Game of Thrones (Hra o trůny) Premiéra prvního dílu poslední řady trhala rekordy

Premiéra prvního dílu poslední řady trhala rekordy

Premiéra prvního dílu poslední řady trhala rekordy

Poslední řada seriálu Game of Thrones byla hodně očekávaná, což se nakonec odrazilo na samotné sledovanosti. Představitelé stanice HBO si tak mohou mnout ruce.

60 2
17.4.2019

Stanice HBO aktuálně zaznamenává vysokou návštěvnost, které se dočkala především díky populárnímu seriálu Game of Thrones, jenž pochází z její produkce. Letos sice tento seriál skončí osmou řadou, ale to však neznamená to, že stanici nebude i nadále vydělávat. Premiéra prvního dílu Winterfell totiž trhala rekordy ve sledovanosti.

Nyní se zaměřme na konkrétní rekordy. V pondělí 15. dubna 2019 se ve 3:00 ráno, kdy měl tento díl premiéru, dívalo na stanici HBO celkem 11,76 milionů diváků, což znamená, že první díl osmé řady má nejlepší sledovanost, kterou kdy první díl jednotlivých řad seriálu Game of Thrones měl. Podařilo se mu dokonce pokořit i sledovanost prvního dílu sedmé řady, která čítá 10,11 milionů diváků. Jen o chlup měl tento díl nižší sledovanost než dosud nejsledovanější epizoda The Dragon and the Wolf, na kterou se dívalo 12,07 milionů diváků.


(Game of Thrones míří ke svému konci. Foto: HBO)

Celkově se v den premiéry dívalo na epizodu 17,4 milionů diváků. Do tohoto čísla je započítána jak sledovanost v televizi, tak i na platformách HBO GO a HBO NOW. V tomto případě se jedná o zatím největší číslo pro stanici HBO, první díl osmé řady překonal i dosud nejlepší díl, finále sedmé série, na který se dohromady dívalo 16,9 milionů diváků.

Největší boom zaznamenala platforma HBO NOW, na kterou se dívalo o 50 % více lidí než na finále sedmé série. V porovnání se sledovaností prvního dílu sedmé řady se na Game of Thrones dívalo o 97 % více lidí, což znamená téměř dvojnásobný počet. Rekord padl i na Twitteru, kde v den premiéry bylo slova „Game of Thrones“ zmíněna ve více jak 5 milionech příspěvcích.

Zdroj článku: Spoiler TV

Diskuze /14

shootx

Premiera mela byt v 3:00 rano HBO fungovalo az 3:45 jak komu. Stranka byla pretizena ale serial si to zaslouzi…

#4 Neuvěřitelné
17.4.2019 | 15:41:13
Wolfinator1

No a co teprv udělá poslední díl :D To budou rekordy , který už nikdy nic nepřekoná :D

17.4.2019 | 17:11:15
Whitewolf114

Já se nedivím, dokonalý díl a to je teprve první, co potom až bude poslední? To bude nepřekonatelný se­riál

#5 Svjatogor
17.4.2019 | 17:27:07
Neuvěřitelné

#1 shootx: Já si udělal jídlo a hned v 3:08 už mi to šlo. :3 (Výpadek jsem měl taky.)

17.4.2019 | 17:40:25
Svjatogor

#3 Whitewolf114: Skoro dokonalý díl. Nedostatky jsou kosmetické. Až na jeden. Nikdo nepostrádá Malíčka. Ani Varys, i když měli spolu plodné sexuologické debaty. :-D

#6 Regouvousus
17.4.2019 | 17:45:21
Regouvousus

#5 Svjatogor: To mě na tom dílu snad sralo nejvíc… kromě toho uřvaného kida na konci… jak z C-čkového hororu.

17.4.2019 | 18:47:11
Robinson

Finále zbourá HBO do základů. :D

#8 Lord_Casterly
17.4.2019 | 21:29:06
Lord_Casterly

#7 Robinson: Já se po finále taky zbourám :D

17.4.2019 | 21:34:00
Big Finger

Prestaňme pozerať na kvantitu a na čísla sledovanosti. To prvé série GOT boli tie neprekonateľné. To ony učinili seriál neprekonateľným a dnešné rekordy sledovanosti sú výsledkom postupného naberania nových a nových fanúšikov, ktorých rady sa rozširovali len kvôli nim. Boli založené knihách a na fenomenálne vyrozprávaných príbehoch, zvratoch, intrigách a tvorcovia mali viac času premýšľať nad atmosférou a prostredím do ktorých zasadili jednotlivé scény. V posledných dvoch sériách už deficit Martinovho génia duní z každého dialógu. Napríklad taký Varys, pôsobí ako tupý čumil a kto nepozná seriál, uverí, že je iba Tyrionov bodyguard. Tvorcovia už vsadili všetko iba na akciu. Čakaním na bitku s nemŕtvymi prežijeme aj hlúpe dialógy o zmrznutých guliach, ktoré majú pripomínať niekdajší homorom a životnou filozófiou presiaknutý Tyrionov prejav. Pamätáte si na to, žeby ste videli prvú vyhratú bitku Robba Starka? Alebo tú v ktorej zajali Jaimeho? Keď mal dej spád nehrali veľké akcie žiadnu rolu. Veľká bitka pri stene o Čierný hrad takisto nebola alfou a omegou celej 4. série, na ktorú sa čakalo, kedy už konečne začne. Bolo skôr prekvapením, že vyplnila cca tri štvrtiny celej časti. Lenže tento príbeh je tak dobre rozbehnutý, že vďaka jeho pôvodnej hĺbke príjmeme jeho súčasnú plochosť bez väčšej mrzutosti. Až skončí ten televízny a konečne vydajú jeho knižné pokračovania, vtedy začne to pravé dobrodružstvo. Nakoniec to môžme zvaliť na samotného prokrestináciou postihnutého autora, že to takto vypálilo a nechal režisérov „na holičkách“.

#10 Rumek #13 EmporioDrago
18.4.2019 | 2:16:34
Rumek

#9 Big Finger: Vidíš to jednostranně. První vyhranou bitvu Robba Starka jsem spíše neviděli proto, že na to tehdy ještě nebylo dost prachů, ze stejného důvodu nebylo více vidět Ducha (ten je jako kde kurva?). Už několik sérií vše směřuje k Velké válce, k jejímu směřování se dají najít výhrady, ale to jsou takové hospodské kecy rádoby odborníků…

#11 targaryen #14 jose8
18.4.2019 | 6:51:48
targaryen

#10 Rumek: Já třeba souhlasím s Big Fingerem.

18.4.2019 | 9:35:57
mkk23

Já nemám nervy na to čekat vždy další týden na další díl. Chci si to schovat najednou. Ale otázka je – vydržím to? Teď jsem si dala 68 dílný maraton jako připomínku před 8. serií. Nářez.

18.4.2019 | 12:31:02
EmporioDrago

#9 Big Finger: taky souhlasím s hodnocením. Dialogy, kterých se účastnil Tyrion nebo Varys, měly hloubku, barvu a sedlo jim to oběma skvěle, protože ti dva vládnou slovy a činy, které jsou skryty. Je i jasné, že s každou další sérií bude diváků přibývat (je omezený počet sérií a nehrozí, že to upadne do bláta snížené sledovanosti). Sledovanost stoupne proto, že ti, co začali a hltali to, shlédnou z 99% seriál do konce. A další diváci a mladší, se na seriál nabalí. Toto nebude to základní hledisko, že se sledovaností roste kvalita a naopak. Že bitvy v prvních sériích nebyly až tak moc vidět nebo nezabrali většinu dílu, to vůbec nevadí. Každá bitva byl jen kamínek do mozaiky tvořící celý děj a vývoj. Bitva vždy něco rozhodla nebo usměrnila. To hlavní se odehrávalo mezi bitvama. Ano bitvy se mi moc líbí a mám rád filmy a seriály, kde jsou velké bitvy, ale GoT je založeno něčem jiném, než jsou jen bitvy. První díl jsem viděl, ok první díl série nemusí být vždy nejlepší, většinou otevře několik záležitostí, od kterých se dále odvíjí série. Ale tady to bylo, že se sešli na Zimohradu, pozdravili se mezi sebou, někteří vroucněji u jiných to bylo odbito zbytečně rychle a slabě, ale jinak nic přelomového. Takže vlastně máme posledních pár dílů k definitivnímu konci, z toho min jeden celý díl bude bitva, první byl ne zrovna zajímavý. Když už je posl serie, bylo by fajn využít potenciál dílů více. Každopádně se těším, až budu moct otevřít další knihu a ponořit se hluboce do světa GoT a než se tak stane, možná si znovu přečtu ty tisíce stran, co už je napsáno a možná i několikrát, než se dočkáme knihy :-) za mě žádné velké nadšení ze seriálu, počítám se nyní již za fanoušky, kteří se dokoukají do konce. Není to tak, že bych odmítal seriál, protože šel z kopce a záměrně ignoroval, ale už rozhodně již ne tak, že bych nevydržel ten týden s nadšením do dalšího dílu, což bylo dříve v prvních sériích.

18.4.2019 | 13:56:13
jose8

#10 Rumek: Jestli si dobře pamatuju, tak v knize to nebylo, ale můžu se mýlit.

18.4.2019 | 15:38:01
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Kdo usedl na železný trůn?

Už od začátku seriálu Game of Thrones všechny zajímalo, kdo se na jeho konci zmocní trůnu. Pokud jste finále osmé řady ještě neviděli, tak následující článek nečtěte. 

Spin-off

Hru o trůny sice čeká poslední série, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž oficiálně objednala první spin-off, ve kterém zavítáme do daleké minulosti. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás