Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 299×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Rozhovor s tvůrci

Rozhovor s tvůrci

David Benioff a Dan Weiss, spisovatelé a producenti Game of Thrones byli nedávno vyzpovídáni moderátory Jonem a Jenny z rádia Sirius.

1 0
5.7.2011

Přepis jejich rozhovoru je zde:

Jon: Existují nějaké postavy z první knihy, které byste si přáli dostat do druhé série, a nemuseli je z příběhu vyškrtnout?

Dan: Byli jsme si vědomi, že výběr, který nás čekal, nebude jednoduchý. Věděli jsme, že nějaké škrty budeme muset dělat. Ale jak? Začali jsme od začátku a naší hlavní prací bylo zaměřit se na to, které postavy milujeme a co bychom si bez nich počali. Takže mám dojem, že většinu z nich jsme…

David: Vím, že jsi velký fanoušek Blackfishe, takže se ti tímto omlouvám. Ale pravdou je, že v druhé sérii bude tolik nových postav, že to bude možná trochu matoucí. Nových postav bude mnohem více než těch, které v první sérii zemřely. A tohle se bude dít pořád. V každé sérii budou objevovat nové postavy a v jistém bodě si budeme muset dávat velký pozor ze dvou důvodů. Zaprvé kvůli rozpočtu a zadruhé kvůli tomu, že máme 540 minut na odvyprávění příběhu celé série. Musíme najít cestičku mezi mnoha postavami, aby divák neztratil přehled o tom co se děje a kdo vůbec jsou hlavní postavy.

Jenny: V příští sérii by se toho mělo dít celkem hodně kolem Brana a Rickona…

David: No jistě. Všechny postavy, které znáte z první série, se vrátí a s nimi se objeví i několik nových postav. Jak jsem již říkal, musíme si být jistí, že budeme mít dost času na odvyprávění celého hlavního příběhu. To ale samozřejmě znamená, že některé příběhy zůstanou vynechány a některé příběhy a postavy nedostanou tolik prostoru, kolik by si zasloužily. Místo toho abychom do seriálu dávali nové postavy na pár vteřin, se raději budeme soustředit na hlavní postavy.

Jon: Pravděpodobně nyní pracujete na druhé sérii, že? Co mohou diváci očekávat?

Dan: Nyní v Belfastu, píšeme, připravujeme, projektujeme, stavíme…

David: Draky, zlovlky…

Dan: …a nespíme.

David: Jenny, určitě budeš z druhé série nadšená, protože druhá série bude z velké části o lásce.

Diskuze /2

Kafka Tamura

Každopádně by to chtělo na jednu serii více minut. Je to podle mě velká škoda, a i když neznám knihy, tak je vidět, že tam toho dost chybí. Nejvíc mě zamrzelo absence bitvy a zajetí Jaimeho.

5.7.2011 | 23:15:08
Shakespeare

No, je pravda že GRRM dělá často s bitvami to, co autoři seriálové verze a zvláště v dalších knihách se o spoustě bitev dovídáme, jak byly hezky vybojovány… Ale jinak musím říci, že ten seriál je udělaný neskutečně podrobně. Jediné co chybí, jsou myšlenky postav. V těch se člověk doví spoustu věcí o historii Západozemí a podobně…

6.7.2011 | 19:18:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama