Game of Thrones (Hra o trůny) Rod Marshů

Rod Marshů

Rod Marshů

Neznámý severský rod Marshů je aktuálně mimo scénu, protože jeho jediný známý člen slouží na Černém hradu.


21 0
10.12.2016

Rod Marshů je další z urozených rodů ze Severu. Nepatří ale k úplně typickým, protože pochází ze Šíje, takže je to rod bažinářů, kterému vládnou Reedové podřízení Starkům. Stejně jako u většiny takových proto nebylo řečeno, kde vlastně sídlí, a znám je pouze jeho znak – deset zelených žab ve čtyřech řadách po čtyřech, třech, dvou a jedné na žlutém poli.

Bohužel ale zatím není známý ani žádný jeho současný lord nebo lady a jediný jeho člen, jaký se v příběhu objevil, je Bowen Marsh, který už před mnoha lety oblékl černou a vzdal se všech svých rodných nároků.


Neudělal však chybu. Vypracoval se na uznávaného Prvního majordoma Noční hlídky a opravdu rozvinul svůj talent na počty. I když pravda, mnozí si z něj kvůli jeho obsesi všechno spočítat a o všem mít přehled dělali legraci. Třeba Mance Nájezdník prohlásil, že Bowen ví víc o počítání mečů než jejich používání, a Edd Tollett zase, že kdyby byl na bitevním poli, tak sice nebude moc k užitku, ale hned spočítá všechny nepřátele.

Také mu říkal Staré granátové jablko, když se lordu veliteli Mormontovi říkalo Starý medvěd a Bowen byl kulatý a červený jako granátové jablko, ale určitý respekt doopravdy měl. Mormont ho například jmenoval kastelánem Černého hradu, když odjel s většinou posádky na výpravu pátrat po Benjenu Starkovi a Manci Nájezdníkovi, nebál se žádat o pomoc Královo přístaviště (i když neúspěšně), když na Zeď zaútočili první divocí s úkolem odlákat pozornost na několika odlehlých místech, vedl jednotku do bitvy na Mostě lebek, kde i přes značné ztráty zvítězil, a do zvolení nového lorda velitele v knize zastával jeho funkci.

Při volbě také zkoušel kandidovat, ale když získal jen pár hlasů, stáhl své jméno a podpořil kandidaturu Janose Slynta, a po zvolení Jona Sněha se vrátil na svůj původní post a nejprve novému veliteli rád pomáhal. Jenže stejně jako velká část bratrů i on brzy začal nesouhlasit s Jonovými rozhodnutími.

Proti srsti mu bylo třeba jmenování neurozeného Saténa ze Starého města majordomem lorda velitele, divokého Koženáče novým zbrojmistrem Černého hradu a dovolení divokým přidat se k hlídce, a tak ještě ztenčovat jejich zásoby jídla. Také za podpory většiny majordomů a stavitelů navrhoval zapečetit tunel ve Zdi, ale Jon tuto radu odmítl (tedy naopak než v seriálu) a ignoroval i jeho protesty proti cestě s rekruty do Začarovaného hvozdu, aby tam složili přísahu před stromem srdce.

V seriálu, kde část zmíněných postav nevystupovala, proto jednoznačně podporoval Allisera Thornea, otevřeně se bouřil proti Jonovu návrhu pustit divoké přes Zeď a usadit je v říši, a není asi divu, že v obou případech se přidal ke vzpouře na Černém hradu. V knize to byl dokonce on, kdo učinil první krok, i když ne s radostí.

Členové rodu Marshů (k začátku seriálu):

Foto: HBO

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Osmá série

Kdy začne osmá série a o čem bude?

Kdy začne osmá série a o čem bude?

Tyto otázky si zřejmě klade každý z vás. Sedmá série měla pouhých sedm epizod, u osmé, která je zároveň poslední, to nebude o nic lepší. A možná se jí dočkáme mnohem později.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás