Game of Thrones (Hra o trůny) Benioff a Weiss definitivně opouští HBO, a proto se vzdávají i projektu Confederate

Benioff a Weiss definitivně opouští HBO, a proto se vzdávají i projektu Confederate

Benioff a Weiss definitivně opouští HBO, a proto se vzdávají i projektu Confederate

Tvůrci seriálu Game of Thrones měli po skončení svého seriálu pracovat na dalším projektu, který by opět vytvářeli pro HBO. Avšak po následném přesunu na Netflix se rozhodli definitivně opustit svůj plánovaný projekt.

19 0
19.1.2020

Seriál Game of Thrones je již dávno za námi, ale jeho tvůrci, David Benioff a Dan Weiss, se řeší i nadále. Fanoušci nepřekousli nepovedenou poslední sérii, a proto si vylili svou zlost právě na ně. I když se však na tvůrce žene kritika snad ze všech stran, tak ty čeká i nadále prosperující budoucnost. Nedávno se totiž o ně prali streamovací giganti.

V roce 2017, kdy se tvůrci ještě těšili velké oblibě, si je pojistila stanice HBO tím, že jim dovolila na její platformě vybudovat další seriál z jejich tvorby. Seriál se měl jmenovat Confederate a my se o tomto projektu zmíníme ještě níže.


O dva roky později, ještě před startem poslední série Game of Thrones, se však tvůrci upsali Disneymu, kterému slíbili novou trilogii Star Wars. I tato zpráva byla přijata poměrně pozitivně, protože proč ne. Jakmile však byly odvysílány všechny epizody Game of Thrones, tak fanoušci začali nadávat nejenom na ně, ale i na jejich připravované Star Wars, protože měli obavy, že pošpiní i tuto značku.

Několik měsíců po odvysílání poslední série Game of Thrones však padl definitivní verdikt ohledně toho, kde tito tvůrci budou působit – koupil si je Netflix. V tu chvíli bylo již jasné, kde budou pracovat na svých nových projektech, a proto jsme se po čase dozvěděli i o osudu jejich projektu na stanici HBO, tedy že nevznikne. O čem však seriál Confederate měl původně být? Níže si můžete přečíst jeho popis.

Události nás zavedou do třetí občanské války. Seriál se odehrává v alternativní realitě, kde jižanské státy uspěly v odtržení od Unie, a tak vzkvétá stát, v němž otroctví zůstává legální a vyvinulo se do moderní instituce. Příběh sleduje širokou škálu postav z obou stran demilitarizované zóny Mason-Dixon – bojovníky za svobodu, lovce otroků, politiky, abolicionisty, novináře, vedoucí otrokářských konglomerátů a rodiny lidí v otroctví. Původně byl tento koncept připravován pro celovečerní film.

Podívali byste se na seriál s tímto příběhem? Myslíte si, že se tohoto seriálu už nikdy nedočkáme, nebo že ho tvůrci zkusí vytvořit na Netflixu?

Zdroj článku: Spoiler TV

Diskuze /13

rejbek

Chvalabohu!!A mys­lim že aj netflix lutuje že tychto dvoch dementov kupil za asi nemale peniaze!!

19.1.2020 | 14:14:28
Avari73

Na Netflix se hodí. Tam zapadnou.

19.1.2020 | 14:39:13
Fat Tony

GoT je uz davno za nami?? :D Akokeby skoncil pred rokmi. Ale vlastne vacsina by si to tak asi priala :D

#4 Xavik
19.1.2020 | 15:29:28
Xavik

#3 Fat Tony: Právě. :D

admin
19.1.2020 | 16:01:02
garvon

Kdyz vidim ty jejich ksichty, tak se mi chce zvracet. Ale pokud me jejich dalsi projekt zaujme, tak ho vyzkousim bez predsudku. Prece jenom stvorili ctyri vynikajici serie serialu a i kdyz se nas v tech dalsich seriich snazili presvedcit o tom, ze jsou to neschopny idioti, tak v nich asi neco bude.

#11 Sammet
19.1.2020 | 16:26:27
FallenMaia

Ja ich mám stále rád, sedem sérií bolo perfektných posledná nebola až tak podarená ako tie pred tým ale stále je to to najlepšie seriálové fantasy, takže nieje o čom ;) Verím že ak by mali nejaký svoj vlastný projekt, svoje postavy a mali by voľnú ruku tak dokážu vytvoriť výborný seriál. A je mi hrozne ľúto že ich ľudia nazývajú idiotmi, to si vážne nezaslúžia…

#7 RiniX
19.1.2020 | 19:46:33
RiniX

#6 FallenMaia: Asi se řídí motem: „Jenom bůh odpouští“. A jelikož nejsou bohy, tak jim nikdy neodpustí a budou je nazývat idioty do nekonečna. ;) Jinak by seriál mohl být zajímavý. Vidět alternativní historii USA po občanské válce…

19.1.2020 | 20:11:32
Arken

Jsou tak strašní a neschopní producenti, že se jejich seriál stal jedním z nejúspěšnějších vůbec a fenoménem doby. Jejich kritika mi přijde přehnaná. Ano, poslední řada i 7. mě taky naštvaly. Na druhou stranu můžeme nadávat na GRR Martina (kdyby dopsal větry zimy určitě by řady 6. a 7. Vypadaly lépe). Já bych od nich chtěla vidět Confederate, námět mě přijde zajímavý. Aspoň bych se po ukončení Man in the jigh castle mohla divat na další seriál s alternativní historií.

#9 DHARMA4,8
19.1.2020 | 20:36:32
DHARMA4,8

Já bych si tento seriál nechal líbit. Mohl by být zajímavý. Ale museli by jej tvořit podle předlohy a ne vymýšlet sami.

#8 Arken: Alternativní historii obsahuje i serál For All Mankind.

19.1.2020 | 21:01:08
DC Expert

Jako já si myslím že ten jejich seriál lovecrafta bude propadák!

19.1.2020 | 21:35:53
Sammet

#5 garvon: ale no tak…co oni stvorili ? sak isli podla knih, ako nahle isli dalej ako knihy tak vsetko dosrali…

#13 brumla.cz
20.1.2020 | 0:27:11
zroutik

Oni sou teplouši? Nebo proč furt dělají spolu?

20.1.2020 | 10:57:59
brumla.cz

#11 Sammet: Sammet, přesně moje slova. Oni stvořili tak maximálně tuctovou hollywoodskou fantasy, kde měli jediné štěstí, že měli na čem stavět. Oni stvořili bordel bez smyslu, bez návaznosti na to, co bylo před tím a v údajně nejepičtější bitvě všehomíra bylo hovno vidět… Takže Oni se opravdu nemají čím chlubit. A právě tím, že Martin neměl hotové knihy, ukázali, jací diletanti to jsou. Kdyby je hotové měl, ukázalo by se to až později.

20.1.2020 | 13:14:23
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Kdo usedl na železný trůn?

Už od začátku seriálu Game of Thrones všechny zajímalo, kdo se na jeho konci zmocní trůnu. Pokud jste finále osmé řady ještě neviděli, tak následující článek nečtěte. 

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás