Game of Thrones (Hra o trůny) George R. R. Martin původně nechtěl seriál o Dunkovi a Eggovi, nakonec se však na něm stejně pracuje

George R. R. Martin původně nechtěl seriál o Dunkovi a Eggovi, nakonec se však na něm stejně pracuje

George R. R. Martin původně nechtěl seriál o Dunkovi a Eggovi, nakonec se však na něm stejně pracuje

Stanice HBO připravuje pro Západozemí velkou budoucnost, protože aktuálně pracuje na několika nových projektech. Proč však vzniknou, když si to nepřál ani sám spisovatel Martin?

7 3
26.1.2021

Stanice HBO podle všeho připravuje další dva prequely seriálu Game of Thrones, které by se zaměřily putování Dunka a Egga a na Robertovu rebelii. Zní to sice skvěle, nicméně nesmíme zapomenout na jedno z dřívějších vyjádření spisovatele George R. R. Martina, který prohlásil, že si tyto nové seriály nepřeje.

Důvod? Dunk a Egg mají mít podle spisovatele ještě spoustu knih, takže toto téma by prozatím nechtěl vidět zpracované v televizi. A co se týče oné slavné rebelie, ve zbývajících dvou dílech Písně ledu a ohně, které Martin stále píše, se máme dočkat několika klíčových informací z tohoto období, které ještě nebyly nikde zmíněny. Teoreticky tedy ani Robertova rebelie nebyla nikdy dokončena.


(Dočkáme se všech ohlášených prequelů? Foto: Bantam Books)

Stanice tehdy v roce 2017 Martinovi vyhověla a neplánovala seriály, které by zpracovaly tyto dva příběhy, nicméně nyní se mluví o tom, že na nich pracuje. Proč došlo k této nečekané změně? Vše pravděpodobně souvisí s válkou streamovacích služeb, která aktuálně probíhá. Netflix a Disney+ chrlí jeden projekt za druhým, a tak se do boje chce přidat i HBO Max. Ta však potřebuje nějaké výrazné projekty, díky kterým by mohla ostatním službám konkurovat.

A právě jejím tajným esem v rukávu by mohly být seriály ze světa Písně ledu a ohně. Je to sice jen teorie, ale za vše tedy možná může jen tato snaha se prosadit, ať už budou nové seriály kvalitní či nikoliv. Doufejme tedy, že představitelé stanice budou stejně kritičtí jako v případě zrušeného prequelu Bloodmoon a že nepustí do světa každý seriál, který se bude odehrávat v Západozemí. Stále by měli myslet nad to, že kvalita předčí kvantitu.

Zdroj článku: Winter is Coming

Diskuze /11

DHARMA4,8

Mě skvěle zněl Bloodmoon. Zajímavá a neprozkoumaná doba, historie Bílých chodců. Dunk a Egg může překvapit. Robertova rebelie už moc ne. Mám obavy o přílišnou podobnost s GoT a sázku na jistotu.

#2 ori
26.1.2021 | 11:54:43
ori

#1 DHARMA4,8: Ja som zase rád že tá časť zostane navždy na našej fantázii.

redaktor
26.1.2021 | 15:36:59
memar

Takže už asi definitívne ,,Vichry zimy" nedopíše. Nestíha a venuje sa všetkému možnému, len nie písaniu. Škoda.

#4 ori
26.1.2021 | 16:02:59
ori

#3 memar: Ty máš snáď priamy prenos k nemu domov?

#6 memar
redaktor
26.1.2021 | 17:17:48
naratolog

Prequely jsou zbytečné, jedinečný potenciál měl Bloodmoon, který mohl zodpovědět spoustu nevyřešených otázek. Robertova rebélie akorát ukáže echtovní bojové scény, ale stejně víme, jak děj zhruba dopadne. Podle mě má potenciál sequel Aryi (hledání nových kontinentů v neprozkoumaném světě, s čímž si tvůrci mohli skutečně dobře pohrát), v němž by se klidně mohl objevit drak, co odnesl Daenerys a kdo ví, třeba by ty nové kontinenty měly nějakou souvislost s hlavním seriálem GoT. Nebo sequel ze Západozemí po mnoha dekádách.

#8 DHARMA4,8 #9 ori
26.1.2021 | 17:22:13
memar

#4 ori: Môžeš aj niečo k veci? Ako by si nazval 5r meškanie a 3 nedodržané termíny vydania knihy? Ty potrebuješ na konštatovanie faktu priamy prenos k nemu domov? Bože.

#7 ori
26.1.2021 | 18:20:42
ori

#6 memar: Toto nie je domáca úloha ktorú musíš mať hotovú do piatku, niečo také si vyžaduje čas. Nech si pracuje na čom chce (nikde v článku nie je jasne napísané že robí napr. na scenári, nie je tam ani potvrdené že ten seriál bude), keď to bude mať hotové tak to bude.

redaktor
26.1.2021 | 19:42:23
DHARMA4,8

#5 naratolog: Přesně v tomhle bych viděl potenciál a samotného by mě tyto oblasti zajímaly. Ještě bych přidal Ašaj.

#9 ori
26.1.2021 | 21:26:53
ori

#5 naratolog:
#8 DHARMA4,8: Tým by podľa mňa pokazili to kúzlo neznáma, tak ako u minulosti Bielych chodcov. Práve to je na tom to pútavé že o tých miestach nevieme skoro nič a zostáva to len na našej predstavivosti.

redaktor
26.1.2021 | 21:41:21
SaDiablo

spoustu knih? vždyť je v plánu jedna kniha s třema čtyřma povídkama (teoretickej timeline je/byl twow, f&b2, d&e2 a ados). jen doufám, že casting rohanne a dunka bude stát za to.

27.1.2021 | 21:08:07
zroutik

Dunk co vypil truňk, tupý jak lenochův meč. Nejlepšííííííí :-)

1.2.2021 | 15:26:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás