Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 303×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Čtyři opozdilé herecké posily

Čtyři opozdilé herecké posily

Je to již nějakou dobu, co bylo natáčení oficiálně ukončeno. Asi si tedy říkáte, jak je možné, že teď přichází zpráva o nových hercích a jejich postavách. Možné to je kvůli tomu, že se o těchto postavách příliš nehovořilo a sami hreci až dosud svou roli nepotvrdili.

0 0
30.12.2012

Prvním z těchto herců je skotský herec Jamie Michie, který se v minulosti objevil například v seriálech Skins, The Bill a Holby City. Tento herec ve třetí sérii ztvární roli Holenice (Steelshanks) – vojáka ve službách Roosea Boltona. Podle dostupných informací by se měl Holenice objevit v epizodách 7 až 10 a jeho příběh by měl být stejný jako v knižní předloze. Poslední informací je, že by se Holenicova postava měla vrátit i v nadcházející 4. sérii.

Druhou hereckou posilou bude posílena dámská část ansámblu. Onou posilou je totiž anglická herečka Alexandra Dowling, která si ve třetí sérii střihne roli Roslin Frey (v jejím životopise je uvedeno Roslyn Frey, ale může se jednat o pouhý překlep). Roslin Frey je pátou dcerou stařičkého lorda Waldera Freye, který umožnil armádě Robba Starka přejít řeku za příslib několika sňatků. I Roslin Frey bude hrát roli v jednom ze sňatků, které plánuje její otec. Herečka Alexandra Dowling se v poslední době objevila například v jedné epizodě seriálu Merlin.

Třetí hereckou posilou pro třetí sérii bude anglický herec Tim Plester, který ztvární dalšího člena rozsáhlého rodu Freyů – Černého Waldera Freye. Tim Plester je zkušený britský herec, který se v posledních letech objevil v mnoha filmech, včetně filmu Kickass. Slovo Černý má Walder Frey před svým jménem kvůli své výbušné povaze a zastrašujícímu jednání, které neváhá použít ani proti své vlastní rodině.

Prozatím posledním hercem, kterého ve třetí sérii potkáme, bude anglický herec Mark Killeen, který byl obsazen do role Titánova bastarda – Mera. Marka Killeena jsme mohli v poslední době vidět například v třetí části Nolanova Temného rytíře a uvidíme ho i v plánovaném pokračování filmu 300: Vzestup Impéria. Mero, kterému je přezdíváno Titánův bastard, je kapitánem žoldnéřské skupiny Druzí synové. Právě s touto skupinou se na své pouti potká Daenerys při svém putování po Essosu. Podle Markova životopisu se jeho postava objeví v osmé epizodě, kterou bude režírovat Michelle MacLaren. Mark také nahrál na svůj profil na IMDB fotografii, která ho ukazuje již v kostýmu.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama