Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 303×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Draci Sedmi království

Draci Sedmi království

Draci, kteří původně pochází z kontinentu Essos, jsou magická a mýtická stvoření, která vymizela před více než 150 lety. Draci plivou oheň a dávají přednost pečenému masu před syrovým a z jejich těl sálá velký žár.

4 0
4.5.2012

Draci byli poprvé objeveni Valyriany před 5 tisíci lety, kteří byli první, kdo je dokázal ovládat a eventuálně je používat jako zbraň. Zkáza Valyrie způsobila náhlý a drastický konec Valyrianského impéria a jediní tři přeživší draci byli ve vlastnictví rodiny Targaryenů v Dračím kameni.

Se stejným nadáním jako jejich předci, Targaryeni použili své draky k tomu, aby si podrobili Sedm království, kterým následně vládli stovky let. Jak století ubíhala, draci pomalu vymírali. Z velké části to bylo kvůli targaryenské občacnské válce, která je nazývána „Tanec s draky“. Všechno co po nich zůstalo, byla pouze jejich zkamenělá vejce, která jsou velmi cenná, kvůli své exotické kráse a potenciální šanci vylíhnutí živých draků. Mnoho Targaryenů se snažilo si ze zkamenělých vajec vypěstovat živé draky. Mnoho z nich se při tomto pokusu dokonce zbláznilo. Nikomu se to nepodařilo, až do doby, kdy Daenerys za bouře zrozená z rodu Targaryenů vstoupila se svými dračími vejci do plamenů pohřební hranice svého muže. Té noci svět po letech opět uslyšel dračí řev a živí draci se vrátili.

Daenerysini draci

Drogon – Tento drak byl pojmenován po jejím mrtvém muži khalu Drogovi. Z jejích tří draků je největší a nejagresivnější. Má černé šupiny a jeho rohy a křídla jsou krvavě červené. Plamen jeho ohně je černý s drobným náznakem červené. Věří se, že je reinkarnací Baleriona „Černého děsu“. Drogonovo vejce bylo černé s šarlatovými vlnkami.

Rhaegal – Tento drak byl pojmenován po Daenerysině mrtvém bratru Rhaegaru Targaryenovi, který zemřel rukou krále Roberta Baratheona během Robertovy rebélie. Rhaegal je zelený s bronzovými šupinami. Rhaegalovy oči jsou bronzově zabarvené, které sálají svým vlastním žárem. Jeho plamen je oranžovo-žlutý se zelenými žilkami. Rhaegalovo vejce bylo tmavě zelené s lesklými bronzovými vločkami, které zmizely, když ho Dany otočila.

Viserion – Tento drak byl pojmenován po Daenerysině mrtvém bratru Viserysovi. Jeho šupiny jsou krémové, ale jeho rohy, křídla a hřbet mají zlatou barvu. Viserionovy zuby jsou popisovány jako zářící černé dýky a jeho oči jako nádoby s roztaveným zlatem. Jeho plamen je bledě zlatý s červenými a oranžovými proužky. I když je jeho kůže krémová je přirovnáván k „Bílému drakovi“. Jeho vejce bylo krémové se zlatými šupinkami.

Historičtí draci

Balerion – Přezdívaný také „Černý děs“, byl jedním ze tří draků Aegona Dobyvatele. Byl největším z targaryenských draků a jeho zuby byly dlouhé jako meč dospělého muže, takže dokázal najednou pozřít celého mamuta. Plamen jeho ohně byl černý a rozpětí jeho křídel tak obrovské, že jejich stín zakrýval celé vesnice v okamžiku, kdy nad nimi Balerion přelétával.

Meraxes – Další z trojice Aegonových velkých draků. Meraxes byl pojmenován po jednom z bohů staré Valyrie. Během „Tance draků“ na něm létala Rhaenys z rodu Targaryenů. Jeho lebka je k nalezení v Rudé baště v Králové přístavišti.

Vhagar – Tento drak byl také pojmenován po jednom z bohů staré Valyrie. Aegon Dobyvatel a jeho sestry používaly Vhagara během Dobyvatelské války. Na Vhagarovi létala Visenya Targaryen a jeho dech byl tak žhavý, že dokázal roztavit brnění a upéct rytíře uvnitř. Vhagarova lebka je také k nalezení v Rudé baště v Králové přístavišti.

Během bitvy známé jako „Ohnivé pole“, bojovali na obloze poprvé tito tři velcí draci společně. Mezi Vhagarem, Meraxem a Balerionem, zahynulo 4000 mužů, kteří byli upečeni za živa.

Zdroj: HBO Watch

Diskuze /6

Luthor

Víc takových článků prosím.

4.5.2012 | 14:17:41
raptorking

Velice dobrej článek! paráda.

4.5.2012 | 15:39:10
ankerek

Díky za článek! Taky bych byl rád za více takových.

4.5.2012 | 16:11:54
Plastová láhev

Víc takových článků!

4.5.2012 | 16:12:25
elilith

Souhlasím :)

4.5.2012 | 18:59:14
barahir

moc pěknej článek

čestný člen redakce
4.5.2012 | 19:08:00
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama