Game of Thrones (Hra o trůny) 10 možných konců seriálu Game of Thrones

10 možných konců seriálu Game of Thrones

10 možných konců seriálu Game of Thrones

Seriál Game of Thrones pomalu směřuje ke svému konci, a proto si ještě před startem poslední řady pojďme povědět, jak by mohl dopadnout celý seriál.

31 0
12.4.2019

1. Bran změní minulost

Všichni víme, jaké schopnosti má Brandon Stark, který se stal novou Tříokou vránou. Díky sledování minulosti se mu podařilo ovlivnit Hodora, ze kterého se kvůli němu stal postižený člověk. Bran by tudíž mohl ukončit celé dění například tím, že by zabil Nočního krále těsně před jeho samotným vznikem. Popřípadě by minulost změnil nějak jinak.

2. Jon a Daenerys se společně ujmou vládnutí

Toto by byl konec jako z pohádky, ve kterém by prostě zvítězilo dobro, všichni by přežili a nový manželský pár Jon a Daenerys by společně usedli na železný trůnu, ze kterého by vládli Sedmi královstvím. Tento konec by rozhodně potěšil všechny fanoušky vztahu těchto dvou charakterů, zároveň by se mohl líbit těm, kteří chtějí, aby Noční král prohrál.


3. Noční král všechny zabije

Od pohádkového konce se nyní přesuneme k noční můře. Všichni víme, že v seriálu dochází ke špatným věcem, tudíž proč by finále mělo být výjimkou? Tento konec pracuje s tím, že se nikomu nepodaří porazit armádu mrtvých, kterou vede Noční král. Všechen život vymizí ze Západozemí a Noční král bude mít velkou armádu mrtvých.

4. Bran je Noční král

Na konci osmé série by mělo dojít k nějakému velkému zvratu, který vlastně ukončí celý seriál. Proč by to nemohlo být odhalení, že Bran je ve skutečnosti Noční král? Tento konec pracuje s populární fanouškovskou teorií, nicméně ve jménu logiky celého univerza by to nedávalo smysl. Snad tvůrci nedali na tuto naivní teorii a budou pracovat s tím, že Noční král a Bran nejsou tatáž postav.

5. Tyrion se ujme železného trůnu

Hlavní hrdinové by mohli mohli padnout v boji s mrtvými, přičemž by mezi nimi padli i Jon a Daenerys. Kdo jiný by se pak mohl chopit trůnu než muž, který pije a ví vše? Tyrion by však nemusel Západozemí vládnout sám, mohl by trůn například dočasně spravovat pro možného potomka Jona a Daenerys. Nebo by prostě a jednoduše zdědil trůn po Cersei, díky čemuž by mohl být právoplatným králem. Možností je spousta.

6. Dojde ke změně systému panování

Monarchie není vždy nejlepším systémem k tomu, jak se starat o svou zemi. Co když dojde na konci seriálu ke změně této správy? Například Daenerys několikrát říkala, že hodlá zničit systém, který v Západozemí zavedly ústřední rody. Mohla tím myslet i to, že změní samotnou správu. Co když dojde ke zrušení monarchie a bude nastolena demokracie? Popřípadě nebude už Západozemí vládnout král/královna, ale například nějaká rada.

7. Všechny zachrání Noční hlídka

Toto ukončení pracuje s proroctvím o Azoru Ahaiovi, Princi, který byl přislíben. Ten má údajně předstoupit před temnotu a porazit ji. Co když tímto Princem není žádná konkrétní postava, ale přímo nějaká frakce? Proroctví by tímto mohlo tudíž ukazovat na Noční hlídku, která již několik tisíc let ochraňuje Západozemí. Co když právě Noční hlídka spasí všechny?

8. Cersei bude pokračovat ve vládnutí

Aktuálně se na železném trůnu nachází Cersei, ale co když na něm setrvá až do konce? Co když všichni uchvatitelé o její trůn zemřou a ona i nadále bude pokračovat ve svém vládnutí? Popřípadě by mohla zemřít, ale její trůn by pak připadl jejímu dosud nenarozenému dítěti, které údajně čeká. I tak by mohl pokračovat Cersein odkaz.

9. Po porážce Nočního krále se nic nezmění

Tento konec by byl možná až moc jednoduchý, nicméně i ten může nastat. Co když Noční král bude brzy poražen, žádné království nebude zničeno a vše se vrátí ke starému režimu? V tomto případě se nabízí jen otázka, kdo bude pokračovat ve vládnutí, nicméně v tomto případě to není zas tak důležité. Každopádně nikdo nevěří tomu, že příchod a porážka Nočního krále nezmění absolutně nic.

10. Vše je Branův sen

Zastánci všemožných teorií mohou tvrdit i to, že k celému dění, které jsme mohli vidět v seriálu, ani nedošlo, protože vše se zdá Branovi, a to od doby, kdy se ocitl v kómatu kvůli tomu, co spadl z věže. Již několik filmů skončilo tak, že se veškeré dění vlastně zdálo hlavní postavě, ale v tomto případě by šlo o opravdu velké klišé.

V následující anketě nám můžete dát vědět, jak podle vás skončí seriál Game of Thrones.

Jak skončí seriál Game of Thrones?

21%
15%
14%
12%
12%
8%
8%
6%
3%
1%
1%
663 hlasů

Zdroj článku: Winter is Coming; Foto: HBO

Diskuze /75

God Carmen

Nechápu jak vás to může bavit pořád spekulovat jak to skončí.....Prostě až to skončí tak uvidíme ne?? :D

12.4.2019 | 19:09:40
Lord_Casterly

Proboha hlavně né 2… na to jsou tu seriáli kde jsou hlavními postavami Esmeralda a José Arnando.

#3 Lord_Casterly #54 POLW
12.4.2019 | 19:31:18
Lord_Casterly

#2 Lord_Casterly: seriály.. bože ta čeština :D

12.4.2019 | 19:31:49
hyena

tento web mam fakt milujem ale len co otvorim stranku novy topic o GOT uz mi to lezie na nervy :D ani ignorovat sa to neda uz :D mam rad ten serial ale nech uz skonci a jepokoj

#5 PecaCZE #7 Slimak10
12.4.2019 | 19:54:00
PecaCZE

#4 hyena: Jo když jsem nesledoval tenhle seriál, tak mě to taky sralo :D

12.4.2019 | 19:56:20
hmyzovrah

ja si preju za 3.

12.4.2019 | 19:58:05
Slimak10

#4 hyena: Proč by se to nedalo ignorovat, pokud tě to nezajímá ? :D je snad jasné, že v období premiéry poslední řady aktuálně nejsledovanějšího seriálu zde bude nejvíce článků právě na toto téma, ne ? :)

12.4.2019 | 20:32:58
nirty

Ja už teď přemýšlím o tom, že až GoT skutečně skončí… budu se cítit jako ty rybky z akvárka v Hledá se Nemo. Přesně jako v té scéně, jak se v těch pytlíkách vykulej pres silnicu až do moře a pak ten jeden prohlásí „Co těd?“ :D

#11 dfx #13 Svjatogor
12.4.2019 | 20:36:25
Geek

Podle mne ani jedno, konec má být hořkosladký, takže vsadím boty na to, že Daenerys i Cersei zemřou a vládnout bude Jon, divokou kartou může být třeba i takový Gendry.

12.4.2019 | 21:08:51
FanArrow

Sandor (ohař) by si moc zasloužil být na trůnu, velký muž který ochraňuje druhé a nezneužívá své síly, úžasný charakter který zachránil 2 vlčice. Vote Sandor!

12.4.2019 | 21:16:43
dfx

#8 nirty: :-)

12.4.2019 | 21:22:45
Svjatogor
 • Nejlepší konec: Hail to King Tyrion, the ugly Halfman!!! Get drunk!!! :-D
 • Nejhorší konec: Hail to Superme Soviet Leader Daenerys Che Guevara Targaryen!!! :-P
12.4.2019 | 21:25:38
Svjatogor

#8 nirty: Zadíváme se do dálkek a budeme vyhlížet bělovlasého ranaře (a obšousta) a vikingský drakkar / snekkar. :-)

12.4.2019 | 21:30:53
DebiQue

Podla mna Nocneho krala zabiju nejakym kuzlom, ktore objavia v poslednom dieli, kludne to moze byt moznost, ze Bran zmeni minulost… Ocakavam, ze vsetci utrpia velke straty, okrem Cersei, ktora si tak upevni moc…

12.4.2019 | 21:37:10
FanArrow

Zajímavé by bylo kdyby Cersei porodila a umřela, zabilo by jí vlastní dítě a to by pak usedlo na trůn a bylo by moudré, spravedlivé, protože by ho vychoval Tyrion se Sansou.

12.4.2019 | 21:43:29
DHARMA4,8

Tyrion by mohl vládnout s pobočníkem Samwelem Tarly. Ale spíš si myslím, že konec nebude pozitivní nebo uplně pozitivní (kladné postavy vládnou spolu až do smrti).

12.4.2019 | 21:58:17
MARTASLJ19

Dnes som si podal stávku v stávkovej kancelárií sa dá podať tiket ako to dopadne. No som zvedavý či vyhrám. Aj Martin si bol podať :) https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/…831488_n.jpg?…

12.4.2019 | 22:20:58
Mohy

Líbí se mi ta teorie o tom, že trůn připadne potomkovi od Jona a Dany a než to dítě dospěje, bude na trůně třeba Tyrion,Sansa nebo Sam.

#20 FanArrow
12.4.2019 | 22:21:52
Phoenix CZ
 1. Toto by mě potěšilo. Hrátky s časem jsou super, do určité míry to je jakousi maltou, co dokáže spojit všechen ten ten chaos všemožných útržků.
 2. Klišéééé, NOT THE MARTIN'S STYLE. Radši ať umře Danny a je jakousi hrdinkou, mučednicí a ať to raději přežije Jon. Když by měl vládnout, tak muž je vždy lepší vladař. Danny je moc velká feministka, která musí všem něco dokazovat. :) Bylo by krásně Martinovské kdyby ta její celá cesta na vrchol od 1. série skončila v 8. sérii. Tolik se hnala dopředu a nakonec stejně zemře. A vlády se musí chopit někdo, kdo o to nestojí, paradoxně. :)
 3. Všechny? To se mi nezdá. Byl by to divný konec. Jestli by to v nás mělo vzbudit něco, v co filmaři doufají, tak se jim to nepovede. Třeba jak moc zlý NK je? Slabomyslné. Toto nebude. Minimálně hrstka přežije.
 4. Původně dobrý a nečekaný nápad, tak do té 6. série. Ale je to tak omílaná teorie a doufám, že to tak nedopadne. Ať je tam manipulace časem, ale nechci, aby fans tak snadno odhalili konec.
 5. To by nemuselo být špatné, avšak si to nedovedu představit. Problém je, že 9 měsíců je dlouhá doba … to by v 8. sérii nevycházelo. A pokud by přeci jen porodila, tak by bylo klišé, kdyby se snažili dostat dítě za moře, všichni by umírali a jen harantovi by se nějakým zázrakem smrt vyhla.
 6. Představte si, že jste obyvatel Západozemí. V minulosti vaše země zažila mnohem horší války než je tato. Proč zrovna teď změna? Jasně válka zasáhla 3/4 území, ale většina je stále naživu. A pak příjdou mrtví. To taky není jasný podmět měnit vládu. :) Prostě mi to nedává smysl. Dříve by to bylo pravděpodobnější. A doufám, že to neskončí u demokracie … u čeho jiného, že? Spíše bych byl pro úplně jiný systém. Páč naše demokracie má plno much v podobě korupce, neschopnosti a dlouhé odezvy.
 7. Ne! Ne! Prostě ne! Bullshit.
 8. To mi zní téměř jako otevřený konec. Snad to tak nedopadne.
 9. Po přečtení nadpisu jsem si myslel, že jakože obětují plno svých, aby se dostali k NK a když ho kuchnou, tak se nic nestane. Mrtví se nerozpadnou, budou stále v pohybu a beztak je musí jeden po jednom zlikvidovat. To by bylo zajímavé. Všichni by čekali, že smrt NK vše ukončí a přitom hovno.
 10. Radši ne.
12.4.2019 | 22:30:43
FanArrow

#18 Mohy: Dany nemůže mít děti říkala to, si myslíš že se něco změní ?

#22 Mela
12.4.2019 | 23:12:40
Luksathor

Ať už to skončí jakkoliv, jedno se stane určitě.. Theon zemře při záchraně Yary a bude to jedna z nejdojemnějších smrtí sérií. Tomu věřím :D Možná i sám zabije Eurona.. Nebo taky Jon nebo někdo z draků kdo ví :D ale ten taky musí v té poslední sérii určitě umřít.. :D Na jednu z dvou hlavních postav určitě dojde též.. Já mám celkem jasnou představu kterou má li být konec „hořkosladký“, tak je jen jedna možná cesta.. :D Tak aby porazili NK, ale nebyl to čistý Happyend .. Je asi jasné, kdo musí NK zarazit poslední ránu, kdo je Azor Ahai.. :) Určitě ale pro to umře spousta vedlejších postav, v těch všech bitvách co nás čekají. Nejvíc se těším na 3. díl už teď zatím :D

12.4.2019 | 23:16:29
Mela

#20 FanArrow: Jenom proto že jí řekla nějaký čarodějnice kdesi v poušti ji hned budeš věřit že nemůže mít děti ?

#23 FanArrow
12.4.2019 | 23:27:59
FanArrow

#22 Mela: Drogo a Daario si myslíš že už by jí nenapustili? Podívej se na Cersei, jednou s bratrem a čeká další dítě.

#25 Batiatus #28 mia28 #37 lenies
12.4.2019 | 23:46:03
Neuvěřitelné

1, 5, 6, 8 jsou jediné možné. Zbytek jsou nesmysly.

12.4.2019 | 23:58:40
Batiatus

#23 FanArrow: S Drogom čakala dieťa pokiaľ viem. Daario je možno neplodný a ak nie, tak sa proste stáva, že človeku sa podarí otehotnieť až po mnohých pokusoch a nie hneď.

13.4.2019 | 0:01:01
Robinson

Nebudu hlasovat, sám to nevím a ani se neodvážím hádat.

13.4.2019 | 0:02:58
Neuvěřitelné

Konec vidím takto. Jon, Dany, Noční král a všichni draci mrtví, každopádně zbudou nějaké vejce. Jaimeho zabije Hora po tom, co zabije Cersei. Horu následně zabije Sandor. Celé Královo přístaviště bude po tom možná zničeno divokým ohněm. Sansa vládne Severu, Tyrion vládne zbytku, jejich dítě to zdědí. Arya, Bran přežijí či Bran zemře při boji s Nočním králem. Euron umírá a Theon možná zemře. Yara přežije a vládne Železným ostrovům. Beric, Ohař, Tormund zemřou. Gendry vládne Bouřlivým krajinám. O Dorne už nikdy neuslyšíme, protože D&D tam zabili všechny známé postavy, idioti. Bronn rozhodně nezemře a dostane významný hrad. Z Robina se stane frajer a vládne Údolí. Možná jeho a Sansy syn zdědí všechno místo Tyriona a Sansy syn. Popřípadě jenom Sever a na zbytku nevládne monarcha. Samwell dělá mistra Sanse, popřípadě vládne Rovině. Řekotočí vládne Edmure. (Gendry, Bronn, Sam, Edmure nevládnou samostatnému území, ale pod někým, to každému doufám došlo.) Varys přežije, Jorah se nikdy ničeho od Dany nedočká a zemře. Melisandra zemře, nakonec neumře jako svině. Brienne zemře při ochraně Starků, pokud mají D&D koule. Davos přežije a získává významnou funkci. Missandei, Fialka přežijí. Edd umírá, většina Noční hlídky mrtvá a rozpouští se, protože už není potřeba. Podrick přežije. Šedý červ umírá. Qyburn umírá. Horkého koláče ještě uvidíme. Yohn Royce mrtvý. Lyanna přežije.

Další možnost, jak vytvořit hořkosladký konec je, že Noční král je opět odražen, ale přežije a opět se za tisíce let vrátí. Ale je to nepravděpodobné, nic by to neuzavřelo. Pravděpodobnější je ještě to, že všichni budou už vyčerpáni válkou, proto Sansa uzavře mír se Cersei. Cersei se usmíří s Tyrionem a Jaime nějak zemře. Jon, Dany mrtví a ostatní taky stejně, jak v předchozím odstavci.

Přesto mi tento konec/konce přijdou neuvěřitelně jednoduché pro mysl George R. R. Martina. A všichni z toho konce byli tak uneseni a všichni brečeli, tak opravdu nevím, co speciálního si pro nás připravil/i. Předpokládám, že nemůžeme znát úplně správný konec, protože pořád něco nevíme, chybí nám nějaký lore. Příštích skoro 40 dní nesmím zemřít… a po zhlédnutí konce si tohle přečtu znovu. :) BTW, napsal jsem to především pro sebe.

13.4.2019 | 0:32:05
mia28

#23 FanArrow: Z knih je jasné, že po „porodu“ Dany přestala menstruovat. A znovu začala pravděpodobně až na konci 5. knihy.

13.4.2019 | 1:13:10
BigCake

Na konci popraví Jon Tyriona, který se přidá k Cersei, Arya zabije Cersei v trůnním sále.

#30 Neuvěřitelné
13.4.2019 | 1:20:07
Neuvěřitelné

#29 BigCake: Cersei zabije Jaime a nezakrývej to spoilery. :D

13.4.2019 | 1:35:35
Starej Bruna

Doufám, že to neskončí happy endem . To by byl úplně nejhorší možný konec, které by se vubec nehodil. Vzhledem k tomu, jak to pokračuje od páté řady a že Martin se neukázal na place během natáčení poslední řady, tak nevěřím, že to skončí třeba tou třetí možností.

13.4.2019 | 5:23:43
dfx

Pre mna je najlepsi koniec, ak Nocny Kral vsetkych zabije :-)

Ale to nie je horkosladky koniec, tak sa to asi nestane. Tak ci tak vsetci musia zomriet a potom musia sluzit. Z hlavnych rodov by mali takmer vsetci zomriet. Mozno ostane len zopar ludi, ktori budu zit ako Divoki a nikomu sa nepodriadia. To bude ten novy poriadok.

Netreba zabudat, ze Bran Stark je menič. Myslim, ze aj Nocny Kral je menič a bol Stark predtym, ako ho zacarovali Deti Lesa. Ak Nocny Kral potrebuje zabit len jedneho cloveka, tak potom to musi byt Bran. Ak je Bran Stark zaroven Nocny Kral, tak potom mozno potrebuje zabit Brana Starka prave preto, aby konecne zomrel.

Podla mojej teorie Bran Stark sposobil aj sialenstvo Sialeneho Krala. Bude sa chciet dostat do mysle oziveneho draka Viseriona a prikazat mu, aby spalil celu armadu Nocneho Krala, a Sialeny Kral to bude pocut, lebo Targarieni su nejako prepojeni s drakmi, a vtedy zacne saliet Sialeny Kral a hovodit „Burn them all“, teda „Spalte ich vsetkych“

Tak ci tak to vsetko bude v knihach lepsie vysvetlene, ak niekedy budu dokoncene.

13.4.2019 | 6:34:28
Stanley97

Pokud jsem to pochopil dobře, tak Bran nikdy minulost nezměnil… To, co udělal, sice byla změna minulosti, ale on už v té přítomnosti žil s Hodorem, což znamená, že to, co on mění je na věci, které už v seriálu jsou a vlastně všechno je pevně dané.

#36 merit
13.4.2019 | 9:08:59
56fénix56

Jon Sníh je Azor Ahai a aby mohl bojovat s bájným mečem Světlonošem proti Nočnímu králi a Bílým chodcům, musí s tím mečem podle legendy probodnout milovanou osobu. Takže zabijje Daenerys.

#57 Luksathor
13.4.2019 | 9:27:12
Lord Shmu

Tvl jestli to bude Branův sen mě mrdne další Ztraceni…

13.4.2019 | 10:01:29
merit

#33 Stanley97: Tiež som to tak pochopila. Nešlo o zmenu, ale o nelineárne vnímanie času. Všetko naraz…

13.4.2019 | 10:45:13
lenies

#23 FanArrow: Ženská neotěhotní pokaždé, když si s někým vrzne, takhle to nefunguje, v podstatě je žena plodná pouze pár dní v měsíci. A když už zmiňuješ tu Cersei, tak ta taky nebyla extra plodná, když měla s bráchem jen 3 děti za 15 let :D

13.4.2019 | 12:18:49
Monoceros

Ježíši ta 10, tomu opravdu někdo věří? :D Vždyť by scénu s jeho probuzením museli natočit už před 8 lety když natáčeli první sérii :D mimochodem, stále nejsou známy názvy epizod … osobně tipuji že by se první díl mohl jmenovat „Winter is here“ 8 série má totiž ve spoustě věcí odkazovat na sérii 1 a tam se první díl jmenoval „Winter is coming“

#40 dfx
13.4.2019 | 12:37:47
Punisher bude trestať

Clanok by sa mohol premenovať na 10 najhorších koncov Game of Thrones…

13.4.2019 | 12:53:45
dfx

#38 Monoceros: Moze sa to snivat Catelyn Stark a na konci sa stretnu vsetci Starkovia Ned, Catelin, Robb, Sansa, Arya, Bran, Rickon, … . Jon Targaryen uz bude kral s manzelkou Daenerys a Robb s Talisou uz bude mat aspon 3 deti :-)

#41 Lord_Casterly
13.4.2019 | 13:54:52
Lord_Casterly

#40 dfx: Nestraš prosím :D

#47 dfx
13.4.2019 | 14:12:22
Moor8

Fakt nevím, jak to zkončí, takže jsem volil pro možnost, kterou bych rád, aby nastala a to, že Tyrion bude vládnout.

ad 1: Domnívám se, že BRan změní minulost, ale ne tak, že by všechny zachránil. Ba naopak. Spíš neúmyslně přispěje ke vzniku Nočního krále. ad 6: Monarchie sice není ideální, ale je mnohem lepší, než demokracie. ad 7: zatí největší blbost, co jsem slyšel :D

#44 mirako
13.4.2019 | 15:15:50
cernd

Moja teória: Cersei už neporodí ďalšie dieťa a neskôr ju zabije Jaime alebo Tyrion. Vojnu s nemrtvými vyhrá Jon Snow, keď zabije Nočného kráľa špeciálne ukovanou zbraňou, pri výrobe ktorej zomrie Daenerys. Ako poraziť Nočného kráľa zistí Bran. Možno zomrie aj Arya.

13.4.2019 | 15:47:18
mirako

#42 Moor8: minulost nikdy nezmění ani nemůže.. „The past is already written. The ink is dry.“ Jak píšeš „Spíš neúmyslně přispěje ke vzniku Nočního krále.“, tak to není změna minulosti.. Noční král už dávno existuje a jestli přispěl ke vzniku a teď se to teprv ukáže, tak to neznamená, že tu minulost změnil.. prostě to tak už je..

13.4.2019 | 15:50:27
davidjaho

Jako myslím si, že to nejspíš skončí ztracením Západozemí. Noční král dobude celý kontinent a zbytek přeživších uteče na východ. Nebo jak už tu bylo raz zmíněno, zabitím nočního krále jeho armáda nepadne.

13.4.2019 | 16:35:49
Annie27

Já už si dlouho myslím, že to dopadne tak, že Jon jako Azor Ahai zabije svojí životní lásku Dany, aby zachránil Západozemí a usedne na trůn, o který vlastně nestojí. To mi prostě přijde jako hořkosladký konec, na druhou stranu ale trochu předvídatelný a tak by mě mrzelo, kdyby se to vyplnilo … Napadlo mě i to s Branem a změnou minulosti, ale to mi přišlo moc šílený a nevím, jak by to fungovalo.

13.4.2019 | 17:48:33
dfx

#41 Lord_Casterly: Ale bol by to taky horkosladky koniec :-) Horky v tom, co to za debilina bola, a sladky v tom, ako romanticky sa to skoncilo :-)

13.4.2019 | 18:45:29
RightfuHeir

Obávám se, že dojde k nastolení demokracie. To mě straší už od té doby, co Daenerys, matka draků, vykládala, jak chce rozbít kolo. S těmi ostatními konci, snad kromě Branova snu, bych se nějak vyrovnal.

#51 Svjatogor
13.4.2019 | 19:19:26
RightfuHeir

Long Live the King Tyrion! Long Live the Queen Sansa!

#51 Svjatogor
13.4.2019 | 19:28:28
cernd

Nemrtvý sú ovládaný nočným kráľom,. bielymi chodcami. Zničením nočného kráľa možno dôjde k zničeniu armády nemrtvých.

13.4.2019 | 19:52:05
Svjatogor

#48 RightfuHeir: Jen to ne!!! Tohle slovo do GoT nepatří. Tohle je svět monarchií, oligarchií, despocií a plenících hord. Svobodný lid a Noční hlídka jsou výjimky dané lokální nutností. Daenerys!!! Její dějová linka je mix Spartaka a Alexandra Makedonského a občas na hraně nechtěné parodie. Už v Astoporu jsem ji začal říkat Naděžda Krupská. :-D

#49 RightfuHeir: To bych bral. Nevím koho miluje Sansa, měla-li vůbec čas nad tím přemýšlet, ale pokud Tyrion někoho miluje, pak Sansu. Big Love!!! :-)

13.4.2019 | 20:20:17
atr30

aj tak som zvedavý ako budú využité štyri valírijské čepele ktoré sú teraz na zimohrade…obzvlášť fandím ženskému duetu

13.4.2019 | 21:20:52
anndy

já čekám velký masakr, a bylo by zajímavé, kdyby padly všechny „hlavní“ postavy a zvládnutí by zbylo třeba na Gendryho. Doufám, že vysvětlí, proč byl Bran tak strašně důležitý, jeho postavu nesnáším. Hodně vtipný by bylo, kdyby si Tyrion vzal Dany

13.4.2019 | 21:46:14
POLW

#2 Lord_Casterly: To by mě taky docela zklamalo. Ale jelikož se tento romanticko-Holywoodský konec sám nabízí,nemyslím,že je v TOMHLE seriálu pravděpodobný.

13.4.2019 | 23:42:25
WinterIsHere

Nemyslím si, že v Západozemí může být nastolení demokracie. Ono to taky není jen tak, že dne na den změnit systém vlády. Proto třeba ani africké státy nemohou jen tak „přeskočit“ na volbu lidu. Navíc, demokratický stát potřebuje stabilní a profesionální armádu (zajištění bezpečnosti) , průmysl (zajištění jídla a práce) a náboženství (nakládání se zdroji, morální kompas pro lidi). Ani jedním z toho momentálně nedisponuje. A není fto vlastně ani sjednocený stát, ale spíše nefunkční federace.

#58 RightfuHeir
13.4.2019 | 23:46:46
WinterIsHere

Doufám, že to neskončí slaďárnu typu Jon a Dany žili šťastné až do smrti. I když, po 7. sérii už by mne nepřekvapilo ani hejno obřích orlů. Docela fandím Cersei :D

13.4.2019 | 23:49:10
Luksathor

#34 56fénix56: Tenhle konec je už víceméně jasný :).. Dál už se můžem jen dohadovat, kdo skončí na železném trůně místo ní.. Pravděpodobně Gendry nebo Jon zatímco Sanse zůstane Zimohrad.. Nebo Gendry a Jon zůstane králem severu kdoví :D Každopádně ta scéna kdy Jon bude vykonávat onu oběť, bude nejsmutnější ze všech a pokud tohle nenavodí hořkosladký pocit tak už nic.. :D smrtí tam bude ale požehnaně víc.. Cercey zabije Arya nebo Jaimie.. Sandor a Hora se zabijou navzájem a Arya možná zemře sama na nějakém temném místě.. V tom se snad pletu :D Doufám že aspoň ten Jon přežije a třeba mu to děcko Daenerys ještě před koncem všeho stihne dát.. Sice by ta série musela být dýl jak na období 1 roku a musela by se jí vrátit plodnost, ale i to je možné.. Žádné další dračí vejce nebude, někdy už musí definitivně vymřít.. A i kdyby bylo nebyl by žádný další „nespálený“ Targaryan, který by ho mohl „vysedět“ :D Leda tak to vysněné dítě dvou posledních Targaryanů.. Možná 3 pokud je teorie i Tyrionově původu pravdivá.. Upřímně jí věřím :D

14.4.2019 | 0:29:47
RightfuHeir

#55 WinterIsHere: To, že to takhle nemůže fungovat, si ale nemusí myslet autor, scénárista a režisér. Mohou být zastánci vývozu demokracie do celého světa. V tomto případě spíš drakonické demokracie (tj. draky nařízené – Daenerys – „breaking the wheel“).

14.4.2019 | 3:03:05
RightfuHeir

Co budou dělat Dothrakové, až zavládne mír, ať už bude jakýkoliv?

 • Daenerys s draky na železném trůnu
  • Dothrakové za odměnu převezeni přes Úzké moře a vracejí se na své pláně, kde pokračují ve svém nedemokratickém drancování a zotročování okolních států
  • Dothrakové se pokoušejí drancovat Západozemí, ale Daenerys s nimi zatočí nebo je přemluví, aby to nedělali
  • Dothrakové zůstávají v Západozemí, odkládají zbraně, začínají pracovat a budovat demokratické hodnoty
 • Daenerys s draky mrtvá, vládne člověk
  • je to khal – Dothrakové drancují Západozemí a nevědí, jak se dostat přes Úzké moře
  • není to khal – Nakrknutí Dothrakové drancují Západozemí a nevědí, jak se dostat přes Úzké moře
 • Daenerys s draky mrtvá, vládne Noční král – Zbývající živí Dothrakové se pokoušejí drancovat Západozemí, nevědí, jak se dostat přes úzké moře, ale Noční král s nimi zatočí
 • Daenerys živá, ale bez draků, vládne někdo jiný – Nakrknutí Dothrakové drancují Západozemí a nevědí, jak se dostat přes Úzké moře
 • Daenerys s draky živá, vládne někdo jiný – dost nepravděpodobné – Nakrknutí Dothrakové drancují Západozemí a nevědí, jak se dostat přes Úzké moře
 • Všechno zničeno – není co řešit
#75 Thunderbird
14.4.2019 | 3:32:42
solidago

Pokud AzorAhai má zabít svou milovanou NissuNissu aby mohl zničit NK, vždy se zmiňuje Jon-Aegon a Daenerys, jenže ji miluje i jiný. Proč by byl Jorah vyléčen ze šedého lupusu??? Mohli ho nechat zlupusovatět a zmizet z děje.

14.4.2019 | 10:29:56
solidago

Píseň ledu a ohně? Zmrzlý sever pod vládou NK a spálený jih pod vládou Daenerys. Odplula z Essosu bez Daaria, protože si ve Westerosu chtěla najít manžela – teda tak nějak mu to přece řekla, když odplouvala bez něj.

#62 mirako
14.4.2019 | 10:49:38
mirako

#61 solidago: Píseň ledu a ohně se to jmenuje kvůli Jonovi.. napůl Stark, napůl Targaryen.. kvůli jeho rodičům i všechno začalo..

14.4.2019 | 10:57:55
Annie2809

Ta demokracie je dobrej joke. :D Doufám, že fakt nee.

překladatel
14.4.2019 | 12:39:08
Mordrull

Trojka by byla fajn .. velkej zvrat .. :D

14.4.2019 | 16:20:09
Svjatogor

Doufám, že tvůrci zůstanou v poslední sérii věrni cynickému, syrovému, násilnému a bezohlednému základu všech dějových konceptů a mechanik GoT. Hlavně nechci slyšet doslovně a nebo v přeneseném slova smyslu tohle: demokracie, muži a ženy jsou stejní, lidská práva, mezi národy / kulturami nejsou rozdíly a všichni se mějme rádi. A už vůbec ne z úst Daenerys, začal bych ji říkat Prdlá Gréta. :-D

BTW. Dothraky čeká čestná smrt ve válce s NK, asimilace vyspělými národy Roviny a Dorne nebo se z nich stane hnisavý problém, který bude muset být vyřešen. Něco jako Hunové, Avaři či Vandalové Zapadozemí. :-P

14.4.2019 | 17:01:01
jess20

Kdy budou titulky k dílu..ví někdo?

#67 mirako #68 mirako
14.4.2019 | 18:15:09
mirako

#66 jess20: tady na Edně jsou dost rychlí, takže určitě nejpozději ten den navečer kolem 8mé..

14.4.2019 | 18:16:54
mirako

#66 jess20: klidně i kolem poledne.. to záleží na tom, jak moc budou v daným díle kecat…

#69 jess20
14.4.2019 | 18:19:59
jess20

#68 mirako: kez by :-) chci pockat ale urcite to nevydrzim :-D

#70 mirako #71 mirako
14.4.2019 | 19:49:19
mirako

#69 jess20: já naštěstí nebudu muset na titulky čekat.. platíme si HBO, takže už mám na 3tí hodinu nastavený budík.. :D kurnik, 2 roky čekání a je to tady, konečně.. :D

14.4.2019 | 20:12:43
mirako

#69 jess20: a ty se na to taky můžeš podívat dřív, když se na www.hbogo.cz zaregistruješ, tak budeš mít měsíc zdarma, jen vyplníš platební kartu a až bude registrace hotová, tak v nastavení hned zrušíš předplatný, aby jsi na to někdy potom nezapomněla a můžeš se měsíc v klidu dívat zadara na PC,mobilu,tabletu…

14.4.2019 | 20:16:44
jozinko

Zabudame na serialu vlastne zrady. Tu ma napadlo ci sa nakoniec Tyrion nevyfarbi ako zradca ze sa v dracim doupeti predsa len so sestrickou nejak dohodli…hmmm

14.4.2019 | 21:05:21
shiam

Já prostě nejvíc chci konec, že Baelish(který nafalšoval svou smrt) se stane králem západozemí(klidně i popela). Třeba by se mohli živí a mrtví vzájemně povraždit a potom by Baelish odešel z úkrytu a vládl by ničemu:D

14.4.2019 | 22:27:47
téčko171

Já ve světle jistých castingových novinek tipuju konec celého seriálu přibližně tak, že Night King a jeho armáda téměř všechny zabijí, většina hlavních hrdinů leží bezmocně polomrtvá uprostřed bitevního pole, kolem nich desetitisíce zombie, draci mrtví nebo zombie, prostě naprosto bezvýchodná situace, Night King se chystá k poslednímu údaru, kterým celou tu mizérii jednou provždy ukončí, když v tom se zčista jasna odkudsi přiřítí Ser Jorah, jediným mocným nápřahem vrhne podivně tvarovanou hvězdici, kterou rozpráší Night Kinga, nemrtvý draky, armádu zombie a vůbec prostě všechna ta zvěrstva okolo, přeživší nevěřícně kroutí hlavou jakože WTF, zatímco se Ser Jorah suverénně usměje a praví

webmaster
15.4.2019 | 21:37:08
Thunderbird

#59 RightfuHeir: nejlepší komentář, díky :D.

16.4.2019 | 21:46:27
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Kdo usedl na železný trůn?

Už od začátku seriálu Game of Thrones všechny zajímalo, kdo se na jeho konci zmocní trůnu. Pokud jste finále osmé řady ještě neviděli, tak následující článek nečtěte. 

Spin-off

Hru o trůny sice čeká poslední série, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž oficiálně objednala první spin-off, ve kterém zavítáme do daleké minulosti. 

Reklama

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás