Game of Thrones (Hra o trůny) Rod Yarwycků

Rod Yarwycků

Rod Yarwycků

Téměř neznámý rod Yarwycků je vazalem rodu Lannisterů. Jeho nejznámější člen se však nemůže postarat o budoucnost rodu, protože se nachází v řadách Noční hlídky.


23 0
26.11.2016

Yarwyckové, i když se to na první pohled vzhledem k faktům z knihy a především seriálu nezdá, jsou urozený rod ze Západních krajin, tudíž jsou vazaly Casterlyovy skály. Není známo jejich sídlo, ovšem ve znaku mají dvě překřížené bronzové halapartny na bílém pozadí, rozdělující ho na čtyři pole, přičemž v každém je červený kosočtverec.

O moc víc o nich však nebylo řečeno, ať už ohledně historie nebo současnosti. Protože byla v knize mezi eskortou, dopravující Tywina Lannistera k poslednímu odpočinku do Skály, vidět zástava Yarwycků, je zřejmé, že jejich rod musí i v současnosti mít nějakého lorda, případně vládnoucí lady. Jediný známý člen jejich rodu se ale nachází úplně někde jinde – na Zdi.


Othell Yarwyck s protáhlým, hubeným obličejem (alespoň v knize) nikdy neprozradil, proč se na Zdi ocitl. Vypracoval se však až na post Prvního stavitele Noční hlídky, tedy měl na starost organizaci stavitelů při udržování Zdi a hradů kolem ní. Jako takový si mezi černými bratry vysloužil docela zvučné jméno a významně pomáhal se správou Černého hradu, zvláště poté, kdy byla téměř zmasakrována expedice na Pěsti Prvních lidí, které se k jeho štěstí neúčastnil.

Pokoušel se poté i kandidovat na post lorda velitele, ale nakonec své jméno stáhl, a v knize i vcelku pomáhal nově zvolenému Jonu Sněhovi. Jenže často s ním také nesouhlasil, především co se týkalo divokých. Protestoval proti rozhodnutí obsadit jimi opuštěné pevnosti. Když ho Jon poslal obnovit s jejich pomocí Noční pevnost, prohlásil, že jsou s nimi větší problémy, než za co stojí; jsou lajdáčtí, bezohlední a líní. A i když se mezi nimi najdou dobří truhláři, nedělají, co se jim řekne, a protestoval i proti zásahu v Tvrdodomově, protože i podle Benjena Starka je to prý prokleté místo.

V knize však nebylo jasné, jestli se kvůli tomu přidal i k povstání na Černém hradu. Je dost možné, že ne, na rozdíl od seriálu, kde zaujal vůči nepřátelům i Jonovi radikálnější postavení. Účastnil se tam totiž jednání, při němž chtěli hlavní důstojníci Zdi odsoudit Jona po jeho návratu od divokých, odmítl zapečetit tunel před bitvou o Zeď a během vzpoury se chopil nože. Ovšem možná tam na druhou stranu vlastně nebyl urozený, protože prohlásil, že jeho matka dosud žije v Bílém přístavu. Severský rod Yarwycků přitom pravděpodobně neexistuje.

Členové rodu Yarwycků (k začátku seriálu):

  • Othell Yarwyck, První stavitel Noční hlídky
  • v seriálu nejmenovaná matka Othella
  • v knize pravděpodobně lord nebo lady Yarwyck

Foto: HBO

Diskuze /4

jajkob

proste to v seriáli dosť pokašľali, s tou matkou v Bielom prístave.

#2 Nikolperse
26.11.2016 | 13:05:31
Nikolperse

#1 jajkob: Alebo sa jedná o nejakú nezaujímavú vetvu rodu Yarwyckov.

26.11.2016 | 13:34:05
Baodurwolverine

Byt jonem tak bych mu řekl ano pošlu tvé matce dopis že si byl zrádce…a pak bych přesekl provaz

#4 Azog2182
26.11.2016 | 14:54:55
Azog2182

#3 Baodurwolverine: No nevim myslim si ze to udelal pod natlakemThorna :)

26.11.2016 | 15:08:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Osmá série

Kdy začne osmá série a o čem bude?

Kdy začne osmá série a o čem bude?

Tyto otázky si zřejmě klade každý z vás. Sedmá série měla pouhých sedm epizod, u osmé, která je zároveň poslední, to nebude o nic lepší. A možná se jí dočkáme mnohem později.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás