Game of Thrones (Hra o trůny) Jon Sníh a jeho osudy v Game of Thrones

Jon Sníh a jeho osudy v Game of Thrones

Jon Sníh a jeho osudy v Game of Thrones

Jako další postavu si zopakujeme Jona Sněha, bastarda Neda Starka, který se přidal k Vránám, aby mohl strážit celé Západozemí před Divokými a Bílými chodci.


23 0
10.4.2015

Bastard doma, bastard na Černém hradě

Jakožto nemanželský syn lorda Eddarda Starka měl Jon od začátku svého života velké problémy. Těmto problémům se chtěl vyhnout příchodem na Černý hrad, kde by se přidal k Vránám a stal se bratrem Noční hlídky. Jeho snem bylo, že se stane průzkumníkem, díky čemuž by se dostal za Zeď, kde by prozkoumával a hlídal krajinu daleko na severu.

Jon si brzy mezi členy Noční hlídky našel spoustu nepřátel, kteří neuznávali jeho velmi dobré bojové dovednosti. I přes to se nakonec situace urovnala a během přiřazovaní prací novým rekrutům získal post majordoma u velitele Noční hlídky Jeora Mormonta. To Jona velmi pohněvalo, ale jeho nejlepší přítel Samwell Tarly mu vysvětlil, že byl zvolen velitelovým majordomem z toho důvodu, aby z něj Jeor jednoho dne učinil svého nástupce.


Z bratra Divoký

Jon cestuje s dalšími bratry Noční hlídky za Zeď, kam se vypravují, aby nalezli nezvěstného Benjena Starka. Utáboří se v sídle Krastera, který je nepřivítá zrovna vřele. Jon následně cestuje jen s částí svých bratrů, aby se setkal s Qhorinem Půlrukým, legendárním průzkumníkem.

Qhorin určí, že Jon půjde s ním na průzkum a během toho narazí na skupinu Divokých. Po menší potyčce má Jon popravit poslední přeživší, Ygritte, to však Jon nezvládne, vezme Ygritte jako rukojmí a jde s ní zpátky za Qhorinem. Místo toho jej Ygritte zavede do pasti, Jon je zajat, a aby si získal důvěru Divokých, je nucen zabít Qhorina.

Jonova oddanost je na vážkách

Jon se díky zabití Qhorina přidává k Divokým, kteří by jej jinak ihned zabili. Jejich vůdce, bývalý bratr Noční hlídky, Mance Nájezdník plánuje napadnout Černý hrad, proto vyšle menší skupinu Divokých za Zeď, aby na hrad zaútočili i z druhé strany. Jon i Ygritte jsou mezi nimi a během toho se s ní Jon velmi sblíží.

Po několika překážkách se dostávají k samotné Zdi, kterou se jim podaří zdolat. Na druhé straně však Jon přichází o důvěru. Nejvíce jej začne podezírat Orell, jenž prokoukne Jonovu falešnou oddanost k Divokým a Jon je tak nucen jej zabít. Následně Jon prchá na Černý hrad, aby varoval Noční hlídku před útokem Divokých.

Bitva o Černý hrad

Na Černém hradu se změnilo velení, v čele je nyní bývalý zbrojmistr Alliser Thorne, který Jonovi nevěří a bere jeho varování na lehkou váhu. Jon se však stal mezi bratry velmi oblíbeným, proto si získává své příznivce a alespoň se mu podaří prosadit návrh o dobytí Krasterovy bašty, která je nyní pod vládou Karla Tannera, dezertéra Noční hlídky.

Po zdolání Krasterovy bašty Jon a jeho muži zabíjí všechny dezertéry a vrací se zpátky. Po návratu se ihned dovídají, že útočí Divocí, a tak bitva o Černý hrad začíná. Během bitvy je pobito mnoho mužů Noční hlídky, ale Divokým se nepodaří zvítězit. Druhého rána se schyluje k další bitvě, ale v tom přijíždí vojska Stannise Baratheona, která Černý hrad zachraňují. Jon se setkává se Stannisem, který, když se dozví, že je synem Neda Starka, jej ihned respektuje.

Foto: HBO

DALŠÍ OSUDY

Diskuze /14

messiah

A to počkejte co mu provedou v páté sérii. Jestli to už bude, jako že asi jo, myslím že zrovna tahle linie by mohla být další která knihu předběhne.

#2 Zmiaz #4 Hadrian
10.4.2015 | 15:01:40
Zmiaz

#1 messiah:

Tak pokud jsou chytrý, tak pospíchat nebudou. Materiálu s ním je kotel a upřímě aspoň jeho linku bych ráda nejdřív četla a pak až viděla :) Jak jsou u některých postav napřed, tak naopak u Jona jsou dost pozadu. Jeho linku by měli zakončit stejně jako v knize, ať se i tv fanoušci o něj bojí :D

#5 armunder
10.4.2015 | 16:23:30
Blackhand47XD

http://www.videacesky.cz/…uny-v-kostce Rekapitulace Hry o Trůny podle Key a Peele. :D

webmaster
10.4.2015 | 17:37:39
Hadrian

#1 messiah: Já se tak těším až granátové jablko řekne For the watch :3

10.4.2015 | 19:53:08
armunder

#2 Zmiaz: Myslíš tu falešnou Ariu ? Nebo ten růžový dopis od Ramseye. To jsem nepochopil co proti němu Ramsey má že ho chce zabít jak zminovali ve čtvrté sérii.

#10 Zmiaz
10.4.2015 | 20:27:15
hujerita007

John Snow je podľa mňa borec. Bol mi sympatický od začiatku a bude mi sympatický až do konca (kto vie kde mu je koniec??? :-) Už len preto že je to bastard zo Zimohradu a ako vieme väčšina zo Zimohradu končí tragicky :)

#10 Zmiaz
10.4.2015 | 20:44:14
armunder

Po páté sérii opustí své bratri z noční hlídky!

#8 Markoman96
10.4.2015 | 21:11:26
Markoman96

#7 armunder: A ty jsi taky trošku na hlavu nééé? Ne že to není ani potvrzené, jak to nakonec bude, ale ty to ani nenapíšeš do spoileru. Snad se z toho ponaučíš.

#9 Asha124
10.4.2015 | 21:37:45
Asha124

#8 Markoman96: Nemá cenu na něj reagovat, je to místní troll…

10.4.2015 | 22:19:53
Zmiaz

#5 armunder:

No spíše jsem myslela to, co jsi nedal do spoileru :D Co se týče dopisu od Ramseyho, tak to zas není úplně podložené, že je vážně od něho. Jsou spekulace, že to mohla napsat i Melisandra, i když tomu moc nevěřím…

#6 hujerita007: Jojo, souhlas. Patří zkrátka k těm klaďasům a těm já fandím, i když je jich tam čim dál méně :)

Jinak na něj a na Aryu se opravdu už moc těším. V tanci mě bavili nejvíce, snad tak tomu bude i v seriálu :)

11.4.2015 | 19:19:31
Naty94

Všude komentáře se spoilery :D to je trochu smutné. Díky adminům za upozornění :)

11.4.2015 | 21:59:29
rockysiburger

Dnes je ten den kdy zemřel Jon SNOW

15.6.2015 | 23:34:36
Cr4zyFl4mes

předpověď :D (y) jinak je mi ho líto, byl moje NEJoblíbenější postava. Teď je to Tyrion.

16.6.2015 | 0:43:25
elbi.the.king

Tam už nezbyla snad žádná kladná postava ,,,

16.6.2015 | 13:23:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Osmá série

Kdy začne osmá série a o čem bude?

Kdy začne osmá série a o čem bude?

Tyto otázky si zřejmě klade každý z vás. Sedmá série měla pouhých sedm epizod, u osmé, která je zároveň poslední, to nebude o nic lepší. A možná se jí dočkáme mnohem později.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás