Game of Thrones (Hra o trůny) Herečka Emilia Clarke překonala v letech 2011-2013 nemoc, která ji mohla připravit o život

Herečka Emilia Clarke překonala v letech 2011-2013 nemoc, která ji mohla připravit o život

Herečka Emilia Clarke překonala v letech 2011-2013 nemoc, která ji mohla připravit o život

Člověk by si ani nemohl představit seriál Game of Thrones bez herečky Emilie Clarke. Tato herečka však nedávno prozradila, že během natáčení tohoto seriálu mohla dvakrát zemřít.

59 2
24.3.2019

Životní příběhy jsou vždycky zajímavé, a o to víc, když se jedná o život nějaké známé osoby. Několik týdnů před premiérou osmé řady Game of Thrones byl odhalen životní příběh herečky Emilie Clarke, představitelky Daenerys Targaryen, který je sice hrůzostrašný a budící strach, nicméně dopadl dobře. A odhalila ho samotná herečka.

Následující článek se bude týkat dvou klíčových faktorů – herečky Emilie Clarke a nemoci zvané aneurysma mozkových cév. Herečku všichni známe, proto si nejdříve představme, co je ona nemoc. Aneurysma mozkových cév je onemocnění cév v mozku, kdy se tyto cévy vychlipují a začínají měnit tvar. Když tyto cévy následně prasknou, tak začnou krvácet, kvůli čemuž člověk může zemřít. Nejhorší na této nemoci je to, že člověk ji může mít, aniž by o tom věděl.


Právě tato nemoc zasáhla herečku Emilii Clarke, která se kvůli tomu ocitla dvakrát v ohrožení života. Paradoxní je, že ji tato nemoc postihla sice dvakrát, ale vždy v době, kdy se věnovala seriálu Game of Thrones. K prvnímu prasknutí její mozkové cévy došlo roku 2011, kdy měla herečka za sebou již veškeré natáčení pro první sérii Game of Thrones.

Ke krvácení do mozku došlo ve chvíli, kdy měla fyzický trénink. Začala ji bolet hlava a tato bolest nechtěla přestat. Řekla proto trenérovi, že musí skončit dříve. Hned po příchodu do šatny se musela jít vyzvracet. V tu chvíli si uvědomila, že je něco špatně. Lékaři přišli na to, co jí je, herečka podstoupila operaci a následně se zotavila, i když s obtížemi.

Pár týdnů po operaci se herečka stále zotavovala, měla problémy s mluvením a pamětí (nepamatovala si ani své jméno), což ji výrazně demotivovalo, protože věděla, že tyto dvě věci jsou klíčové pro její hereckou kariéru. Doktoři jí v té době navíc oznámili, že je možné, že k podobné příhodě dojde i na druhé straně jejího mozku, nakonec však k ničemu nedošlo.

Čas plynul a hereččin stav se zlepšoval. Na konci roku 2011 začala natáčet první scény pro druhou řadu Game of Thrones. I když na place působila zcela v pořádku, tak herečka uvnitř sebe trpěla. Údajně bylo toto období pro ni těmi nejhoršími chvílemi, které kdy prožívala. Dokonce se po prvním dni natáčení cítila tak vyčerpaně, že po návratu na hotel omdlela.

Hereččin stav se však nakonec zlepšoval, tedy až do roku 2013, kdy se po dotočení třetí řady tato nemoc vrátila, tentokrát však udeřila mnohem silněji. Operace sice zachránila herečce život, nicméně i ta byla komplikovaná, protože doktoři ji tentokrát museli operovat jinak. Emilia Clarke měla po operaci v hlavě vývod, který jí trčel z hlavy. Herečka se tak cítila potupně a nedokázala se na nikoho podívat.

Tímto však její období temna končí. Hereččin stav se zlepšil a nyní již nemá podobné problémy. Doktoři jí zachránili dvakrát život a díky svému odhodlání mohla herečka pokračovat ve své herecké kariéře. O nemoci se však rozhodla promluvit až letos, tedy celých 6 let od poslední operace. Herečka tvrdí, že bylo obtížné lhát všem novinářům, že jí nic není, ale nyní je připravena v tomto ohledu mluvit pravdu.

I když všechny diváky seriálu Game of Thrones zajímá především seriálové dění, tak je si třeba uvědomit, že i tento seriál stojí na lidech, kteří jsou ze stejného těsta jako my. Kdyby tato nemoc skolila tuto herečku, tak bychom si jen těžce mohli představit, jak by seriál vypadal. My jsme proto velmi rádi za to, že je Emilia Clarke v pořádku a že se po tak dlouhé době rozhodla vyjít s pravdou najevo. Muselo to chtít velké odhodlání, proto si herečka zaslouží veškerou úctu.

Herečka toho ke svému stavu řekla mnohem víc, a to v rozhovoru poskytnutý časopisu The New Yorker. Pokud se chcete dozvědět všechny detaily týkající se této nemoci a toho, jak ji herečka prožívala, tak zamiřte na následující stránky. (Rozhovor je však pochopitelně v angličtině.)

Diskuze /12

shootx

Chtel jsem napsat vtip o Branovi ale nehodi se to…

#2 Monoceros
24.3.2019 | 15:25:52
Monoceros

#1 shootx: Ono se nehodí ani to že tu vůbec o tom píšeš.

Holka má neuvěřitelný štěstí že se z toho dostala, protože tohle mohlo dopadnout hodně špatně. Divím se že i přes svoje problémy dál pokračovala v natáčení, to musel být neskutečný nápor na mysl a na mozek vůbec.

#3 Regouvousus
24.3.2019 | 15:39:09
Regouvousus

#2 Monoceros: Akorát ji to navnadilo k tomu hrát co nejlépe může. Jakoby dostala novou příležitost, tak se jí pevně chopila. Taková příhoda člověka určitě hodně navnadí jít si za svým snem.

#6 Monoceros
24.3.2019 | 15:42:00
Overlord cze

Silná to žena :)

24.3.2019 | 15:45:08
CoRnDuCK

Můj respekt k ní se ještě zvětšil :)

24.3.2019 | 17:22:56
Monoceros

#3 Regouvousus: Ano přesně tak to bylo, její motivací byl sen něco dokázat a nechtěla se toho vzdát a ta role v GoT pro ní byla klíčová, proto prostě šla dál i když měla při natáčení problémy. A opět nezbývá než nad ní žasnout, protože by nikdo na ní nepoznal že se s ní něco děje … jenom si představte všechny ty zábavný okamžiky s ní v době kdy jí nebylo zrovna dobře … prostě respekt, no.

24.3.2019 | 21:01:24
Robinson

Dávám like a cením.

24.3.2019 | 22:47:27
Svjatogor

Měl jsem ji za generické cokoliv. Omyl a klobouček hluboko dolů. :-)

24.3.2019 | 23:55:16
Gaffík

Vy se smějete hoši, ale já jsem se dnes ráno probudil a strašně mě bolelo břicho. Ale fakt hrozně. Tak moc mě ještě nebolelo. Tak jsem si říkal, ty jo, slepák? Kýla? Nakonec to byla jen pořádná zácpa…

#10 Robinson #12 Sebrachiel
25.3.2019 | 0:11:56
Robinson

#9 Gaffík: Jdi se léčit.

26.3.2019 | 1:28:10
theplanetoftheapes

A nenatáčela náhodou ještě mezi tím i nějaké filmy? Třeba Hvězdy nám nepřály, nebo něco jiného?

26.3.2019 | 6:37:39
Sebrachiel

#9 Gaffík: to znám

28.3.2019 | 12:12:56
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás