Game of Thrones (Hra o trůny) Rozbor první várky fotografií

Rozbor první várky fotografií

Rozbor první várky fotografií

Televizní stanice HBO před pár dny zveřejnila první oficiální fotografie z nadcházející sedmé sezóny Hry o trůny. My se na některé fotografie podíváme trochu zblízka.


30 0
25.4.2017

Na první fotografii můžeme spatřit Sama a Fialku, kteří se nachází v Citadele. Jak můžeme vidět, tak spolu se Samem studuje i Fialka. A jak už zmínili naši čtenáři v původním článku, Fialka čte knihu Svět ledu a ohně, kterou napsali George R.R. Martin, Elio M. García Jr. a Linda Antonssonová. Tuto knihu si mimo jiné můžete taktéž zakoupit v českém jazyce. Stránka, kterou Fialka čte, pojednává o Azoru Ahaiovi, což je legendární hrdina, taktéž nazýván jako Princ, který byl přislíben. Více o legendě si můžete přečíst v našem článku o Pánovi světla.

(Fialka studuje spolu se Samem)


Dále se podíváme na Ohaře. Ten se nyní nachází nejspíše někde na cestě na Sever, po svém boku má Bratrstvo bez praporců. A když podíváme blíže na Ohařův plášť, tak zjistíme, že stejný nosil Citroš, člen Bratrstva bez praporců, který v epizodě The Broken Man povraždil všechny místní lidi, s nimiž Ohař stavil septum. Ohař následně Citrošovi vzal jeho boty a jak to vypadá, nějak se k němu dostane i jeho plášť.

(Ohařovi se Citrošův plášť asi opravdu zalíbil)

Na další fotografii můžeme spatřit Daenerys, Varyse, Tyriona, Šedého červa a Missandei. My se zaměříme na Missandei, kde na první fotografii vidíme, že nemá připnutou sponu, která zobrazuje hlavy tří draků, kteří se vzájemně požírají. Takovou sponu vlastní pouze Šedý červ. Nicméně na další fotografii můžeme vidět, že Missandei má sponu připnutou. Napovídá to tedy tomu, že buď Missandei dala svou sponu Šedému červovi, nebo jí dal Šedý červ tu svou.

(Všimněte si změn se sponou)

A u změn nezůstane jen Missandei. Jak můžete vidět níže, Varys má v šatníku další róbu.

(Varys v průběhu nadcházející sezóny změní své oblečení)

Na závěr tu máme královnu Cersei a Jaimeho. Bystří fanoušci přišli s postřehem, že Jaimeho meč je tentýž meč, který Joffrey Baratheon dostal před svou smrtí jako svatební dar. Jedná se o Vdovin nářek, meč z valyrijské oceli, který se skládá z jedné poloviny meče Neda Starka. Meč si nestihl užít ani Tommen, a tak skončil v ruce Jaimeho.

(Meč Vdovin nářek)

Foto: HBO

Diskuze /22

tominotomino

Díky za postřehy. Mám jen jednu připomínku, proč tady ve všech článcích používáte označení ‚Fialka‘ místo ‚Gilly‘. Přijde mi, že lépe zní Gilly, jako je tomu v seriálu. Tam taky nepoužívají ‚Fialka‘. Chápu, že to asi berete podle knížek, ale asi bych se radši držel televizní verze jmen.

#2 Xavik
webmaster
25.4.2017 | 17:48:15
Xavik

#1 tominotomino: Používáme jména, která jsou uvedená v knihách. Je tomu tak již šest let, nebudeme nic měnit.

admin
25.4.2017 | 18:22:33
Movego

Možná je to záměrně ale proč tu chybí Arya a Bran? :) Jinak toho meče jsem si taky nevšiml, ten svůj dal Brienne, tak si to musel nějak vynahradit :D Proč si většina lidí myslí, že jde Ohař na sever, zima už je přece po celém zapadozemí ne?

#4 toren555 #5 Mrkrikajs #6 toren555
25.4.2017 | 19:10:49
toren555

#3 Movego: protože válka živých začne na Severu :) a Bratrstvo slouží ohnivému bohů , a myslím že se o tom bavily na konci 6 serie .

25.4.2017 | 19:24:14
Mrkrikajs

#3 Movego: Protože je to „PRVNÍ VÁRKA“, protože Beric řekl, že vyrážejí na SEVER? V KL se objeví až na konci série, takže kde jinde by měl asi tak být? – Ech… to jako vážně začnouletos tyhle komenty už takhle brzo?

#7 toren555 #8 Trepy #12 Movego
25.4.2017 | 19:24:25
toren555

#3 Movego: Bran a Arya tam je ! jen se nedostaly do rozboru což je škoda , když už se tu píše že má Varys nový kabát tak Davos má taky nový :) Starkův .

25.4.2017 | 19:29:10
toren555

#5 Mrkrikajs: PRVNÍ VÁRKA – jop tak daleko sem se nedostal :D

25.4.2017 | 19:31:05
25.4.2017 | 20:38:58
Gooner91

Zdravím. Pod fotkou Ohaře je Euron Greyjoy pokud se nemýlím, rozhodně to není znovu Ohař.

#10 Nicole
26.4.2017 | 10:03:16
Nicole

#9 Gooner91: Ne to opravdu není Euron Greyjoy, ale Citroš :) A je to myšleno tak, že Citroš má na sobě ten plášť, který má Ohař na fotce nad ním na sobě :)

#11 toren555
26.4.2017 | 11:26:45
toren555

#10 Nicole: ale je fakt že mu je celkem podobny :) .

26.4.2017 | 14:58:09
Movego

#5 Mrkrikajs: No to je mi zase smysluplný komentář :D Autor tohoto článku tady asi před šesti dny zveřejnil první fotky ze sedmé série a nazval to: PRVNÍ VÁRKA fotografií ze sedmé sezony Hry o trůny, 4 dny nato, tu jiný autor vytvořil článek: Rozbor PRVNÍ VÁRKY fotografií, ve které rozebral téměř všechny fotky kromě Aryi Brana a Sansy, proto jsem se zeptal, proč tu chybí, a zda-li to má nějaký důvod. Takže tvůj komentář nedává smysl. Na Ohaře jsem se zeptal, protože tu všichni tvrdí, že v 7 sérii by měl vyrazit zpět do KL, aby údajně zabil Horu (já sice stále nechápu proč by ho měl zabít zrovna on ale budiž) a ty jsi odpověděl, že půjde na sever a až na konci se vydá do KL, což mi taky nedává vůbec žádný smysl, když na konci série (podle mě) už bude KL dávno dobyté Dany a Cersei i s Horou už budou po smrti. To, že Beric řekl něco o tom, že se vydají na sever jsem asi přeslechl , takže se omlouvám. Příště až sem zase něco začeš psát, tak si ty tvoje blbý kecy nech… Já jsem se jen slušně zeptal.

#13 Grayyitheyerouh #16 Mrkrikajs
26.4.2017 | 16:24:20
Grayyitheyerouh

#12 Movego: Ano, Beric opravdu sdělil, že pojedou na sever. A k té Cersei… ta tuhle sérii přežije. Žádné větší nebezpečí ji nehrozí. Pokud se potvrdí, že bude její spojenec Euron, který svým dračím rohem zmanipuluje draky… a Jaime s Lannister Army + Tarly Army budou čelit Dothrakům, bude KL zatím v bezpečí… otázkou by zůstávalo, co podnikne Tyrion. Ten se do války moc nehodí. U něj to vidím na tajnou cestu do KL s Gendrym, aby se vypořádal se sestřičkou po svém… Nebo také Iron Bank může Cersei ohrozit. Jestli se potvrdí má teorie, že IB si najme vrahy… aneb heslo Valar Morghulis – Valar Dohaeris → Každý kdo nebude sloužit – musí zemřít. To by sedělo na splácení dluhu IB. Podle mě the Faceless men jsou právě ti nájemní vrazi, kteří tohle heslo používají a třeba taková Lady Crane byla jedna z těch, která si půjčila, ale nesplatila…

#14 mr_bungle #15 mr_bungle
26.4.2017 | 18:11:51
mr_bungle

#13 Grayyitheyerouh: Já myslím, že v seriálu dračí roh nebude. V knize se jím Euron pochlubil při královolbě, v seriálu to neudělal. Navíc v seriálu chybí i postavy Victarion Greyjoy a rudý kněz Moqqoro.

26.4.2017 | 19:21:07
mr_bungle

#13 Grayyitheyerouh: Nerozumím poznámce o lady Crane, ona přece s Železnou bankou nemá nic společného. Smrt Lady Crane si objednala Bianca, mladší herčka, která jí záviděla talent a oblibu. Měla ji zabít Arya, aby se stala Nikým, ale nakonec ji zachránila a varovala před Biancou. Když pak Waif pobodala Aryu, tak se Arya u Crane ukryla, Waif je našla, zabila Lady Crane a Aryu pronásledovala.

#18 Grayyitheyerouh
26.4.2017 | 19:32:40
Mrkrikajs

#12 Movego:

Choď si brečet někam jinak, chlapče. Na blbou otázku, blbá odpověď, ty smysluplný tydýte. Urážku si člověk BERE. Tvůj problém, že u všeho rupeš. Co tak čtu, tak tobě toho smysl nebude v životě dávat ještě velice mnoho věcí. Ptal ses, tak si dostal odpověď. Je mi úplně jedno, že se ti nelíbí, že s ní nesouhlasíš, tak si běž kvičet jako podsvinče někam jinam. Já jsem sice velice rád, že ti z mého komentu takhle rupnul špunt, ale nemusíš to cpát sem. Moje sezóna ještě nezačala a nejsem na tebe ještě 100% ready. Je moc brzo a jsem ještě moc měkkej. A navíc, ostatní to absolutně nezajímá. Ale OK. milerád ti to vysvětlím tak, abys to pochopil i ty i kdyby to mělo být na půl stránky. PRVNÍ várka znamená, že asi bude nějaká DALŠÍ, kor když je tam napsáno, že se jedná o rozbor pouze NĚKTERÝCH, ty slušně zeptal. Nikde není psáno, že se jedná o komplet. Ale tobě by zřejmě smysl nedávala ani čítanka pro prvňáčky. Když se řekne, že se jede na sever, tak se asi pojede na SEVER. A nevím proč si začal co kvákat o Cleganebowlu, který jsem vůbec nezmínil. A z čeho tak usuzuju? – No já ti nevim, třeba z největšího leaku v dějinách tohoto seriálu a dokud se bude postupně víc a víc potvrzovat a dokavaď mi někdo nedá lepší zdroj pro podklad mých tvrzení, tak bys měl raději držet kušnu. Děkuji. Nějaké další, ještě stupidnější otázky, přípomínky k tomuto článku?

#17 Batiatus #21 Movego
26.4.2017 | 19:42:11
Batiatus

#16 Mrkrikajs: Prepáč ale on ti tou otázkou niako ubližuje? :D Ako ľudí, ktorí sa takto vzrušujú nad takými prkotinami nepochopím. Ak ti to vadí je to len tvoj problém. Je zaujímavé ako si to ľudia tvojho typu takéto reakcie ospravedlňujú argumentom na blbú otázku blbá odpoveď ale prečo sa neriadiť heslom na slušnú nerypajúcu otázku slušná nerypajúca odpoveď? Aha viem, to by si potom nemal dokoho rýpať :)

#19 Mrkrikajs
26.4.2017 | 20:03:36
Grayyitheyerouh

#15 mr_bungle: Aha. Díky za objasnění. Tohle jsem třeba zrovna nevěděl… knihy jsem nečetl, ale asi bych měl začít. Je tam zřejmě spousta věcí, díky kterým si mohu doplnit ztracená místa v seriálu… :)

#20 Eddard1
26.4.2017 | 20:34:17
Mrkrikajs

#17 Batiatus: Děkuji. Příště mu zkusím odpověď dopisem a až na mě začne útočit, vzdálím se a ty svý „blbý kecy si nechám“. Promiň, ale evidentně si nepochopil můj příspěvek/moji odpověď. Mně je přece úplně fuk. Rozdíl mezi mnou a jím je ten, že mě to absolutně nevadí a jsem na to zvyklej. Já mu napsal SLUŠNOU odpověď na jeho komentář a co následovalo? Místo aby to nechal bejt, tak začne psát další voloviny. Co bylo přesně na mé odpovědi útočeného? Urážet se začal on a když si nedal pokoj, tak jsem mu to prostě rozvedl. Takže s mým rýpáním bych byl dost opatrnej. Možná to přečti ještě jednou celé znova. Děkuji. Ak ti to vadí je to len tvoj problém. Nečti to. :) Děkuji za pozornost.

#21 Movego
26.4.2017 | 21:45:16
Eddard1

#18 Grayyitheyerouh: Knihy a seriál se už dost rozcházejí. Tak já osobně je striktně odděluji . Seriál je už dál jak knihy, Bohužel! Jinak si knihy přečti, ale osobně bych seriál při čtení do toho nemíchal.

27.4.2017 | 18:55:18
Movego

#16 Mrkrikajs: :D Kde jsi vzal, že tu někdo brečí :D Já už se jen směju. No já nevím, jak ty ale já si teda urážky neberu (zvlášť od někoho jako jsi ty :) A to, že mi rupnul špunt z tvého komentu???? Přečteš si vůbec co jsi napsal??
#19 Mrkrikajs: Kdo na tebe útočí??? Jako vážně: :D Tomu, že jsi na to zvyklej se opravdu nedivím ;). A: Ech… to jako vážně začnouletos tyhle komenty už takhle brzo? mi jako normální odpověď nepřipadá… Ale jde vidět, že jsi to stále nepochopil, tomto článku je napsané: My se na některé fotografie podíváme trochu zblízka, a moje otázka zněla: proč tu chybí jen asi 3 (pro mě některé, neznamenají skoro všechny :) ale tak tu už je jedno. Tvoje reakce mě ale dost pobavila ;)

27.4.2017 | 19:02:49
Erika88

Čaute.. :) Knihy jsem teda nečetla, za to ten seriál můžu říct, za mě TOP!! Sansa mi přirostla k srdci hrozně moc. http://www.originalzfilmu.cz/…y-sansa.html proto ten krásný řetízek musel být můj ! :D :) Jen mi trochu vadilo, že tam v podstatě spousta osob hned umřelo. :-/ To režisér teda vymyslel nemile… :)

15.5.2017 | 18:10:49
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Osmá série

Kdy začne osmá série a o čem bude?

Kdy začne osmá série a o čem bude?

Tyto otázky si zřejmě klade každý z vás. Sedmá série měla pouhých sedm epizod, u osmé, která je zároveň poslední, to nebude o nic lepší. A možná se jí dočkáme mnohem později.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás