Game of Thrones (Hra o trůny) S07E06: Beyond the Wall

S07E06: Beyond the Wall

S07E06: Beyond the Wall

Odvážných sedm mužů se vydává za Zeď, aby ukořistili nemrtvého. Dany se musí rozhodnout, zda bude poslouchat Tyriona. Arya čelí Sanse.

cz sk
20.8.2017
10 240 000
1 hodina 13 minut

Základní info:

Režie: Alan Taylor
Scénář: David Benioff, D. B. Weiss
Hrají: Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Liam Cunningham (Davos Mořský), Sophie Turner (Sansa Stark), Maisie Williams (Arya Stark), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Rory McCann (Sandor Clegane), Kristofer Hivju (Tormund), Joe Dempsie (Gendry), Iain Glen (Jorah Mormont), Richard Dormer (Berik Dondarrion), Paul Kaye (Thoros z Myru), Joseph Mawle (Benjen Stark), Richard Rycroft (Wolkan), Vladimír Furdík (Noční král), Dan Houston (divoký), … 

Hlavní příběhové linie:

Za Zdí

Sedm odvážlivců putuje za Zeď, aby všichni polapili nemrtvého. Cestou je napadne nemrtvý lední medvěd, kterého s problémy nakonec porazí. Poté se jim podaří jednoho nemrtvého ukořistit, ale během toho je přepadne celá armáda mrtvých a obklíčí je na zamrzlém jezeře. Na pomoc jim naštěstí přijde Daenerys, pro kterou Jon poslal. Daenerys však za to zaplatí velkou daň – ztratí jednoho draka a navíc i možná Jona.

Zimohrad

Arya oznamuje Sanse, že ví o tom, jak zradila svou rodinu. Sansa se proto setkává s Petyrem, aby zjistila, jak její zprávu našla. Když se následně rozhodne vejít do Aryina pokoje, tak narazí na samotnou Aryu, která ji překvapí tím, jak moc se změnila.

Dračí kámen

Tyrion se s Daenerys baví o nástupnictví, ale Daenerys o tom nechce slyšet, dokud nebude královnou. Brzy dostane vzkaz od Jona, a proto mu přispěchá na pomoc.

Východní hlídka

Daenerys čeká na Jonův návrat a ten se na poslední chvíli skutečně objeví. Jon je sice zraněný a zmrzlý, ale žije. Mezitím se zbytek výpravy připravuje na odplutí.

Počet smrtí

V šestém díle sedmé série zemřelo celkem devět postav. Padli Thoros z Myru, Benjen Stark, jeden bílý chodec a šest divokých. Dále zemřelo nevyřčené množství nemrtvých a drak Viserion, který byl následně oživen.

Knižní předloha

Šestý díl Beyond the Wall nemapuje zatím žádné kapitoly knižní předlohy ságy Písně ledu a ohně.

Video z natáčení

Thumbnail Play icon

Kvíz k epizodě Beyond the Wall

Odkud pozorovala Arya popravu Neda Starka?

Trailer k šesté epizodě:

Foto: HBO

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
eli.hot

Konečně GoT poznávám v této sérii. Nečekaná smrt! Už to bylo potřeba :)

5.9.2017 | 21:50:16
Jachymasek

Asi nejlepší díl ze sedmé epizody a fakt jsem byl překvapenej. Myslím že si to zasloužené dá 100%

3.9.2017 | 17:47:16
teeery

Neskutečný díl, musím říct, že pro mě jeden z nejlepších. Konečně jsem se dočkala toho napětí, co mě provází celým dílem a někam se to aspoň posunulo. Jsem dost zvědavá na poslední díl, protože tady nasadili laťku vysoko, něco jako minulý rok u Battle of bastards.

29.8.2017 | 20:45:55
mateshrouda

Postřehli jste někdo, že Jonovi z vody s největší pravděpodobností pomohly Děti lesa?

29.8.2017 | 14:11:36
adelaides

Za plnej počet! P.S. Už ty leaknutý scénáře fakt číst dopředu nebudu, I swear :-) Nejlepší epizoda série.

28.8.2017 | 23:55:22
Historic

Načasování všech záchranářských akcí doslova last minute mi už pije krev, ale budiž, stejně jsem u toho zase ani nedutal.

Každopádně vyvstává otázka, co ze sebe bude vypouštět Night Kingův nový miláček.

webmaster
28.8.2017 | 13:53:14
medojed

Perfektní souboje s nemrtvými …

28.8.2017 | 9:29:48
JerryRose

Ten konec mě dostal…

28.8.2017 | 7:39:45
Metfak

Mě tahle série prostě baví!!

27.8.2017 | 22:52:37
Lopik8121997

Pre všetkých tých „fanúšikov“, ktorí udelili 1*/5:

  • nesedí to časovo? už veľa ľudí vám tu vysvetlilo, že to sedí
  • prečo nezabili drakom NK? videli sme, že keď prechádzal cez oheň, zahasil ho. myslím, že by im nepomohlo, keby ho chcel drak sejmuť ohňom
  • prečo obetovali draka? 1) neobetovali, 2) nikto z nich nevedel, že sa to môže stať, 3) keď ste pozorne počúvali rozhovor medzi Dany a Jonom, domyslíte si…

Teória, že Arya v S06E08 zomrela a momentálne je to tá suka, ktorá proti nej bojovala, je nadobro vyvrátená. Prečo? Ako by si mohla pamätať všetky mená ľudí z Winterfellu z prvej série a udalosť, ako ju Ned načapal pri lukostreľbe? Časť jak lusk, za mňa 95%.

PS: Už podľa teaseru na finále série sa môžeme tešiť na ďalší parádny soundtrack :)

27.8.2017 | 20:17:28

Kdo usedl na železný trůn?

Už od začátku seriálu Game of Thrones všechny zajímalo, kdo se na jeho konci zmocní trůnu. Pokud jste finále osmé řady ještě neviděli, tak následující článek nečtěte. 

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás