvojí kreativitou bych čekal něco lepšího.. :D

18.12.2015 | 14:37:07
Snoopy dog

#18 Locker: Jé na tebe jsem se těšil :D lidi musíte uznat že má velkou fantazii

21.12.2015 | 16:52:47
jajkob

#16 Locker: chlape, čítaš budúcnosť alebo si z budúcnosti?

20.6.2016 | 21:55:02
jajkob

#13 Mighty Iwory: Jon by mohl ppak vyrazit do Kings Landing, tehdy tqam už asi buda Daeneris a uzavře spojenectví, ne? :)

20.6.2016 | 21:56:18
lindegas

#20 Stardos: to se ti docela povedlo :) (y)

12.7.2016 | 18:52:52
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás