Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 287×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Herec Kristofer Hivju mluví o Tormundově motivaci žít

Herec Kristofer Hivju mluví o Tormundově motivaci žít

Představitel Tormunda, herec Kristofer Hivju, v novém rozhovoru promluvil o motivaci své postavy, o vztahu k Jonovi a o natáčení epizody Beyond the Wall.

47 0
26.8.2017

Čerstvý rozhovor s hercem vyšel na webu Making Game of Thrones a Kristofer Hivju v prvním odstavci hovořil o tom, co Tormunda pohání v bitvě proti bílým chodcům. Žene ho vůbec něco, nebo jde čistě o přežití?

Bílí chodci byli pro svobodný lid noční můrou odjakživa, takže si myslím, že je to v něm hluboce zakořeněno. Armáda mrtvých byla vždy jeho největší noční můrou, větší než Noční hlídka. Když vidíte nemrtvé, víte, co je v sázce. V bitvě u Tvrdodomova Tormund viděl zemřít mnoho svých lidí, kteří následně povstali jako nemrtví, což byla hrozná zkušenost. Takže bojuje za svůj lid a ve větším měřítku bojuje za lidstvo.


Vztah mezi Tormundem a Jonem se postupem času výrazně změnil. V nejnovější epizodě Beyond the Wall, kdy Tormund tvrdil, že byl na jihu, ale Jon mu oponoval, že Zimohrad je stále sever, tato konverzace připomínala rozhovor dvou velkých přátel.

Myslím, že Tormund měl Jona rád vždy. Když viděl, jak to jiskří mezi Jonem a Ygritte, dal Jonovi skvělé rady do postele. Ale Jona začal vážně respektovat před Tvrdodomovem, když viděl, jak Jon ušetřil Manceho trápení, když mu trefil šíp do srdce. Důležitý moment byl, když Jon sundal Tormundovi pouta a ukázal mu tak, že mu důvěřuje a chápe, že mají stejný cíl.

(Tormund měl v epizodě Beyond the Wall na krajíčku. Foto: HBO)

Co Hivju říká na flirtování Tormunda s Brienne? O své náklonnosti k Brienne v nejnovější epizodě mluvil s Ohařem, kterého Brienne porazila v souboji.

Je to velmi nečekané. Nikdo to nečekal. Když Brienne přijela na Černý hrad, šíp lásky zasáhl Tormundovo srdce. Myslím, že to je vážně legrační. Sledovat, jak se někdo zamiluje až po uši, je příjemné, obzvláště, když se to Brienne vůbec nelíbí. Ačkoli… Myslím, že to trochu hraje. Tormund může mít nějaký plán.

Co všechno zahrnovala bitva na jezeře a jak si s ní herci poradili?

Byla to obrovská scéna. Trvalo minimálně měsíc ji natočit. Bylo tam tolik zabíjení, že jsme neměli čas ani kapacitu na to, aby každé z nich mělo svou vlastní choreografii. Fantastickým nápadem byla abeceda nachoreografovaných pohybů. Každý z nás měl abecedu sedmi zabití, sedmi pohybů. Takže na nás mohli prostě hodit bílé a jelikož ti abecedu také znali, mohli jsme jednoduše improvizovat s naučenými pohyby. Takže po pár dnech se pro nás staly přirozené a extrémně skutečné, protože lidé přicházeli ze všech stran.

(Tormund v této epizodě prohodil pár slov s Ohařem, samozřejmě padlo slovo o Brienne. Foto: HBO)

Scéna s medvědem patří jednoznačně za zmínku. Na place se údajně vtipkovalo o tom, že nemrtvý medvěd je Sheila, což je medvědice, s níž měl Tormund údajně pohlavní styk, řekl to ve čtvrté sezóně v epizodě The Watchers on the Wall.

Bylo to super. Jasně, že jsme neměli skutečného ledního medvěda, ale měli jsme něco, co jako medvěd vypadalo a hořelo to. Mám vousy, o které se musím starat, takže jsem se nechtěl moc přibližovat. Když jsme to natáčeli, vtipkovali jsme o tom, že se proměnila Sheila. Byla tam vystřižená scéna, kde Tormund říkal: ‚Tančil jsem s mnoha medvědy.‘

A jak se Kristoferovi líbilo natáčení s ostatními?

Mám je rád, byla to zábava. Když hodíte sedm kohoutů do jedné krabice, může se to jednoduše pokazit, ale tihle chlapi jsou si sebou velmi jistí a jsou naplněni teplem a láskou. Poslouchali jsme muziku a hráli deskovky. Všichni chlapi jsou velmi soutěživí, takže občas bylo těžké nás od té hry dostat. Museli nás donutit natáčet.

Co na Tormunda a jeho vývoj říkáte?

Diskuze /17

KubiiiCZek

(Tormund měl v pieozdě Beyond the Wall na krajíčku. Foto: HBO)

26.8.2017 | 11:35:13
lone.ranger

Tormund měl (nejpozději) v epizodě Beyond the Wall natáhnout bačkory. Už několikrát se to přímo nabízelo. Ale to je tak, když nerozvinete některý příběhový linky, a pak kromě něj nemáte jinou postavu, která by ve válce mohla vést svobodný lid. :)

#3 Zargon #4 dfx #5 Avari73 #7 -Skinner- #10 shootx
26.8.2017 | 11:48:53
Zargon

#2 lone.ranger: Všichni co se k tomu nabízely jsou už po smrti :D

26.8.2017 | 12:13:15
dfx

#2 lone.ranger: Tormund nemoze zomriet. Tormund bude kral osmeho Kralovstva za Murom. S Brienne bude mat vela deti, z ktorych budu bojovnici.

26.8.2017 | 12:30:39
Avari73

#2 lone.ranger: Tyrion měl zase zemřít nejpozději v bitvě ve druhé řadě, kde by nepřežil ani pět minut. Ale kdo by pak okupoval první místa v žebříčcích oblíbenosti…

#9 Trepy
26.8.2017 | 12:59:30
naviivan

podľa knihy som mal dojem, že náklonnosť Brienne je k Jaime Lannisterovi Domnievam sa , že po skamaní, ktoré čaká Jaimeho od Cersei, sa tento vydá hľadať Brienne

#13 Zmiaz
26.8.2017 | 13:19:53
-Skinner-

#2 lone.ranger: Presne bolo jasné, že Tormund nezomrie pretože do konca ostáva iba 7 epizód a je neskoro predstaviť novú postavu ktorá by viedla divokých.

26.8.2017 | 14:03:08
Jan_Molnár

ty živí herci jsou hroznej přežitek – jsou pomíjivý jak zprávy na nově, žerou, serou a maj emoce..už by je konečně mohly nahradit ňáký ty virtuálky

26.8.2017 | 15:30:11
Trepy

#5 Avari73: Zase ty? Neexistuje důvod, proč by Tyrion nepřežil tu bitvu.

26.8.2017 | 15:40:25
shootx

#2 lone.ranger: Tormund je dobra postava ale diky nereflexnosti DaD se z te postavy stal spise sasek protoze se jim libil vztah mezi nim a Briene. To same z Brona udelali saska. V teto serii vicemene tezily ze znacky GoT a pulku serie se odkazovali a narazeli na prvnich 5 serii…Vicemene prvnich 5 dilu se nic nedeje na Zimohradu sem tam nejaka postava preslapuje nebo se diva do dalky…Spise je to jako realityshow NPC postav. HBO si muze podat ruku s AMC.

#11 NiennaTasart
26.8.2017 | 16:16:23
NiennaTasart

#10 shootx: Taky mi to tak přijde, na druhou stranu Kristofera Hivju mám fakt ráda a je škoda že ho člověk vidí jen v té severské kinematografii, tak mi ani nevadí, že ho ještě jako Tormunda nezabili. Upřímně by mi bylo víc líto jeho než Jona nebo Daenerys.

#12 shootx #15 DikZa2Ban
26.8.2017 | 21:12:41
shootx

#11 NiennaTasart: Třeba mohli ukázat nějaké triky přežití nebo Severskou mytologii… Ale oni mu dávají jen texty o Briene proste cílení na prázdninové ovlivnitelne publikum…

#14 NiennaTasart
26.8.2017 | 21:19:36
Zmiaz

#6 naviivan: Nebude muset hledat moc dlouho… Brienne byla přeci poslána do Králova přístaviště :D

26.8.2017 | 23:28:27
NiennaTasart

#12 shootx: To jako jo, to mě taky štve, ale pořád lepší než dlouhé pohledy Jona a Daenerys…

27.8.2017 | 11:11:11
DikZa2Ban

#11 NiennaTasart: Tvůj názor že by se ti líbila víc něčí smrd je ale všem uplně ukradená.

27.8.2017 | 12:09:19
Marcus Flavius

Přál bych si aby Tormund přežil, dostal nějaký hrad na severu a stal se věrným vazalem Zimohradu.třeba takový Hrůzov čeká..tam by divocí mohli v klidu být.

#17 dfx
27.8.2017 | 16:59:45
dfx

#16 Marcus Flavius: Tormund dostane Hardhome ako hlavne mesto osmeho kralovstva a s Brienne tam bude sulozit aby mu bolo teplo. A bude mat vela deti, ktore nauci zabijat.

27.8.2017 | 18:35:52
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama