Game of Thrones (Hra o trůny) S08E06: The Iron Throne

S08E06: The Iron Throne

S08E06: The Iron Throne

Daenerys si bere, co je její. Tyriona a Jona trápí to, jak se Daenerys vypořádala se svými nepřáteli.

cz sk
19.5.2019
13 610 000
1 hodina 20 minut

Základní info:

Režie: David Benioff, D. B. Weiss
Scénář: David Benioff, D. B. Weiss
Hrají: Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Sophie Turner (Sansa Stark), Maisie Williams (Arya Stark), Liam Cunningham: (Davos Mořský), John Bradley (Samwell Tarly), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Jerome Flynn (Bronn z Černovody), Kristofer Hivju (Tormund), Joe Dempsie (Gendry), Jacob Anderson (Šedý červ), Gemma Whelan (Yara Greyjoy), Tobias Menzies (Edmure Tully), Daniel Portman (Podrick Payne), Rupert Vansittart (Yohn Royce), Lino Facioli (Robin Arryn), Richard Rycroft (Wolkan), Gabriel Akuwudike (kapitán Neposkvrněných), Toby Osmond (princ z Dorne), Andrew Bicknell (lord), Michael Benbaruk (Une), Frank Jakeman (lord), Niall Bishop (severský lord), …

Hlavní příběhové linie:

Královo přístaviště

Tyrion a Jon se vypořádávají s tím, co Daenerys udělala. Zatímco oba směřují právě k ní, tak Daenerys burcuje své vojáky do další bitev. Následně zavře Tyriona do žaláře za to, že osvobodil svého bratra. Jon se ještě před návštěvou Daenerys zastavuje za Tyrionem, se kterým rozmlouvá o tom, co bude dál. Poté už konečně zamíří za Daenerys, se kterou si promluví. Když si ale uvědomí, že není jiné východisko, tak ji bodne do srdce. Zesnulou Daenerys si následně odnese Drogon.

Zatímco je Jon zavřen do cely za to, co udělal, tak se Tyrion setkává s významnými osobami z celého Západozemí. Společně rozhodnou o tom, že panovníci již nebudou získávat moc dědičně, ale po volbě. Následně proto zvolí panovníka, kterým se stane Bran. Ten jmenuje Tyriona svým pobočníkem, Jona pošle na Černý hrad a začne se věnovat panování.

Černý hrad

Jon se vydává na Černý hrad, kde se shledává s Tormundem a Duchem. Poté společně s divokými zamíří za Zeď.

Zimohrad

Sansa se vrací zpátky na Zimohrad, kde je zvolena královnou Severu, protože Sever již nebude spadat pod panovníka v Králově přístavišti. Arya se mezitím vydala na moře, po kterém pluje na západ od Západozemí.

Počet smrtí

V šestém díle osmé série zemřela pouze jedna jediná postava, kterou je Daenerys Targaryen. Tu zabil sám Jon Sníh. Kromě byl popraven i nevyřčený počet vojáků, kteří sloužili královně Cersei.

Knižní předloha

Šestý díl The Iron Throne nemapuje zatím žádné kapitoly knižní předlohy ságy Písně ledu a ohně.

Kvíz k epizodě The Iron Throne

Čím Daenerys jmenovala Šedého červa?

Trailer k šesté epizodě:

Foto: HBO

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Labužník_Ananasů

Jakože ngl naprostý odpad tohle finále. (dokoukáno 2019)

14.3.2021 | 14:03:38
Leksa kom Trikru

Konec se jim prostě nepovedl.Tolik peněz do reklam a rekvizit i kostýmů…tolik herců a efektů…scénář na ho.vno ..... kam se hrabou na pána prstenů,nebo na The 100? Prostě tady ti herci i soundtracky v posledním díle nic moc nepředvedly…jen snůžka keců s postiženým Tirionem.Kdo napsal ten konec to pěkně pos..ral

3.8.2020 | 14:49:48
Lord Mazour

Po celkově slabší 8. sérii jsem od finále nečekal žádné zázraky. Opak byl ovšem pravdou a já jsem příjemně překvapen. Pár tipů mi vyšlo, ale jinak jsem vážně nečekal, že to dopadne takhle. Důstojný závěr kultovního seriálu, na který se bude ještě hodně dlouho vzpomínat.

28.10.2019 | 12:52:08
feez

Po přečtení několika hodnocení a komentářů musím sám říct, že se mi konec líbil. Ano mohlo to dopadnou jinak, možná i lépe, přeci jen dosadit Brena na trůn je prostě divný, ale kdo by nechtěl mít vševidoucího krále… Z finále série jde hodně citit, že se autoři snažili všem dát ten „jejich“ happy ending. Tyrion prosadil začátky demokracie, s vládnoucí partou rádců. Sansa získala queen title a svůj svobodný sever. John spokojeně odešel s Divokými za zeď (nezmapované území) a Arya se rozhodla vyjet objevovat další část nezmapovaného území na západ. Když se na vše člověk podívá zpětně, dává to perfektní smysl. Jednotlivé postavy se v průběhu seriálu vyvíjeli a dosáhli svého.

Byl bych rád, kdybychom se jako spin-off seriálu dočkali dobrodružství Arye a podívali se co se ukrývá na západě…

4.9.2019 | 22:09:38
Milano33

Nie príliš uspokojivé a dôstojne ukončenie jednej veľkej a epickej fantasy ságy. Bohužiaľ, tento koniec neprekonal moje očakávania, ale to nevadí. Ako bolo dopredu avizované, horko-sladký koniec skutočne nastál. Musím uznať za pravdu to, že ako finále tejto tragickej série to nebolo dostačujúce. Je mi vopred jasné, že ukončenie tejto dlhotrvajúcej série nepoteší každého, čo je naozaj veľká škoda :(. Každopádne som rád, že sa s týmto svetom nelúčime navždy. Už sa moc teším na ďalšie príbehy zo Západozemia. Nateraz sa lúčim s týmto úžasne vymysleným a nádherne spraveným fantasy svetom. Niečo končí, niečo začína ;).

16.8.2019 | 21:35:24
PatrickD

neeee Dannyyy:(

16.8.2019 | 20:28:39
Just_sofi_

Sice jsem čekala uplně někoho jiného na trůně, ale s timto se spokojím také.

16.8.2019 | 17:07:04
Anmatra

Smutný konec… Zkrácené scény. Bílí chodci rychle vyřešený. John a jeho původ k ničemu. Prostě je to divný osamělý konec.

13.8.2019 | 21:48:04
bobrekom

Nejsem vůbec zklamaný, práve naopak. Ano, scénář této řady nebyl dokonalý, ale hejt na Benioffa a Weisse je nezasloužený. Udělali to, o čem si G.R.R.Martin může nechat jen zdát. Smyslupně, byť ne bez chyb, zakončili tuto ságu. Osudy jednotlivých postav jsou příhodné, jakkoliv u některých by bylo opravdu třeba ještě nějaký vývoj, s čímž souvisí nerozumný počet epizod. Myslím, že klasických deset by bylo nejlepší. I tak se ovšem jedná o důstojné zakončení tohoto fenoménu.

12.8.2019 | 0:29:15
LANNIKILLER

Zpočátku, hned po odvysílání jsem epizodě hodil 100%, postupně si ale začínám uvědomovat, že jsem byl velkým finalem zklamán. A to dost. Postupně si uvědomuji, že to co nám scénáristi nadělili prostě není to staré Game of Thrones, ale něco, co nesahá zbytku seriálu ani po kotníky, natož velkému finále, které mělo být speciální a mělo nám uviznout všem v paměti. Spoustu plot holes, nesmyslný scénář, v podstatě jediné, a čím jsem byl v této epizodě spokojen bylo Davosovo bychom a efekty, zbytek už tak dobrý prostě nebyl… 40%… víc nemůžu…

redaktor
19.7.2019 | 9:39:27

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás