Game of Thrones (Hra o trůny) Dva představitelé známých postav dosud neobdrželi pozvánku na natáčení osmé řady

Dva představitelé známých postav dosud neobdrželi pozvánku na natáčení osmé řady

Dva představitelé známých postav dosud neobdrželi pozvánku na natáčení osmé řady

Do osmé série se vrátí spousta známých postav, ale některé, které bychom v ní čekaly, se v seriálu už zřejmě neobjeví. Důvod je prostý, tvůrci nepozvali jejich představitele na natáčení.

5 12
1.4.2018

Na začátku listopadu jsme vás informovali o tom, že herečka Ellie Kendrick, představitelka Meery Reed, dosud neobdržela výzvu týkající se natáčení osmé série. Tento stav se za necelých pět měsíců nezměnil, a proto začínáme mít pochyby o tom, zda se Meery vůbec ještě někdy dočkáme.

Podobná situace nastala u herce Tobiase Menziese. Představitel Edmura Tullyho se dosud neobjevil na natáčení osmé série a prozatím to vypadá, že se na natáčení ani neobjeví. Sám herec řekl, že nemá tušení, zda se vrátí: „Popravdě vůbec nevím. Edmure je očividně někde ve vězení, ale stále žije. Jsou velmi opatrní, co se týká prozrazování informací. Dosud jsem od nich nic neslyšel. Přijde mi, že mají spoustu dějových linek, které musí uzavřít. Kdo ví, jestli se budou chtít vracet i k této. Opravdu nevím.“


(Co se s Edmurem stalo po dobytí Řekotočí? Foto: HBO)

Všech ostatních živých známých postav bychom se měli v osmé sérii dočkat, problém nastal jen u těchto dvou, kterým se představitelé HBO prostě a jednoduše neozvali. Je tedy možné, že příběhy dědičky Stráže u Šedé vody a dědice Řekotočí nebudou v seriálu uzavřeny podle představ fanoušků.

Na závěr jen zmiňme aktuální dění týkající se Tobiase Menziese. Ten vystupuje v novince The Terror od stanice AMC, kde hraje jednu z hlavních rolí. Nedávno byl však také obsazen do role vévody Philipa, kterého si zahraje ve třetí a čtvrté řadě seriálu The Crown. Nahradí tak skvělého Matta Smithe, který tuto roli hrál v prvních dvou sériích. Očividně má tak Tobias Menzies aktuálně plno práce s jinými projekty, kde hraje výrazné role, proto, pokud by se v osmé řadě Game of Thrones nakonec měl objevit, tak by se jednalo o pouhý štěk.

Diskuze /35

Grayyitheyerouh

Ale na paní Daenerys nezapomenou. Ta si na konci bude dle scénáře zahřívat prdelku na trůnu.

#3 Batiatus
1.4.2018 | 17:26:23
Grayyitheyerouh

… s Jonem na jejím klíně. Nebo je to snad obráceně?

1.4.2018 | 17:26:39
Batiatus

#1 Grayyitheyerouh: Ešte aby zabudli na jednu z najhlavnejších postáv serialu :D

1.4.2018 | 18:43:05
luciusvorenus

Tak Edmure je podle mě docela důležitá postava v knize měl docela dost prostotu a v seriálu alespon ve třetí a čtvrté řade vystupoval dost a teoreticky měl být vezněm na skále tudíž ho měli neposkrvnění osvobodit …

1.4.2018 | 19:52:09
Monoceros

Pokud se tito dva už neobjeví, budu raději. Možná se pak začnu cítit trošku lépe :)

#6 Batiatus
1.4.2018 | 20:26:04
Batiatus

#5 Monoceros: Kvôli tomu lebo ich nemáš rád alebo naopak, kvôli tomu že by si sa strachoval o ich životy? :D

1.4.2018 | 21:20:37
Monoceros

Ne to ne, to je kvůli tomu, že jsem četl jednu verzi z těch jakoby uniklých scénářů a tam se v osmé sérii objevili, tak proto :D takhle si můžu namlouvat že když tam vůbec nebudou tak nic z toho nebude pravda :D dal jsem to jako spoiler ale osobně to za spoiler nepovažuji ale kdyby náhodou to někdo za to považoval, lidi jsou někdy háklivý :D

1.4.2018 | 21:59:26
Argetlam Královrah

Melissandra se objeví nebo ne? Je to potvrzeno?

btw na Fortuně se dá sázet na vítězství (kdo bude sedět na konci 8. série na železném trůně). Nejvyšší šanci má Daenerys a těsně za ní Jon (oba okolo 2,3:1 – 2,5:1 kurs). S velkým odstupem pak Cersei, Tyrion a Night King (8,0:1 – 8,50:1). Kurs na Sansu je 20:1 a Sansa je podle mého mínění největší favoritkou na Železný trůn (jestliže Cersei, Daenerys a Jon zemřou, což počítám tak trochu, že ano), tak Sansa bude asi nejmocnějším hráčem ve Hře o trůny. Mou druhou favoritkou je pak samotná Cersei, Bran a teprve potom dvojice Jon, Daenerys (v tomhle pořadí).

#9 Batiatus #10 Batiatus
2.4.2018 | 0:27:58
Batiatus

Asi sa objaví Mel ale ak chceš vedieť viac a nevadia ti možné spoilery pozri si toto https://m.youtube.com/watch?…
#8 Argetlam Královrah:

#11 Argetlam Královrah
2.4.2018 | 8:11:57
Batiatus

#8 Argetlam Královrah: A nemôže na tróne sedieť Gendry? Čo ak to bude tak že Cersei, Jon a Daenerys zomrú ale Dany predtým ešte porodí dieťa a Gendry jej dá sľub že sa o to dieťa postará a bude na tróne vládnuť dokým jej dieťa ako právoplatný dedic nedospeje?

2.4.2018 | 8:16:06
Argetlam Královrah

#9 Batiatus: Díky. Na Gendryho je kurs 40:1, což samozřejmě v GoT nic neznamená, protože všichni známe George Martina, že jo :D nicméně já tomu nevěřím. Robert to království nedržel v rukou díky svému charismatu ani díky tomu, že by byl milován všemi od Zdi až po Dorne… držel ho díky strachu a armádě (proto se taky jeho říše rozpadla prakticky v okamžik jeho smrti). Gendry na tohle nemá. Navíc je to bastard, což u Jona sice někteří přehlédli, ale Jon se ohromně vyznamenal jako velitel a zabil Ramsayho, kterého nenáviděl snad každý. Gendry tuhle příležitost (vyznamenat se jako velitel) mít nebude, maximálně se z něj stane hrdina. Navíc jestli Jon (a někteří další Starkové třeba) ještě zemřou, tak z pohledu Sansy bude nejlogičtější krok stát se královnou – bude opět sama a zranitelná, takže nejlepší bude nekrčit se někde v rohu, ale stát se největším hráčem. Je to uvažování naprosto typické i pro Cersei, od které toho Sansa dost pochytila.

#15 Monoceros
2.4.2018 | 10:04:39
Movego

A Daaria se dočkáme? Nebo už se do Meereenu taky nepodíváme

#13 Batiatus
2.4.2018 | 12:01:57
Batiatus

#12 Movego: Neviem.

2.4.2018 | 14:30:05
Moor8

Chybějící Meera Reed mi nevadí, přeci jen do děje by nijak výrazně zasáhnout nemohla. Co se týče Edmura, tak ten by doje zasáhnout mohl. Byl vězněm Freyu a ti byli vyvražděni Aryou, takže je teď volný ne?

#17 Argetlam Královrah
2.4.2018 | 15:22:59
Monoceros

#11 Argetlam Královrah: Sansa mi nepřijde že by byla velkým kandidátem na trůn, prakticky od začátku nemá moc velké ambice kromě toho aby se šťastně vdala za nějakého lorda, se kterým by potom vládla společně. Ale sama od sebe že by se toho ujala mi to moc nesedí. Už od začátku je prakticky ve vleku ostatních kteří jí diktují život a že by se najednou sama od sebe chopila takové šance tomu nevěřím. Jestli přežije, tipuji že se za někoho provdá. To je soud který ji čeká už od začátku.

#16 Monoceros #17 Argetlam Královrah
2.4.2018 | 16:22:26
Monoceros

#15 Monoceros: Osud, ne soud :D

2.4.2018 | 16:22:58
Argetlam Královrah

#14 Moor8: Řekl bych, že hnije v kobce na Casterlyově skále nebo v Lannisportu, takže dost možná už volný je (třeba ho osvobodili neposkrvnění).

#15 Monoceros: Tak jako jsme si mysleli, že Sansa nemá na to, aby lhala, aby ochránila Malíčka (navíc tak přesvědčivě), aby se sebrala, utekla ze Zimohradu, vzala armádu a vrátila se s ní, aby dostala zpět svůj hrad, aby nechala svého manžela zaživa sežrat psy nebo, aby se postavila Malíčkovi a popravila ho? Sansa už hraje úplně jinou ligu než na začátku a její chování je strašně podobné chování Cersei, když ještě byla příčetná. Určitě si moc dobře uvědomuje, že pokud Jon a Daenerys zemřou, pak jediná šance, jak přežít, bude buď, aby ona sama usedla na Železný trůn, nebo na něj dosadila někoho jiného – a tady moc možností není.

#18 Monoceros
2.4.2018 | 17:23:41
Monoceros

#17 Argetlam Královrah: Tady se ale jedná o seriálovou Sansu, ta knižní má do této daleko. Navíc netušíme jakou linku jí vlastně Martin přichystal, protože svatba s Boltonem je vymyšlená pro seriál a celé to její utrpení může být vymyšlené a nic z toho se nestane. Pokud tedy knižní manžel nebude ještě horší, ale to asi ne. Každopádně na královnu Sansu bych si určitě nevsadil.

#19 Argetlam Královrah
2.4.2018 | 17:43:03
Argetlam Královrah

#18 Monoceros: Knižní Sansa možná bude mít kapku jiný příběh (asi nebude mít tak strašného manžela), ale to, že se ze Sansy stane vychytralá ženská, a že bude stát za smrtí Malíčka, je natolik podstatné, že to asi nezměnili pro seriál, ale bude to tak i v knize. A tam je právě ještě blíž k trůnu, protože plán je, dokonce, z ní udělat lady Orlího hnízda, nejen Zimohradu. I kdyby však Robert/Robin Arryn nějak přežil a Jon vládl na Zimohradu, Sansa pořád je, dědičkou Řekotočí (asi nikdo nepředpokládá, že by Edmur ten hrad získal zpátky). Ta holka ve svých rukou, aniž by to sama chtěla, shromažďuje obrovskou moc a faktem je, že po smrti Myrcelly a Tommena (k čemuž 100% dojde i v knihách) bude dědičkou nejrozsáhlejšího území v 7 královstvích a velitelkou největší armády Západozemí složené pouze z původních obyvatel (ne Dothrakové a Neposkvrnění). Jestli si někdo myslí, že na trůnu nakonec bude sedět Jon, Daenerys, Tyrion, Jaime, tak musí být úplně mimo. Jediní tři lidé, na které bych byl ochoten si vsadit jsou Sansa, Cersei a Bran. Nikdo jiný tam prostě není!

#20 Movego
2.4.2018 | 22:24:27
Movego

#19 Argetlam Královrah: A proč si pořád všichni myslí, že na ten trůn někdo usedne? Podle mě celé KL bude zničeno a žádný IT už nebude. A I kdyby, Bran to rozhodně nebude, jak tě vlastně napadl Bran?

#21 Batiatus #23 Batiatus #30 Argetlam Královrah
3.4.2018 | 7:42:38
Batiatus

#20 Movego: Je kurs kto usadne na železný trón a niekto mohol dať Brana.

#22 Batiatus
3.4.2018 | 8:54:45
Batiatus

#21 Batiatus: Ale aj nemusel

3.4.2018 | 8:55:15
Batiatus

#20 Movego: Jáj už chápem. Blbo som si to prečítal :D

3.4.2018 | 8:57:54
Monoceros

Já se právě taky držím teorie, že trůn bude zničen. Celá vláda jednoho padne a králem nebude nikdo. Rozhodně bych to uvítal víc než to, že na trůn třeba usedne nějakej jouda, kterej prostě bude mít to štěstí a přežije válku s WW. Potom bude celkem snadné aby si na ten trůn někdo hačnul, protože nikdo už mu v tom nebude bránit. Sansu, pokud přežije já osobně vidím jako Lady Zimohradu a vládkyni severu, spíše než královnu všech.Moc kandidátů na trůn není … Jon, Daenerys, jejich dítě (dítě se vyvíjí v těle matky 9 měsíců, opravdu na to bude čas?) Cersei na milion procent nepřežije osmou serii, Gendry? Bran jako král? Možná tak ještě Noční král :-D ale král na železným trůnu určitě ne

#26 Movego
3.4.2018 | 11:31:22
zmeuplnenapicu

A kdo bude pánem řekotočí ? Freyové jsou do jednoho mrtví Někdo tam vládnout přece musí

3.4.2018 | 13:35:51
Movego

#24 Monoceros: Přesně, Cersei umře stoprocentně… to je snad každému jasné ;)

3.4.2018 | 17:00:09
EmporioDrago

Zrovna Edmure i z pohledu reálií by měl zůstat. V seriálu možná asi méně podstatná postava, ale vývojem situace v Západozemí důležitá. Vězněm Lannisterů, ale zároveň manželku má Frey. Je jediný dědic Řekotočí a díky manželce i pánem Dvojčat. Jejich potomek je legitimní dědic Říčních krajin. Je z tohoto pohledu i důležitý pro Lannistery. Udržet si ho jako lenního „rukojmího“ a nebo pokud bude pád Lannisterů z pohledu Západozemí, je důležitý i pro kohokoliv dalšího, kdo by chtěl spravovat Západozemí. Ano může být úplně sesazen, zabit, cokoliv. Ale taky nemusí. Z tohoto pohledu i pro budoucnost jednoho z království důležitější postava než spousta dalších rádoby důležitých postav nebo jen pop u fanoušků seriálu. I kdyby byl železný trůn zničen, nebyl by žádný jeden vládce, další království budou fungovat dále. Sever Starkovi jsou, Železné ostrovy mají pořád dědice Greyjoy a kdyby ne, zvolí si někoho dalšího nebo budou mezi sebou soupeřit, dokud je někdo ze železných nesjednotí, Říční krajiny mají Edmura, v Dorne si taky poradí s prořídnutými řadami Martellů, Rovina má i další rody než jen Tyrelly. Údolí má ještě Robina. Lannisterové z Castely rock pokud by to nepřežili, mají ještě určitě další členy rodiny z Lannisterů v Lannispotu (v seriálu vystupují jen Lannisterové z Casterly rock, ale ve skutečnosti druhá větev je v Lannisportu). Bouřlivé krajiny, tam Baratheonové nejsou, ale určitě se někdo najde jiný. Robertovi legitimní „potomci“ už nežijí. Seriál je jen výseč dějin Západozemí, ale jinak to běží a běželo dále. Skvělá kniha Svět ledu a ohně. Celá historie a čtenář se na to celé dívá z nadhledu na to, co se tam děje teď. Rody měly slabé a silné vládce, některé rody skončily, další se dostaly na výsluní. Pokud nebudu jeden vládce Sedmi království, jednotlivá království si budou žít svým životem, dokud nepřijde někdo, kdy by je sjednotil. Robertova vláda je například hodnocena kladně a věcně. Sjednotil království, oženil se s dcerou jednoho z nejmocnějších mužů Západozemí, odstranil šíleného krále. Tywin přes svůj chlad a přísnost byl hodnocen jako nejschopnější muž své doby a správce království. Ano po intrikách a smrti Roberta je chaos. Ale Night king svým způsobem tento chaos ukončí a pročistí vše, co se tam děje a Západozemí bude čekat nový počátek ať už rozpad, sjednocení nebo cokoliv. Jak to bude, nechám se překvapit. Jen ne aby z toho udělali nějaký moc sladký happy end ve stylu a žili spolu šťastně a pohádky je konec!! :-D Cersei pokud bude mít dítě, může z něj být opět schopný vládce po dědovi a proč ne. Klidně mohou vládnout dále Lannisterové. Každý rod měl úspěšné, silné, slabé nebo šílené představitele.

4.4.2018 | 10:23:20
Monoceros

Upřímně co si člověk má představit pod pojmem „Sen o jaru“ ?? já když si představím jaro po dlouhé zimě tak mi z toho prostě logicky vychází štastné období :D takže ten happy end by klidně být mohl, i když každý tvrdí opak :D

#29 Monkeyskunk
4.4.2018 | 10:57:23
Monkeyskunk

#28 Monoceros: Já si spíše představím to, že Zima je opět nevídaně dlouhá a stále se do toho jara ne a ne překlopit, proto pouze „Sen“. Jara se dočkáme až v posledních kapitolách knihy, případně až v epilogu. Tak to působí na mě – vůbec né happy.

Jinak happy end tam má být pouze částečně – hořkosladký konec. Takže počítám, že to dopadne nejlíp jak mohlo, ale žádná extra pohoda to nebude… :-D

4.4.2018 | 11:54:53
Argetlam Královrah

#20 Movego: Ne logicky z vývoje knihy nebo seriálu (odpovídám na otázku, jak mě napadl Bran), ale podle George R. R. Martina – on se rád chlubí tím, že je nevšední, ale když se na něj podíváš, tak vesměs nijak hrozně nenaboural pravidla literatury, spíše naopak, hodně se isnpiruje Shakespearovými tragickými hrdiny, jen není uprostřed příběhu hrdina ten šťastný, aby nakonec umřel, ale jde na to z opačného směru (hrdina je nešťastný, ale nakonec se mu to podaří nějakým způsobem překonat – typický příklad je právě rod Starků). Bran je navíc přesně tím Shakesperovým hrdinou – důležitý, zajímavý, v nějakém ohledu hrozně znevýhodněn, jsou na něm páchány křivdy, které si nezaslouží, ale je to první postava, z jejichž pohledu byla napsána kapitola 1. knihy. Je to ústřední postava, která se doslova od začátku (díky svým snům) až do konce pohybuje v hlavní dějové linii, kterou jsou právě Chodci (to je obrovský rozdíl oproti všem včetně Jona). George Martin prohlásil, že Brana shodil z věže, aby všem ukázal, že v jeho příběhu nebudou mít hlavní postavy své místo jisté, a že se nebude ostýchat je kdykoliv odstranit nebo zmrzačit. Jenže pro tento případ by ještě líp posloužil Eddard Stark. Já osobně, kdybych byl na jeho místě a zvažoval, která kapitola má být první, tak nejvíc uvažuji právě nad Nedem, Tyrionem a Daenerys (proč nenechat čtenáře, aby si několik knih mysleli, že celý příběh je o tom, jak chudinka princezna ve vyhnanství znovu získává moc, aby se pomstila vrahům své rodiny). Koneckonců přesně tohle by byl Martinův styl, i když by čtenáři na to „poznání“ čekali o trochu déle, ale člověk, který 20 let udržel v tajnosti, proč se Hodor jmenuje Hodor, by toho byl naprosto schopen.

#32 Monkeyskunk
4.4.2018 | 13:47:21
Monoceros

„Bran je navíc přesně tím Shakesperovým hrdinou – důležitý, zajímavý, v nějakém ohledu hrozně znevýhodněn, jsou na něm páchány křivdy, které si nezaslouží“

Tento popis ale sedí skoro na každou kladnou postavu která si svůj osud nezaslouží … proč by tedy měl být Bran tím vyvoleným? jenom kvůli tomu že je o něm první zmínka v knize? to mi nepřijde jako dostačující motiv. Někým to začít muselo. Brát to podle toho že zrovna o Branovi je první kapitola tak automaticky musí být králem … když se celý příběh vlastně točí o tom, že pravým králem má být Jon, kterého tím pasoval na hlavní postavu celé série, no nevím … navíc Bran nemá nejmenší naději že by si ho někdo zvolil za krále, proč by to taky někdo dělal? Kde je nějaký důvod?

#33 Argetlam Královrah
4.4.2018 | 14:19:49
Monkeyskunk

#30 Argetlam Královrah: Dvě drobné vady v jinak dokonalém plánu – Bran už není Bran (nebo tak nějak to sám říkal :-D). S tím co ví, vidí a může vidět si nemyslím, že by ho uspokojilo zaměřit se na těch pouhých pár desítek let současnosti/bu­doucnosti – tím myslím období jeho vlády. Takže i kdyby mu to nabídli, dle mého by odmítl.

Jo a za druhé, tryskové raketové kalhoty existují pouze ve fiktivním seriálu Roby Rakeťák :-D

#33 Argetlam Královrah
4.4.2018 | 14:54:51
Argetlam Královrah

#31 Monoceros: Bran dokázal to, co nikdo jiný za 2 desetiletí – zbavil se Malíčka, v té době člověka, který měl velení nad rytíři z Údolí – největší armády široko daleko na Severu. O tom, že vidí budoucnost nikdo nepochybuje, tak proč si ho nezvolit králem až Daenerys a Jon zemřou.

#32 Monkeyskunk: Proč ne? Bílí chodci budou pryč, s Lannistery a Greyjoy, předpokládám, ostatní pořádně zametou, tak proč by si trůn nemohl vzít Bran? Tvé za druhé nechápu.

#34 Monkeyskunk #35 Monkeyskunk
4.4.2018 | 16:52:22
Monkeyskunk

#33 Argetlam Královrah: Ono je otázka, jestli Chodce jenom zaženou a nebo je úplně vyhladí. Po Dlouhé noci si také všichni mysleli, že už je od nich navěky pokoj a hleďme. Jako on by si ho asi mohl vzít, to jo, jen by podle mě nechtěl. Zdá se mi, že o tom kdesi mluvil už ve vztahu k vládě na Zimohradu. Že pro něj vláda není, že už není Bran, ale Tříoká vrána. Řekl bych, že když můžeš vidět všechno, všude a v každé době, velmi obtížně se ti soustředí na relativně krátký časový úsek lidského života. Takový z něj mám pocit od té doby, co se stal tou vránou. Ale je fakt, že tohle jsou mé úvahy a na ostatní to může působit úplně jinak. Prostě u něj nevidím žádnou motivaci.

5.4.2018 | 9:19:32
Monkeyskunk

#33 Argetlam Královrah: Jo a za druhé neřeš, to byla narážka na trpaslíka ;-)

5.4.2018 | 9:19:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Kdo usedl na železný trůn?

Už od začátku seriálu Game of Thrones všechny zajímalo, kdo se na jeho konci zmocní trůnu. Pokud jste finále osmé řady ještě neviděli, tak následující článek nečtěte. 

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás