Game of Thrones (Hra o trůny) Rozbor první upoutávky k poslední sérii Game of Thrones

Rozbor první upoutávky k poslední sérii Game of Thrones

Rozbor první upoutávky k poslední sérii Game of Thrones

Prvního traileru k nadcházející sérii Game of Thrones jsme sice konečně dočkali, nicméně ten nepřinesl příliš nového. I tak si ale pojďme pořádně rozebrat to, co jsme mohli vidět.

33 1
8.3.2019

Předem se doporučujeme podívat na samotnou upoutávku. Poté si můžete začít číst rozbor. Budete se tak lépe orientovat.

Aryin úprk

Trailer začíná vyděšenou Aryou, která před někým utíká, a to na chodbách Zimohradu. Tyto záběry budou pocházet pravděpodobně z bitvy o Zimohrad, které se bude účastnit i Arya. Tu zřejmě pronásledují mrtví, nicméně ona je na ně připravena, protože má u sebe valyrijskou dýku.


Davos a Varys na Zimohradu

Dalších záběrů ze Zimohradu jsme se dočkali díky pohledům na Davose a Varyse. Zatímco je Davos na hradbách a má brnění, což znamená, že je připraven do boje, tak se Varys nachází v útrobách hradu, protože se bitvy neúčastní. S ním se na tomto místě nachází i Fialka, její syn Sam a další ženy.

Aryina slova

Zatímco Arya běží chodbami Zimohradu, tak do toho mluví ze scény, která pravděpodobně předchází bitvě o Zimohrad. Arya jasně říká, že se nebojí smrti ani zabíjení. Že by přijímala objednávku na něčí smrt, nebo jen ostatní informuje o tom, že se bude i ona účastnit bitvy?

Zlatá společnost

Spojenci královny Cersei míří do Západozemí, konkrétně se jedná o Zlatou společnost vedenou Harrym Stricklandem (ten blonďák, který je zezadu hodně podobný Jaimemu Lannisterovi z první série), kterou převáží lodě Eurona Greyjoye.

Berik a Tormund přežili pád Zdi

Upoutávka nás ujistila o tom, že TormundBerik Dondarrion přežili pád Zdi. Po jejich boku se nachází i Eddison Tollett, současný lord velitel Noční hlídky. A pochopitelně je přítomen i Berikův ohnivý meč, který tentokrát využívá jako pochodeň.

Bran a Sam na Zimohradu

Další záběr opět pochází ze Zimohradu, kde se baví Samwell Tarly a Brandon Stark. Sam se však otočí, protože něco nebo někoho zaslechl.

Královo přístaviště

Cersei, Qyburn a Gregor Clegane se nachází na hradbách Králova přístaviště, kde pravděpodobně vyhlíží přijíždějící Zlatou společnost. Cersei má rozhodně radost.

Branova řeč

Bran má opět jednu ze svých typických řečí, ve které však někoho, pravděpodobně své sourozence, utvrzuje o tom, že jejich osudem bylo se shledat doma na Zimohradu, kde to všechno začalo.

Neposkvrnění míří k Zimohradu

Dítě pozoruje z výšky armádu Neposkvrněných, která prochází jednou vesnicí. V tomto případě se jedná o odkaz na první řadu, ve které Bran pořád šplhal po hradbách Zimohradu.

Příjezd krále a královny

S Neposkvrněnými pochopitelně přijedou na Zimohrad i Jon a Dany, kteří se tyčí mezi svou armádou.

Draci poprvé na Zimohradu

S příchodem armády Neposkvrněných přiletěli i draci Drogon a Rhaegal. Sansa nevěří svým očím.

Jona něco trápí

Jon a Dany se setkávají v kryptě rodu Starků, kde je Jon kvůli něčemu naštvaný. Stojí u sochy Eddarda Starka nebo u sochy své matky Lyanny? Dozvěděl se snad o tom, kdo skutečně je a jaký rodinný vztah má k Daenerys? Dany vypadá tak, že ho přišla utěšit. Dany má v tomto záběru i nový kožich, který je součástí jejího oblečení. Snad nijak neublížila Duchovi…

Kovárna

Tyto záběry pravděpodobně pochází ze Zimohradu, kde je kdo jiný než Gendry kovářem.

Jorah a Šedý červ vyráží do bitvy

Další scéna z bitvy o Zimohrad, ve které se živí připravují na boj s mrtvými. Zatímco první záběr je věnován Jorahovi, který je tu zachycen v hrdinském záběru, tak druhá scéna je věnována Šedému červovi, který se loučí se svou milovanou Missandei. Missandei má v této scéně zřejmě nový oblek, soudě podle jejích zad. Zároveň si všimněte meče, který má Jorah. Jedná se o Srdcozhoubu, tedy o meč rodu Tarlyů.

Jonův proslov

Nadcházející záběry byly podkresleny Jonovou řečí, kterou zřejmě promlouvá ke všem svým spojencům a informuje je o tom, co jsou zač tito mrtví.

Bitva začala

Jaime se nachází na hradbách Zimohradu a bojuje s mrtvými. Ostatní se s jeho spojenectvím zřejmě smířili.

Trůnní sál

Cersei s někým debatuje v trůnním sálu, že by šlo o vůdce Zlaté společnosti? Je to pravděpodobné, vpravo by pak totiž stál sám Euron Greyjoy.

Podivný záběr na Cersei

Tento záběr nám toho moc neřekl, protože neznáme kontext. Cersei pije víno, na chvíli se usměje, ale po chvilce jde vidět, že má slzy v očích. Pláče snad radostí, nebo nad někým truchlí? Zemřel snad některý její bratr?

Arya spatřuje draky

Tento záběr jsme mohli vidět už v dřívějším videu, nicméně opět stojí za zmínku. Po nových scénách s draky létajícími na severu se můžeme podívat na Aryu, která je jimi evidentně uchvácena, protože se usměje. Ostatní lidé však nesdílí její nadšení.

Šedý červ je připraven

Další záběr z bitvy, tedy přesněji z doby před bitvou. Šedý červ stojí v čele své armády a nasazuje si helmu.

Jaký strýc, takový synovec?

I Jon navštíví zimohradský čarostrom. Učinil tak podobně jako Eddard, který k němu také pravidelně chodíval.

Krátký záběr na Sandora

Do traileru se nakonec vešel i Sandor, ale záběr, ve kterém je, nic nenapoví. Kdo se také těší na jeho shledání s Aryou?

Jaime přesvědčuje své spojence

Tato scéna bude pocházet ze Zimohradu, na který přijel i nenáviděný Jaime. Zde bude pravděpodobně přesvědčovat Jona a ostatní, že na sever přijel jen kvůli tomu, aby jim pomohl.

Jon a jeho lidé jdou do bitvy

V dalším záběru můžeme vidět, jak někdo drží meč. Následně vidíme, že tím někým je Jon, který se vrhá do bitvy. Poté jsou vidět další vojáci běžící za ním.

Koně nebo vlci?

Následující kratičký záběr zobrazuje nějaká zvířata v pohybu. Jedná se o koně nebo o vlky vedené Nymerií, zlovlkem Aryi?

Jon a Dany přichází ke svým mazlíčkům

Někde na severu se Jon a Dany setkávají s draky. Že by si každý z nich osedlal jednoho?

Detailní záběr na Sansu

Tento záběr zřejmě pochází ještě z doby před bitvou o Zimohrad. O ničem však nevypovídá.

Arya bojuje

Jak se dalo čekat, Arya se bude podílet na bitvě o Zimohrad. Zde však bojuje s kopím.

Dany na Zimohradu

V dalším záběru ze Zimohradu je Dany, která se nachází v jedné z jeho místností.

Tyrion

Toto je jediný záběr, který byl v traileru věnován Tyrionovi.

Drak útočí

Typický záběr na to, jak drak chrlí oheň.

Lidé jsou připraveni

Další pohled na lidi, kteří čekají na mrtvé. V čele armád se nacházejí Brienne z Tarthu, Podrick Payne a Jorah Mormont, kteří hodlají bojovat za záchranu lidstva.

Mrtvý kůň

Zajímavé je, že jsme se v prvním trailer ani jednou nedočkali pohledu na bílé chodce a jejich nemrtvé. Musíme se tak pouze spokojit s pohledem na koně, který se objevil v samotném závěru upoutávky.

Všimli jste si v traileru něčeho dalšího? Podělte se s námi o to do diskuze pod tímto článkem.

Foto: HBO

Diskuze /82

Leksa kom Trikru

Super …moc se na tu bitvu těším- myslím si že tam na té fotcejsou zlovlci vedení Nimerií od Arii

8.3.2019 | 18:27:49
Moor8

Aryin úprk: Dýku sice má, ale nevypadá to, že by jí to moc pomohlo.

Aryina slova: Pochopil jsem to tak, že v rámci bitvy se Arya pokusí dostat až k NK a zabít ho. Nicméně se jí to asi moc nevydaří.

Zlatá společnost: Cersei bude mít nového nabíječe, což asi moc nepotěší Eurona.

Branova řeč: ta může směřovat ke všem.

Neposkvrnění na Zimohradu: To dítě není na Zimohradu, ten je vidět v pozadí, ale spíše v nějaké přilehlé vesnici.

Jona něco trápí: Jo, vypadá to, že šel k něčímu hrobu. Buď Neda nebo Lyany a nejspíše proto, že se dozvěděl o svém původu. Teď přemýšlí nad tím, zda bude hrát pro celou rodinu, incest.

Podivný záběr na Cersei: jelikož pije víno, což by jako těhotná neměla, tak o něj nejspíše přišla. Úsměvu jsem si nevšiml, takže jsem si dosud myslel, že pláče nad ztrátou dítěte. Tohle opravdu vypadá, že se v ní perou dva protichůdné pocity. Možná se dozví, že Zimohrad padl. Nejdříve radost z porážky nepřátel, pak si uvědomí, že tam byl i Jaime.

Lidé jsou připraveni: Pod nesmí zemřít, dokud neprozradí, co dělal s těma kurtizánami!!! :D

#9 mr_bungle #19 Xavik #34 Borgia
8.3.2019 | 18:33:39
SyptoNus

Arya: Mluví sice o boji s mrtvými, ale zmiňuje něco ve smyslu, že pod maskou může být kdokoliv – tudíž se pravděpodobně setká s někým z rodiny Starků, který je už po smrti. Pravděpodobně utíka před ním.

#5 FValek
8.3.2019 | 18:39:12
ayreen

neviete, ci to ma skoncit ako knihy alebo to bude uplne ine?

8.3.2019 | 18:45:21
FValek

#3 SyptoNus: Taky si to myslím a nebo utíká, protože v těch katakombách našla děti a ženy a Varyse přeměněné na chodce :D

8.3.2019 | 19:19:39
A_V

Co bude tuhle serii asi dělat Sansa? Nejspíš jenom důležitě koukat a pronášet rádoby chytré proslovy :D

#13 Monoceros
8.3.2019 | 19:21:24
mr_bungle

Na nějakém cizím webiki si zesvětlili screenshoty a Aryu opravdu honí mrtvoláci.

Cersei: Když jí Tyrion v posledním díle VII. sezóny nalil víno, nenapila se, takže nejspíš potratila.

Taky jsme díky pohledu z dračí perspektivy poprvé viděli Zimohrad z výšky.

8.3.2019 | 19:25:04
FValek

Ta běhající zvířata asi budou koně a Duch, vlci by tak nepohazovaly hlínou a nedusali, ti běhají tiše. :D

#11 mr_bungle
8.3.2019 | 19:27:23
mr_bungle

#2 Moor8: „Neposkvrnění na Zimohradu: To dítě není na Zimohradu, ten je vidět v pozadí, ale spíše v nějaké přilehlé vesnici.“ To bude Winter town.

8.3.2019 | 19:28:03
FValek

A ještě k tomu Jaimemu, myslím, že se ho nejvíc zastane právě Bran, čili žádné vyřizování účtů za věž neproběhne. Lordi budou remcat, ale Bran je teď tak pragmatický, že uvítá každou pomoc. :D

8.3.2019 | 19:28:54
mr_bungle

#8 FValek: Ale Nymeria se svou smečkou by byla boží!

#12 FValek #14 Wolfinator1
8.3.2019 | 19:29:15
FValek

#11 mr_bungle: Měla by tam být snad, někde jsem to četl, jo počkat, to byl ten leaknutý scénář :D Ale v téhle scéně ne. :D Ta by se případně objevila na Dvojčatech, tam by měla taky být bitva. :D

8.3.2019 | 19:30:43
Monoceros

Až bude ta bitva o Zimohrad tak doufám že nám konečně ukážou celý hrad, doted jsme z něho viděli vždycky jenom nádvoří a pár komnat kde se krafalo, ty kupole a věžičky mě vždycky fascinovaly :D #6 A_V: a ještě ledově zírat na dračí královnu aby jí dala najevo že ji nesnáší :D

8.3.2019 | 19:30:51
Wolfinator1

#11 mr_bungle: Jo asi tak boží jako když Léto naběhl v té jeskyni na pár mrtvol a ty ho ubodali hned :D asi tak by dopadlo pár vlků dalších :D

#15 FValek
8.3.2019 | 19:32:40
FValek

#14 Wolfinator1: To bude jako ve Walking Dead, mrtví jsou lehcí roztrhat a zabít, ale ne, když jich na tebe skočí 20 naráz :D

8.3.2019 | 19:33:16
Locker.

Nejvíce mě zaujal Malíček v Rudé baště…

#18 Stardos
8.3.2019 | 19:53:43
Radulineska27

Ja bych řekla, že Arya až moc “machrovala”, že mrtví budou snadný cíl, ale zjistila, že to tak není. Proto ten úprk.

#20 Nikolperse
8.3.2019 | 20:14:49
Stardos

#16 Locker.: Malíček? Já tam viděl Hodora

#22 Locker.
8.3.2019 | 20:18:31
Xavik

#2 Moor8: To mi taky mohlo dojít s tím dítětem, díky, opraveno.

admin
8.3.2019 | 20:19:24
Nikolperse

#17 Radulineska27: No nevieme čo ten útek môže znamenať. Môže pokojne lákať NK niekam kde ho bude môcť bez problémov zabiť, bez toho aby ju zabil nejaký nemŕtvy. A môže to znamenať aj niečo úplne iné a môže to byť z úplne iného dielu ako z dielu kde sa budú byť z WW. Uvidíme keď začne seriál.

#21 shootx
8.3.2019 | 20:34:59
shootx

#20 Nikolperse: Reddit spekuluje ze Arya utika od komnaty kde se pocas nataceni nachazel Davos.

8.3.2019 | 21:09:07
Locker.

#18 Stardos:

Hodor byl po celou dobu Noční král v přestrojení a ne, nezemřel…

8.3.2019 | 21:13:16
dfx

Arya uteka, lebo ju nahana modrooky Hodor.

Cercei pije vino, lebo prichadza modrooky Jamie.

8.3.2019 | 21:28:48
Jiri96

Aryin úprk, Aryina slova: Já to pochopil tak, že si Arya asi během bitvy vzpomene, co to je strach, protože na něj tak trochu zapomněla během jejího putování. Ale až uvidí, co jsou vlastně mrtví a chodci zač, tak si zase vzpomene, což by jí mohlo i zachránit život. Proto ten úprk a ta slova pronesla před začátkem bitvy, kdy ještě byla „nevědomá“.

#25 Nikolperse
8.3.2019 | 22:42:33
Nikolperse

#24 Jiri96: ale nevieme v ktorom dieli bude utekať. Čo sa tam vlastne stane pred jej utekaním.

#26 FValek
8.3.2019 | 23:34:35
FValek

#25 Nikolperse: No od krve asi nebude před bitvou :D :D A pak už by Zimohrad měli opustit a jít na jih, po bitvě. :)

8.3.2019 | 23:39:27
FValek

A podle mě to je hlavně znamení toho, že bojuje s něčím, co nečekala, ano, probudí se strach, ale protože ji něco překvapí, proto jsou dobré typy, že to bude Hodor, mrtví Starkové a nebo třeba právě ty děti, co se schovávaly v katakombách… mrtvé děti by Arya určitě brala jinak, než mrtvé vojáky, a došla by k tomu uvědomění, co je to strach. :D

#28 Nikolperse
8.3.2019 | 23:40:53
Nikolperse

#27 FValek: Nevieme čo sa stane a tak isto nevieme prečo bude utekať. Pokojne môže utekať pred NK na miesto v hrade o ktorom vie že ho tam bude vedieť ľahko zabiť a zároveň kde nebude mať on podporu svojej armády. A ona neuteká v katakombách ale v hrade, v jednom zábere je vidieť aj okno a to v katakombách nie je. Navyše keby utekala z katakomb, ktoré majú východ von na nádvorie, tak by asi neutekala do hradu kde bude v pasci, ale snažila by sa zohnať koňa a utekala by preč z hradu. Môže utekať po bitke alebo počas bitky ale tak isto aj pred bitkou alebo hocikedy inokedy.

#29 mirako
9.3.2019 | 0:08:26
mirako

#28 Nikolperse: přesně tak, konečně někdo, kdo to tady napsal, akorát jsem se na to chystal.. neutíká v katakombách, ale někde na chodbě v hradu..

9.3.2019 | 0:40:11
Radulineska27

Napadlo někoho, jak bude Sansa naštvana, až zjisti, že Jon není její bratr, ale bratranec? Nikdy k němu neměla

#33 Thunderbird #36 mr_bungle
9.3.2019 | 1:06:00
Radulineska27

Moc blizko

9.3.2019 | 1:06:14
Jamis

Mě přišlo, že Arya tedy rozhodně ve své řeči nemluví o mrtvých. Říká, že smrt zná, že má mnoho tváří a že na tuto se těší. Tady půjde o někoho, kdo je hodně vysoko na jejím seznamu. Tedy Cercei nebo Hora. Na to bych si vsadil já.

#35 tynkks #79 Anka2704 #80 Anka2704
9.3.2019 | 3:23:20
Thunderbird

#30 Radulineska27: Vzhledem k jejich obecné situaci si myslím, že jí to bude asi docela jedno (a navíc se o dost víc sblížili už někdy před dvěma sezónami seriálu). Spíš čekám, že se ho bude snažit přivést k rozumu a vymluví mu další incest s jeho tetou, a pokud i Sansa i Jon přežijí, klidně by ho mohla postrčit ke zvážení Železného trůnu (Jon v právu je). Pokud tedy vůbec nějaký trůn po válce zbude.

Jinak co se Aryi týče, je mi celkem jedno, kdy a kde utíká, spíš mě zajímá, jestli přežije.

Cersei určitě potratila.

Hlavně ať už proboha někdo řekne Jonovi, že jeho táta je vlastně jeho strýc, že ojel vlastní tetu a že ona teta je příšernej člověk.

#37 mr_bungle
9.3.2019 | 5:43:34
Borgia

#2 Moor8: Presne to aj mne napadlo keď som ten záber videla- potratila, tak už pije víno.

9.3.2019 | 8:35:17
tynkks

#32 Jamis: Ano na to její „I look forward to seeing this one“ si nemyslím, že by mluvila o WW. Spíš dostane konkrétní úkol koho zabít. A její úprk – tuším, že jí honí někdo z nemrtvých, komu nedokáže „ublížit“..

#38 mr_bungle
9.3.2019 | 9:03:02
mr_bungle

#30 Radulineska27: Naštvaná na koho a proč? Těžko to může dávat za vinu Jonovi. Vždyť všichni žijí v tom, že Jon je jen bastard Neda Starka, a nikdy neměli žádný důvod o tom pochybovat.

9.3.2019 | 9:40:29
9.3.2019 | 9:40:58
mr_bungle

#35 tynkks: Když bude mít pod nosem hned dva Lannistery… Možná to mohlo být o Jaimem, protože to on vyhodil Brana z okna.

#40 mirako
9.3.2019 | 9:43:21
Monoceros

Kdyz jste si teda vsichni tak jisti ze Arya mluvi o nekom jinym nez o ww proc u toho drzi v ruce draci sklo? To jako ze pujde Horu nebo Cersei probodnout dracim sklem? Ze by z nich udelala dalsi bílé chodce? :D

9.3.2019 | 9:52:32
mirako

#38 mr_bungle: to bych tu krá.. namyšlenou ještě víc nesnášel.. jen to ne..

#41 Monoceros #54 mr_bungle
9.3.2019 | 10:32:19
Monoceros

#40 mirako: Tak už konečně vím proč se mi tvoje příspěvky čtou tak těžce a já pořád nevěděl co za tím je, ted už to vím :D

#42 mirako #43 mirako
9.3.2019 | 10:39:41
mirako

#41 Monoceros: co za tím je, že se ti čtou tak těžce?

9.3.2019 | 11:18:40
mirako

#41 Monoceros: to že jsem napadl tvoji oblíbenou postavu? :D

#44 Monoceros
9.3.2019 | 11:23:05
Monoceros

#43 mirako: Ne…vlastně ano. Spíše to i hodně dalších věcí vysvětluje. Jako upřímně, jestli nějaká osoba se může cítit namyšleně za to co dokázala tak je to bezesporu ona … to bych ti mohl vypočítat jiné osoby co se tváří mnohem hůře a rozhodně k tomu důvody nemají :D každopádně je zarážející že všude kde se řeší trailer se v 97% řeší právě Arya a její budoucí příběh .. to že třeba Jon osedlá Rhaegala, nebo jak se budou lidi tvářit na jeho vztah s jeho tetou nikoho zřejmě nezajímá :D takže ona se může tvářit namyšleně už jenom proto jak o ní každej mluví :D

#45 Monoceros #46 Nikolperse #47 mirako
9.3.2019 | 11:41:39
Monoceros

#44 Monoceros: Ale abych to trošku upřesnil … mám rád postavu Aryi, ale mám raději její seriálovou verzi …její knižní verze mě hodně mate, protože někdy netuším jestli je její hnací silou opravdu pomsta za smrt rodiny a její rozervanost nebo touha po krvi

9.3.2019 | 11:54:09
Nikolperse

#44 Monoceros: Arya je o dosť obľúbenejšia postava ako Jon alebo Daenerys. A niekde som čítala, že Arya je najobľúbenejšia postava aj manželky George Martina, takže ak je to pravda, tak má Arya veľkú šancu prežiť do konca.

#48 mirako
9.3.2019 | 12:13:17
mirako

#44 Monoceros: Pořád jsem se úplně nedozvěděl, proč se ti moje příspěvky čtou tak těžce.. a co to vysvětluje? :D

Jinak já se na poslední sérii těším hlavně kvůli Jaimeimu, Tyrionovi, Branovi, chodcům, bitvám, Ohařovi, Davosovi a samozřejmě kvůli tomu, jak to nakonec dopadne. S Aryou to mám pořád tak na střídačku, mám ji rád a pak ne, něco udělá dobrého, něco špatného a pak se chová namyšleně… Co se týká dalších Starků, tak jsem zvědavej na Branovu linku, Sansa mě nijak nezajímá a pravděpodobně během bitvy umře. No a Jon, toho jsem měl rád, ale poslední dobou ta jeho romance s Dany (láska na první pohled) mě nijak nezaujala. A ještě k Aryi, ta jestli všechno přežije a zase mě nějak nenaštve, tak doufám, že pojede někam na ten západ, objevovat nové země a splní se ji tak její sen, tak jako Tyrionovi, u kterého doufám, že bude mít svou vlastní vinárnu.. :D

#50 mirako
9.3.2019 | 12:36:50
mirako

#46 Nikolperse: No tady na Edně je to dost na těsno.. Tyrion → Jon → Arya → Dany → Eddard.. jen o pár procent se to liší, ale ve světě nvm.. to s tou Aryou jsem taky někde četl.. :)

#49 Nikolperse
9.3.2019 | 12:40:06
Nikolperse

#48 mirako: tak tu na edne je to tesné. No pravda je taká že všetkých čo poznám a čo pozerajú seriál, tak sa rozoberajú hlavne Aryu.

#51 mirako #52 Monoceros
9.3.2019 | 12:44:09
mirako

#47 mirako: taky jsem samozřejmě zvědavej na naplněný/nenaplněný teorie o Azor Ahaiovi, Tyrionu Targaryenovi, Malíčkovi, atd… i ty bláznivější, Lockerovi a shootxovi.. :D

9.3.2019 | 12:47:13
mirako

#49 Nikolperse: jojo, jako to co udělala s rodem Freyů, pecka.. :D příběh o koláči, co vykládal Bran v s03e10 se znovu uskutečnil..

9.3.2019 | 12:51:15
Monoceros

#49 Nikolperse: Ono je to tak i ve světě, procházel jsem si hodně webů kde se diskutuje o seriálu a převládají příspěvky s teoriemi co se stane právě s ní. Asi je to tím že má nejzajímavější příběh. Každýho prostě zajímá – jestli dokončí seznam, zabije Cersei, jak se bude tvářit až se setká s bratrem a přáteli, kolik zabije bílých chodců, použije valyrijskou dýku, povede smečku vlků, osedlá si Nymerii, zabije nočního krále, bude z ní taky měnič (v knize zřejmě ano, v seriálu už asi ne) přežije do konce, založí rodinu, vdá se, zemře? odjede ze země? u většiny ostatních postav člověka napadne jenom … přežijí to vůbec? :D

#53 Nikolperse #55 FallenMaia
9.3.2019 | 12:52:04
Nikolperse

#52 Monoceros: Lebo Aryu všetci zbožňujú preto ju rozoberajú. Zo všetkých postáv si toho prežila najviac.

9.3.2019 | 14:10:43
mr_bungle

#40 mirako: V traileru Jaime bojuje někde na hradbách, takže ho spíš dostanou mrtvoláci.

9.3.2019 | 15:17:27
FallenMaia

#52 Monoceros: Priznám sa mňa Arya tiež nejak nezaujíma, nieže by som ju nemal rád to nie, ale je tu určite veľa iných vecí ktoré chcem vedieť ako dopadnú. A nie Arya a to koľko zabije bielych chodcov atď. Ale napríklad taká Sansa ma zaujíma ešte menej ako Arya.

#56 Monoceros
9.3.2019 | 16:49:57
Monoceros

#55 FallenMaia: a to je třeba konkrétně co? mě třeba docela zajímá důvod proč po tolika letech se najednou ww rozhodli že znovu povstanou a půjdou útočit …jestli v tom je nějaký skrytý motiv jako třeba očištění lidské rasy od všeho zla, nebo co má být přesně důvodem že musí dojít k apokalypse …nečekám že se to dozvíme ale klíčové by mohlo být i to že jejich cíl je Zimohrad, myslím že NK chce zabít Brana kterého si označil, popřípadě vycítil že je pro něho hrozbou Jon jakožto AA a chce ho zabít.

#57 A_V
9.3.2019 | 17:28:24
A_V

#56 Monoceros: Severně od Zdi je málo lidí takže i málo mrtvol. Možná jenom potřebovali čas na shromáždění armády. Celej seriál mistři říkají, že tohle bude opravdu dlouhá zima. Takže přichází dlouhá zima vždy s chodci nebo přicházejí chodci vždy když přijde dlouhá zima? :D

9.3.2019 | 19:21:40
Expo04

Spíš sem zvědavý, zda se splní vize, kterou měla Dany ve věži kouzel. Rozbořený palác v KL, který mimochomed vidění i Bran a kdy vyjde slunce na západě

9.3.2019 | 20:42:20
Geek

Pokud se o osmé řadě chcete dozvědět něco víc, doporučuju yt kanál Ser Hunts Reviews, spekulace, spoilery, dohady i leaky všeho druhu, zábava na hodně dlouho. Nedá se tím nic zkazit, nebudete pak mít při sledování takový bolehlav, možná si ale někteří zkazí překvapení, proto raději přehrávání jen na vlastní nebezpečí. Linkovat nebudu, nechci ban.

9.3.2019 | 21:18:44
Clair3124

Podle mě Arya dostane za úkol zabít Cersei, když se dozví, že je zradila. Proto vyoadá,

9.3.2019 | 22:38:23
Clair3124

Podle mě Arya dostane za úkol zabít Cersei, když se dozví, že je zradila. Proto vyoadá

9.3.2019 | 22:38:23
Clair3124

Podle mě Arya dostane za úkol zabít Cersei, když se dozví, že je zradila. Proto vyoadá

9.3.2019 | 22:38:23
Clair3124

Podle mě Arya dostane za úkol zabít Cersei, když se dozví, že je zradila. Proto vyoadá

9.3.2019 | 22:38:23
Clair3124

Podle mě Arya dostane za úkol zabít Cersei, když se dozví, že je zradila. Proto vyoadá

9.3.2019 | 22:38:24
Clair3124

Podle mě Arya dostane za úkol zabít Cersei, když se dozví, že je zradila. Proto vyoadá

9.3.2019 | 22:38:24
Clair3124

Podle mě Arya dostane za úkol zabít Cersei, když se dozví, že je zradila. Proto vyoadá

9.3.2019 | 22:38:24
Clair3124

vypadá, že z toho má radost. Cersei je na jejím seznamu snad nejvýš. A může použít masku Malíčka. Proto byl jeho představitel na natáčení, podle mě. :)

#68 mr_bungle
9.3.2019 | 22:40:14
mr_bungle

#67 Clair3124: Od koho by ten úkol dostala? Nedala se k Mužům bez tváře a nestala se Nikým. A girl is Arya Stark of Winterfell. Pokud by se rozhodla někoho zabít, bylo by to její vlastní rozhodnutí.

#69 Rafan
9.3.2019 | 23:20:58
Rafan

#68 mr_bungle: znáte to, má práce mé potěšení. V některých zakázkách není nic osobního a je to byznys. Jinou uděláte rád i zadarmo :-).

10.3.2019 | 4:22:50
Clair3124

Nevím jak se tu dá odpovědět, tak se omlouvám.. Arya se mohla klidně nabídnout sama, nebo to mohla navrhnout Sansa, ta má dobrou představu o tom, co Arya dokáže.

#72 mr_bungle
10.3.2019 | 6:20:10
Zmiaz

Nemyslím si, že spolu ty dvě scény s Aryou nějak souvisí. Spíše jsou dělané pro zmatení diváka, aby se mělo o čem diskutovat. Dost možná se skutečně nabídne, že vyřeší problémy s Cersei… Na toto téma může mluvit s Branem, Sansou či Jonem. Ale pri útoku Nočního krále se rozhodne raději bránit svůj domov a svou rodinu, než odjet za pomstou.

#73 mr_bungle
10.3.2019 | 9:57:53
mr_bungle

#70 Clair3124: Kliknete na tlačítko „Reaguj“ u příspěvku, na který chcete reagovat.

#74 Monoceros
10.3.2019 | 10:09:38
mr_bungle

#71 Zmiaz: Tak nějak bych to taky viděla…

10.3.2019 | 10:10:11
Monoceros

#72 mr_bungle: na pc to normálně jde ale v mobilní verzi tam takové tlačítko není a ani já nevím jak odesílat reakci touto cestou. Jinak tohle řekla MW charakterizující její postavu v 8 sérii – „Je to rozdělení Aryi mezi její snahou být tím, kdo chce být – vrátit se zpět k té naivitě a nevině se svou rodinou – a její nedokončenou prací.“ A když už jsme u toho tak taky řekla, že konec Aryi v seriálu byl pro ni velikým překvapením, protože její příběh byl celou dobu hrozně krvavý a že závěr je krásný a překvapující … tak co si z toho má člověk jako vzít? :D

10.3.2019 | 10:37:51
SteveB

Takže Cersei pošle GoldenCompany s divokým ohňom (zelený) a bude tak chcieť zabiť 2 muchy jednou ranou..Zimohrad zhorí do popola, aj podľa tej fotky ktora kolovala netom.

10.3.2019 | 10:55:12
Clair3124

Kdyby tu tlačítko bylo, použila bych ho :) a

10.3.2019 | 13:36:14
x.david

Možná Arya utíka před lady stoneheart .LOL

#78 shootx
10.3.2019 | 19:28:41
shootx

#77 x.david: V knizni verzi bude Lady Stoneheart po boku Lorda Stoneheart (malicek) po smrti je spoji Malickova laska.

10.3.2019 | 20:57:16
Anka2704

#32 Jamis: Dle překladu rozhodně souhlasím … mluví o někom konkrétním! (ne-li o tom, komu to zrovna říká) :D

11.3.2019 | 13:29:51
Anka2704

#32 Jamis: Na druhou stranu o čem mluví, když říká „I look forward to see this one“…o konkrétní smrti nebo o její tváři v podobě WW …

11.3.2019 | 13:35:13
Sadori

Projíždím si 7 serii a všiml jsem si že v 2 dílu když si povída v kryptě John a Malíček, tak je na konci debaty zaběr na Malíčka a za ním socha nějakého Starka která drží kopí. Pravděpodobně to bude kopí které použije Arya. Pokud si dobře pamatuju tak Starky pohřbívají i s jejich zbraněmi. Kdo ví co se tam za unikáty zkrýva, které by mohly použít v boji proti chodcům.

#82 Nikolperse
12.3.2019 | 9:47:21
Nikolperse

#81 Sadori: Práve si napísal dobrú vec. Ktovie čo majú v hrobkách starých hradov. Za celý ten čas nikoho nenapadlo ísť otvoriť prastaré hrobky, skúmať záznamy rodov a hľadať tak valyryjské meče a zbrane.

12.3.2019 | 10:58:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Kdo usedl na železný trůn?

Už od začátku seriálu Game of Thrones všechny zajímalo, kdo se na jeho konci zmocní trůnu. Pokud jste finále osmé řady ještě neviděli, tak následující článek nečtěte. 

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás