Game of Thrones (Hra o trůny) Druhá o něco šílenější teorie o původu Tyriona

Druhá o něco šílenější teorie o původu Tyriona

Druhá o něco šílenější teorie o původu Tyriona

Některé teorie, především ty zahrnující Tyriona, jsou docela dobře možné a vážné. Tato, nazvaná též „časem cestující fetus“, ač je také o Tyrionovu původu, ne tak docela.


26 4
28.4.2017

Po první teoriiTyrionově původu přichází další, tentokrát mnohem šílenější, která rychle přerostla svého autora a našla si cestu mezi legendy. Je to teorie, která opět spojuje Tyriona s dračím původem, ale ne prostřednictvím šíleného Aeryse, a která není jen tzv. „kloboukem z alobalu“ (konspirace, jež v tomto případě úmyslně stojí na nevážně míněných a neuvěřitelných důkazech), ale rovnou „brněním z alobalu“. D+D=T, také R=T.

Jen nutno upozornit, že teď nebudeme přinášet známé i méně známé pro a proti, ale jen předneseme teorii jednoho redditora, jež je čistým zlatem a nepotřebuje nijak přikrašlovat.


Na začátku se zastavíme zdánlivě nesouvisle u Králova přístaviště a jeho sedmi bran. Nejspíš si myslíte, že podle sedmi tváří boha Sedmi nebo sedmi království. Ale co když celá tahle další řada sedmiček slouží jen ke zmatení? K tomu, aby zamaskovala spojení mezi ságou a jedním z nejslavnějších starořeckých děl?

Takovým Thébám se říkalo sedmibranné Théby. Královo přístaviště se jimi tedy jednoznačně inspirovalo. A co bylo na Thébách zvláštního? Byly domovem Oidipa. Toho legendárního Oidipa, který zabil svého otce a oženil se s matkou. Ani v Králově přístavišti není o incest nouze. Akorát ten oidipovský to zatím moc nepřipomíná. Nebo ano?

Podívejme se na takového Tyriona Lannistera. Téměř všichni ho nenávidí jako Oidipa. Je ostatními i sám sebou často popisován, jak se kolébá na křivých, deformovaných nohách, Oidipus totiž i doslova znamená „s opuchlýma nohama“. Tyrion zachránil Královo přístaviště, ale nikdo mu za to neděkoval a nijak to nezměnilo obecnou nenávist k němu, Oidipus zachránil Théby, ale také mu to nevysloužilo dlouhodobý obdiv. Tyrionův otec Tywin přemýšlel o jeho vraždě, už když byl miminko, a stavěl se k němu jako k nevlastnímu. Oidipův otec Laius se také pokusil zabít Oidipa jako miminko a stavěl se k němu jako k nevlastnímu. Tyrion zabil Tywina, Oidpius zabil Laia. Takže je náš oblíbený trpaslík dál předurčen mít poměr se svou matkou? Mrtvou matkou? Nedělejme tak rychlé závěry.

Joanna totiž vůbec nemusí být Tyrionovou pravou matkou. Technicky ano, porodila ho, vydral se z jejího těla a zabil ji při tom. Ovšem ani taková situace z ní nemusí dělat jednoznačnou matku. Náhradní těhotenství s cizím vajíčkem známe v současné době dobře, a co když proběhlo i zde? Kdo by byl tou pravou?

Držte si klobouky, i ty alobalové, protože je to Daenerys Targaryen. A otcem? Kdo byl Danyiným partnerem v dobách, kdy o své plodnosti neměla pochyby? Khal Drogo. Jistě, své dítě pojmenovali Rhaego, Rhaego se nenarodil živý a vůbec, byl počat, když Tyrion zařezával třetí dekádu života. Je tak alespoň tohle překážkou?

Daenerys, bez ohledu na stav khala Droga, který je pro tuto teorii relevantní jen do doby početí dítěte, porodila tvora, o němž Mirri Maz Duur tvrdila, že nikdy nežilo, bylo děsivě zdeformované a napůl ani nebylo člověkem, spíš nějakou ještěrkou či drakem. Přitom i Tyrion je zdeformovaný, také ho označují za děsivého démona a monstrum a povídačky o něm po jeho narození docela odpovídaly Rhaegově popisu. Dokonce i ty o ocasu. A na vlastní oči přitom Rhaega téměř nikdo neviděl, rozhodně ne Daenerys. Otázkou však zůstává, jak by mohlo dojít k náhradnímu těhotenství, když Joanna a Daenerys nežily ve stejné době.

Pro to se musíme vrátit k Mirri Maz Duur. Ta sama mluvila o obracení času. Vzpomeňme na její slavný proslov „Až slunce bude vycházet na západě a zapadat na východě,“ kdy se má vrátit Drogo. Manžel Daenerys se tedy vrátí teprve tehdy, až čas půjde pozpátku. A přidáme-li k tomu proroctví Quaithe, záhadné ženy z Qarthu, jež znělo „Aby ses dostala na sever, musíš jít na jih. Abys dosáhla západu, musíš jít na východ. Abys mohla jít dopředu, musíš zamířit dozadu,“ je to jasné. Dozadu. V čase!

Zkrátka něco z minulosti musí přeskočit do budoucnosti a něco z budoucnosti musí zaujmout místo v minulosti. A tím něčím je Danyin nenarozený syn Rhaego, kterého Mirri pomocí své černé krvavé magie za použití Drogovy duše poslala zpět v čase do Joannina lůna. Tam už však bylo Joannino dítě, ať už s Tywinem nebo Aerysem II., které zůstalo jako nakonec i Joanna mrtvé a vlivem vedlejších následků krvavé magie znetvořené, dokud ho Mirri nemohla konečně dostat na správné místo a Daenerys porodit jako už dávno neživou věc. Přesně, jak Mirri řekla. Byl mrtvý už roky. Konkrétně asi pětadvacet roků.

Pravý Rhaego byl zatím pojmenován Tyrion, který žil jako Lannister, a i když už zabil svého biologického otce Droga, protože k tomuto kouzlu musela být použita jeho duše, již absorboval, zabil pak i adoptivního otce Tywina. A poté se vydal za Daenerys v souladu s proroctvím vysloveným Mirri.

Je tedy zřejmé, že Tyrion si ji nakonec vezme, nevědom si okolností, jako Oidipus si vzal svou matku. A stane se králem. Nejen králem. Vždyť Danyino dítě se mělo stát Hřebcem, který si osedlá svět! Však i malý muž může vrhat velký stín… a i mistr Aemon v Tyrionovi viděl velkého člověka. Největšího z nich všech.

Co všechno tedy Tyriona čeká? Pro začátek zabije Hizdahra zo Loraqa. V seriálu je sice mrtvý, ale v knize ještě pořád překáží a nakonec proč ne, komu to bude vadit? Poté si vezme Daenerys a jejich manželství bude završeno v Králově přístavišti alias Thébách. Královo přístaviště pak jako Théby zasáhne katastrofa. A také si osedlá draka a přijde o oči. Jako Oidipus. Nevěříte? Věřte.

Foto: HBO

Diskuze /43

shootx

Tyrion a Varis budou hrat hry proti Sanse a Malickovi v pristavisti o trun… Denerys se spis bude s Johnem starat o bitvu nez o politiku ale nejake svatby a tyhle tahanice kdo ma jaky puvod a narok budou jenze do toho se objevi Gendry ,Stanis , John bude targaryen sici zas budou mit narok na trun a zas bude bita 5 kralu dokud Denerys secky nezabije mozna to bude takovej stredovekej deatmatch kde se na konci bude placat Malicek po zadech s bankeri z zelezne banky :)

#3 Nikolperse
28.4.2017 | 19:16:34
Stardos

No, jako dobře promyšlené :D

28.4.2017 | 19:20:08
Nikolperse

#1 shootx: To je lepší vtip ako celý ten článok.

28.4.2017 | 19:44:22
mr_bungle

To je tak uhozený, že si přeju, aby to byla pravda :D

28.4.2017 | 19:56:36
Golradir

Mohli by udělat crossover s Harry Potterem, objevila by se Hermiona, vzala by si to mimčo od Daenerys, točila by s tím medailonkem (co měla ve třetím dílu) jako o závod a pak by to dítě podstrčila paní Lanisterové… :D :D :D

#11 AviaRa
28.4.2017 | 23:00:06
Lex Luthor

Tyrion jako syn Daenerys. Tohle jsou zrovna moje dvě oblíbené postavy v seriálu, které ještě žijí. Jediný kdo by to mohl v seriálu potvrdit je Bran zkrze své vize a cesty v čase tak uvidíme co bude každopádně v seriálu fandím Danny a jejímu rádci, kterým je Tyrion.

#7 Tomoso18
29.4.2017 | 0:05:50
Tomoso18

#6 Lex Luthor: Tyy fandíš Daenerys? JA každý diel čakám, kedy už umrie… A nejakou blbou smrťou…

#8 Lex Luthor
29.4.2017 | 7:03:51
Lex Luthor

#7 Tomoso18: Danny je fajn komu fandíš ty snad ne Cersei

#9 luciusvorenus
29.4.2017 | 8:28:11
luciusvorenus

#8 Lex Luthor: Taky jí fandím a Sanse naopak Jona moc nemusím plus celou jeho zápletku na zdi a severně od ní …v knihách sem velice často kapitoly jona a samwela jen velice rychle prolistoval …:D nevím no myslím si že tam ty bílé chodce atd vůbec dávat nemuseli …

#20 Trepy
29.4.2017 | 8:37:02
hanylema

Co!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!To nemůžeš ani myslet vážně!

#13 Ann Taylor
29.4.2017 | 8:45:23
AviaRa

No to je panečku konečně pořádná teorie! :D Krátké, čtivé a dobré.

Ale mám pocit, že ani sama autorka článku této teorii nevěří… Nebo se mýlím? :D

#5 Golradir: Hermiona = Mirri Maz Duur confirmed? :D

#12 Ann Taylor #15 Golradir
29.4.2017 | 8:50:39
Ann Taylor

#11 AviaRa: Vždyť je to jasnej kánon! :D

redaktor
29.4.2017 | 8:52:23
Ann Taylor

#10 hanylema: Doporučuji přečíst hned první odstavec. Zamyslet se. Jak to vypadá teď?

redaktor
29.4.2017 | 8:54:08
Annie2809

Páni :D Tak to je něco, ten člověk to má hoodně dobře promyšlené. Nic není nemožné, tak bych tuto teorii, ač je značně nepravděpodobná, úplně nezavrhovala.

překladatel
29.4.2017 | 11:00:33
Golradir

#11 AviaRa: Přesně tak :D

29.4.2017 | 12:35:05
Destyl

Žeby opäť úradoval Locker? Už dlho ho tu nebolo vidieť, ale toto vyzerá, že vyšlo z jeho hlavy :D

#17 Stardos #23 toren555
29.4.2017 | 12:51:21
Stardos

#16 Destyl: To není od něj, nikde nebyl zmíněn Malíček :D

29.4.2017 | 13:07:50
pufa

báječně šílená teorie :D :D Ještě by to chtělo nějakou konspiračku o tom že, třeba Drogo je Jonův otec, nebo syn, nebo možná matka :D

Fakt pobavilo :)

#19 Ann Taylor
29.4.2017 | 14:11:05
Ann Taylor

#18 pufa: No sice už si nepamatuju o čem přesně to bylo a bohužel nemůžu najít odkaz, ale teorie khal Ned s tím asi trochu souvisí :D

redaktor
29.4.2017 | 16:12:11
Trepy

#9 luciusvorenus: Postiž? To je základ příběhu.

29.4.2017 | 17:34:52
Reiken

An Taylor, moc drog ne? Pokud je to tvůj výplod, tak je důkazem tvé silné obsese ze seriálu. Jako vtip ucházející.

#24 Ann Taylor #25 mr_bungle #28 brandiss
29.4.2017 | 22:36:36
toren555

myslím že celkem zajímavá teorie :), na jednu stranu bych souhlasil a nevadilo by mi to ,ale mě Tyrion přijde skrz na skrz Lanister i když to mohlo byt přísnou výchovou takže teoreticky proč ne ?

30.4.2017 | 1:02:41
toren555

#16 Destyl: já bych ho uvítal aspon se dozvím něco nového o schopnostech Malička :) .

30.4.2017 | 1:04:49
Ann Taylor

#21 Reiken: Taky ještě jednou první a k tomu i druhý odstavec, prosím.

#29 Reiken
redaktor
30.4.2017 | 8:02:53
mr_bungle

#21 Reiken: Umíš číst?

#29 Reiken
30.4.2017 | 9:38:29
SaDiablo

Šílený a stejnou měrou geniální. :D

30.4.2017 | 21:09:51
Marilla

Když se někdo nudí..........

30.4.2017 | 22:25:54
brandiss

#21 Reiken: moc drog ale asi u teba

1.5.2017 | 9:36:27
Reiken

#24 Ann Taylor: Proto je tam to slovíčko „pokud“. Udivuje mě, že se vůbec zajímáte na edně o takové kraviny, abyste vyplnili mezeru čekání.
#25 mr_bungle: Ano umím číst.

#30 Thunderbird #31 Ann Taylor
1.5.2017 | 12:12:45
Thunderbird

#29 Reiken: Prej kraviny :D Tohle je alespoň nějak záživný, mnohem víc, než třeba ty spoty od HBO… O co se zajímáš Ty?

#32 Reiken
1.5.2017 | 14:26:02
Ann Taylor

#29 Reiken: Pokud by si to člověk přečetl hned, tak by odpověď jestli pokud věděl hned a nemusel se ptát, takže to nezakecá.

#32 Reiken
redaktor
1.5.2017 | 15:33:10
Reiken

#30 Thunderbird: No záživné to je maximálně tak na sjezdu svobodných zednářů.
#31 Ann Taylor: Nerozumím řeči tvého kmene. Můžeš mi to přeložit do češtiny? To je věta jak z google překladače, pokud se tedy nesnažíš mluvit jako Jaqen h'ghar.

#33 Ann Taylor
1.5.2017 | 17:49:09
Ann Taylor

#32 Reiken: Nevim, jestli je Reiken holka nebo Reiken kluk. Nebo Reiken apache vrtulník.

#34 Reiken
redaktor
1.5.2017 | 19:21:54
Reiken

#33 Ann Taylor: Vyber si.

1.5.2017 | 19:34:29
Grayyitheyerouh

Když vidím profilovku Balroga, tak je mi to jasný.

#36 Reiken
1.5.2017 | 19:44:00
Reiken

#35 Grayyitheyerouh: Proč by holka nemohla mít profilovku Balroga?

1.5.2017 | 19:49:58
Rottero

tak tutý teorii doopravdy uvěří jen feťáci a společnost přátel UFO

2.5.2017 | 16:08:19
pufa

Nechápu jak některý lidi dokážou takhle zazdít skvělej vtip. Co trocha smyslu pro nadsázku a ironii?

2.5.2017 | 16:38:29
magicfish

obskurně geniální :D

3.5.2017 | 14:43:42
magicfish

a jinak mám pocit, že pár lidí by tu naopak trochu drog potřebovalo…

3.5.2017 | 14:44:26
hanylema

stačila by štamprla

5.5.2017 | 18:03:14
5.5.2017 | 18:04:51
magicfish

#42 hanylema: dvě.....až tři ;)

12.5.2017 | 7:11:17
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Osmá série

Kdy začne osmá série a o čem bude?

Kdy začne osmá série a o čem bude?

Tyto otázky si zřejmě klade každý z vás. Sedmá série měla pouhých sedm epizod, u osmé, která je zároveň poslední, to nebude o nic lepší. A možná se jí dočkáme mnohem později.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás