Game of Thrones (Hra o trůny) Thennové

Thennové

Thennové

Divocí na severu se skládají z mnoha národů a jedním z nich jsou i Thennové (v originále Thenns). Tyto silné a krvelačné lidi nemá nikdo v lásce, ale musí s nimi vycházet, tedy alespoň se o to pokouší.


45 1
31.8.2015

Thennové jsou klan divokých, nebo také svobodného lidu, jak si sami říkají, žijící v oblasti nazvané Thenn daleko za Zdí. To se nachází v horském údolí ve vrcholcích pohoří Mrazokly a je to k životu velmi nepříznivé místo, kterému se Thennové museli drsně přizpůsobit. Zároveň je velmi izolované, takže jim poskytlo možnost vlastního, jedinečného vývoje.

Tvrdí o sobě, že jsou posledními z Prvních lidí. Mluví proto Starým jazykem a většinou znají jen pár slov ze Společné řeči, takže je s nimi složitá domluva, nehledě na to, že většinou se ani domlouvat nechtějí. Jejich vůdce se tituluje magnar a je vnímán víc jako bůh než člověk z jeho lidu. Kromě něj pak mají Thennové ještě i menší lordy, kteří se starají o společnost a tvoří zákony, díky čemuž si o nich někteří myslí, že jsou víc sofistikovaní a bližší lidem na jihu od Zdi než ostatní divocí.


Ani jejich propracovaná společenská struktura ale neznamená pro Západozemí přijatelnou kulturu. Thennové jsou divocí válečníci, díky víře, že jejich magnar je zároveň jejich bohem, ho bezvýhradně poslouchají, mají skvělou vojenskou disciplínu a většinou i mnohem lepší vybavení než jiní divocí – broznové přilby, sekery, nabroušené kamenné nástroje, krátké oštěpy s listovou čepelí, bronzové kroužkové brnění a štíty z vařené kůže a bronzových rámů. Jsou navíc zvyklí mnohem častěji se vypořádávat s obry, a tak je i těžké je vyděsit.

V seriálu jsme také viděli, že bývají holohlaví a tělo si zdobí vyřezávanými ornamenty tak, že jim i na hlavě a v obličeji zůstávají jasně viditelné jizvy. Také se ukázalo, že mají kanibalské tendence, když se připojili k Tormundově skupince po překonání Zdi a místo zvířat začali opékat lidskou ruku, a jak sám Tormund přiznal, většina divokých je nemá v lásce.

Když se v příběhu objevili poprvé, byli Thennové vedeni magnarem jménem Styr, který jim vládl pevnou rukou a připojili se k armádě Mance Nájezdníka, který Styra třikrát porazil, aby si vysloužil jejich důvěru a alianci. Následně Mance stovku z nich (v seriálu jich byl podstatně menší počet) poslal s Ygritte, Tormundem, Jonem Sněhem a dalšími překonat Zeď a zaútočit na Černý hrad z jihu. Později, po bitvě na Černém hradu, se spousta z Thennů vrátila zpátky do svého údolí, ale ti, kteří zůstali na Zdi, se shromáždili pod novým magnarem Sigornem, Styrovým synem.

A v knize následně došlo k nevídané události, když Jon Sníh ve snaze zlepšit možnost integrace divokých na jihu zařídil svatbu mezi uprchlou Alys Karstark a Sigornem, a tak vznikl i oficiální rod Thennů s vlastním znakem – bronzovým diskem Thennů kombinovaným s rudými plameny na počest R'hllora vyobrazenými dohromady jako slunce jako odkaz na znak Karstarků, zachovaným titulem magnar místo lorda a vyznávajícím, alespoň oficiálně, Pána světla. Rod Thennů se tak stal novými lordy Karské bašty, momentálně disponuje 200 bojovníky a přísahal věrnost Stannisi Baratheonovi.

Foto: HBO

Diskuze /3

luciusvorenus

moc hezký článek ty s tou svatbou a rodem jsem uplně zapoměl už si ty knížky fakt musím znova přečíst ,ale ještě najít odhodlání pro tak dlouhou a náročnou četbu …:D

31.8.2015 | 18:26:37
Spoorty

Hmm, pěknej a zajímavej článek . Thx..

1.9.2015 | 1:37:46
Azog2182

To stou svatbou sem nevedel :) Dobrej clanek :)

1.9.2015 | 14:05:41
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Osmá série

Kdy začne osmá série a o čem bude?

Kdy začne osmá série a o čem bude?

Tyto otázky si zřejmě klade každý z vás. Sedmá série měla pouhých sedm epizod, u osmé, která je zároveň poslední, to nebude o nic lepší. A možná se jí dočkáme mnohem později.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás