Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 289×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Natáčecí místa seriálu Game of Thrones v Severním Irsku budou otevřena pro turisty

Natáčecí místa seriálu Game of Thrones v Severním Irsku budou otevřena pro turisty

Již brzy si turisté budou moci projít lokacemi seriálu Game of Thrones, protože v Severním Irsku mají v plánu tato natáčecí místa otevřít turistům.

19 2
25.9.2018

Natáčení poslední řady seriálu Game of Thrones skončilo na začátku letošního července, a proto se už žádné nové záběry nebudou pořizovat. Takto velký seriál je však zajímavý sám o sobě, a proto se v Severním Irsku, kde se natáčela valná část záběrů ze seriálu, rozhodli, že venkovní natáčecí lokace nezlikvidují, ale naopak je zpřístupní pro turisty.

Oficiální zpráva tvrdí, že HBO chce zachovat odkaz seriálu, a proto zpřístupní hned několik venkovních lokací, ve kterých se natáčely scény ze samotného seriálu. Bude to tak vůbec poprvé, co fanoušci budou moci navštívit několik ikonických seriálových míst. Kulisy pochopitelně zůstanou zachovány, ale kromě nich si návštěvníci budou moc prohlédnout i použité kostýmy, zbraně, dekorace a nejrůznější materiály potřebné k natáčení.


(Příští rok budeme moci navštívit místa, ve kterých se vyskytovaly hlavní postavy. Foto: HBO)

Všechny však pochopitelně zajímá, které lokace budou vlastně zpřístupněny. Kromě známých míst jako Zimohrad, Černý hrad a Královo přístaviště si návštěvníci budou moci projít i studia Linen Mill, ve kterých budou vystaveny ty nejrůznější věci ze seriálu. Úplný seznam lokací a věcí s nimi spojenými bude dokončen později. Lokace by zároveň měly být dostupné pro turisty od roku 2019.

Jste rádi, že fanoušci budou moci od příštího roku navštívit natáčecí lokace seriálu Game of Thrones v Severním Irsku?

Diskuze /9

Raiden123

To za každým ked niekto natoči nejaký serial,pridajú k tomu muzeum? neviem,to sa mi zdá trochu prehnané,i ked got je celkom zaujímavý seriál.Ale skanzen Game of Thrones … to neviem čo by som k tomu povedal,asi len nad tým mávnuť rukou,asi nebude prvý a ani posledný.

#2 Tony-Z #3 lenacia
25.9.2018 | 12:20:13
Tony-Z

#1 Raiden123: No co, dokud to bude mít úspěch, bude to otevřené. Jak se přestanou sypat peníze, zavře se to. Nevidím problém…

25.9.2018 | 20:34:28
lenacia

#1 Raiden123: no zrovna u GOT to dává smysl, je to středověké fantasy, které milovaly desítky milionů lidí… to už je prostě hodně na to aby tohle mohli a měli udělat. Nestěžuj si, kašli na posledních pér sérii a vyraz si do Severního Irska na dovču za vzpomínkami na první 4 docela pěkný série fantasy seriálu, kteřý žral celý svět

#4 Lord Mazour #6 Rafan
27.9.2018 | 5:06:43
Lord Mazour

#3 lenacia: Docela pěkné série? Máte nějaký typ na fantasy seriál, který by byl lepší než „docela dobrá “ Hra o trůny? :D

#5 lenacia
27.9.2018 | 19:23:14
lenacia

#4 Lord Mazour: Pokud nebudu počítat Dračí srdce, Pána Prstenů a první Narnii, tak se tomu nevyrovná vůbec nic… chtěla jsem však být trochu odmřená, aby mi to nedali nějací hnidopiši sežrat stylem, že se nedrží knihy od 2 série a tak nemůže být seriál super. :D

27.9.2018 | 20:47:53
Rafan

#3 lenacia: Hm první 4 série byly docela pěkné a které žral celý svět a pak to šlo do kopru. Za trest se na ty další dívalo ještě víc lidí než na ty první 4. Tomu říkám logika.

#7 Movego #8 Locker.
29.9.2018 | 19:40:53
Movego

#6 Rafan: 6 série zas tak špatná nebyla...… :D

#9 Locker.
30.9.2018 | 15:30:58
Locker.

#6 Rafan: Co na tom nechápeš? Masy se spíš nalepí na naleštěnou nekvalitu, než aby rozpoznaly kvalitu skutečnou. Tím, že celý děj zjednodušili a udělali z toho kýč → snížili laťku u kvality, tak právě nalákali ta kvanta nových fandů, kteří jim to snáze žerou. Barrandov má taky velkou sledovanost…

1.10.2018 | 14:24:00
Locker.

#7 Movego: Souhlasím. Příšernou 7. sérii jen tak něco nepřekoná…

1.10.2018 | 14:24:49
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama