Game of Thrones (Hra o trůny) Jeden fanoušek upravil poslední sérii Game of Thrones podle sebe a všem se jeho verze moc zamlouvá

Jeden fanoušek upravil poslední sérii Game of Thrones podle sebe a všem se jeho verze moc zamlouvá

Jeden fanoušek upravil poslední sérii Game of Thrones podle sebe a všem se jeho verze moc zamlouvá

Jak již bylo několikrát zmíněno, spousta diváků nebyla spokojena s tím, jak skončil seriál Game of Thrones, a proto se na internetu začaly množit jejich vlastní verze. Jedna však sklidila velký úspěch.

43 13
23.8.2019

S tímto přepracováním poslední řady Game of Thrones přišel uživatel Think Story z portálu Youtube. Na celé video s úpravami se můžete podívat na jeho kanálu, my vám však níže přinášíme shrnutí těch nejdůležitějších změn.

Úkryt v kryptách

Původní verze: Všechny ženy a děti se kvůli bitvě o Zimohrad ukryjí v kryptách, kde by všichni neschopní boje měli být v bezpečí. Zde je však přepadnou mrtví, kteří jsou v kryptách pohřbeni.


Přepracovaná verze: Všechny ženy a děti se kvůli bitvě o Zimohrad ukryjí ve velké síni, protože hlavní hrdinové moc dobře vědí, že Noční král dokáže vzkřísit mrtvé, a proto se raději ukryjí na místě, kde není nikdo pohřbený.

Jon Sníh proti Nočnímu králi

Původní verze: Noční král přilétá k Zimohradu, kde oživí všechny mrtvé, kvůli kterým s ním Jon nemůže bojovat. Následně se objeví v božím háji, kde ho usmrtí Arya Stark.

Přepracovaná verze: Jon a Noční král se pouští do souboje, během kterého se Jonovi podaří Nočního krále zasáhnout dýkou z dračího skla. Když ho Jon bodne, tak zjistí, že Noční král je vůči dračímu sklu imunní.

Výsledek bitvy o Zimohrad

Původní verze: Noční král je zabit Aryou Stark, díky čemuž jsou mrtví poraženi.

Přepracovaná verze: Bran se pokusí zabít Nočního krále za pomoci posednutí Viseriona. Když vstoupí do jeho mysli, tak začne na Nočního krále chrlit oheň, který mu však nijak neublíží. Když se o to Bran pokusí, tak Noční král zabije svého draka, díky čemuž se mu v něm podaří uvěznit Branovu mysl. Daenerys následně přiletí pro Brana i Jona a zachrání je, zatímco celý Zimohrad padne. Mrtví zvítězí a postupují dál na jih.

Všichni živí proti mrtvým

Původní verze: Po vyhrané bitvě nad mrtvými se armády vydávají na jih, kde čelí Cersei. Ta se Králova přístaviště odmítá vzdát bez boje.

Přepracovaná verze: Poražené armády se vydávají na jih, kde hledají útočiště v Králově přístavišti. Jaime přemluví Cersei k tomu, aby jim otevřela brány města, ale pouze pod podmínkou, že Daenerys před ní poklekne. Daenerys si uvědomí, že jí záleží více na jejích lidech než na železném trůnu, a proto poklekne. Cersei je pak všechny pouští do města, protože jí ani nic jiného nezbývá.

Bitva o Královo přístaviště

Původní verze: Daenerys a její armády zaútočí na Královo přístaviště, které se po krátkém boji vzdá. Daenerys však nezapomene na to, co jí Cersei udělala, a proto se rozhodne město srovnat se zemí.

Přepracovaná verze: Všichni živí by se postavili armádě Nočního krále v Králově přístavišti. Moře by zamrzlo, takže by město bylo ohroženo z obou stran. Těsně před bitvou, když by se vše zdálo ztracené, by se Bran konečně probral.

Branova vidění

Původní verze: Branova vidění nás doprovázela už od první série, nicméně v poslední řadě ztratila na významu.

Přepracovaná verze: Bran se vrátí zpátky do svého těla a řekne všem, že během své nepřítomnosti hledal způsob, jak zabít Nočního krále. Podařilo se mu zjistit, že Noční král může být zničen pouze, když přijde o svou magii, kterou získal díky čarostromu, u kterého byl stvořen dětmi lesa. Tento čarostrom je však zdrojem veškeré magie (takže po jeho zničení vymizí veškerá magie), a proto, pokud bude zničen, zemře i Jon Sníh, který ožil právě díky magii.

Nespálená

Původní verze: Daenerys byla v poslední řadě vykreslena jako šílená žena, která v podstatě představovala hlavního padoucha.

Přepracovaná verze: Daenerys a Jon se baví o tom, co se stane, když bude zničen čarostrom, nicméně Jon je ochoten přijmout svůj osud. S tím není spokojená Daenerys, a to nejenom kvůli tomu, že Jona miluje, ale i kvůli tomu, že právě čeká jeho dítě, o kterém mu neřekla. Daenerys se následně vydává na sever, kde chce zničit čarostrom. Zde se objevuje Noční král, který se skrze ocejchování Brana dozvěděl, co mají v plánu. Daenerys se střetne s Nočním králem a během bitvy se jí podaří podpálit čarostrom společně s ní a Nočním králem. Daenerys však oheň nic neudělá, a proto následně probodne Nočního krále, který přišel o svou magii. Tím je padouch poražen.

Královnokat

Původní verze: Jaime se setkává s Cersei v Rudé baště, kterou chce zachránit. Ta čeká jeho dítě a není připravena zemřít. Oba je však pohřbí trosky Rudé bašty.

Přepracovaná verze: Arya přestrojená za Jaimeho se pokusí zabít Cersei, ale v tu chvíli se na scéně objeví Ellaria Písek, která probodne Jaimeho, aby se tak pomstila Cersei za to, co udělala její rodině. Záhy zjistí, že pobodala Aryu, která však zranění přežije. Někdy později se s Cersei sejde skutečný Jaime, který řekne, že vše nakonec dopadlo dobře. Cersei mu odpoví, že chce zabít všechny přisluhovače Daenerys. Navíc mu řekne, že nikdy nečekala jeho dítě. Jaime si uvědomí, jak je Cersei šílená, a proto ji zabije.

Panovník na trůnu

Původní verze: Jon zabíjí Daenerys a následné shledání zástupců hlavních rodů Západozemí rozhodne o tom, že se novým králem stane Bran.

Přepracovaná verze: Daenerys se vrací zpátky do Králova přístaviště, kde zjišťuje, že Jon zemřel. Následně je zvolena právoplatnou královnou a začne vládnout. O pět let později se objeví v zimohradských kryptách, kde navštíví Jonovu hrobku. Neobjeví se tu však sama, po jejím boku tu je i její pětiletý syn Jon.

Co říkáte na tuto přepracovanou verzi? Líbí se vám více než originál?

Foto: HBO

Diskuze /120

andrejcallo

Celkom dobrá verzia ,páči sa mi viac ako originál

23.8.2019 | 16:13:53
Kapitán Preclík

To vůbec není špatný

23.8.2019 | 16:14:23
Johnnek

Sice je tam pár nesrovnalostí, ale bral bych všemi deseti.. S odstupem času mi zakončení seriálu příjde ještě vtipnější, než když to bylo čerstvé.. Tolik promrhaného potenciálu..

23.8.2019 | 16:14:56
Ooneill

Ted byste všichni brali happy end co :D

#53 Lukass.M
23.8.2019 | 16:20:31
ddaanniieell

Tohle je rozhodně lepší než originál a dává to mnohem větší smysl.

23.8.2019 | 16:24:13
Michael99

Nic proti poslední sérii nemám, ale tohle podání, no, mohlo to být super. Ale na druhou stranu, kdyby u Zimohradu prohrály, tak by noční král měl tak ohromnou armádu, že by Královo přístaviště nevydrželo náporu ani hodinu, dobrá, zabití nočního krále u čarostromu by bylo zajímavé a vyhráli by, ale kdo by přežil? Půlka kontinentu by byla po smrti a tím, že by bylo vše zničeno, by z půlky přežila sotva půlka, jen kvůli hladu a nemocem, takže zas tak jednoduché to nebylo ono zakončení, a tvůrcům je až přehnaně moc křivděno, ano bylo to zbytečně moc zkrácené a chtělo by to sérii, ale musí se brát v úvahu mnohé věci se kterými nejsou knihy omezeni, natož seriál ano, o tom už jistě bylo napsáno kvanta takže to nebudu rozepisovat. Jinak, tahle upravená verze je zajímavá, a hold musíme žít s tím jak seriál skončil a kdo ví, za pět let se na to bude nahlížet jinak a nakonec lidi uznají, že to vlastně nebylo tak hrozné, mnohdy se věci jeví jinak až na druhé zkouknutí…

23.8.2019 | 16:25:14
Svjatogor

:-O Osud drobných postav (Varys, LM, Berik, Eddison, Myssandei, Brienne, atd.) je???… ;-)

#30 sonulle
23.8.2019 | 16:26:03
CoRnDuCK

Je to určitě lepší než to co jsme dostali, i tak to nedělá slávu prvním čtyřem sériím. Celkově seriál skončil na konci čtvrté série.

23.8.2019 | 16:34:01
Radovaan

Beriem každú verziu, kde je Snow mŕtvy.

23.8.2019 | 16:36:22
Lady Adeline

Pekny pribeh ;-) Vsemi deseti bych ho brala! Snad se nekdy ,za deset let natoci jina verze konce :-) Mohli by fandove celosvetove zalozit sbirku ,na pretoceni, nez podepisovani petice ,ktera je stejne k nicemu ;-)

#12 God Carmen
23.8.2019 | 16:41:41
Sanya.joy

Některé myšlenky jsou logičtější, ale jiné jsou zase poněkud jak z telenovely.

23.8.2019 | 16:51:50
God Carmen

#10 Lady Adeline: Tak tu sbírku založ…kdo ti brání??

23.8.2019 | 16:53:50
Lady Adeline

God Carmen: ja urcite ne ;-) Necham to na nekom zodpovednejsim :-) Treba ty ?

#32 God Carmen
23.8.2019 | 17:04:49
DavidDawson

Tohle se událo v seriálu v jedné z paralelních dimenzí :D Závidím jim :D

23.8.2019 | 17:05:42
lucinda20

Roky čakám kým tvorcovia prestanú okolkovať okolo temnejšej stránky Dany, a keď sa toho konečne dočkám mám chcieť späť Daenerys ako benevolentnú kráľovnú? Nie vďaka. :D (Za to osudy niektorých iných postáv by som brala.)

23.8.2019 | 17:11:18
majkl44

Je to dobrý nápad. Dává to smysl podle světa Westerosu, ale myslím si, že až budeme číst poslední dvě knihy od Martina, tak pochopíme lépe chování postav, protože nebude tak zkratkovité. a nebude vypadat jak vytržené z kontextu.

23.8.2019 | 17:13:41
FallenMaia

Akože zaujímavé to je a zopár nápadov je fajn ale rozhodne by som to nechcel ako oficiálny koniec príbehu. Je tam ešte väčšia kopa nelogickostí ako v tej seriálovej verzii, ako by akože tie porazené vojská utiekli zo Zimohradu na juh??? Veď by ich prenasledovali a ako vieme mrtváci sú veľmi rýchli, je blbosť že Branove vízie nezapadajú, veď v jednej tej vízii videl presne ten záber ktorý sa vo finále aj stal, drakov tieň nad KL a nebol tam žiadny sneh, a rovnako Daenerys mala tú víziu ako kráčala k trónu. Čarostrom ako zdroj veškerej mágie??? Daenerys ako dobrá kráľovná a dokonca tehotná? Bran ako ovláda mŕtveho draka?? Rozhodne nie, to vážne sa toto páči fanúšikom kníh? Neverím.

23.8.2019 | 17:24:42
Lady Adeline

FallenMaia: a ja zase nemuzu porad uverit ze tobe se libila osma serie ;-)

23.8.2019 | 17:30:05
Lady Adeline

FallenMaia: a kdyz jsou podle tebe chodci tak rychli,tak proc nedostali Tormunda a spol ? :-)

#22 FallenMaia
23.8.2019 | 17:32:48
johnsmith182

Bohužel tenhle příběh je fan fikce, která nemá s knížkami nic společného. Je tam spoustu věcí, který odporujou příběhu, který byl řečen v předchozích knížkách. Jamie a Cersei zemřou v troskách, to je osud, který Martin zasel do knížek, Dany vypálí hlavní město, opět věc která musí nastat. A další věci, které musí nastat, protože jinak pak příběh v předchozích knížkách nemá smysl.

23.8.2019 | 17:48:34
syggma

Daenerys ako kráľovná je totálna blbosť či už sa na to pozeráme z uhlu seriálu alebo kníh…

23.8.2019 | 17:50:48
FallenMaia

#19 Lady Adeline: Akého Tormunda a spol?? Myslíš teraz na začiatku 8. série? No pretože Tormund prišiel do Posledního Krbu až po tej armáde rovnako ako muži z Nočnej Hlídky, čiže ich žiadny Chodci neprenasledovali a potom ich na koňoch len rýchlo obišli veľkou okľukou a bolo vybavené. Ale videla si ako sa mŕtvi chovajú keď niekoho prenasledujú napr v 7. sérii alebo keď robili ten nábeh na Zimohrad, idú ako blázni ako vlna, tam by nemal šancu nikto utiecť len tak, jedine muži na koňoch a zase tých tam toľko nemali. Proste je to blbosť ;)

23.8.2019 | 18:18:39
Lady Adeline

FallenMaia: tak samozrejme se tam nelogicnosti taky najdou ale charaktery postav v tomto pribehu jsou naprosto nenaruseny!

#24 FallenMaia #85 igwar
23.8.2019 | 18:28:13
FallenMaia

#23 Lady Adeline: A ešte jedna dosť podstatná drobnosť, vôbec nieje popísané čo by sa dialo s ostatnými postavami, aký osud by ich čakal, ako by napríklad Tyrion a Varys utiekli z toho Zimohradu, čo Golden Company, čo Greyjoyovci a Euron, Gregor a Sandor, atď. Neviem, príde mi že človek čo robil túto verziu to vidí hrozne jednoducho a zameral sa len na určité body, na tie ostatné veci sa vyprdol a tie čo pozmenil vôbec nepasujú do toho čo už sme videli v sériách pred tým a ani do deja ktorý sme videli v 8. sérii.

23.8.2019 | 18:39:07
Luck

Určitě lepší než original, ale GAME OF THRONES nemá být happy end.. Za mě bych upravil konec, noční král padl, Jaime jde za Cersei že je konec, že přežili ale ona chce povraždit všechny zbylé stoupence Daenerys. Jaime nesouhlasí a chystá se tomu zabránit a odchází. Cersei vytáhne dýku a bodne mu ji do zad a Jaime umírá. Cersei nařídí povraždit všechny jak říkala a vojáci se do toho pustí. Bran ale měl zas jednu z vizí a zjistí co se chystá a řekne to Varysovi s Tyrionem a ti začnou okamžitě shromažďovat lidi aby je dostali z hradu. Jenže nemůžou najít Daenerys. Ta je u mrtvého Johna a truchlí. Červ a ostatní vojáci zůstávají a hledají svou královnu Tyrion a spol prchají sklepením ale všimne si jich pár vojáků. Brian se jim postaví aby dodržela slib že bude chránit Aryu která je vážně zraněná a za pomocí ostatních se snaží utéct. Povede se jí vojáky dostatečně zdržet ale zaplatí za to životem. Mezi tím Červ najde Daenerys právě v čas, aby se kolem ní stihl rozmístit s vojáky co jí zůstali. Začne nerovný boj který je předem prohraný, v tu chvíli se objeví Dragon čapne Daenerys a odlétá pryč. Ta z výšky přihlíží jak padne Červ a pár posledních mužů co bylo ještě na nohou a úplně jí to zlomí a zešílí.. John je mrtví, všichni jsou mrtví, neví že Tyrion a spol se zachránili.. Vyleze na draka a obrátí ho proti přístavišti a srovná ho se zemí stejně jako v originále.. Nakonec zamíří s Drakem do trůnního sálu kde najde Cersei sedět na trůně s prázdnou lahvičkou od jedu.. Cersei umírá s úsměvem na tváři a drak ji po sléze roztaví i s trůnem.. Daenerys vyleze na draka a odlétá neznámo kam.. O pár let později Sansa provádí svého syna jménem John po kryptě kde mu vypráví a Babičce, dědovi a nejstarším strejdovi.. Pak syn přijde k podobizně Johna a ptá se kdo to je. Sansa se nadechne, ale za ní vyjde Tyrion a říká. Tohle je jeden z nejlepších mužů jaké sem znal a nejlepší král jakého jsme mohli kdysi mít. Byl to tvůj strýc a ty budeš dělat jednou čest jeho jménu usměje se a políbí syna na čelo..

#31 sonulle #45 Svjatogor #78 azazel
23.8.2019 | 19:03:16
Schevchen

Jeden malý zádrhel, ,,Arya přestrojená za Jaimeho,, Arya má 1,55m a Jaime má 1,87m. Ešte aj MI keď niekto niekoho napodobuje, tak potrebuje aspoň podobnú výšku/stavbu tela. Ja viem, že toto je fantasy ale i tak.

#29 sonulle #34 WolverineCzE
23.8.2019 | 19:15:48
FValek

Ehm ne… tohle se mi nelíbí… a verze s čarostromem by ani neměla fungovat, magii získal dračím sklem v hrudi a ne stromem, ty magii nedělají. Ale jako jo, lepší než ten konec, co předvedli oni… Každý fanoušek ale asi má svou verzi vymyšlenou.

23.8.2019 | 19:41:20
LordStark

Přepracovaná verze se nedá ani číst natož dívat, opravdu ne. Pěkná akční telenovela.

#42 Leaf #44 oskarka
23.8.2019 | 19:47:04
sonulle

#26 Schevchen: On je problém v tom, že Jaime je živí. Takže kde nabrat ksichtík? No konec by se některým líbil, ale je to pochybné. Některé momenty však jsou zajímavěší než DD verze.

#44 oskarka
23.8.2019 | 20:04:11
sonulle

#7 Svjatogor: To je demo verze.

23.8.2019 | 20:05:19
sonulle

#25 Luck: To se mi líbí, má to shakespearovskou poetiku.

23.8.2019 | 20:12:03
God Carmen

#13 Lady Adeline: Nene já už mám tenhle seriál u prdele…

23.8.2019 | 20:19:18
WolverineCzE

Dobrý až na 2 věci poprava radkyně se víc chodí přece Cersei a smrt Jaimy a Cersei bylo skvěle natočení tvurci spíš řešili money

23.8.2019 | 20:38:13
WolverineCzE

#26 Schevchen: Vrazí bez tvaří je celkově pointless mindfuck pro fantasy

23.8.2019 | 20:39:57
hmyzovrah

jakakoliv verze je lepsi, nez ta, kterou zprasili natolik, ze i bezdak vytazenej z ulice, by to napsal lepe. tahle verze je lepsi, ale chybi tomu jedine a to je vyhra nocniho krale. nocni kral je tu jako zlo, ale ja vidim lidi jako jeste vetsi zlo..

23.8.2019 | 20:57:32
Rafycz

Líbí se mi ten konec jak John zemře a ta Denerys bude mít jejich dítě ale ten zbytek zní jak nízkorozpočtový americký akční sci-fi fi

23.8.2019 | 21:00:32
washcaps

je mi jasné, že toto bude hejtovačka na n-tú, ale kašlem na to… Prečo si, kurva, všetci myslíte, že by to malo skončiť šťastne a všetci budú spokojní??? Veď presne o tom bol celý seriál a dokonca aj knihy, že všetkých naseriem tým, že to pôjde úplne inde a inak, než si všetci myslia a predstavujú… Pre mňa bola posledná séria aj koniec príbehu úplne uspokojujúci… A predtým, než mi začnete všetci nadávať, tak sa skúste zamyslieť, nikoho neosočujem a nikomu neberiem jeho predstavu konca tohto príbehu. len som vyjadril môj skromný, vlastný názor na poslednú sériu a koniec seriáli GoT. A takisto predtým, než to znesiete pod čiernu zem, počkajte, kým G.R.R alebo jeho nasledovníci dopíšu svoj príbeh a potom začnime porovnávať a hodnotiť… Dovtedy je to všetko úplne bezpredmetné, pretože NIKTO, okrem G.R.R. nevie, ako sa to skončí… A možno ani on to ešte nevie… So patience…

#51 Neuvěřitelné
23.8.2019 | 21:02:14
Leaf

Ten chlapeček na konci, ten mi dal :D :D :D

23.8.2019 | 21:09:28
Lady Adeline

Luck: moc se mi ta tvoje verze libi!!!!!!

23.8.2019 | 21:20:32
Lady Adeline

God Carmen: dobre delas :-) :-) :-)

23.8.2019 | 21:23:00
Lady Adeline

hmyzovrah: to by se ti asi libila ta moje verze ;-)

23.8.2019 | 21:25:18
Leaf

#28 LordStark: Ale jó, dá. Ideální do kina: pátek večer, v klidu si sežerete krabici popkornu, zajilete to kolou, nějaký 3D efekty, osušíte slzu, dojdete si na záchod a v dobrém rozpoložení šupky domů. Co naděláte, hollywoodská klišé prostě fungují už přes sto let. Těch chlapečků už bylo. Já si hned vybavila 2.

23.8.2019 | 21:32:40
Luksathor

Část je jak sem si představoval, část mi moc nesedí.. Nemám ale pochyb, že by takovej konec byl 1000× přijatelnější a zajímavější než ten trapas co nám předali mistři oboru…

23.8.2019 | 22:08:58
oskarka

#29 sonulle: Jamie nikoho neživí, ale je živý! :-)
#28 LordStark: Souhlas, je to konina. A i kdyby se něco podobného natočilo, tak by zase vyskočily tisíce mudrců, kterým by se to nelíbilo a podle kterých by to mělo být ještě jinak… kdyby už lidi dali pokoj! Je to jen seriál, vymyšlenost, postavy hrají herci! Coby kdyby nemá smysl.

#46 sonulle
23.8.2019 | 22:25:51
Svjatogor

#25 Luck: Wow. Tyrion + Sansa = Jon. Nezastíram i já jsem doufal, že se ti dva dají zase dohromady. Jo, nemohu se nezeptat. Po kom to děcko bude chytré a po kom hezké??? :-D

23.8.2019 | 23:00:46
sonulle

#44 oskarka: Ups děkuji za upozornění ;)

#47 Svjatogor
23.8.2019 | 23:26:05
Svjatogor

#46 sonulle: Já to pochopil tak, že přišla bída na Lannistery a chudák Jaime musel volky nevolky do rachoty. xD

#49 sonulle
24.8.2019 | 0:50:26
Lady Adeline

oskarka: tak mne by nevadil i ten pribeh D a D,ale musel by byt chytreji napsan a ne ze se postavy chovaji ,jako by se tam vsichni sjizdeli na LSD apod..... :-) :-) :-) Ale zase, kdyby ta osma serie nebyla takovy pruser,tak bych te nepoznala a to by me mooooooc mrzelo :-)

24.8.2019 | 1:10:01
sonulle

#47 Svjatogor: Nejen láskou je člověk živ. Cersei jí za dva, Brienne jí taky za dva, Tyrion chlastá za dva. Nějak tu sebranku uživit musí. :)

Občas ČJ przním a vážně nerada.

24.8.2019 | 1:10:14
Neuvěřitelné

Skoro stejně špatný writing jako D&D. To jsem jediný, kdo chápe, že ten konec musí být skoro stejný jako GEORGE R. R. MARTINA? Ze začátku to ušlo, jsem rád že vysvětlil symboly NK atd. Ale NE, NE a NE. Arya byl největší vtip. Dany se nezbláznila? Bran není king? Špatný writing. Dobrý writer vezme konec GRRM a dojde k němu logicky.

#55 Sctyri
24.8.2019 | 3:32:13
Neuvěřitelné

#37 washcaps: Ale ten seriál dopadl šťastně. Kromě Dany dostal každý happy ending nebo skoro happy ending.

24.8.2019 | 3:33:15
ShaV

ASPON TAKTO TO MALI SPRAVIT,PALEC HORE.

24.8.2019 | 6:05:12
Lukass.M

#4 Ooneill: Vždyť originál má Happy End :D

Starkové vládnou Šesti královstvím, Severu, potenciálně maji i Krále Vránu Joníka prvního a Královnu zemí na západ od západozemí. Nejoblíbenější vedlejší charakter Bronník pro kterýho spodina neni něco k vyvražďování vládne v nejbohatší části Jihu… Nájezdnický hordy odpluly do háje… A další a další klady :)

24.8.2019 | 9:07:00
Sctyri

S tímhle logickým a očekávanějším koncem z mé strany bych byl spokojený, než s tím hloupým odpadem co z toho udělali. V bitvě o Zimohrad by mohlo přežít pár hlavních postav, na draka se jich vleze dost, ale ztráty většinové tak to mělo být, ne ta absurdita.

24.8.2019 | 10:29:50
Sctyri

#50 Neuvěřitelné: Ale nekecej, vtip byli celé WW a NK, vůbec nic neudělali krom padlé zdi. K tomuhle to logicky fakt nesměřovalo + zbytečná Brannova linie a vidění, taky neudělal vůbec nic. Nesmyslnost, G.R.R. Martin to určitě vymyslel líp.

#76 Neuvěřitelné
24.8.2019 | 10:33:00
Lady Adeline

Neuvěřitelné: Martinuv konec je to tak z 20 procent.Je oficialni, ze prozradil tvurcum tri veci :Hodorovu linku,upaleni dcery Stanise a Bran jako kral :-) O Dany a jinych linkach,jsou pouze dohady od fanousku.Muze se silenost Dany projevit i v Martinove pribehu ,ale taky nemusi.Sam Martin tvrdi ,ze jeho knizni pribeh je odlisny od serialoveho.Jsou pry dve Brienne,dve Cersei,dve Arye,dva Stanisove,dva Jonove,dve Dany apod..... Tzn ,ze i postavy knizni jsou uplne jine ,nez ty ze serialu.Urcite jim toho prozradil vic a neco z toho treba pouzili.Ale nemusi to byt zrovna linka Dany,Jaimeho,Sansy apod..... Taky je moznost ze si z jeho pribehu D a D vzali jen neco a zbytek si vymysleli sami.Martin rikal, ze jeho knihy jsou jeho deti a ze serial je dite D a D.Neverim ,ze tak hloupe smysleny konec pribehu tak uzasneho, je z mozku Martina ;-) Kazdy vymysleny alternativni konec ma svoje mouchy to nepopiram.Ja bych ty nedostatky i prekousla v originalni osme serii, ale jakmile se hejbe s charaktery postav,tak to mne silene hejbe se zluci! Tento smysleny pribeh ma sice plno nedostatku,ale charaktery postav a jejich vyvoje jsou nedknuty.Pokud chteli D a D zmenit u nekterych postav povahy,tak to meli udelat uz nejpozdeji v sedme serii.Tak ze to udelali ke konci osme serie,uz to bylo dost na silu a pusobilo to neverohodne, az si troufam tvrdit komicky a trapne.

24.8.2019 | 11:43:07
Elzamar

tato verze je fakt dobrá, lepší než originální konec

24.8.2019 | 11:55:00
Šariš65

No, nebyla by to špatná verze i když výhrady mám. Ale všiml si vůbec někdo, že když Jon propíchnul Daenerys, žádný svědek u toho nebyl a Drogon s jejím tělem odletěl pryč? Že spálil jenom Železný trůn je jasné, Jon je Targeryan. Takže jak Šedý červ věděl, že jí zabil Jon? Že Daenerys zblbla, to jsem jednoznačně čekal ale Jon měl být jednoznačně králem, jako právoplatný dědic, místo toho ho pošlou za Zeď, která za a) byla zbořena, za b) i kdyby stála, nemá už žádný význam. A pak nasleduje demokracie, nástupnictví není dědičné, hold budou volby ale rozhoduje 5–6 lidí? Kde se tam vzala? Jmenovat králem Brana byla jednoznačně pitomost, skvélý vývoj mrzáka ale ne na krále. Jako pobočník krále by byl lepší. Nejúžasnější postava celé série je jednoznačně Tyrion, ten jednoznačně morálně vyrostl a dokonce by se hodil i za krále, teď už Šesti království, i to by byl rozumnější epilog. Ale tvůrci rozhodli jinak a ani snaha Xavika s tím nic nenadělá. Takže nám nezbýva nic, jenom se stím smířit a čekat na HBO, až nám sdělí, co bylo 1000 let předtím.

#92 Skalgrin
24.8.2019 | 12:27:42
zizik

Tato verze sklízí pochvalu? Tak to snad leda od těch, co chtěli/chtějí mít z GoT telenovelu anebo nějaký podřadný C-čkový prvoplánový fantasy. Nemá cenu to ani rozebírat do podrobna, těch nesmyslů tam je strašně moc.

#60 MightRider #61 WolverineCzE
24.8.2019 | 13:03:20
MightRider

#59 zizik: Konečně někdo normální, Jesus Fucking Christ. Panebože lidi, tohle nemyslíte vážně. Vždyť to je holá snůška hoven. To vám opravdu tak moc vadí pár nedokonalostí a vypálené KL s mrtvou Dany, že se z toho můžete posrat a uchylujete se k podporování takového výplodu? Pár bodů tam je rozumných, ale jinak to je absolutně zbytečná verze.

24.8.2019 | 13:46:22
WolverineCzE

#59 zizik: I starý Banshee bylo líp udělaní Dobro vs. Zlo to všude v GoT to byl joke od 6.serié s Ramsay Bolt

24.8.2019 | 14:25:24
Vencais

Je to sice hezké, ale trochu moc romantické. Vždyť ono to klidně mohlo skončit tak jak to skončilo, ale 8. serie by musela být předposlední a ne poslední. Pak by byl čas na to aby si obyvatelé králova přístaviště zasloužili svůj osud aby byli nenáviděni stejně jako jejich královna nebo aby Dany aby si v klidu hezky zešílela a ne lusknutím prstů bez příčiny, aby si armády před bitvou uspořádali svoje jednotky tak aby to dávalo smysl a ne třeba aby byli katapulty v první linii, aby většina hlavních postav začala hulit 10g trávy denně aby jim kleslo IQ a nakonec i ty petky a kelímky by se dali vygumovat aby to bylo dokonalý do detailu.

Kdybych do toho měl co mluvit, v první řadě bych přezbrojil armádu která brání Zimohrad a změnil taktiku, no alespoń tak aby tam nějaká byla. Katapulty pokud by se stavěli, tak na věžích aby mohly ostřelovat útočníky celou dobu a ne aby padly jako první po 2 salvách. Obránci hradeb, které jsou nepochybně hlavní obranou linií celé armády by kromě mečů, seker a kopí dostali k dispozici haldu šípů jejichž hroty by byli pouze namočené v roztaveném obsidánu nebo co je to dračí sklo a ne aby se odlévaly celé znova, čímž by vznikly vlastně poloplášťové šípy mnohem úspornější ve všech ohledech na materiál i čas výroby. Bylo by jich možné vyrobit mnohem víc než odléváním celých hrotů po 5 kusech které je vidět v prvním dílu. Jezdci na koních by při útoku mohli mezi sebou vézt řetěz kterým by kosili zombíky a útočit ve vlnách ne jako stádo. Hradby a brány by byli vybaveny obsidánovými bodci, které by se nemrtvým velice těžko překonávali – nějak jsem si nevšiml že by si přivezli beranidlo, až na toho obra, ale pár šípů do očí a obr není. Z hradeb by mohli lít dolů ještě třeba olej který by zapalovali, to by mohli dělat jednotky vyzbrojené pro boj na blízko. Tím by ta pevnost vydržela odolávat o něco delší dobu dokud by nepřiletěl ten drak a měli by čas se i postarat o dávno zesnulé příbuzné. Výsledek by se stejně nezměnil, ať už kvůli početní převaze nebo drakovi nepřítele, ale obránci by pak mrtvolákům způsobovali mnohem působivější ztráty, což by u nepřítele kterého už zběžně poznali a na kterého běžná taktika neplatí a převyšuje je počtem 100:1, měli a taky to místo žvanění o kravinách měli plánovat.

Další věc která mi absolutně nedává smysl, je to že tam všichni řeší nedůvěru seveřanů k Dany a krizi s Jonem. Řešení dokonce několikrát vymyslí, ale nikdo jí to neřekne a ani Jon ani Deny sami nepřijdou s tím, že by se mohli vzít i když je to zjevně to nejjednodušší co by mohli udělat a na tom kdo Jon je a jestli chce nebo nechce být králem, nebo je následníkem by pak ani za mák nezáleželo. Dany mu to nakonec nabídne když jí přijde zabít, což je trochu pozdě. Ano bylo by to trochu předvídatelné a to není zrovna to co by se v GoT objevovalo často, ale mohlo se to nějakým nepředvídatelným způsobem změnit tak že by na to nedošlo, třeba tím že by se zbláznila. Tohle je ale přesně to otupění postav kterého jsme v poslední řadě svědky. Rádci mluví, ale neradí. Generálové válčí, ale netaktizují.

No a další věci. Třeba Arya , mohla vyrazit do králova přístaviště zabít Cersei mnohem dřív. Jen opravdu hloupý vrah by vyrazil do města které se chystá uzavřít na poslední chvíli, sundat Cersei ve chvíli kdy začne prchat. Jaime to nerozdýchá a radši se zabije. Dany by viděla že město je na kolenou a nechala by jeho obyvatele, kteří jsou vlastně otroky Cersei být, tak jak to vždycky dělala. Pak by nechala odzbrojit armádu králova přístaviště a vyvést na planinu před bránou kde se s Cersei naposledy setkala a místo aby jim dala na výběr by jim řekla že se následovníkům Cersei nedá věřit a jejich osud zpečetila tradičními slovy šílených Targarienů ke svému drakovi. „Burn them all“ Dracaris. Jon by jí řekl že je blázen a že než takovou šílenou pizdu za manželku, tak se raději vrátí na zeď. Ona mu řekne tak táhni, mám tě ráda, ale jsem královna a ty jsi mi byl věrný služebník, takže tě nezabiju dneska, ale příště až tě uvidím. Pak třeba popraví Sansu za tu drzost že se chce se severem odtrhnout a na konci si pro ní přijde zubatá v podobě Aryi, která po tom co jí zabije, najde v jejím pokoji dračí vejce. Tyrion a Varis se smrtí Dany ztrácí svůj vliv, tak jsou dáni do dražby a prodáni Dothrakům, kterým kvůli velkým ztrátám nezbývá nic než se vrátit odkud přišli. Vládci zemí se dohodnou na tom že není žádný vhodný kandidát na jednoho krále a že budou vládnout společně jako správci, protože mají strach že se Dothrackové mezi kterými začal bujet komunismus vrátí aby svrhli monarchii. Vyšlou Aryu s vejcem do cizích zemí, aby našla nového vůdce vzdáleného příbuzného Targarienů, který není zdegenerovaný ze sňatků mezi příbuznými a tak zastavila další válku která by zpustošila již tak dost vyčerpané země. Brendona nic nezajímá a tak se Samwellem Tarly a Fialkou založí do klášter kde vyučuje historii a to je konec :D

#89 Dabling
24.8.2019 | 15:51:11
Nazgul_CZ

Koukám, že každej má nějakej svůj konec a většina jich je asi skutečně šílenějších, než ten oficiální, kterej byl spíš hodně uspěchanej a blbě natočenej. Tady z těch nademnou diskutujících musím souhlasit asi s Neuvěřitelné, ten se nejvíce v této diskuzi blíží mému názoru.

Lady Adeline: Vážně si v tom navrhovaném nesmyslu postavy zachovaly charakter, vždyť tam půlka z nich udělá něco, za co by se dosud raději zabila, než by to udělala o dalších kravinách, kterých je tam ještě mnohem více,než v oficiální verzi se radši nebudu zmiňovat.

Mohl bych vymyslet i svou verzi a asi by také nebyla dokonalá, ale tahle blbost, co sepsal ten youtuber, by sklidila stejnej hejt, jako ofiko verze.

24.8.2019 | 18:37:37
Robinson

Zde zabila Nk Dany.. Ani to ale neni kul

24.8.2019 | 18:50:08
Lady Adeline

Nazgul_CZ: napis svoji verzi a my ti ji tady ohodnotime ;-)

#90 Nazgul_CZ
24.8.2019 | 18:57:51
Radulineska27

To je až smutné, jak je ten přepracovaný scénář skvělý! To by se mi libilo

24.8.2019 | 19:08:57
Radulineska27

Libilo milionkrát víc

24.8.2019 | 19:09:10
Monoceros

Aha, takže malej Honzík na konci je Jonův vlastně jako co? Syn, bratranec, bratr nebo tchán? :D je vtipný že autor tohohle výplodu úplně vypustil zápletku o Jonovu původu která vlastně byla hodně důležitá … a prakticky způsobila všechno co se odehrálo. V téhle verzi se zřejmě Jon ani Daenerys nedozvěděli pravdu, Brandon si to z nějakýho důvodu nechal pro sebe. Vlastně proč by ne, v téhle verzi asi nechtěl být králem tak to nevykecal. Kdyby tenhle scénář byl skutečný aspiroval by jednoznačně na cenu Emmy – Telenovela roku

#69 Monoceros
24.8.2019 | 19:11:53
Monoceros

#68 Monoceros: A taky jsem nějak nepochopil proč Jon umřel když byl zničený čarostrom … pokud vím tak ho oživil pán světla a ne strom

24.8.2019 | 19:15:37
Svjatogor

Ať čtu, jak čtu, ve všech verzích poslední série GoT potká můj oblíbený Sever holodomor, Dlouhá noc a plný kill-list v bitvě o Zimohrad. :-( :-( :-( Děkuju pěkně… ;-) :-D

24.8.2019 | 19:20:54
Foxxie23

Jaj. To už by bylo lepší i to, kde Noční král vyhraje a pak bude s celou armadou stát uprostřed pustiny a nebudou vědět, co dál. Nebo Noční král vyhraje a pak to přeskočí na scénu se všemi bohy, kteří jsou před deskovou hrou, ukončí hru a přemýšlí jestli hoděj restart a ukáže se, kdo vyhraje teď nebo zvolí jinou hru

24.8.2019 | 19:27:15
Lady Adeline

Svjatogor: tak ja ti napisu verzi,kde tvoje Lyanka Mormont neumre chces ? :-) :-) :-)

#74 Svjatogor
24.8.2019 | 21:36:12
Ar2rr

Celkom OK, ale s odstavcom KRALOVNOKAT sa nestotoznujem, je absurdne vytahovat akusi zabudnutu postavu Ellarie (na ktoru uz vsetci 10× zabudli), podla mna mali mtvi postupovat dalej na juh, ale hromadna bitka zivych proti mrtvym sa mala odohrat kdesi pred branami dalej od mesta, viac zvyhodnit zivych, ved je absurdne aby exponencialne narastala mrtva armada, uplne znevyhodnit mrtvych „pesiakov“, ktori by mali v podstate nizsiu trvacnost, ale zase posilnit ulohu tych skutocnych night walkerov na konoch, ktori tam v povodnej verzii vlastne nic neurobili a v podstate nejake spekulacie o tej magii a Night Kingovi by boli tiez idealne, to by bolo uz jedno ako by skoncil Night King, ale nejako by ho proste zabili..ved na juhu maju nekonecne zasoby „zeleneho ohna“, ktore keby vrhli na nemrtvych, tak su v prdeli…pokial bol tento ohen prezentovany tak, ze hori aj v/na vode dana horlavina a moc ju podmienky prostredia (chlad/vietor/o2) neovplyvnia..takze wildfire by bola ucinna zbran na nemrtvych, ovela ucinnejsia ako drak…ktoremu by som zrusil „ohen“ nekonecny (ako vypalila Daenerys Kings Landing), tak by mal byt mal mat drak vycerpatelnu energiu, a napr by mohol vychrlit len 10–15 dragonbreathov a potom by bol na urcity cas mimo, ved je absurdne aby mal neobmedzenu schopnost produkovania ohna…

Co sa tyka Cersei, tak by nemusela uz byt ziadna bitka o Iron Throne, alebo Kings Landing, ti co by prezili, ani by ich vela nebolo, mozno automaticky respawnujucich Unsullied len:D, ale hlavne by som uz dal len akusi realistickejsiu stvanicu Cersej, mozno len boj par zarytych prisluhovacov vs. niekolko prezivsich po hromadnej bitke…a hlavne trosku realistickejsie zobrazenie zivotaschopnosti trapneho Mountaina, nie ze prezije bodnutie dykou do hlavy, ako urcita miera nadludskej sily a boj 1v5+dorazka nejakym obratnejsim protivnikom by tam mohla byt, ale nie ze mu nic nerobili fatalne zranenia pre hociake ludske telo, to prehnali v tej absurdnosti…napr. by ho mohla dorazat a finalny killhit mu dat Arya, ale Cersei by si v tomto pripade zasluzila smrt od „spravnej“ Daenerys…a Night Kinga (i ked by to bolo asi otrepane klise a predpokladany dej) mal asi zabit John Snow)

24.8.2019 | 21:53:57
Svjatogor

#72 Lady Adeline: Děkuju. ;-) LM + Alys + Eddison. Nepožaduji, aby zabíjeli modroočky po tisících. :-D

BTW: Reedové, Mazzinové, Hornwoodi, Cerwynové, Gloverové, Manderlyové, Beth Cassel???

24.8.2019 | 22:57:50
Lady Adeline

Svjatogor: to byl jenom vtip :-) Promin :-( Mala Mormontka patrila do mych top postav a jedina umrela trosicku dustojne a s charakterem ,jakym sme ji znali.Proste borka jak ma byt ;-) Jeste jsem rada za Theona ,ten me mile prekvapil.Jinak ostatni...... No comment :-( :-( :-( Alis umrela po boku Theona a bojovala se cti !

24.8.2019 | 23:33:48
Neuvěřitelné

#55 Sctyri: Tys mě nepochopil. George konec je zešílení Dany, Bran králem a další věci. To je potvrzený. Třeba to že Arya zabila NK je výmysl D&D. Zjisti si o tom více…

25.8.2019 | 1:50:28
Jelinek

Líbí a moc! Proč to nenapadlo ty dva scénáristické matly, kteří ještě navíc shrábly za spackanou osmou sérii pěkný balík peněz.

25.8.2019 | 6:24:10
azazel

kdyz umre Jon po zniceni stromu a veskere magie jak to ze prezije Dany? To ze ji ohen neublizi je taky magie ne? To nedava moc smysl..

#25 Luck: Tvuj scenar je mnohem lepsi nez tady ten.. Ale lidi co vam tak strasne vadi na puvodnim konci? Dobre byl uspechany ale vse dava tak nejak smysl,taky nejsem odvarena z Brana jako krale ale jestli to byla puvodni myslenka autora musim se s tim smirit..

25.8.2019 | 9:23:23
M4rty321

Bod „Všichni živí proti mrtvým“ je totální kravina… Nelíbí se mi ten happy end a jak spolu budou všichni spolupracovat, to je úplná utopie. Lepší by bylo do toho už nesahat a nechat to na Martinovi, jak to udělá v knížkách. Seriál skončil, je na čase se s tím smířit. Tyhle pokusy o „něco“ jsou už trapné a celkově mi to nedává smysl.

25.8.2019 | 10:35:58
Lady Adeline

Neuvěřitelné: prosimte posli mi odkaz ,kde je od Martina potvrzene to silenstvi Dany :-) :-) :-) Nemusis se snazit nic nenajdes.On akorat oficialne potvrdil upaleni Stanisovi dcery,Hodorovu linku a Brana jako krale.O zadne Dany ani zminka, tak prosim nesir tu lez dal diky ;-) Az bude neco potvrzeny, tak to budu brat jako pravdu, ale toto je pouze vymysl fanousku.

#81 Monoceros
25.8.2019 | 12:28:52
Monoceros

#80 Lady Adeline: Klidně to může být pravda, přeci si nemyslíš že to co prozradil do světa jsou jediná překvapení který si nachystal a který jim prozradil. Nevíme vůbec nic o tom o čem spolu jednali a co bylo zaneseno do smlouvy. Samotný autor i scénáristé by byli těžce proti sobě kdyby dopředu dali vědět jak příběh skončí, tak prostě Martin prozradil tyhle 3 věci. a dalších milion nitek jim mohl říci. To že si lidi myslí že jim další indicie neprozradil ještě neznamená že to byla pravda.

25.8.2019 | 14:53:54
AqNut

pro mě byla závěrečná série dosti velkým zklamáním seriál prostě nejen že se změnil dějově že muselo už být všechno rychlejší aby se vše mohlo utnout a ukončit ale bavím se tak nějak i o vizuální ztráce začalo to působit hrozně uměle a naaranžovaně např: Cerseina garda kde Hora vypadá jako Dart vader a kdybych GOT nikdy neviděl chtěl se na něj podívat a jako první viděl tady na Edně ty obrázky v pozadí z poslední série GOT tak by mě to asi i odradilo to jak je to prostě dokonalí nasvícený ty zbroje barevný néé prostě hnus a to jsem si myslel že 7série byla jen prostě malí nedorozumění který se schová mezi šestou dobrou a osmou tu nejlepší sérii kdybych tak věděl že 7série odstartuje pro mě konec mího ex nejoblíbenějšího seriálu ........kdyby tenhle smyšlený scénář byl ještě k tomu v celích 10 epizodách myslím si že by 8 serie mohla dopadnout uplně jinak a i všechny Spin Offi a další seriály nebo knížky ze světa GOT mohly mít do budoucna o dost lepší základnu na budování něčeho dalšího takhle se na to i ti nejskalnější fanoušci už jen tak kouknou pouze s očekáváním jestli to bude sračka úplně nebo tak trochu ale myslím si že poslední série možná zničila budoucí úspěchy všeho co svět GOT v budoucnu nabídne

25.8.2019 | 15:15:53
Lady Adeline

Monoceros: to ja nepopiram ,ale neni to oficialni a uzivatel Neuveritelne to psal ,jako by to Martin potvrdil, ale nepotvrdil.Mohl jim rici cokoliv ,ale nemusela v tom byt treba ta Dany ;-)

25.8.2019 | 16:58:06
Lady Adeline

AqNut: presne tak z got vymizela surovost ,kterou jsem na serialu nejvic milovala.

25.8.2019 | 17:00:57
igwar

#23 Lady Adeline: Nesúhlasím. Ide to proti budovaným charakterom postáv. Napr. Denerys by NIKDY nepoklakla pred Cersei. To by radšej vtrhla do Kings Landing násilím. To písal nejaký fanatický obdivovateľ Denerys, ktorý nevedel rozdýchať jej osud v origináli. Za niektoré veci by sa nemuseli hanbiť ani scenáristi telenoviel.

25.8.2019 | 17:13:42
Barino

super verze , dává to smysl , i když ne ve v Při závěrečné bitvě by přijel na pomoc král Ragnar se syny a Rolem … a to by byla mela :-)

25.8.2019 | 22:48:20
Svjatogor

Nerozumím jedné věci. Proč nikdo, ale opravdu nikdo,z doposud věrných vazalů z Roviny, Rouřlivých krajin, Dorne, Řekotočí, Údolí a Západozemí nevyhlásil po S06E10 válku Cersei? Ne kvůli Robbově vzpouře a Rudé svatbě, ne kvůli Daenerys, ale kvůli zničení Baelorova septa. To byla svatokrádež!!! :-( V reálném světě stačilo císaři Heliogabalovi celkem málo (kluk se snažil Římanům vyměnit boha Jupitera za syrského přivandrovalce Élá-gabála) a už na něj občané Města uspořádali hon. A to jsme už v celkem dakadentním 3.stol.n.l.

Druhý WTF moment: Proč se nijak nerozšířila zpráva KDO nad KÝM a díky KOMU vyhrál Bitvu všech bitev (boj o Zimohrad). Veškeré naděje mi vzal dementní scénárista, když vložil Daenerys do úst XY větu, že Cersei udělá vše proto, aby v KL popřela existenci NK a vítězství nad ním. Tohle je naplivaní všem padlým hrdinům/kám. Úžasné, jak toho Cersei dosáhla??? Škoda, že si ji v roce 1986 nemohlo vypůjčit nejvyšší byro SSSR. :-) :-D xD

25.8.2019 | 23:15:12
mynonka

Jo dobrý, máte svoji vysněnou verzi, která zní jako pohádka, tak třeba už bude klid. Být autorem a donekonečna poslouchat, jak se mi konec nelíbí a že se to má přepracovat… Už přijměte, že to je, jak to je. A pokud ne, napište si svoji vlastní knihu a uvidíme, jak se bude líbit ;)

26.8.2019 | 7:23:11
Dabling

#62 Vencais: K tomu co píšete v podstatě nemám moc výtky, snad jen k tomu zešílení Denny „bez příčiny“. Myslím, že dostala celkem dost kopanců aby z toho mohla zešílet. Ztratila 2 draky, Joraha, Missandei, celou dobu si myslela, že je právoplatnou dědičkou trůnu, ale najednou zjistila, že právoplatným dědicem je někdo jiný a hlavně, že je oblíbenější než ona, chystala se proti ní zrada od Varyse a de facto ji zradil i Jon, když řekl své rodině o svém původu.

26.8.2019 | 10:08:55
Nazgul_CZ

#65 Lady Adeline: Popřemýšlel jsem nad ní včera asi 4 hodinky a něco sepsal, ale je to na 2 a půl stránky ve wordu, tak by to bylo šíleně dlouhé a asi se to sem vešlo na několikrát a nevím, jestli to někoho zajímá, takovej románek :D

#94 Svjatogor
26.8.2019 | 10:42:48
Skalgrin

A já jsem zjistil, že s odstupem a opakovaným shlédnutím jsem s tím co natočili spokojenej.

Ano, plotholes tam jsou jak půl draka, ale až jednou někdy někdo (nikoliv nutně děda Martin) dopíše knížky, tak nám je vyplní stejně, jako je plnily knížky v první půlce celé série.

Tyhle sladkobolné hapíky, kdy nám naše žampionka Daenerys přežije a ideálně ještě přivede na svět dalšího čistokrevného Targaryena – já vám nevím. Chápu to (jak já jsem třeba chtěl aby přežil Jaime, a upřímně i tý Denny jsem držel palec) – ale… sakra byla to Hra o Trůny, ta nám brala postavy vždycky.

Já jsem spíš zvědav, jak se Martin vypořádá s těmi kvanty „soft“ rozdílů – namátkou „oživlá“ lady Catelyn Stark…

26.8.2019 | 11:26:09
Skalgrin

#58 Šariš65: „Takže jak Šedý červ věděl, že jí zabil Jon?“

Protože Jon to na sebe vykecal – bohové – vždyť je to Jon co z přesvědčení o dobru světa zabil už druhou (s mírným přimhouřením očí) svou lásku. Jon co se vždycky ke všemu přiznal a všecko vykecal…

26.8.2019 | 11:39:36
Lady Adeline

Nazgul_CZ: no me to rozhodne zajima !!!!!! Sup s tim do soukrome zpravy ;-) Pusobis dost inteligentne,tak verim ,ze to bude jako od Martina, nebo mozna i lepsi?

26.8.2019 | 11:54:22
Svjatogor

#90 Nazgul_CZ: Já bych si taky rád početl. :-)

26.8.2019 | 12:26:37
Nazgul_CZ

Dobrá tedy, tak vám to sem hodím na několik příspěvků, ale nečekejte zázraky, vymyslel jsem to večer během 4 hodin, respektive pospojoval horkou nití některé situace, co jsem si přál, aby tak skončily a jiné, nějak navázal na seriál, protože je fakt obtížné zakončit to vše jinak. Konec je už dost na sílu, ale fakt je těžký to ukončit, aby to drželo jakžtakž po hromadě a dávalo smysl. Bez pár blbostí a berliček to asi zcela nejde. Linka bílých chodců, jak již asi víte, by u mě byla zcela změněna.

Při útoku nemrtvých bych po proražení brány zapojil i samotné bílé chodce a dal divákům bitvy chodců s našimi hrdiny. Dva by se utkali s Jaimem a Brienne, zatím co Brienne by toho svého dokázala odrazit a povalit na zem, Jaime by se s jednou rukou svému neubránil a po chvilce by škobrtnul a upadl na záda. Brienne, místo aby dorazila svého, by se otočila a zabilo toho, co by chtěl dorazit Jaimeho a zachránila by mu život, ale ten chodec, se kterým bojovala ona, by toho využil a zezadu jí probodl. Poté by se na něj se zuřivostí vrhl Jaime společně s Podrickem a ve dvou by ho přemohli a zabili. Další chodec by zabil Gendryho a jeho by následně zabila Arya.

NK by se dostal k Branovi, kde by zabil Theona, Jon by byl zablokován Viserionem a tak by NK vstanul tváří tvář Branovi. V mém příběhu by NK nebyl jen stroj na smrt, ale měl by jasný cíl zabít Brana, neboť je tříokou vránou a má v sobě i zděděnou mysl vrány, která před tisíci let rozhodla o krutém osudu NK. Ten by se chtěl jeho zabitím pomstít dětem lesa (ostatně po celou dobu seriálu zanechával znamení dětí lesa z useknutých rukou atd., v seriálu to nakonec nedávalo žádný smysl). Když by si za zvuků té dramatické hudby pohlédli s Branem do očí, v krátkém flashbacku by bylo během pár vteřin vyobrazeno to vražení skla do NK a jeho stvoření z člověka v NK, aby bylo jasné, proč se přišel pomstít. Poté by se trochu ušklíbl a pomalu vytáhl ledový meč. Kamera by ukázala bojiště, kde by již bitva vypadala ztracená a lidé by byly v bezvýchodné situaci a bylo by jasné, že je jen otázka času, než prohrají. Takové ty prostřihy na vyděšené tváře urputně bojujících hloučků lidí. Jona, jak se smířen se smrtí postaví Viserionovi, Daenerys s umírajícím Jorahem, Jaime s Podrickem klečí nad tělem Brienne, Arya nad tělem Gendryho, konec se zdá nevyhnutelný, okolo nich poslední skupinky bojujících vojáků a naráz by nastal klid. Všichni by překvapeně hleděli, že nemrtví přestali bojovat a hroutí se bez života k zemi. Nechápavé pohledy, nikdo by nevěděl, co to znamená. Jon by se u mrtvoly Viseriona vzpamatoval nejdříve a běžel by do háje, kde by našel mrtvého Brana. Všichni by si uvědomili, že selhali a prohráli. V dálce by jen viděli ustupující mlhu, jak NK s bílými chodci odchází vítězně zpět na sever, odkud přišel. Celá tahle linka by byla uzavřena tajemně, že NK je pro lidi nezastavitelné zlo a nikdo neví, kdy se může vrátit, jestli zítra nebo zase za tisíce let.

26.8.2019 | 14:43:29
Nazgul_CZ

Poté, co by se z té prohrané bitvy otřepali a spálili mrtvé, začali by řešit postup na jih. Daenerys by s Jonem řešila, že je právoplatný dědic a že má větší teď nárok na trůn než ona. Se sebezapřením by pronesla, že trůn bude alespoň v rukou rodu Targaryenů a chtěla by, aby si ji Jon vzal. Jon by jí řekl, že o trůn nestojí a přenechá jí ho, protože jí miluje, ale vzít si ji nemůže, protože jsou příbuzní. To by ona nechápala, protože u Targaryenů je to normální, ale uklidnilo by jí, že bude královnou ona. Jon by však sdělil proti její vůli svůj původ Sanse a Arye a Sansa by tu informaci dala Tyrionovi, jako v seriálu. Pak by byla nějaká scéna, kde by byla porada vedení o postupu na jih. Sansa by se dostala do sporu s Daenerys, že chce vyrazit příliš brzy a ta by jí chtěla uzemnit, že je její královna a musí jí následovat. Sansa by jí řekla, že by se sever mohl sám rozhodnout jakého krále bude následovat a naznačila tak, že ví o Jonově původu. Daenerys by naznačila, že případnou neposlušnost nebude tolerovat a Tyrion s Varysem, aby zachránili situaci, by potom přesvědčili Jona, aby se sňatkem souhlasil. Vzali by se, čímž by uspokojili Sansu a sever a ti by se k nim přijali, Jon by přijal své Targaryenské příjmení.

26.8.2019 | 14:43:54
Nazgul_CZ

Daenerys by viděla jedinou šanci, jak KL dobýt, jen za pomocí draků i kdyby to mělo znamenat vypálení města pro budoucí větší dobro. Varys, Tyrion a Jon se jí snaží od tohoto plánu odradit, nakonec jí přesvědčí Missandei. Jaime, aby zachránil město a sestru, navrhne, že vyrazí na jih s dvoutýdenním předstihem a přesvědčí Cersei, aby se vlády vzdala, že proti drakům nemá šanci, výměnou za to, že jí Daenerys ušetří a nechá je odjet do vyhnanství. Daenerys souhlasí. Arya s Ohařem odjedou pár dní po něm.

Jaime se pokusí přesvědčit Cersei, že jedinou šancí, jak zachránit město a sebe je vzdát se. Cersei je ale přesvědčená o obraně města a vysměje se mu, že lidi ve městě jsou jí stejně u prdele a že raději zemře, než aby předala vládu té Targaryenské mrše. Jaime apeluje na přežití jejich dítěte, ale Cersei, která mu nemůže odpustit odjezd na sever a podezřívá ho, že jí chce zradit mu vmete do obličeje, že už není žádné oni a že spí s Euronem. Jaime pochopí, že je šílená a pokusí se jí zabít. V tom mu zabrání Hora a zabije ho. Stane se to tak rychle, že ani Cersei nestihne zareagovat. Uvědomí si, že ho stále milovala a v šoku z toho, co se stalo potratí.

26.8.2019 | 14:44:33
Nazgul_CZ

Jelikož nepřichází žádná odpověď, Daenerys si myslí, že Jaime zradil a opět se přidal k Cersei. Dohaduje s ostatními, jak dobýt město, aniž by ho musela zničit. Golden Company čeká za hradbami ve městě a obrana města je připravena na útok. Missandei jí připomíná, že přišla lidi osvobodit a ne zabíjet. Jon s Tyrionem jí přesvědčí, že s dvěma draky mohou vyhrát i s menší armádou, co jim zůstala a tak zaútočí s draky na hradby a na loďstvo. Zničí škorpiony na hradbách a prorazí cestu do města, tam ale nemůže zničit GC, protože by spálila i lidi a tak tam dochází k bitvě zbytku její armády s armádou Lannisterů a GC. Ona ničí loďstvo, což se jí podaří, ale Euron sestřelí Rhaegala a zabije ho. Daenerys je vzteky bez sebe z jeho ztráty, zabíjí Eurona a definitivně ničí flotilu.

Ze vzduchu vidí, že její armáda prohrává, Golden Company se neposkvrněným v boji minimálně vyrovná a spolu s armádou Lannisterů, díky početní převaze vyhrávají. Dothrakové s neposkvrněnými a se zbytkem armády severu se drží, ale nepřítel má početní převahu. V tom vidí, jak Jon padá v boji s velitelem GC Stricklandem a to je poslední kapka. Šílená vztekem a bolestí nalétá na město a pálí vše živé, co se jí a Drogonovi připlete do cesty. Otáčí bitvu a letí zabít Cersei. Zničí Rudou baštu, Cersei si konečně uvědomí porážku a utíká. Na schodech se potká Hora s Ohařem. Quyburn s Cersei utíkají dále do sklepení a tajnou chodbou se jim podaří utéct na pláž, kde na ně čeká Bron, kterému už před bitvou Quyburn zaplatil, aby najal pašeráky s loďkou pro případ, že by bitvu prohráli a museli utéct. Bron je vede na loď, na které je čekají dva pašeráci v kápích a poté odplouvají. Cersei šílená vzteky z porážky, proklíná Daenerys a poroučí pašerákům, aby jí odvezli do Braavosu, kde si koupí od Bravoské banky ochranu a hned spřádá plány, jak nechá Daenerys zabít nějakým zabijákem, kterého tam najme. V tom si pašeráci sundávají kápi, je to Davos s Tyrionem. Quyburn se tázavě podívá na Brona, který jim suše sděluje, že Davos byl mezi pašeráky vždy nejlepší. Poté Quyburna probodává svojí dýkou. Bron zradil, protože viděl, co se stalo Jaimemu, proto vyslal přes pašeráky zprávu Davosovi o únikovém plánu Cersei. Ta je v šoku, dochází jí, že byla zrazena. Nepříčetná vzteky se začne s Tyrionem hádat a obviní ho, že zradil rodinu a přesvědčil Jaimeho, aby jí také zradil a zavinil tak nepřímo jeho smrt. Tyrionovi dochází, že defacto zabila Jaimeho a ve vzteku Cersei zabíjí.

26.8.2019 | 14:44:39
Nazgul_CZ

Daenerys mezitím ve městě řádí jako šílená, myslí si, že všechny ztratila a že jí Cersei unikla. Sedí na trůnu střežena neposkvrněnými, a sleduje, jak dothrokové na její rozkaz mučí přeživší vojáky Lannisterů a lidi, aby z nich dostali, kam utekla Cersei. Dothrakové se v tom vyžívají, Daenerys nechá upálit zajaté vojáky Lannisterů. Červovi se tohle zabíjení nelíbí a protestuje, ale je loajální, jak byl vycvičen a poslouchá rozkazy své královny.

Jon však není mrtvý, byl pouze zraněn a prochází městem a vidí všude smrt a zkázu. Potká Varyse, který mu sdělí, co Daenerys udělala a připomene, že už když mluvila o vypálení města poprvé, říkal mu, že ona není tou pravou královnou pro Západozemí. Řekne mu, že zešílela, upaluje a nechává mučit lidi, aby zjistila, kde je Cersei, je posedlá jejím dopadením. Říká mu, že kdo jednou usedne na trůn, už se ho nikdy dobrovolně nevzdá, vyjádří obavu, že Daenerys bude stejná jako její šílený otec. Jon v troskách nachází mrtvé tělo Aryi, která nepřežila v ulicích Daenerysyno běsnění a zabili jí trosky jedné z padajících budov. Jon zcela zlomen přijde k Daenerys, ta je šťastná, že přežil, ale nechápe, proč je zdrcený z toho, co udělala? Proč nechápe, že jinak to nešlo, že by město nedobyli a že lidi ve městě si sami zvolili stranu, když se nevzdali. Vypráví mu, že nyní, když pro rod Targaryenů konečně konečně, získala trůn, je jejím posláním osvobodit i ostatní národy a že až najde a spálí Cersei, tak jako nová královna sestaví novou armádu a společně budou osvobozovat další kontinenty. Chce, aby se k ní Jon v tomto novém plánu připojil. Jon jí dává polibek a stejně jako v seriálu jí vráží dýku do srdce. Přilétá Drogon a vidí mrtvou Daenerys. Nechápe, co se stalo, protože Jona zná jako jezdce, který létal na jeho bratru Rhaegalovi a jako osobu, která Daenerys milovala. Nechápe proč to udělal, ale cítí, že i Jon je z toho zdrcený. Vztek si vybíjí na trůnu a roztavuje ho. Bere tělo Daenerys a navždy odlétá do zemí za Ašají, kde je domov draků.

Jon je v královské síni nalezen Červem s dýkou v ruce, Všichni viděli odlétat Drogona s mrtvou Daenerys. Neposkvrnění svobodně následovali Daenerys ne Jona a tak k němu necítí poslušnost, Dothraci ho za svého krále také neuznávají a chtějí jeho hlavu. Seveřané se za Jona naopak postaví. Missandei která se bitvy neúčastnila a celé to šílenství viděla z místa mimo město je zkázou a utrpením, které nyní vidí z blízka v šoku, přesvědčí Červa, že ta zkáza a utrpení lidí kolem není to, proč Daenerys následovali. I Šedý Červ pochopí, že se Daenerys změnila a připomínala nyní více otrokáře, pod kterými vyrůstal. Rozhodne se na potrestání Jona netrvat. Pouze dothrakové žádají jeho smrt, ale je jich příliš málo, aby to mohli prosadit silou. Tyrion s Varysem vzhledem k Jonovu původu navrhují, aby se stal králem. Ten odmítá a navrhuje, aby již sedmi královstvím nevládl žádný král, ale utvořila se rada, ve které budou zástupci všech vládnoucích rodů a ta bude rozhodovat. Po této zničující válce, již nikdo další nechce, a tak všichni souhlasí. Jon odjíždí na sever za divokými, protože cítí, že patří tam. Sansa se stává strážkyní severu. Dothrakům je umožněno odjet na svůj kontinent. Červ s Missandei odjíždějí na svůj ostrov, kam chtěli.

#102 Svjatogor #115 sonulle
26.8.2019 | 14:45:00
Lady Adeline

Nazgul_CZ: jako pekny akorat si moc rychle utnul linku Jaimeho a Brienne,ale jinak moc hezky si to napsal ;-)

#104 Svjatogor
26.8.2019 | 15:16:50
Nazgul_CZ

I v tom seriálu, když pasovali Brienne na rytíře, tak všichni čekali, že v bitvě o Zimohrad zemře. U mě by tam prostě ta romance až do konce neproběhla.

#103 Svjatogor
26.8.2019 | 15:20:53
Svjatogor

#99 Nazgul_CZ: WOW, mám otázku: Prošel si NK singularitou a uvědomuje si sám sebe? Jak vnímá čas? Jeho škleb nad Branem svědčí o tom, že si sám sebe uvědomuje a čas jemu plyne stejně rychle jako za života. Proč by tedy odcházel zpět na kraj světa, když je cíl jeho >> života << naplňen???

Měl by po Branově smrti dobývat svět a naplnit postulát živého organismu: ŽÍT a ROZMNOŽOVAT SE nebo by měl spolu s ostatními myslícími (ostatní bílí chodci) spáchat kolektivní seppuku. Jeho vojsko by tímto zmřelo s ním.

Je-li Bran poslední žijící Tříokou vránou, není důvod k návratu NK.

#106 Nazgul_CZ
26.8.2019 | 15:22:14
Svjatogor

#101 Nazgul_CZ: Co drobné postavy? Sam, Filaka, Berik, Ed, LM, Alys Kastark, Royce, Meera Reed??? Co severské rody??? Doufám, že tyto postavy nenaběhly jako jako jden muž do nářuče nemrtvých v Dlouhé noci. :-D

#105 Nazgul_CZ
26.8.2019 | 15:24:51
Svjatogor

#100 Lady Adeline: Ty ji opravdu Mistr Stručné Pochvaly. :-D :-D :-D

26.8.2019 | 15:29:53
Nazgul_CZ

#103 Svjatogor: Hele, to už bys chtěl asi moc, ne? :D To jsou už hodně drobné postavy. Dejme tomu, že Sam s Fialkou přežili. Berik je pro mě jedna z nejvíc zbytečných postav v knize i tady, nějakej bandita, co ho Rhro'll oživuje, nejspíš jen, aby nějak žila legenda o světlonošovi a byl tam zase prvek tajemna, kdo to bude. Za mě by taky asi padl u Zimohradu, stejně tak Ed nebo by mohl přežít a pak velet černým, protože, jak řekl Tyrion vždy se budou muset zločinci někam posílat a tady by ještě pořád byla ta hrozba chodců, takže by se asi zeď opravila. Ty další, to je to samé, můžou padnou v bitvě jako v seriálu nebo přežít, ale už nemají vesměs další využití v příběhu.

#108 Svjatogor
26.8.2019 | 15:52:46
Nazgul_CZ

#102 Svjatogor: To je zase těžké. Pokud bys vždy chtěl vše vysvětlit do detailů nakonec to nikdy nebude dávat smysl, proto autoři často nechají linku tajemnou a na fantazii diváka. Odešel na sever, protože tam patří například. Vem si, že u mě je to člověk, co byl změněn na NK, pořád si uvědomuje sebe a co mu udělali. I v seriálu nechává znamení od prvního dílu první serie až do osmé serie odkazující na děti lesa. Jak je možné, když je to jen stroj na smrt, že se domluvil s Crusterem a výměnou za to, že mu dával děti, ze kterých magií vytvářel nové chodce, tak ho nechával na svém území přežít, když to byla nemyslící bytost atd.? Proč povstali bílý chodci poprvé, děti stvořili jeho, kdo stvořil ty další a proč ustoupil poprvé Azog Ahaiovy, jak ho AH porazil, když víme, že ho nezabil? NK ustoupil, byl zahnán, jak se to stalo, když by měl být nemyslící stroj, co jde jen vpřed. Proč se nevrátil dříve, než po tolika tisících letech? Hele, to jsou stejné otázky jako proč odchází. Proč by neodešel, on má nějaké vědomí, ale nikdy nikde nebylo řečeno, že chce všechny lidi proměnit v nemrtvé nebo nedej bože trůn. Nemrtvé oživoval pouze proto, že je to jeho magie, kterou ovládá a využívá k získání armády, jako R´hllor ovládá oheň, tak on defacto led, proto asi píseň ledu a ohně, Proč nebyl vysvětlen R´hllor? Co je to za božstvo nebo entitu, nemá i NK podporu nějakého ledového božstva? Nemusí páchat sepuku, on nemrtvé ovládá magií a tak je může i zničit, kdy chce, nemusí se zabíjet. Mě se líbilo i když ve třetí serii chodci měli i jiný vzhled, než že byli v dalších sezonách stejní jak z kopírky.

#110 Batiatus
26.8.2019 | 16:02:33
Lady Adeline

Nazgul_CZ: ja si myslim ,ze ta romance by tam mela byt ;-) Je to soucasti Jaimeho vyvoje charakteru.Brienne byla Jaimeho cesta za lepsim zivotem.Ale i tak to neni spatny pribeh.Nakonec jsi docela nechal charaktery nepozmeneny a za to dik :-)

#109 Svjatogor
26.8.2019 | 16:15:47
Svjatogor

#105 Nazgul_CZ: Rozumím, ale tímto se z ASoIaF stává s konečnou platností LotR. Mě se naopak líbí svět, kde Jon, Arya, Sansa aj. nejsou postavy, které musí všechno přežít a postavy, podle kterých se točí svět.

Co je na (seriálové) Sanse tak skvělého? Tak třeba postava Davose se dobře vypracovala nahoru.

Líbila se mi Robbova vzpoura, vojsko plné vazalů a tito měli svůj osobitý charakter. Poslední série byla bramboračka, poslední zapamotvání hodní Seveřani/ky chcípli, proto aby měl kdo brečet na JuTubu a Sansa mohla kráčet ke svému trůnu v rozkramované zemi obklopena noname panáky.

Mě třeba mrzí, že jsem nepoznal starého Reeda nebo vůdce rodů loyálních Jonovi v Bitvě Bastardů, vyjma LM a to jen proto, aby z ní udělali ždímačku slz. :-D

26.8.2019 | 16:40:30
Svjatogor

#107 Lady Adeline: Lady Adeline (a Sonulle) se snaží naznačit, že Brienne jejich top charakter, který by měl přežít, nejlépe s malým Jaimem II. pod srdcem, takže umře Podrick. :-D Jak já jim rozumím. :-)

26.8.2019 | 16:47:53
Batiatus

#106 Nazgul_CZ: Ak sa nemýlim tak NK v knižke nie je. Čo samozrejme neznamená, že sa ešte nemôže objaviť. Však, príbeh ešte nie je u konca. Možno, že sa bytosť podobná NK objaví. Ak áno, tak ma tiež napadlo, čo ak mu nejde o smrť ľudí ale iba o smrť trojokej vrany? Prečo ľudí potom ale zabíja? No, vieme, že trojoká vrana dokáže žiť iba tak, že bude prevtelená v niakom živom tele. Keď NK všetko zabije, trojoká vrana nebude mať žiadne živé telo, do ktorého by sa mohla prevteliť, čiže prestane existovať, takže v podstate prestane žiť. Otázne je prečo chce jej smrť. Dúfam, že v tom bude niečo viac, niečo hlbšie, niečo zaujímavejšie než len nejaká pomsta. Už nech to Martin dopíše. Možno, že trojoká vrana je v skutočnosti ten najväčší záporák piesne ľadu a ohňa :D

#111 Batiatus #112 Nazgul_CZ
26.8.2019 | 18:04:03
Batiatus

#110 Batiatus: Trojoká vrana možno má potenciál nato byť tou najnebezpečnejšou bytosťou. Čo ak by sa rozhodla manipulovať a ovplyvňovať udalosti tak ako sa jej to hodí? Pozrime sa nato čo so Západozemím dokázal urobiť Malíček a to bol len obyčajný človek bez nadprírodzených schopností. Čo všetko potom môže dokázať niečo čo sa ľuďom dokáže dostať do mysle, vidieť čo sa všetko práve deje vo svete, vidieť minulosť a dokonca mať aj vízie budúcnosti a aby toho nebolo málo, schopnosť zasahovať do minulosti?

26.8.2019 | 18:15:25
Nazgul_CZ

#110 Batiatus: Otázka byla, jak bych lépe zakončil osmou sérii GoT, takže neplést s knihou, kde skutečně NK není a ani nevíme, jak tam bude vykreslena tříoká vrána, kdo nebo co to bude. To samé chodci jsou v knize zátím jen tajemné zlo a neznáme jejich motivaci. Mě třeba přijde, že v tomhle jim Martin nedal nápovědu, viz. můj komentář výše, že v seriích podle něj zanechávají vzkazy a v případě Crustera s nimi byla možná i řekněme určitá ďábelská dohoda a nevěděli, jak to rozvíjet dál, tak je napadlo jen, je to zlo, tečka. :D

#113 Batiatus
26.8.2019 | 18:27:46
Batiatus

#112 Nazgul_CZ: Jo, ja som len chcel napísať ako to môže byť v knihe.

26.8.2019 | 18:30:11
Houba74

Kdyby si někdo chtěl zkusit kvíz GOT :) https://youtu.be/TmTUxzYjFaA

26.8.2019 | 20:34:58
sonulle

#99 Nazgul_CZ: Skvělá práce, za mě mnohem uvěřitelnější než fanscénář v místním článku a lepší než dlouholeté usilí DD. Trvalo to 4 hodiny. Najednou dávalo smysl i to, že Červ odtáhl. Kdyby jsi měl půl roku nebo déle, vsadím se, že by jsi zvládnul i Brana na trůnu. Jinak taky jsem typovala radu a zničení trůnu.

27.8.2019 | 8:15:36
Prochy75

Koukám, že tady spousta lidí věří, že konec od George R.R. Martina bude lepší. Bohužel jsem měl tu čest od něj číst i jiná díla. Zkuste třeba taková „Tufova dobrodružství“ a zjistíte, že nelze zas až tolik očekávat.

27.8.2019 | 13:37:25
Jiri96

Popravdě jsem v tahový konec doufal. Alespoň mě to příjde více smysluplné.

#118 Jiri96
27.8.2019 | 22:57:32
Jiri96

#117 Jiri96: takový*

27.8.2019 | 22:57:51
janoo8

Nalijeme si trochu čistého vína, tady platí přísloví „po bitvě je každý generál“. Není to špatné ale jak tady bylo zmíněno dříve každý fanoušek GOT má vlastní představu jak to mělo skončit. Přiznám se že taky připravuju vlastní verzi 7. a 8. série.

28.8.2019 | 12:06:02
zroutik

Že by to mělo být lepší jak originál to těžko.

29.8.2019 | 10:37:09
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Kdo usedl na železný trůn?

Už od začátku seriálu Game of Thrones všechny zajímalo, kdo se na jeho konci zmocní trůnu. Pokud jste finále osmé řady ještě neviděli, tak následující článek nečtěte. 

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás