Game of Thrones (Hra o trůny) Shrnutí a postřehy z epizody Dragonstone

Shrnutí a postřehy z epizody Dragonstone

Shrnutí a postřehy z epizody Dragonstone

První epizodu nazvanou Dragonstone máme už pár dní za sebou, a tak si ji můžeme s utříbenými myšlenkami ještě jednou shrnout a podívat se na pár zajímavostí.


27 0
21.7.2017

Následující text může obsahovat vyzrazení budoucího děje, proto ho čtěte s tímto vědomím.

Cesta ke Zdi a Sever

Hned v úvodu se budeme věnovat Nočnímu králi, bílým chodcům a armádě mrtvých. Tvůrci nám připomínají, že zima je tu a spolu s ní i Dlouhá noc. Uvidíme ale, kdy přesně se jich v sedmé sezóně dočkáme více. Mnozí hned v této scéně určitě spatřili tři obry pochodující spolu s armádou mrtvých, pravděpodobně jich bude víc, ale my jsme viděli tři, kde na jednoho z nich byl bližší záběr, všichni samozřejmě ihned diskutují, o koho se jedná. Wun Wun to určitě nebude, protože ten zemřel během bitvy bastardů a jak je známo, Jon těla pálí. O koho se tedy jednalo? Nebo Jon udělal takovou chybu, že tělo nezapálil, a pokud ano, jak se tělo dostalo až tak daleko na sever? To se snad dozvíme v průběhu.


Avšak před bílými chodci se odehrála jedna velmi přelomová a důležitá scéna. Každý si také nejspíše řekl, co tu zase dělá Walder Frey, vždyť ho Arya zabila. Když Walder, tedy vlastně Arya, začal mluvit k rodu Freyů, jak chladnokrevně povraždil Starky na Rudé svatbě, všem bylo nepochybně jasné, co se děje. Všichni se následně napijí ze své číše a otráví se, věta „nechte jednoho vlka žít a ovečky nikdy nebudou v bezpečí“ je naprosto trefná, protože, i jak napovídá trailer druhé epizody, odkazuje to na zlovlčici Nymerii, kterou jsme posledně viděli v první sezóně, kdy kvůli Joffreymu musela utéct. Sever rozhodně nezapomíná.

Následně ve scéně se zpěvákem Edem Sheeranem bylo ukázáno, že její lidská stránka stále žije. Původně by asi lannisterské vojáky nejspíše zabila, ale jak mluvili o svých rodinách a domovech, tak si to pravděpodobně rozmyslela. Vrátí se Arya domů k rodině, nebo bude pokračovat ve své pomstě?

(Arya se postarala o osud rodu Freyů)

Brandon Stark se spolu s Meerou vrací ke Zdi, skrze kterou se dostal na konci třetí sezóny, aby se shledal s Tříokou vránou. Před vchodem do tunelu už je „vítá“ nový lord velitel Edd. Bran šel rovnou k věci a rozhodně vysvětlil, proč ho má skrze Zeď pustit, už to rozhodně není ten klučina, kterého známe z prvních sérií. Podle mnohých je však Branova cesta na jih problémem, protože Noční král si Brana ocejchoval, což znamená, že když Bran půjde skrz Zeď, tak to stejné může udělat i Noční král.

Ke Zdi z opačné strany míří Ohař spolu s rudým knězem Thorosem z Myru, Berikem Dondarrionem a členy Bratrstva bez praporců, kteří vědí, že Dlouhá noc je za dveřmi. Musí ovšem přesvědčit Ohaře, který dává jasně najevo svůj ateismus, ale ví, co kdysi viděl. Následně ho Thoros pomocí vize, kterou Ohař spatří v ohni, přesvědčí, že Pán světla, nebo jakýkoliv jiný zatracený bůh, přece jen existuje. Výraz v Ohařově tváři jasně hovoří o tom, že teď už věří, podobně jako Tyrion, který nevěřil v draky. Následně není schopen doříct modlitbu za mrtvé, zároveň je zde ukázána jeho lidská stránka, kde už není tak tvrdý, jak býval. Můžeme vidět, jak zakopává mrtvého farmáře a jeho dceru, které okradl ve čtvrté sérii.

(Ohař pohřbívá farmáře a jeho dceru)

Jona a Sansy jsme se v této epizodě dočkali minimálně, ale řeklo nám to hodně o tom, jakým směrem se jejich vztah bude ubírat. Každý z nich zastává naprosto odlišný názor, jak na to, jak naložit s rody Umberů a Karstarků, ale také na to, co dělat se Cersei, která Jona předvolala, aby před ní poklekl, nebo zemřel jako zrádce. Dle Jona je nejdůležitější získat dračí sklo a připravit se na válku s Nočním králem. Této situace nepochybně využije Malíček, nebo se o to alespoň pokusí.

TIP: Celý díl si můžete zrekapitulovat s následujícím komentářem Ozzy Mana 

Co na Jihu?

Vypadá to, že Cersei už úplně ztratila zdravý rozum. „Její syn Tommen ji zradil.“ Na této větě bylo krásně ukázáno, že už jí naprosto na ničem nezáleží a udělá naprosto cokoliv, aby zničila své nepřátele. Její milovaní jsou mrtví a je zbytečné se jimi zabývat. Na druhou stranu ztratila vše, na čem jí kdy záleželo, takže už stejně nemá moc na výběr. V tomto psychickém rozpoložení ji nic nerozmluví ani Jaime, ačkoli se o to může usilovně snažit. Zdá se, že Jaime bude jediným hlasem rozumu v Králově přístavišti.

Spojenectví s Euronem Greyjoyem se nezdá být překvapivé, protože s kým jiným by nyní Cersei mohla spojit síly, když má nepřátele na každé světové straně? Euronův výstup zaskočil mnohé z Králova přístaviště, je to excentrický maniak, který získá, co si zamane. A jeho narážky na Jaimeho neměly chybu. Jakým darem ale obdaří Cersei? Objevily se spekulace o tom, že by jím mohl být Tyrion, nebo předmět známý knižním čtenářům jako zvaný roh ovládající draky, hlava lady Olenny, Píseční hadi či Gendry, ale to se nechme překvapit.

(Mapa Západozemí)

Sam zatím poznává každodenní rutinu v Citadele. Podstatné ale je, že se mu podařilo zjistit, kde se nalézá bohaté ložisko dračího skla, které Jon potřebuje proti bílým chodcům.

Bystří fanoušci postřehli, že na stránkách v knize se objevila také informace o dračím skle jako léku. K úplnému konci epizody můžeme spatřit Joraha Mormonta, který trpí šedým lupem. Náhoda? Je to možné, ale pro hraje další fakt. Shireen Baratheon, která trpěla právě šedým lupem, žila na Dračím kameni a z nějakých neznámých důvodů se nemoc zastavila. Nyní nejspíše víme proč. Zdá se, že Dračí kámen, na který si Stannis Baratheon stěžoval a o němž prohlásil, že je to nejhorší místo na zemi, bude se zásobou dračího skla nejdůležitějším místem na zemi.

U Sama se ještě zastavíme u jedné věci. Když Sam listoval výše zmíněnou knihou, tak se pozastavil na stránce s obrázkem valyrijské dýky. Jedná se o totožnou dýku z první sezóny, kterou chtěl nájemný vrah zabít Brana. Tato dýka se mimo jiné objevila i na promo materiálu pro sedmou sezónu, za opaskem ji měla konkrétně Arya.

(Valyrijská dýka, která se objevila v první sezóně)

Na úplný závěr si necháme Daenerys Targaryen, která se právě na Dračí kámen vrátila. Název epizody Dragonstone odkazuje právě na toto místo, avšak je paradoxní, že Daenerys jsme se dočkali minimálně. V jejích scénách padlo minimum slov, celé to bylo spíše o jejích pocitech a dojmech z této první návštěvy. Začalo to šlápnutím na půdu a následnou cestou Dračím kamenem až k trůnu, Daenerys celé místo pouze vnímala a vstřebávala beze slov. TyrionMissandei ji znají, takže to poznali a dle toho jednali, nikdo zbytečně nemluvil, což je i u Tyriona nezvyklé. Až nyní můžeme začít.

(Dračí kámen)

V diskuzi se můžete podělit o své dojmy a případné postřehy z první epizody Dragonstone.

Foto: HBO

Diskuze /18

Punisher bude trestať

Zaujimalo by ma, kto ma dyku teraz, ci ju ma Malicek…

#3 Grayyitheyerouh
21.7.2017 | 18:11:18
Grayyitheyerouh

Nový secret trailer, je tam dost velký spoiler: https://www.youtube.com/watch?…

21.7.2017 | 18:11:51
Grayyitheyerouh

#1 Punisher bude trestať: Však ty to víš, tak co nás taháš za nos… :D Když jsi to už dávno viděl

#7 Punisher bude trestať
21.7.2017 | 18:12:19
Locker.

Museli jste prostě Eda Sheerana zmínit…to už je vážně postižení ta mánie okolo něj…pravověrným fanouškům to zcela zničilo tu první falešnou epizodu.

21.7.2017 | 18:13:04
Locker.

Každopádně návrat Nymerie bude zcela v souladu s mojí teorií…jelikož právě ona zabije krále ledových pavouků a vysvobodí tak Malíčkovo tělo pro oživení…Arya má totiž u Malíčka velký dluh, když ji tehdá neprozradil.

21.7.2017 | 18:14:04
Punisher bude trestať

Tak ocakavalo sa stretnutie Varysa a M, konecne sa mozno dozieme, kto mu vzal vajcia.

21.7.2017 | 18:14:06
Punisher bude trestať

#3 Grayyitheyerouh:

Tak podla scen z buducich epizod ju ma Malicek.

21.7.2017 | 18:15:39
Locker.

Qyburn a Euron Greyjoy celou dobu pracují pro Malíčka…proč se Euron tak rychle přemisťuje? Protože mu Malíček propůjčil některé z teleportačních kamenů.

#10 Punisher bude trestať
21.7.2017 | 18:16:25
Leviatan

Mně se nějak nezdá ta docela populární teorie, že Bran má na sobě „otisk“ Nočního krále, který prolomí ochranou magii Zdi. To by ho před tím Tree Eyed Raven nevaroval? Pokud by stačilo jen se někoho dostknout a poslat za Zeď, proč by to Noční Král nikdy během těch tisíců let neudělal?

#11 fgh
21.7.2017 | 18:22:13
Punisher bude trestať

#8 Locker.:

Pokial viem, tak teleportacny kamen pouzil iba Varys!

21.7.2017 | 18:22:18
fgh

#9 Leviatan: Neboj, Bran rozhodne diky otisku NK neprolomil magii zdi. Magie First Men a Children of the Forest je rozdilna.

V podstate, kdyby ted Eddison Tollett otevrel branu na Castle Black, tak WW's ji mohou klidne projit.

Jak uz tu nekde psal Locker, Euron je sprahnuty s Littlefingerem, v tom ma pravdu. Ale ja uz jsem tu jednou psal, ze Euron ma s Night Kingem spojenectvi, ktere si ziskal, kdyz byl v exilu, proto se NK vratil az ted, spolecne maji plan, diky kteremu se skrz zed WW's dostanou, ale to uz tu take padlo nespocetnekrat…

21.7.2017 | 18:59:18
mr_bungle

Za informaci o dračím skle jako léku dík, zatím mi unikala.

Cersei dobře jeblo, Tomen se zabil, tak je zrádce, Olenna so obrátila proti ní, tak je to zrádkyně, ale že Cersei zabila tomenovu milovanou ženu a Olenně vyvraždila rovnou celou rodinu, je podle ní dopohůdki. :)

21.7.2017 | 20:00:58
Šejmus92

Euron se mi minulou sérii docela zalíbil. Fajn záporák. Nevíte někdo, proč z něj najednou dělají nějakého libového frajírka, který by zapadnul spíš na předměstí Detroitu?

#14 Arrow123
21.7.2017 | 21:49:52
Arrow123

#13 Šejmus92: Mňa skôr štve, že nemá pásku cez oko ako v knihe. A pridal by som mu ešte nejakú jazvu cez tvár. Mohli ho trošku zhyzdiť nech z neho ide strach, predsa len je to záporak. A pôsobilo by to, že tá postava aj niečo zažila nie len hovorila o tom ako sa plavila po celom svete :)

#15 Šejmus92 #17 Scalex
21.7.2017 | 22:00:14
Šejmus92

#14 Arrow123: Já knihu nečetl, ale i v minulé sérii mi připadal drsnější. Někde jsem tu četl, že teď vypadá jak nějaká fetka z ulice. Trefné přirovnání. Fakt ho zkazili.

#16 Arrow123
21.7.2017 | 22:18:39
Arrow123

#15 Šejmus92: Aj to jeho správanie a la Ramsay Bolton mi k nemu nesedí. Síce to má byť psychopat na voľnej nohe ale robiť zo seba takého vola nemusí.

21.7.2017 | 22:29:34
Scalex

#14 Arrow123: Naopak, nejlepší záporáci jsou ti, kteří jako záporáci nevypadají. Kteří mají hezkou tvářičku a libý úsměv a přitom plánují svinstvo největšího kalibru.

21.7.2017 | 22:51:33
Scalex

U Arryiny úvodní scény bych ještě podotknul, jak podobný je odchod z místnosti plné mrtvých Freyů odchodu Sansy od umírajího Ramsayho. Stejná chůze směrem ke kameře a stejný lehký náznak spokojeného úsměvu.

21.7.2017 | 22:53:17
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E06: Beyond the Wall

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @hlawoun, @Katherine16 a @kaailik
Korekce: @OlafDark
Časování: @Xavik
Časování na jiné verze: @badboymajkl

Překlad sedí na verze Game of Thrones:

  • … S07E06 1080p HDTV LEAKED-SiT
  • … S07E06.HDTV.x264-FLEET
  • … S07E06.720p.HDTV­.x264-FLEET
  • … S07E06.PROPER­.HDTV.x264-SVA
  • … S07E06.PROPER­.720p.HDTV.x264-AVS
  • … S07E06.720p.WEB­.h264-TBS
  • … S07E06.1080p.AM­ZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-GoT

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Podpořte nás

Mnoho z vás nám psalo, že by nás za naši práci na seriálu Game of Thrones rádo podpořilo, proto jsme si zřídili PayPal účet, na kterém nás můžete podpořit. Moc děkujeme za podporu!

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás