Game of Thrones (Hra o trůny) Kdo se s kým shledal po dlouhé době v epizodě Winterfell?

Kdo se s kým shledal po dlouhé době v epizodě Winterfell?

Kdo se s kým shledal po dlouhé době v epizodě Winterfell?

Úvodní díl poslední řady měl lehčí tempo, akce tu nebyla téměř žádná a spíše se diskutovalo. Díky tomu se setkalo velké množství postav, které se dlouho, nebo dokonce nikdy, nevidělo.


28 0
17.4.2019

V následujícím článku se podíváme na to, které postavy se dlouho nebo nikdy nesetkaly. Ve výčtu však nebudou všechny případy, například setkání Jona a Sansy, kteří se naposledy viděli na začátku sedmé série. Zároveň tu nebudou setkání jako Daenerys a Yohna Roycea, protože tyto postavy se sice viděly poprvé, ale jen se viděly – tedy že se neseznámily.

Jon a Bran

Naposledy se viděli: V epizodě Winter is Coming


Je až neuvěřitelné, že Jon a Bran se naposledy viděli ve vůbec prvním díle celého seriálu. Jon sice později Brana ještě viděl, ale ten byl v kómatu, takže si ho nepamatuje. Tváří v tvář, tedy že o tom oba dva věděli, se tedy naposledy setkali v prvním díle první série.

Daenerys a Sansa

Naposledy se viděly: Nikdy

Dračí královna a paní Zimohradu se poprvé uviděly až nyní na začátku osmé série. Je to pochopitelně logické, Dany byla dlouhých šest řad v Essosu, zatímco Sansa je pořád v Západozemí.

Daenerys a Bran

Naposledy se viděli: Nikdy

To stejné jako v případě Dany a Sansy, Bran navíc nemůže chodit a ještě k tomu byl delší dobu za Zdí, kde se z něj stala Tříoká vrána.

Tyrion a Sansa

Naposledy se viděli: V epizodě The Lion and the Rose

Tyrion a Sansa jsou z hlediska zákonu stále manželé, nicméně se naposledy viděli na začátku čtvrté série, kdy Sansa uprchla z Joffreyho svatby. Je jen otázkou, zda budou ještě někdy řešit to, že jsou svoji.

Jon a Arya

Naposledy se viděli: V epizodě The Kingsroad

Jon se také už od začátku seriálu neviděl s Aryou, se kterou měl velmi dobrý sourozenecký vztah. V posledním díle, ve kterém se viděli, jí předal meč, kterému Arya později začala říkat Jehla.

Arya a Sandor

Naposledy se viděli: V epizodě The Children

Ohař naposledy viděl Aryu ve chvíli, kdy se ocitl na pokraji smrti po boji s Brienne. Tehdy Ohař požádal Aryu o to, ať ho dorazí, ale ta mu nevyhověla. Nyní se proto mohli opět potkat.

Arya a Gendry

Naposledy se viděli: V epizodě The Climb

Arya se také dlouhou dobu neviděla s Gendrym, se kterým byla naposledy u Bratrstva bez praporců. Během jejich setkání na Zimohradu šlo cítit menší flirtování, že by tito dva nakonec skončili spolu?

Daenerys a Samwell

Naposledy se viděli: Nikdy

K dalšímu prvnímu setkání došlo i mezi Dany a Samem, nicméně toto setkání nakonec nebylo vůbec příjemné, a to kvůli tomu, že Dany prozradila Samovi, že mu zabila otce a bratra.

Jon a Samwell

Naposledy se viděli: V epizodě Mother's Mercy

Poměrně dlouho se neviděli i Jon a Sam, bratři z Noční hlídky, které rozdělila Samova touha po studiu. Nyní mohl Sam konečně povědět Jonovi pravdu o jeho původu.

Jaime a Bran

Naposledy se viděli: V epizodě Winter is Coming

Na konci dílu se shledali i Jaime a Bran, tedy ti, kteří se neviděli už od prvního dílu celého seriálu. A Jaime moc dobře ví, k čemu došlo, když ho viděl naposledy.

Foto: HBO

Diskuze /36

PecaCZE

Dopsal bych sérii a epizodu. Všechny ty setkání sourozenců jsou odfláknutý, mohli být víc emoční s lepším dialogem.

#3 Rafan #6 Regouvousus
17.4.2019 | 18:04:23
Whitewolf114

Mě se naopak shledaní postav moc líbilo a někdy bylo i lepší než jsem očekávala radši, jelikož jsem potom nechtěla být sklamaná (Arya s Jonem)

17.4.2019 | 18:23:55
Rafan

#1 PecaCZE: Jak se to vezme. S vědomím že na ně pochoduje 100 000 zombí, bych taky na nějaké velké švitoření neměl náladu. Spíš jsem nerozuměl té kousavé poznámce Sansy, že nepočítala s potravinami pro tolik lidí. Jako by odmítala přijmout že za pár dnů jich může z původního stavu zbýt 5%. Další že ti severní zabedněnci si neuvědomují, že je velká pravděpodobnost, že za pár dnů bude zřejmě velká část z nich pochodovat v armádě Bílých chodců a bez pomoci z jihu, budou v ní na 100% pochodovat všichni.

#4 Lord_Casterly #9 Whitewolf114 #11 Nikolperse
17.4.2019 | 18:28:32
Lord_Casterly

#3 Rafan: Seveřani jsou prostě „hloupější“ a Sansa podle mě žárlí. Ona vždycky chtěla být královna a je „jen“ Lady Zimohradu. V Dany vidí konkurenci, navíc ona nemá ráda Targaryeny už po tom co udělali jejímu dědovi.

#9 Whitewolf114
17.4.2019 | 18:30:46
Lord_Casterly

Jinak mě dost zajímá zda třeba Bronn už do samého začátku nepracuje pro Cercei… a na Tyriona, Jaimeho a Poda to jen hrál…

#6 Regouvousus
17.4.2019 | 18:37:02
Regouvousus

#1 PecaCZE: Souhlasím. Byl jsem z těch znovushledání zklamaný.

#5 Lord_Casterly:

Jerome, herec Bronna, v rozhovoru řekl, že fanoušci ho už nebudou mít tak rádi, jako doposud…

#7 Wolfinator1 #8 Neuvěřitelné #16 saska.lu
17.4.2019 | 18:45:26
Wolfinator1

#6 Regouvousus: To doufám, Bron byl vždycky žoldák a šel tam a s tím kde mohl sehnat nejlepší prachy, takže doufám, že z něho neudělali takového věrného kámoše bráchů Lanisterů a aspoň jednoho picne kuší :D

17.4.2019 | 18:54:53
Neuvěřitelné

#6 Regouvousus:

Klidně se je může pokusit zabít (nepovede se mu to) ale já ho budu pořád mít rád.

17.4.2019 | 18:55:36
Whitewolf114

#3 Rafan: Přesně, hloupá Sansa… Mám stejný názor, ona ty chodce dle mě moc neřeší, musí řešit Daenerys a její rod a nic jinýho v tom chorým mozku nemá, teda až na Cersei, ta ji ještě zajímá ale ona se bude divit až tam NK napochoduje…

#4 Lord_Casterly: Přesněji Sansa je „hloupá" Vždy si o sobě moc myslela

#13 Nikolperse
17.4.2019 | 18:56:56
Maverick444

Ja sa celkom teším na to, ako sa stretnú Lyanna Mormont a Jorah Mormont, to môže byť tiež zaujímavé. Dúfam, že to tvorcovia neopomenuli.

#12 Wolfinator1
17.4.2019 | 19:13:34
Nikolperse

#3 Rafan: Treba brať do úvahy že NK môže pokojne svoju armádu zastaviť a nepohnúť sa aj rok (teda vieme že to nespraví, ale z danou možnosťou musí poriadny veliteľ rátať), alebo ich môže obkľúčiť a vyhladovať ich (správny veliteľ musí rátať aj z touto možnosťou aj keď vieme že NK to nespraví). A treba brať do úvahy, že nevedia koľko ich prežije bitku (ak niekto prežije), nevedia či zima skončí porazeným WW a tak nevedia ani ako dlhá bude. Koľko zásob bolo na Zimohrade? CCA na rok. Teraz keď prišla Daenerys a z tým čo ona doviezla (ak nejaké väčšie množstvo zásob doviezla) to môže byť na koľko? Päť mesiacov, pol rok?

Čo sa týka tých zabednencov, tak je potrebné si uvedomiť dve veci. 1) Zvolili si za kráľa Jona a nie Daenerys. Chápem že Jon urobil to čo považoval za vhodné, ale mohol sa aspoň poradiť z tými čo si ho zvolili, čiže z lordami zo severu. 2) Severania si ctili Eddarda Starka a pamätajú si čo Targaryeni napáchali na rode Starkov, preto nemajú voči Targaryenom dôveru.

Čo sa týka Glovera, tak jeho rod bol poslednej dobe pravidelne kráľmi severu zneužívaní a obetovaní. Rozhodol sa ostať na Pahorku. Na mieste kde sa narodil on a jeho predkovia. Rozhodol sa ostať doma a risknúť to doma. Urobil to preto lebo už nechce nechať zo sebou zametať a nevie prečo by mal jeho ľud umierať pre Targaryenskú špinu. Ako som napísala už predtým, keby severania nemali v úcte Sansu, tak ich odtiahne aspoň polovica.

Navyše ak si odmyslíme Joraha a Jona, tak ktorý severan dôveruje Daenerys a Targaryenom? Zrejme žiadny. Inak vôbec by ma neprekvapilo keby Zimohrad vyhorel preto, lebo by ho Daenerys vypálila len preto aby ukázala severanom, že ona má byť kráľovnou.

17.4.2019 | 19:55:53
Wolfinator1

#10 Maverick444: Bohužel se bojím, že na to nezbyl čas, ale doufám, že minutku na pár slov Joraha o tom jak vzpomíná na jeho sestru a malá jí je podobná a při tom se Lady bude tvářit nakvašeně tam nacpali. Navíc Jorah dostane od Sama velký Tarlyho meč, takže nakonec ten velký rodový meč z valyrijské oceli mít bude i když to nebude Dlouhý dráp po jeho otci :D

17.4.2019 | 19:57:24
Nikolperse

#9 Whitewolf114: áno hlúpa Sansa. Je hlúpa v mnohých ohľadoch, ale úprimne je múdrejšia ako Jon a Daenerys dokopy. Navyše by bolo trošku blbé keby nikto nepoukázal aj na veci čo ich môžu zničiť skôr alebo rýchlejšie ako WW. A blbé by bolo aj to keby nikto nepoukázal na fakt, že väčšina severanov Targaryenov nechce.

#27 Rafan
17.4.2019 | 19:58:17
sonulle

Mně se nejvíce líbilo první setkání Sama a Daenerys. John Bradley byl skvělý. No a úžasný závěr, kdy Jaime vidí Brana na nádvoří. Nikolajův výraz dokonalost sama. Začátek s Aryou taky skvělý. Jinak mi to přišlo trochu emočně ploché, zvlášť pasáže se Sansou. Už jsem psala ona mě nebaví a ani to dramíko mezi ní a Dany. Shledání Aryi s Jonem bylo nostalgické, ale nedojalo, herci ze sebe tlačili emoce a nefungovalo to. Gendry a Arya potěšili moje romantické srdce, Hound a Arya nic moc, Tyrion a Sansa naprosté zklamání, jen udělali z Tyriona naivku. Sam a Jon rozhovor bylo dějově důležité, ale Kit má pořád u všech scén výraz, že nic neví a Jon zcelé epizody vychazí jako zamilovaný blbec. Projev Lyanny účelový a divný. Těším se teď hlavně na scény Jaime/ Brienne, jestli nějaké budou. Na Tyriona a Jaimeho. Já jen doufám, že Jaime nepoklekne, ať mu všichni vlezou na hrb. A hlavně na to, že celé to stupidní divadlo přeruší mrtví. A samozřejmě na to, co udělá Bronn se svou kuší. Já doufám , že koupí nějaké žoldáky a přispěchá na pomoc v boji. A samozřejmě na Cersei jak si poradí s Euronem.

17.4.2019 | 20:12:52
quetzalogg

„Jé, pořád máš Jehlu! Použila jsi ji někdy?“ – „Jednou či dvakrát“ Už jen kvůli tomuhle mi ten díl stál za to…

17.4.2019 | 20:52:18
saska.lu

#6 Regouvousus: ach, dufam, ze Tyrion prezije! <3

17.4.2019 | 21:12:25
Batiatus

Mňa napadlo či Bronn nezabudol nato čo mu povedal Tyrion ešte v prvej sérii: „Keby náhodou nastal deň kedy by si ma chcel predať, nezabúdaj, nech ponúknu akúkoľvek cenu, ja dám viac.“ :D

17.4.2019 | 21:26:36
hmyzovrah

shledani prihlouplych postav, bla bla bla. jedinej kdo me zajima je nocni kral. mel tam bejt i on a shledat se uz s par hlavnima ubozakama a kuchat je jednoho po druhym.

17.4.2019 | 21:43:07
dfx

Bran videl Jona aj niekedy vo stvrtej serii pri Krasterovej zakladni, ked ho zajali vzburenci z Nocnej hliadky. Prisiel tam Jon a porazil ich, Bran, Hodor, Meera a Jojen radsej usli, lebo by Jon nedovolil Branovi ist dalej na sever.

#25 brandiss
17.4.2019 | 22:35:48
anndy

nejlepší byl pohled Jamieho na Brana, jsem zvědavá, jak to bude pokračovat (třeba jako vrána to řešit nebude). Jinak žádná sláva…třeba když to srovnám se shledáním Sansy a Jona – to mi přišlo víc emoční než s Aryou. Těším se na Brienne a Jamieho

17.4.2019 | 22:39:49
Bamberko

Mám jeden dotaz, ne uplně se týkající tohoto tématu, ale nevím kde jinde to řešit. Zajímá mě jestli někde bylo vysvětleno nebo proč je Cersei Lannister a ne Cersei Baratheon? Vzala si Roberta, ale ne jeho příjmení? Určitě se to už někde řešilo, ale nikde o tom nemůžu nic moc najít ))

#23 nerrti #24 Svjatogor #29 POLW
18.4.2019 | 8:03:39
Kapitán Preclík

Nezapomeňte, co řekl Jorah na konci sedmé série: Stačí jeden rozzlobený muž s kuší… No a Bronn teď jede na Sever s kuší a není moc nadšený :D

18.4.2019 | 8:04:56
nerrti

#21 Bamberko: Catelyn taky občas vyjednávala jako Catelyn Tully (i když u ní víc převažovalo Stark) a Sansa se vdala dvakrát a Stark nepřestala používat.Hádám, že v tomhle fikčním světě to dost záleží na volbě té postavy, a její přirozené inklinaci k tomu či onomu rodu. :) anebo to prostě tvůrci neřeší. :)

#26 Bamberko
18.4.2019 | 8:31:55
Svjatogor

#21 Bamberko: Lannister, Tully, Stark… tohle všechno jsou vlastně patronymická příjmení. Jsou to dynastická příjmení. Značí příslušnost k rodu. Svým způsobem jde o ochranu před příbuzenským křížením. Historický příklad: Naše Eliška Přemyslovna se vdala za Jana Lucemburského (1310), její rodové příjmení jí zůstalo.

#26 Bamberko
18.4.2019 | 8:40:16
brandiss

#19 dfx: dobry postreh ;)

18.4.2019 | 8:50:13
Bamberko

#23 nerrti: Catelyn vím že používala obě příjmení, ale u Cersei nikdy. Ok, tak asi spíš se to moc neřeší. Dík))
#24 Svjatogor: jop, beru

#28 Svjatogor
18.4.2019 | 9:09:44
Rafan

#13 Nikolperse: Podivné uvažování. Jediné co Sansa dobře vyhodnotila je to že Cersei je psichopat, protože se v její blízkosti pohybovala dost dlouho aby to pochopila, což si evidentně nechce připustit ani Tyrion, který si o ní myslí že je jen zlá a mstivá. Sansa má pobrané nějaké životní zkušenosti, ale vojevůdcem není ani omylem. To předvedla v bitvě bastardů. Že budou mít averzi vůči jižanům obyčejní lidé by se dalo pochopit, ale u šlechty je to trestuhodná neschopnost taktického uvažování. Tu vidím jen u Aegona. Viz Glover. Ta jejich Dřevěná Bašta je proti Zimohradu psí bouda a on se chtěl bránit tam a sám. To mohl rovnou sebrat své lidi a jít k Nočnímu králi na proti a rozšířit řady jeho armády proti zbytku severu.

18.4.2019 | 10:34:33
Svjatogor

#26 Bamberko: Doplnění: Dostatečně bonitní rodové příjmení manželky zvyšuje i manželovu prestiž. Opět historický příklad: Kníže Kyjevské Rusi Vladimír I. Svjatoslavič se nechal pokřtít a oženil se s >> v purpuru zrozenou << byzantskou princeznou Annou Porfyrogennétou. To je jako výhra v jackpotu.

18.4.2019 | 11:40:33
POLW

#21 Bamberko: No,pokud vím, jak Cersei, tak i Catelyn použily své rodné příjmení až po smti manžela. Takže třeba je v Západozemí ta volba podobná jak po rozvodu, žena si prostě vybere co chce…

#30 RightfuHeir #35 Svjatogor
18.4.2019 | 12:56:52
RightfuHeir

#29 POLW: Dokonce i Daenerys si po smrti prvního i druhého manžela vzala zpět své rodné príjmení ;-). Klidně se mohla i nadále jmenovat Dany Drogová, či posléze Dany Loraqová.

#31 mirako #34 POLW
18.4.2019 | 14:23:45
mirako

#30 RightfuHeir: už to tady píšeš po druhé, takže, nemohla se jmenovat Drogová, když Drogo nebylo příjmení, ale jméno.. :D :D

#32 RightfuHeir
18.4.2019 | 15:05:44
18.4.2019 | 15:14:44
POLW

#30 RightfuHeir: Teď se trochu ztrácím..Dothrarové druhé jmeno asi neměli, a toho kokota z Meerenu si asi vzít nestihla,nebo jo? Nepamatuju se, že by zrovna Dany použila jiného jména než Targaryen

#36 RightfuHeir
18.4.2019 | 17:40:57
Svjatogor

#29 POLW: Dothrakové nemají příjmení. To bude tím, že je to primitivní kočovné nájezdnické plemeno.

18.4.2019 | 17:50:26
RightfuHeir

#34 POLW: To kokota si samozřejmě vzala. Ale vždycky používala jméno Targaryan. Stejně tak ji vždycky všichni brali za Targaryenovou. Takže nemá cenu řešit, jestli Catelyn Stark může používat dívčí příjmení Tully nebo Cersei místo manželova příjmení Baratheon používat příjmení Lannister.

18.4.2019 | 17:55:17
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S08E01: Winterfell

cz100%
DOKONČENO

Na českém překladu se podílí @hlawoun, @joyeux, @JudyVolf, @Katherine16, @kaailik a @Xavik.

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Rekapitulace prvních sedmi řad

Osmá řada bude poslední sérií pro celý seriál Game of Thrones. Pokud si už moc nepamatujete, co se dělo v prvních sedmi řadách, tak si veškeré podstatné dění můžete zopakovat za pomoci následujících článků… 

Reklama

Spin-off

Hru o trůny sice čeká poslední série, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž oficiálně objednala první spin-off, ve kterém zavítáme do daleké minulosti. 

Nejlepší epizody osmé série

Sezóna 8

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK