Game of Thrones (Hra o trůny) S08E03: The Long Night

S08E03: The Long Night

S08E03: The Long Night

Noční král a jeho armáda mrtvých dorazili k Zimohradu. Velká válka může začít.

cz sk
28.4.2019
12 020 000
1 hodina 22 minut

Základní info:

Režie: Miguel Sapochnik
Scénář: David Benioff, D. B. Weiss
Hrají: Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Sophie Turner (Sansa Stark), Maisie Williams (Arya Stark), Liam Cunningham: (Davos Mořský), Carice van Houten (Melisandra), Nathalie Emmanuel (Missandei), Alfie Allen (Theon Greyjoy), John Bradley (Samwell Tarly), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Hannah Murray (Fialka), Conleth Hill (Varys), Rory McCann (Sandor Clegane), Kristofer Hivju (Tormund), Iain Glen (Jorah Mormont), Joe Dempsie (Gendry), Richard Dormer (Berik Dondarrion), Ben Crompton (Eddison Tollett), Jacob Anderson (Šedý červ), Daniel Portman (Podrick Payne), Vladimír Furdík (Noční král), Bella Ramsey (Lyanna Mormont), Megan Parkinson (Alys Karstark), Staz Nair (Qhono), Rosa Frazer (děvče s jizvou na tváři), Ian Whyte (nemrtvý obr), …

Hlavní příběhové linie:

Zimohrad

Bitva o Zimohrad začíná. Spojenecké armády se připraví na hradbách a před nimi. Zničehonic se objeví Melisandra, která zapálí Dothrakům jejich zbraně, nicméně ti následně ihned umírají během nájezdu na mrtvé. Mrtví poté vrací úder.

Daenerys se nemůže dívat na masakr lidí, a proto nasedne na draka začne jim pomáhat. Jon brzy narazí na bílé chodce, které se rozhodne zlikvidovat za pomoci draka, na kterém právě jede, ale následná bouře způsobí to, že draci už nebudou moci nadále pomáhal lidem proti mrtvým.

Lidé prohrávají, a proto se stahují za hradby, odkud opět čelí mrtvým. Tyrion, jenž je schovaný s ostatními v kryptách, si myslí, že kdyby byl venku, tak by ostatním mohl nějak pomoci, ale Sansa ho ujišťuje, že by byl ostatním naprosto k ničemu.

Jon je svědkem příchodu Nočního krále, který směřuje do božího háje za Branem. Když se cestou potká s Jonem, tak oživí všechny mrtvé, kvůli čemuž začne bitva nanovo. Když už celá situace vypadá beznadějně a Noční král se dostane k Branovi, tak Nočního krále napadne Arya, která ho bodne dýkou z valyrijské oceli. Noční král se rozplyne a všichni jeho mrtví tak konečně padnou.

Počet smrtí

Ve třetím díle osmé série zemřelo celkem devět známých postav, které tvoří Eddison Tollett, Lyanna Mormont, Jorah Mormont, Qhono, Berik Dondarrion, Theon Greyjoy, Melisandra, Noční král a nemrtvý drak Viserion, který tak definitivně skonal. Kromě nich zemřel nevyřčený počet lidí, kteří bránili Zimohrad. Zároveň padli i všichni nemrtví Nočního krále.

Knižní předloha

Třetí díl The Long Night nemapuje zatím žádné kapitoly knižní předlohy ságy Písně ledu a ohně.

Video z natáčení

Thumbnail Play icon

Kvíz k epizodě The Long Night

Kdo ze známých postav padl na scéně jako první?

Trailer ke třetí epizodě:

Foto: HBO

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Alone28

WAU! Tento diel bol úžasný po prvých dvoch slabších častiach konečne super časť.

13.5.2019 | 20:23:56
MrServise

Tolik životu? a mělo to smysl? jedno je jasné je to: PYRRHOVO VÍTĚZSTVÍ 60%

13.5.2019 | 17:02:13
Remi91

Průběh celé epizody byl záživný a bavil. Vyústění ale na mě nemá takový dopad. Mohla to být opravdu ta legendární epizoda, o které by se mluvilo i několik let po ukončení seriálu. Na by ale bylo potřeba drsnější eliminaci, zajímavější konec a méně všech těch zázračných záchran v posledním momentě. Edit po druhém zhlédnutí: Na druhý pokus epizoda dost ztrácí a její chyby vás tak moc bijí do očí, že je prostě nemůžete přehlížet.

webmaster
13.5.2019 | 9:34:27
GameofThronesFans

Hra o trůny: Káva v seriálu byla podle HBO chyba. Matka draků si objednala něco jiného :D

13.5.2019 | 6:38:13
Jacob 18

Název epizody se mel spíš jmenovat thé long dark

10.5.2019 | 14:30:07
Cr4zyFl4mes

Tak tenhle thread je na popcorn :D Kéž bych mohl na některá hodnocení odpovědět. Objektivně si epizoda vůči ostatním seriálům asi nestojí špatně – na 90% by to asi mohlo být. Vůči seriálům, které jsem viděl, bych dal tak 70%. Vůči GoT a vůči tomu, co mi tento seriál první 4 sezóny sliboval a nedodržel dávám 20%. Záleží pro co jste k GoT přišli. Já přišel pro:

  • promyšlený svět
  • zápletku, kterou posouvají postavy (ať už rozumně, nebo nerozumně)
  • nekompromisní důsledky špatných rozhodnutí
  • prostě realistické fantasy

A místo toho jsou tuto epizodu dostal:

  • tmu (stream asi není nejlepší způsob sledování)
  • hloupou strategii bitvy (naštěstí byly hloupé obě strany)
  • záporáka, který skonal na svou aroganci -_-
10.5.2019 | 0:22:00
Cameyla

Prostě super, napínavé od začátku až dokonce, hlavně aby nepodělali to finále a celý závěr seriálu…

9.5.2019 | 7:09:32
Maybe123

Za normálních okolností bych dal i 4 hvězdičky, ale v tomhle ohledu budu maximálně striktní. 8 let čekáme na jeden moment, který nám tvůrci servírují už od prvního dílu. A ta scénka trvala 5 sekund. Mám rád Aryu a to, že ji tu nasadili naprosto zbožňuji, ale zabít největšího padoucha v celém seriálu tak prostě? To je naprosté pohrdání. Jasně, snaží se být originální, evokovat v nás „Got efekt“, ale v tomhle případě bych trochu ubral. A to nepočítám milion nelogických snének a tmu jak v pytli. Z postav se pomalu stávají otravné, arogantní fůrije (Khaleesi, Sansa, Arya) nebo lehce manipulativní figurky (Snow). A teď nás čeká obávaná bitva proti Cersei, která je bezpochyby největší badass vůbec. Ovšem celé je to tak nešikovně poskládané, že z dlouholetého eutuziasmu takřka nic nezbylo.

9.5.2019 | 0:27:35
Releon

Tenhle díl byl dost rozporuplný, dějová linka táhnoucí se 7 sérií, v nichž chodci postupují rychlosti šneka, aby se za dva díly objevili u bran Zimohradu, kde konečně nastala ta bitva, na kterou jsme byli tak dlouho navnazovaní. Musím říct, že jsem čekal více, taky nějakou hlavní padlou postavu, např. Jon v boji proti drakovi, Bran jako oběť Nočního krále, který najednou nesmyslně čekal a váhal, než Brana popraví, nebo aspoň Sansu, Tyriona či někoho pro příběh důležitějšího.
Na druhé straně, bitva byla udělaná fantasticky, výborné efekty, zapojení takřka všech postav, chaos, který by byl i na skutečném bojišti, ale i mnohé nelogičnosti s nesmrtelnými postavami, které dokázaly zabít silnou přesilu, s kterou si ani neporadily armády, jež Zimohrad bránily, a mnohdy až moc tmavé scény.

8.5.2019 | 21:32:26
kinzeev

Řekla bych (pokud to není záměrné matení diváků, což klidně může být!), že je třeba stále mít i po shlédnutí několika epizod na paměti existenci těchto teaserů https://www.youtube.com/watch?… https://www.youtube.com/watch?… …ještě totiž nejsme u konce série…Zatím nevím, co tím vším chtěli říct…Že život v GoTnení peříčko? To peří je v obou z těchto upoutávek. Proč, hergot, PROČ!? :D

8.5.2019 | 18:11:44

Kdo usedl na železný trůn?

Už od začátku seriálu Game of Thrones všechny zajímalo, kdo se na jeho konci zmocní trůnu. Pokud jste finále osmé řady ještě neviděli, tak následující článek nečtěte. 

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás