Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 304×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

180 Draků se dostalo mezi lidi

180 Draků se dostalo mezi lidi

Můra každého skalního fanouška se stala skutečností. Šest let čekáte pokračování vaší oblíbené knihy a několik týdnů před oficiálním vydáním se na fanouškovských stránkách začnou objevovat všemožné spoilery.

0 1
6.7.2011

Autor knižní předlohy George R. R. Martin napsal na svém blogu. „Německý Amazon to podělal a začal rozesílat Tanec s draky dříve než měl. Na veřejnost se dostalo 180 výtisků, než v Německu zjistili svou chybu a zastavili odesílání.“

Na Martinovu reakci by určitě byl hrdý i Tywin Lannister. „Jestli najdeme toho, kdo za to může, nabodneme jeho hlavu na kůl,“ napsal Martin.

Kvůli předčasnému rozeslání se spoilery z Tance z draky začínají objevovat naprosto všude – obzvlášť na fórech o knižní předloze.

Elio M. Garcia, Jr., administrátor Martinovy stránky Westeros.org (který rovněž spravuje Wiki of Ice and Fire) objasňuje, že hodlali spoilery z „Draků“ udržovat v oddělených fórech.

Britský vydavatel „Draků“, Voyager, vydal prohlášení, ve kterém lidi prosil, aby se vyhnuli spoilerování. Reakce na toto prohlášení však spustila lavinu spoilerů.

„I když je prý většina spoilerů nesprávná či zkomolená, na veřejnost se dostaly i opravdové spoilery, které pravděpodobně pocházejí od teenagerů, kteří nemají nic jiného na práci,“ podotkl Garcia.

„Na seznamu spoilerujících máme jednoho osmnáctiletého teenagera z Kentucky. Také máme jednoho teenagera z Austrálie, s kterým jsme měli problémy již dříve. Jsou to prostě lidé, kteří nemají co dělat a mají z toho legraci.“

Vydavatel „Draků“ Random House nekomentoval situaci a uvedl, že nemají v plánu vypustit žádné knihy před oficiálním datem vydání – 12. července.

Takže pokud jste opravdu skalní fanoušek Martinovy ságy, měli byste se pravděpodobně vyhnout všem fanouškovským diskuzím, Facebooku, možná celému internetu – raději s nikým do 12. července nemluvte.

Zdroj: HBO

Diskuze /3

Starfish

Martin je člověk podle mého gusta. Přesně tak nabodat hlavy na kůly :D Jako by jim nestačilo, že už mají tu knihu v ruce, ještě ji musí zkazit ostatním co na ni ještě, stejně jako já, toužebně čekají. Tohle je má poslední zpráva před oficiálním vydáním, sbohem internete zavírám se do černé kobky někde pod zemí a nejsem na příjmu, přesně podle rad. :D

6.7.2011 | 17:08:51
itchycoo

Tanec s draky jsem zrovna dočetla a můžu říct jenom tohle: proč se sakra ten George RR Martin tolik vyžívá v cliffhangerech?

25.7.2011 | 11:06:40
desire

Já si asi počkám na českou verzi, měla by vyjít začátkem roku 2012, ale nevím, jestli to vydržím :)

28.7.2011 | 20:55:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama