Game of Thrones (Hra o trůny) Po zhlédnutí všech deseti epizod pochopíte dějovou linku Aryi

Po zhlédnutí všech deseti epizod pochopíte dějovou linku Aryi

Po zhlédnutí všech deseti epizod pochopíte dějovou linku Aryi

Osmnáctiletá herečka Maisie Williams, která v seriálu ztvárňuje postavu oblíbené Aryi, se v čerstvém rozhovoru pro Entertaiment Weekly rozhovořila o tom, jak seriál Hra o trůny změnil její život, jak vypadá její běžný den, ale samozřejmě také promluvila o Arye v páté sezóně.


37 0
2.6.2015

Pět let, pět sezón. Jak Arya změnila tvůj život?

Tento rok se stal seriál populárnější a ohromnější. Donutilo mě to přemýšlet o mé budoucnosti. Chci hrát po zbytek svého života, ale nechci mít za sebou neustále novináře. Nechci si brát žádné soukromé letadlo. Lidé to nedělají jen kvůli penězům, ale také kvůli tomu, že sedí na letišti a doslova pořizují fotografii za fotografií. Takovým blbem být nechci. Pokud bych někoho každý týden sledovala v televizi, poté bych ho potkala a on by to byl blbec, zlomilo by mi to srdce. Ale je to ohromující život. Už od začátku mi lidé říkali, že se mi změní život, ale až do letošního roku jsem tomu nevěřila.


Takže na rozdíl od Jacka Gleesona, který hraje Joffreyho, chceš po Hře o trůny zůstat u hraní?

Chci zůstat u vystupování – hraní, zpívání, tančení. Je to jediná věc, co jsem kdy chtěla dělat. Je to jediná věc, ve které jsem dobrá. Ale nechci si to po***t. Mám štěstí, že jsem obklopena skvělými lidmi. Vzhlížím k Leně Headey, obdivuji její životní styl, chodí na udělování cen a dělá slavné věci, ale stejně má normální život. Chci žít v anonymitě, a to je věc, která mi schází – anonymita.

Jak vypadá takový běžný den Maisie Williams?

Jsem celkem společenská. Jdu do práce a poté tam se všemi mluvím. Poté, když už jsem doma, se ráda scházím s přáteli. O obědě volám své mámě.

(Zdroj: EW)

Máš před sebou nějaké nové projekty, na které se těšíš?

Je tu jedna malá britská série, na kterou se pravděpodobně vrhnu, až dokončím Trůny. Četla jsem pouze první epizodu. V podstatě to bude o superhrdince, něco jako je ve filmu Kick Ass – bez superschopností. Ta je svým způsobem tichá a moc toho nenamluví. Nemá žádné legíny, jen tričko a džíny. Přesně takovou superhrdinkou bych chtěla být já.

Jak se cítíš ohledně toho, jak se seriál v průběhu let změnil?

Ze začátku jsem nevěděla nic. Netušila jsem, jestli je seriál dobrý nebo špatný. V třetí sérii jsem si opravdu uvědomila, jak moc lidé tento seriál zbožňují. Nyní jsem hrdá, že jsem se na tom podílela, protože už chápu, proč je to tak úspěšné. Myslím, že jsem seriálu nevzdávala hold, který si zaslouží, a nyní ho miluji.

Arya je oblíbená postava, i když je to vražedkyně. Může udělat něco, čím by si fanoušky odvrátila?

Tohle mi na Arye a jejích fanoušcích připadá zajímavé. Myslím, že tu bude vždy někdo, kdo jí bude fandit, ať udělá cokoliv. Protože hodně ostatních postav dělá „správné" věci a poté přichází o hlavu. Cítím, že finálová epizoda minulé sezóny byla přesně o tom. Mnoho lidí se mě ptalo, proč jsem Ohaře nezabila. Musíte se nad tím logicky zamyslet. Ten muž na ni byl roky hnusný, i ve své poslední chvíli. Je velmi zmatená. Neví, co je správné rozhodnutí. Jediné, co ví, je, že mu nesplní jeho poslední přání. Není to naše oblíbená postava proto, protože by dělala správné věci. Je to skutečná osoba a občas s jejími činy nemusíte souhlasit. Tohle já na seriálu miluji. Myslím, že v závěrem této sezóny uvidíte více jejích emocí a rozhodnutí, která by vaše „oblíbená" postava neudělala. Ztrácí tu smělost malé holčičky.

(Zdroj: HBO)

Uvidí se znovu s Ohařem?

Je to nepravděpodobné. Pokud se vrátí do Západozemí, nebude na tohle myslet, myslím si, že už ho nechce zabít. V ideálním světě, kde všichni žijí šťastně až do smrti, by z nich byli přátelé a společně by žili ve srubu.

Bylo by zajímavé, kdyby se v určitém bodě Arya znovu shledala se Sansou. Mohly by si povyprávět příběhy.

Sansa si začíná uvědomovat, že je v mocné pozici. Ale jako kterákoliv jiná normální dívka chce, aby tohle všechno zmizelo. Myslím, že většina z nás, kdyby byla ve stejně situaci, jako Sansa, by se chovala stejně. Sansa je pravděpodobně nejrealističtější ztvárnění náctileté dívky v seriálu.

Kdo to měl těžší, Arya, nebo Sansa?

Pokud by Arya prošla tím, čím si prošla Sansa, tak by byla mrtvá. Pokud by Sansa prošla tím, čím si prošla Arya, byla by mrtvá. Obě dobře zachází s tím, co mají k dispozici.

Co více můžeš prozradit o Arye pro tuto sezónu?

Myslím, že to je poprvé, kdy je Aryin příběh dokončen, až když zhlédnete všech deset epizod. Samozřejmě lidé čekají každý týden na novou epizodu a myslím si, že se ptají, kam tohle směřuje. Dokud neuvidí všechny epizody, kdy jim to vše bude dávat smysl.

Kdyby jsi Arye mohla vyškrtnout jedno jméno ze seznamu. Koho by jsi vybrala?

Rudou ženu. Ta je špatnou zprávou pro všechny. Melisandra byla podceňovaná. Nad všemi má velkou moc a nakonec se může stát opravdu nebezpečnou osobou. Arya to netuší, ale já a diváci ano. Vidíme, že u Cersei se to hroutí, ale Melisandra nevypadá, že by nějak ztrácela postavení.

Vhodit do jedné místnosti Aryu spolu s Cersei by bylo šílené.

Bylo by to úžasné, a jeden z nich by na konci skončil mrtvý. Nevím, jestli chci, aby zemřela. Je to záporačka, ale milujeme ji nenávidět.

Pouze producenti seriálu a George R. R. Martin znají Aryin osud. Ptala ses jich, co se stane dál?

Jasně. Vzali mě na pizzu, já jsem si sedla a kladla otázky, ale oni neodpověděli na žádnou z nich.

Diskuze /51

tomsn40

Proč vlastně Arya nenávidí Rudou kněžku?? Vždyť ty dvě se nikdy nesetkali… :D

#2 bart333 #3 Blackhand47XD #7 stendinator #25 damic01
2.6.2015 | 16:10:29
bart333

#1 tomsn40: Setkali se ve 3. sérii, když odvedla Gendryho

2.6.2015 | 16:11:13
Blackhand47XD

#1 tomsn40: V seriálu ano, když odvážela Gendryho.

webmaster
2.6.2015 | 16:14:23
Lukass.M

Je tu jedna malá britská série… V podstatě to bude o superhrdince, něco jako je ve filmu Kick Ass

Když vezmu v úvahu že briti teď točej lepší akčňáky než američani tak se začínám sakra těšit až GoT zakončej a Maisie pude hrdinkovat :D

#6 sFík
2.6.2015 | 16:40:11
Ancicinka

Zajímavé by bylo, kdyby se po čase vrátila do Westeros, jako vytrénovaná na vraha a potkala by Gendryho, co by v tom momentě dělala.

#8 Blackhand47XD
2.6.2015 | 16:41:37
sFík

#4 Lukass.M: Já doufám že Maisie v seriálu skončí až po poslední epizodě poslední sezóny ;)

2.6.2015 | 16:41:45
stendinator

#1 tomsn40: zobrala jej kamoša gendryho

2.6.2015 | 16:52:11
Blackhand47XD

#5 Ancicinka: Bodla by jej a řekla by : Promiň, síla zvyku.

webmaster
2.6.2015 | 16:56:16
Eddard1

Pokud by Arya prošla tím, čím si prošla Sansa, tak by byla mrtvá. Pokud by Sansa prošla tím, čím si prošla Arya, byla by mrtvá. Obě dobře zachází s tím, co mají k dispozici.

Ruzumní postřeh na rozdíl od nekterých z přítomních

#27 Zmiaz
2.6.2015 | 16:58:23
Krikrinozka

Jsem to minul, ale on Ohař není mrtvý? Jako čekal jsem to, dle hesla pokud ho nevidíš umřít mrtvý není, ale nějak jsem to v seriálu nepostřehl.

#13 RaDeOs
2.6.2015 | 19:51:20
Red Bull

Ohař podle knihy mrtev je, Arya ho spatřila ve chvíli kdy umíral a v popisku HBO na 5. Sérii je napsané, že osud přeživších postav ovlivnili 4 smrti- Tywin, Šai, Oberyna a Ohaře. Všichni ostatní jsou po smrti určitě a The Hound tam není…

#14 sFík
2.6.2015 | 19:58:37
-MIchal-

nedávno jsem se tu na chatu na Ohaře ptal. Já si taky myslím že žije…a ukáže se až v poslední serii

2.6.2015 | 20:04:38
RaDeOs

#10 Krikrinozka: V knížce je mrtvý.

2.6.2015 | 20:06:58
sFík

#11 Red Bull: Ohař podle knihy je spíš naživu. Brienne mluvila s nějakým mnichem-septonem, který říkal že se stará o nějakýho týpka a ten popis dost seděl na Ohaře.

Celkem bych čekal že do toho politického děje a do války lidí nezasáhne už, ale od jeho postavy bych si dokázal představit, že řekne srát na všechno, vezme meč a půjde mlátit zombíky po hlavě :)

#17 StigCZ #19 Ann Taylor
2.6.2015 | 20:16:09
Jaroš Krásný

Asi spíš „oblíbenou postavu A.“ než „postavu oblíbené A.“, což?

2.6.2015 | 20:29:34
ohinek

i když mám přečteno, tak v to doufám potože aryina linka je po daenerys ta nejnudnější. natahují to už někdy od půlky druhé řady.

2.6.2015 | 20:30:53
StigCZ

#14 sFík: Pokud si dobře pamatuji, kolovali zvěsti že je ohař naživu jelikož tam běhal někdo kdo měl jeho helmu a pak se zjistilo že to je nějaky random člověk který jí prostě sebral ze země

2.6.2015 | 20:36:23
Atroxa

Kdyby byl Ohař 100% mrtvej tak proc by se ten reportér ptal jak blbec? a ona mu jeste normal odpovědela :D. A vaše diskuze mě překvapila, Ohař je super, ale musí bejt po něm.

2.6.2015 | 21:14:45
Ann Taylor

#14 sFík: No pokud je tahle teorie pravdivá, tak spíš ne. Protože i kdyby byl naživu a v tom řádu, tak Ohař mrtvý je. Ta jeho slova dost naznačovala, že všechen vztek a „srát na život“ přístup jsou pryč a je z něj nový Sandor.

#20 sFík
redaktor
2.6.2015 | 21:21:57
sFík

#19 Ann Taylor: Tak to bude dost nudnej Sandor :D

2.6.2015 | 22:53:11
surky3

Pouze producenti seriálu a George R. R. Martin znají Aryin osud. Ptala ses jich, co se stane dál? Jasně. Vzali mě na pizzu, já jsem si sedla a kladla otázky, ale oni neodpověděli na žádnou z nich.

:D tak to mě rozsekalo :D :D

3.6.2015 | 2:58:11
Red Bull

Spíše se mi zdá, že Maisie sama neví jestli je po smrti… reportér si mohl přečíst to, co mi a cokoliv si z toho vyvodit… Jinak název epizody může souviset především s Dany, jelikož buďto v Dance of Dragons odletí, Tyrion s Jorahem budou zpravovat zničené město a Dany se objeví mezi pastevci, anebo ji Tyrion koncem série přemluví k tomu, aby vyplula do Westerossu. Jinak co říkate teorii, že Theon zemře jenom v knize a v seriálu náhradí Victariona?

#24 Ann Taylor #26 Lukass.M #34 Stráťa #35 dawsigi
3.6.2015 | 7:56:02
Ann Taylor

#23 Red Bull: Že by to byla pěkná nuda, protože Victarion musí mít řádný koule :D

redaktor
3.6.2015 | 8:39:06
damic01

#1 tomsn40: navíc je to spíš myšleno jako otázka na Maisiu, koho by Arye vybrala

3.6.2015 | 8:55:52
Lukass.M

#23 Red Bull: Theon velel jednou jedinkrát jediný lodi. Jestli někdo nahradí Victariona jako velitele flotily tak to bude Yara/Asha. Neni to nová postava a účel by splnila, přestože neni tak ostrá jako Victarion.

3.6.2015 | 9:46:08
Zmiaz

#9 Eddard1: Ano, tenhle bod se mi taky velmi líbil, je dost trefný.

Jinak článek super, jsem zvědavá na poslední díl, i když slovo poslední se mi vůbec, ale vůbec nelíbí.

3.6.2015 | 11:06:59
tomsn40

Měl bych otázku… Kdy už konečně zasáhne Dany, do dění v Zapadozemí?!!

#29 Pouty
3.6.2015 | 11:31:33
Pouty

#28 tomsn40: To nikdo neví :D :D

#30 tomsn40
3.6.2015 | 12:11:46
tomsn40

#29 Pouty: Aha :D Já myslel že v knihách už se draci a zombíci masakrují… :D

#32 sFík
3.6.2015 | 12:17:51
borak

Dobrý rozhovor, Maisie je taková správňačka :D. Ale fakt nevím proč by Arya měla mít takový odpor vůči Melisandře. Sice odvedla toho kováře, ale teoreticky by to Aryu nemělo nějak výrazně ranit, zvláště teď když je tam kde je. A Melisandra sice nedostává v seriálu tolik prostoru, ale je dle mě hodně přeceňovaná. Spíš je to taková mluvka a nebýt Stannise, který nad ní drží ochranou ruku tak by nejspíš už někde visela. Podle mě nemá takovou moc jak se na první pohled z jejich slov zdá.

#33 Lukass.M
3.6.2015 | 12:48:12
sFík

#30 tomsn40: Srandisto.. :D Obávám se že zombíci a draci se budou masakrovat až mé neexistující děti budou maturovat.. :D

3.6.2015 | 13:39:21
Lukass.M

#31 borak: Nevíš nic, Jone Sněhu. Že by měla Mel nějakou jinou moc než kecy si bylo možný myslet v jejím prvním díle. Začalo to haprovat když přežila Mistrův jed, když potom „seslala stín“ na Renlyho tak už bylo celkem jasno… připomíná se v pátý sérii hláškou na Sněha – Nevíš nic. Kde to zjistila? Pravděpodobně neumí vrat firebally, ale jinak vypadá pořád mocnějc a mocnějc. Co proti ní má Arya? O bratrstvu bez praporců měla celkem vysoký mínění a najednou prodali jednoho z nich jako obyčejnýho otroka… a Mel je ta, kdo ho koupila :D

3.6.2015 | 13:45:40
Stráťa

#23 Red Bull: Řekl bych že Victariona prostě nejde nahradit troskou jako Theon…ale myšlenka že se Theon ze současného stavu zachvíly vzpamatuje tak aby byl schopen ujmout se velení celé železné flotily je tak pitomá že se do seriálu určitě dostane.

#39 Khare
3.6.2015 | 14:19:03
dawsigi

#23 Red Bull: Co takhle varování spoiler PÍČO!!!!!

3.6.2015 | 17:08:20
mikessska

Jako herečku v seriálu ji mám ráda. Ovšem, je znát, že je to ještě 18-ti leté káčátko… a obdivuje Headey? A kdo ne? :-D

3.6.2015 | 21:21:46
mikessska

Pro upřesnění…ten komentář, pokud to opravdu řekla ona, a pokud je to dobře přeložené, se mi prostě nelíbí. Je znát, že to je dítě…Taktéž bych řekla, že ty názory, které má – vlastně vůbec nejsou její, ale jsou dány z produkce, nebo od někoho ze štábu… :( alespoň já mám takový pocit.

#38 vintason
3.6.2015 | 21:24:15
vintason

#37 mikessska: vždyť je to jedno ne? mě osobně nejde za každou cenu o to, abych znal každou stupidní blbost, co by mi měla pomoct k rozluštění budoucnosti GoT, za týden a dva budeme vědět, co se stalo… ;) předpokládám, že Arya bude nějakou dobu zabíjet a poté se vydá na cestu pomsty…

3.6.2015 | 23:40:53
Khare

#34 Stráťa: Upřímně, v seriálu taková troska jako v knize asi není, po tom jeho posledním rozhovoru se Sansou, který z psychologického hlediska v podstatě popřel to, co s ním v knize (a do tohoto dílu i v seriálu) provedl Ramsey, tedy kompletní vymazání Theona a jeho nahrazení Smraďochem, bych si klidně dovedla představit, že se postupně „vzpamatuje“. Nedávalo by to moc smysl, ale seriál si v částech, které se rozchází s knihou, hlavu s udržením nějaké kontinuity chování postav moc neláme. A on Varys taky nemá koule a co toho dokázal :-)

4.6.2015 | 9:10:54
Red Bull

Nepřipadává vám nějaké spojení mezi tím, že Ohaře údajně zachránil věřící opat a Cerseiným soudem. Možná že se objeví jako bojovník proti Robertu Strongovi… A najednou se zjistí že to nebyl jeho bratr, nýbrž zombie… odhalí ho a s Cersei bude konec… nějak se mi zdá, že tu pasáš z Brienne přidal jenom kvůli tomu, co se děje v KL

#41 Stepan95 #42 sFík
5.6.2015 | 14:09:09
Stepan95

#40 Red Bull: Cleganebowl

5.6.2015 | 15:42:11
sFík

#40 Red Bull: Jo, tak že by proti Strongovi šel Ohař, to je taky jedna z těch známějších teorií, celkem se mi to i líbí. Přál bych i Ohařovi tenhle duel, za předpokladu, že ho vyhraje. Každopádně si myslím, že Cersei neprohraje soud. Věštba o ní jí říkala, že uvidí umírat svoje děti. Smrt je pro ní moc dobrá, za tu dobu co její postavu nenávidím chci, aby jí tahali blátem hoodně dlouho :D Jak bylo v tom článku s Maise Williams, co se Cersei týče, milujeme ji nenávidět. Tohle už psali i u Joffreyho, ale toho jsem chtěl mrtvýho a to se jim povedl na výbornou. Cersei chci vidět skutečně trpět a ne jenom fyzicky :D

#43 Ann Taylor
5.6.2015 | 19:51:34
Ann Taylor

#42 sFík: Jo, bylo by úplně super, kdyby byl valonqarem, ale jelikož pokud je to opravdu on, tak se radikálně změnil a drsný, vražedný Ohař už „umřel“ a nalezl mír, jak o něm bylo řečeno. Takže to na mě nepůsobí jako někdo, kdo by měl ještě někdy bojovat.

#44 sFík #45 sFík
redaktor
5.6.2015 | 20:06:37
sFík

#43 Ann Taylor: Ať mír klidně najde, ale ať nezapomíná sword skill :D

5.6.2015 | 20:09:13
sFík

#43 Ann Taylor: Pokud je rozdíl v „najde mír“ a „náboženský bojovník“ tak máš jistě pravdu. Možná je z něj teď něco jako Lancel (ne tak tragickej), spíš už jenom nechce ostatním bezdůvodně nechat vyhřeznout střeva nebo tak.. :)

#46 Ann Taylor
5.6.2015 | 20:11:18
Ann Taylor

#45 sFík: Mně právě přišlo, že si měl projít stejným vývojem, jako ten mnich a u něj jsem měla pocit, že byl voják, boje, krev, blá blá, ale teď nemá na boj ani pomyšlení, oddal se víře a chce si žít v klidu a míru. A s tím, jak popisoval Ohařovu „smrt“ mi přišlo, že u něj je to to samý. Samozřejmě nebude stejná osobnost jak ten mnich, ale myslím, že by měl být o dost klidnější a hlavně z něj vyprchal vztek a zloba na celej svět, kterej ho vlastně hnal k bezohlednému a brutálnímu chování. Plus to, že přišel o všechno, se na něm asi taky dost podepsalo a nový život, nové já by mohlo být. Lancel je… no, v seriálu mi přijde docela brutální, ale už aspoň nevypadá jako větvička :D A v knížce je furt neschopnej fňukna, co se jen „bije do prsou“, ne? Pořád na tom není úplně výborně po tom dlouhým zotavování. A možná… jo, oba prošli dost podobným vývojem a mohli skončit stejně, ale podepsalo se na nich, kdo se jich ujal. Lancel se našel u fanatiků, Ohaře, pokud je to on, si vzala pod křídla úplně jiná sorta lidí.

#47 sFík
redaktor
5.6.2015 | 21:03:21
sFík

#46 Ann Taylor: V tom případě nedokážu odhadnout, kdo by měl bojovat proti Strongovi. Aby to byl nějakej paradox. Taky by mě zajímalo jakej Strong bude, jestli bude mít něco ze své původní identity (ne že by byla nějak bohatá ta identita) :)

#48 Ann Taylor #49 Ser Duncan the Tall
5.6.2015 | 22:34:00
Ann Taylor

#47 sFík: No právě, bohatá nebyla, tak by neměl bejt moc problém, aby z ní měl dost :D Ale napadá mě, že když obviňuje církev, asi by to měl být někdo z církve. V knížce by to i dávalo smysl, tam se přidávají i šlechticové a skuteční bojovníci, ale tady?… Leda by si jako Aerys zvolili jako šampiona podobnou kravinu, jako oheň :D

redaktor
5.6.2015 | 22:53:19
5.6.2015 | 22:55:28
Bingod

Kolik je jí roků ty vole? Má fakt dobré postřehy!

7.6.2015 | 0:43:19
sparrox

bude hrát v britském seriálu doctor who

14.6.2015 | 16:35:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Osmá série

Kdy začne osmá série a o čem bude?

Kdy začne osmá série a o čem bude?

Tyto otázky si zřejmě klade každý z vás. Sedmá série měla pouhých sedm epizod, u osmé, která je zároveň poslední, to nebude o nic lepší. A možná se jí dočkáme mnohem později.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás