Game of Thrones (Hra o trůny) Herečka Tamzin Merchant se po 12 letech rozpovídala o tom, jaké to bylo hrát Daenerys

Herečka Tamzin Merchant se po 12 letech rozpovídala o tom, jaké to bylo hrát Daenerys

Herečka Tamzin Merchant se po 12 letech rozpovídala o tom, jaké to bylo hrát Daenerys

Ne vždy jsou do rolí obsazeni ti správní herci. V případě Game of Thrones se to týkalo především Daenerys, jejíž původní představitelka se role vzdala hned po první epizodě.

7 4
30.1.2021

První epizoda seriálu Game of Thrones se natočila už během roku 2009, nicméně ta nakonec nikdy nespatřila světlo světa. Jak tento díl vypadal a co všechno se v něm pokazilo, si můžete přečíst v našem obsáhlém článku, ve kterém se tomu detailně věnujeme. Nicméně později byla první epizoda natočena znovu, a ta se již stala oficiální první epizodou celého seriálu. V ní došlo nejenom k upravení příběhu, ale zároveň se přeobsadilo několik postav.

Mezi přeobsazené postavy patří i Daenerys Targaryen. My ji známe v podání herečky Emilie Clarke, nicméně v původním pilotu si ji zahrála Tamzin Merchant. Ta je dnes poměrně známou herečkou, nicméně tehdy šlo o jednu z jejích prvních rolí a, jak nedávno sama odhalila, postava Daenerys jí vůbec nesedla.


„Natáčení toho pilotu bylo opravdu skvělou lekcí. Ujistilo mě to v tom, že mám poslouchat své instinkty a řídit se jimi, protože jsem chtěla odstoupit. Nakonec jsem sice odstoupila, ale pár přesvědčivých lidí mě přimělo k návratu. Kvůli tomu jsem byla nahá a vyděšená v Maroku a jela jsem na koni, který byl z Maroka očividně nadšenější než já,“ řekla herečka Tamzin Merchant k tomu, jaké to bylo na natáčení seriálu Game of Thrones.

Herečka se zmínila o dvou faktorech, které jí vadily – za prvé se jí nelíbil fakt, že musela být svléknutá a svádět khala Droga. A za druhé se jí nelíbilo to, že jeden z koní, který byl na natáčení, měl neustálou erekci, jež byla rušivá.

Merchant následně dodala: „Zjistila jsem tu, že když mi moje instinkty říkají, že tohle není nic pro mě, neměla bych si myslet opak jen proto, že mi to někdo řekl. Jako herečka jsem byla nezkušená, měla jsem jen svůj instinkt. Mě ale baví přesvědčivé příběhy a přesvědčivé charaktery, takže Game of Thrones nebylo nic pro mě. Emilia Clarke z té postavy ale udělala ikonickou roli, očividně ji bavil ten příběh, a proto Daenerys ztvárnila znamenitě. Pro mě to ale vůbec nebylo.“

I když tehdy herečka byla nezkušená, dnes už rozhodně není. Pravidelně se objevuje v různých seriálech, kde hrává poměrně velké role. Zmiňme například její viditelnou účast na seriálech jako The Tudors, Salem, Supergirl a Carnival Row.

Zdroj článku: Winter is Coming

Diskuze /13

Monkeyskunk

Heh, trošku schizofrenické vyjádření, ale proč ne :D Za mě je to dobře, jako herečka mi moc nesedí tak nějak obecně…

30.1.2021 | 13:08:39
memar

Proste tvorcom nesedela a ostatné sú len kecy. Emily bola tiež mladá a neskúsená. Pre mňa osobne nesympatická, ale to je len môj názor.

30.1.2021 | 14:34:00
risker

Přišla o životní roli a moc dobře to ví.. #debilnikecy

#4 Elian44
30.1.2021 | 15:08:12
Elian44

#3 risker: Presne :D

30.1.2021 | 15:38:23
Svjatogor

Měla štěstí. Nemusí snášet úchyly na CONech: Danny, zařvi DRACARYS!!! xD

30.1.2021 | 15:46:04
Martan73

Tak a v Tudors jí nevadilo, že byla nahá? Bůh ví jak to bylo. Ale ještě , že tam nehrála. Žádná krasavice ani extra herečka to zrovna není.

#8 WolverineCzE
30.1.2021 | 15:51:57
FValek

Souhlasím s ostatními názory a jen dodám, že si opravdu vybrala vhodnou chvíli, kdy se zase „připomenout“ podobnými kecy :D

30.1.2021 | 17:00:39
WolverineCzE

#6 Martan73: Kdyby jen Tudors byla i v Carnival Row

30.1.2021 | 21:37:12
honza03

Mně se v Salemu celkem líbila (pokud si dobře pamatuji nahá byla i tam), ale jako Daenerys si ji zase tak moc představit neumím.

31.1.2021 | 12:44:59
Sheeku

teda řešit, že nějaký zvíře má erekci proboha :D jen blbý kecy

31.1.2021 | 15:40:28
Verana

Svádět Jasona Momoa, to má být jako nepříjemný :D Nejsem jeho extra fanynka, ale i tak.

31.1.2021 | 18:40:09
KaraSnowAllen

Je zvláštní, že krom toho koně, vše jmenované dělala v Tudorovcích. Ale tak, když to popisuje. „Být nahá v Maroku a svádět“. Asi se nechtěla cítit, že natáčí péčko a chtěla vážnější, oblečené role…které ted paradoxně získává Emillia Clarke. Risk je někdy zisk no, co se dá dělat. Dle mě ani nečekala, že to bude mít takový úspěch, jinak by se z projektu nestáhla.

31.1.2021 | 19:25:38
Orea

Třeba se jí na to někdo zeptal a musela narychlo něco odpovědět… Koho to zajímá, po tolika letech?
Jako Daenerys si ji dokážu představit – podle vzhledu, hrát jsem ji neviděla…

1.2.2021 | 3:24:15
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás