Game of Thrones (Hra o trůny) S07E05: Eastwatch

S07E05: Eastwatch

S07E05: Eastwatch

Daenerys si po poražených Lannisterech vyžaduje loajalitu. Jon věnuje pozornost Branovu varování ohledně bílých chodců. Cersei přísahá, že ať jí bude stát v cestě cokoliv, tak to přemůže.

cz sk
13.8.2017
10 720 000
1 hodina 1 minuta

Základní info:

Režie: Matt Shakman
Scénář: Dave Hill
Hrají: Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Liam Cunningham (Davos Mořský), Sophie Turner (Sansa Stark), Maisie Williams (Arya Stark), Conleth Hill (Varys), Rory McCann (Sandor Clegane), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark), Jerome Flynn (Bronn z Černovody), John Bradley (Samwell Tarly), Hannah Murray (Fialka), Kristofer Hivju (Tormund), Joe Dempsie (Gendry), Iain Glen (Jorah Mormont), Jim Broadbent (Ebrose), Richard Dormer (Berik Dondarrion), Paul Kaye (Thoros z Myru), Anton Lesser (Qyburn), James Faulkner (Randyll Tarly), Tom Hopper (starší Dickon Tarly), Tim McInnerny (Robett Glover), Rupert Vansittart (Yohn Royce), Richard Rycroft (Wolkan), Kevin Eldon (stráž), Julian Firth (mistr z Citadely), Philip O'Sullivan (mistr z Citadely), Laurence Spellman (stráž), Staz Nair (Qhono), … 

Hlavní příběhové linie:

Rovina

Jaime a Bronn jsou zachráněni před dračí královnou, která mezitím říká lannisterským vojákům, aby před ní poklekli.

Královo přístaviště

Jaime se vrací za Cersei, které oznámí, že v této válce nemohou vyhrát. Brzy na to se Jaime setkává s Tyrionem, který se ho snaží přemluvit ke spolupráci. Davos se rozhodne vydat do chudší čtvrti Králova přístaviště, aby vyhledal Gendryho. Ten s ním následně odjede na sever. Cersei oznámí Jaimemu, že čeká jeho dítě.

Dračí kámen

Daenerys se vrací na Dračí kámen, kde se setkává s Jorahem, jenž se vrátil do jejích služeb. Jon opět přemlouvá Daenerys, ať ho pustí vyřešit problém na severu. Tyriona napadne, že by mohl jednoho bílého chodce polapit a ukázat ho Cersei, kterou by přiměl ke spolupráci. Daenerys konečně Jona propustí.

Za Zdí

Bran skrze vrány vidí, jak Noční král a jeho armáda pochodují ke Zdi.

Zimohrad

Po strašlivém zjištění se Bran rozhodne rozeslat havrany, kteří informují Sedm království o hrozícím nebezpečí. Arya zjistí, že Petyr něco plánuje, ale spadne do pasti, kterou na ni Petyr přichystal.

Citadela

Sam se snaží přemluvit mistry, aby věřili Branově zprávě, ale ti si nejsou jeho tvrzením jisti. Sam už má dost toho, jak se k němu mistři chovají a jak ignorují okolní svět, a proto se rozhodne odjet pryč.

Východní hlídka

Jon, Davos, Gendry a Jorah se setkají s Tormundem, který jim ukáže Berika, Thorose a Sandora. Společně se všichni vydají za Zeď.

Počet smrtí

V pátém díle sedmé série zemřely celkem čtyři postavy. Padli Randyll Tarly, jeho syn Dickon a dva zlaté pláště.

Knižní předloha

Pátý díl Eastwatch mapuje dění čtvrtého knižního titulu Hostina pro vrány ságy Písně ledu a ohně. Konkrétně mapuje dvě kapitoly:

  • Kapitola 27: Jaime
  • Kapitola 28: Cersei

Video z natáčení

Thumbnail Play icon

Kvíz k epizodě Eastwatch

Jaký je úplatek pro zlaté pláště v Králově přístavišti?

Trailer k páté epizodě:

Foto: HBO

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Jamis

Tak Jon Sníh je nakonec právoplatný dědic železného trůnu. Denerys bude muset kleknout před ním :-) to asi nebude ráda. :-)

14.8.2017 | 4:00:02

Kdo usedl na železný trůn?

Už od začátku seriálu Game of Thrones všechny zajímalo, kdo se na jeho konci zmocní trůnu. Pokud jste finále osmé řady ještě neviděli, tak následující článek nečtěte. 

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás