Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 289×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Shrnutí a postřehy z epizody Mother’s Mercy

Shrnutí a postřehy z epizody Mother’s Mercy

Finále páté řady seriálu Hra o trůny bylo opravdu šokující. Tolik smrtí jsme v jednom díle vskutku neviděli. Smrti to však nebyly ledajaké.

50 0
16.6.2015

Tento článek shrnuje desátou epizodu Mother’s Mercy, proto, pokud jste díl ještě neviděli, si článek raději přečtěte později.

Stannisův nekonečný pochod

Po upálení Shireen se Pán světla skutečně činil a pomohl Stannisově vojsku, protože ukončil nekončící zimu. Stannis se i přes tento úspěch dočkal dvou špatných zpráv, které se ukázaly jako devastující.


První zprávou bylo, že polovina armády dezertovala, díky čemuž si Stannis uvědomil, že nemá dostatečné množství vojáků na dobytí Zimohradu. Druhou zprávou bylo, že se jeho manželka Selyse oběsila. Odkazuje to na události z předchozí epizody, kdy si při upalování své dcery uvědomila, že je matka. Jako matka tento nechutný čin nemohla strávit, proto si vzala život.

Stannis se i přes značné ztráty rozhodl táhnout na Zimohrad, tentokrát už bez Melisandry, která si v momentu, kdy uslyšela, že polovina armády dezertovala, uvědomila, že její poslání po boku Stannise skončilo, protože selhala.

Bitva o Zimohrad

V podstatě se žádná velkolepá bitva ani nekonala, Stannisovo vojsko bylo rozprášeno armádou rodu Boltonů, vedenou Ramsay Boltonem. Stannisovi se i přesto, že bylo jeho vojsko poraženo, podařilo přežít. Po okamžiku, kdy jej konečně vidíme šermovat, se u něj objevuje Brienne z Tarthu, která od poloviny druhé řady prahne po pomstě svého pravého krále Renlyho Baratheona. Když se tedy dozví o Stannisově přítomnosti, tak jej vyhledá a zabije jej. Zajímavé je, že jsme neviděli finální švih Briennina meče.

Během bitvy se Sansa rozhodla podniknout kroky, které měla udělat v případě, že chce být osvobozena ze Zimohradu. Když tak dělá, potká Myrandu se Smraďochem. Myranda je rozhodnuta Sanse ublížit, v tom se ale ze Smraďocha stane opět Theon, který shodí Myrandu z hradeb. Když se v tu chvíli vrací Ramsay na hrad, Theon se rozhodne Sanse pomoci a společně prchají ze Zimohradu skokem za hradby. Jako v případě Stannise, tak i v tomto případě o osudu Sansy a Theona nic nevíme.

Aryina pomsta

Ser Meryn Trant je v nevěstinci a Arya jej opět navštíví, tentokrát si však vzala podobu jiné mladé ženy, aby na sebe neupoutala pozornost. V okamžiku, kdy se s Merynem ocitne sama v místnosti, jej několikrát probodne a následně zabije. První pomsta je konečně vykonána.

Arya se vrací do Svatyně tváří, kam vrací půjčenou tvář, nachytá ji však Jaqen. Ten je rozhodnut potrestat Aryu smrtící ampulí, ale místo ní ji vypije on a zemře. Arya však následně zjistí, že to nebyl Jaqen, ale jen další člověk, který na sobě měl cizí tvář. Ve chvíli, kdy uvidí pod maskou sama sebe, oslepne a její další výcvik bude pokračovat až v šesté řadě.

Válka nikdy nekončí

Po ukončení sporů mezi Martelly a Lannistery se Jaime s svým doprovodem chystá odplout zpět do Králova přístaviště. Jaime v lodi konečně dostane odvahu a chce se Myrcelle svěřit o tom, že je její pravý otec. Myrcella však není žádné hloupé děvče a o svém pravém otci samozřejmě věděla. Ve chvíli, kdy se dostanou k objetí, tak Myrcelle z ničeho nic začne téct krev z nosu – Ellariina pomsta byla konečně vykonána. Ellaria si však zřejmě neuvědomila, že tím zcela pohřbila svého synovce Trystana, který ještě sehraje klíčovou roli v další válce mezi Martelly a Lannistery.

Danenerys a její klan

Ve Východních zemích je situace zase o něco klidnější. Všichni rádci a osobní strážci královny Daenerys se dohodnou na společném kompromisu – Jorah a Daario půjdou hledat nezvěstnou Dany a Tyrion, Šedý červ a Missandei se budou starat o město Meereen.

Tyrion se tedy po delší době opět ocitá u moci. Po jeho boku se brzy opět objevuje Varys, který jej jenom poškádlí za to, že mu utekl. Varysova přítomnost opět ukazuje, jak je tento člověk mocný. Varys má svou velkou spletitou síť, díky které se může dostat kamkoliv.

Dany se během toho nachází někde daleko od Meereenu, kam ji Drogon odnesl. Když Drogon Daenerys neposlouchá, tak se Daenerys rozhodne jít sama pryč. Na cestě však narazí na zvědy dothraků, kteří přivolají celý klan a ti ji obklíčí. Daenerys je tak opět v nesnázích. Nebo ne?

Cesta pokání a hanby

Cersei je konečně zlomena a odhodlána se vyzpovídat ze svých hříchů, avšak přiznává se pouze k tomu, že cizoložila s Lancelem Lannisterem. Rozhodnutí Nejvyššího vrabčáka je nakonec takové, že Cersei podstoupí cestu pokání, kde má projít skrze město zcela nahá.

Celá Cerseina cesta je skutečně děsivá, je na ni házena nejrůznější špína a Cersei konečně vidí, co si o ní obyvatelé města myslí. Když dojde na konec cesty, tak je zdevastována. Jako první ji na hradě přivítá malá rada, tedy především Qyburn, který pro Cersei znovu oživil Horu, z něhož se stala velká sloužící hora masa.

Nyní jeho hlídka skončila

Jonem a Noční hlídkou jsme se setkali na začátku a jeho konci desátého dílu. Na začátku Jona opustil jeho jediný skutečný přítel Sam, který se rozhodl odjet s Fialkou a malým Samem do Starého města, kde se hodlá vzdělávat na mistra, čímž byl i jeho vzor, zesnulý mistr Aemon.

Po chvíli na Černý hrad přijíždí Davos Mořský, který se tu ocitá jménem krále Stannise Baratheona. Stannis požaduje posily, Jon však říká, že divocí se před Stannisem nikdy neohnou. Hned poté se objevuje Melisandra, která všem oznámí, že tažení je u konce.

Na večer je na Jona připravena past. Jeho bratři z Noční hlídky mu oznámí, že jeden z divokých přišel s informací, že Jonův strýc Benjen Stark žije. Když se jde Jon podívat na to, kdo to říká, tak uvidí jen ceduli s nápisem: „Zrádce“. Hned poté je ubodán členy Noční hlídky, takže další hlavní postava má ukončeno své působení v seriálu.

Foto: HBO

Diskuze /158

PiranhaGreg

Koukám, že Xavik má co se týče těch smrtí docela jasno :D.

#120 armunder
16.6.2015 | 12:25:28
Michal78

No bez ohľadu na tento súhrn, treba brať vážne knižku. Ja osobne neverim , že jon je mrtvý . slepota arye je v knihe uplne objasnená už v tanci-myslim knižku. Takže seriál je len seriál , 5 seria tak fatálne prekrútená, no ale rozumiem , že všetko sa zmestiť nemohlo. Inak celkom dobrý článok

16.6.2015 | 13:44:48
Snoopy dog

Ještě jsem Tanec s draky nečetl ale nebodnou jona 4? Mám pocit že tady ho bodli 5krát.

16.6.2015 | 15:05:03
zazar13

Jon v knize umre, ale pokracuje…jestli to pouziji i serialu nevim… Jinak jsem rad ze je serial jiny nez kniha, aspon me sem tam prekvapi. Nicmene kniha je kniha. Vrel vsem doporucuji precist. Je to stejne dobre jen je toho virazne vic…

#6 chachar
16.6.2015 | 15:06:07
Bašinka26

,,tolik smrtí sme v jedném dílu ješte nevideli" a čo rudá svatba? alebo ten masaker v tvrdodome? inač super článok myslela som si že sa dočítam čo sa stalo s Theonom a Sansou. Ale najviac ma zaujma čo je s Margery a Lorasom, či aj oni museli učiniť pokanie a hanbu

16.6.2015 | 15:13:57
chachar

#4 zazar13: Kde jsi přišel na to,že v knize na 100% zemřel?Zeď v knize končí větou čtvrtý nůž již necítil.Jenom chlad … Což není potvrzení jeho smrti v knize.A pokud vím tak v ukázkách na Vichry zimy tam o Jonovi nic není,nicméně ty ukázkové kapitoly jsem moc nečetl,protože si nechci kazit zážitek před vydáním kompletní knihy.

Samozřejmě dle toho lze vyvodit,že zemřel,ale taky to tak být nemusí,osobně si taky myslím,že zemřel a Mellisandra jej následně oživí jako Thoros z Myru Berika Dondariona,nebo horší varianta,že se Jon převtělí do těla Ducha a bude pokračovat jako zlovlk.Což by pro mě byla otřesná varianta nedovedu si představit jeho pokračování v takové formě,spíš to vidím tak,že jej Mel zachrání a tím se Jon zprostí své přísahy k Nights Watch.

#80 zazar13 #124 redhrad
16.6.2015 | 16:36:08
Nelika

Toto je napsáno v článku na serialzone: Pokud stále nejste přesvědčení, zda Jon opravdu zemřel, pak přichází další argument. Sám hrdinův představitel, herec Kit Harington, v rozhovoru uvedl, že se do seriálu již nevrátí: „Řekli mi, že jsem mrtvý. Takže jsem mrtvý.“

#8 kaailik #10 Ann Taylor #112 Rumek88888 #116 Winniie #156 lukasplechacek
16.6.2015 | 16:57:57
kaailik

#7 Nelika: Konkrétně tenhle rozhovor mám rozdělanej a říká tam „But I’ve been told I’m dead. I’m dead. I’m not coming back next season. So that’s all I can tell you, really." Podle mě je důležitý to next season, že se nevrátí, tu sedmou třeba už jo. Kdo ví, já osobně doufám, že ho ještě uvidíme))

#9 Nelika #12 barahir
webmaster
16.6.2015 | 17:37:32
Nelika

#8 kaailik: kéž by .-)

16.6.2015 | 18:35:05
Ann Taylor

#7 Nelika: Protože druhej den po odvysílání posledního dílu by určitě prásknul, co se odehraje na obrazovce za rok :D

A mimochodem s pohřbením synovce Ellarie – jsou kousek od pobřeží. Jestli Myrcella umře a oni poplujou dál, tak budu mít chuť po nich něco hodit. Jestli umře, tak logický je otočit se, vrazit za Doranem a „hele, co někdo z vás udělal! A hádej, kdo ji před odjezdem líbal!“ a jestli bude pravda ta (podle mě nepravděpodobná) spekulace, že Tyene dala Bronnovi protijed, tak logický podle mě je otočit se, vrazit za Doranem a „hele, co někdo z vás zkoušel udělat! A hádej, kdo ji před odjezdem líbal!“ A Trystane je doma.

#11 barahir #88 Rafan
redaktor
16.6.2015 | 19:10:38
barahir

#10 Ann Taylor: To by ale přišli o válečnou výhodu – zajatce Trystana.

#14 Ann Taylor
čestný člen redakce
16.6.2015 | 19:13:00
barahir

#8 kaailik: To je asi jasno, zrovna si nemyslím, že by bylo vhodné Jona oživit po sérii bez něj, musela by ho oživit, „dokud je teplej“ a osudy na zdi nejspíš v příští sérii sledovat budeme.

čestný člen redakce
16.6.2015 | 19:15:26
karel304

V jiném vlákně jsou různé tipy na pravděpodobnost přežití postav, tak taky přidávám jeden (optimistický) nejen na S05E10: Stannis >50% Sansa, Theon >99% Jon (v lidské podobě) >99% Sandor Clegane <50% Benjen Stark ? Syrio Forel <10%

16.6.2015 | 19:18:05
Ann Taylor

#11 barahir: Válečnou výhodu? Na té lodi je z mimodornské posádky jenom Bronn a Jaime. A Jaime asi nebude někdo, kdo by chtěl další válku a spory, když to může vyřešit okamžitě. Navíc Trystane svojí princezničku miluje, takže taky bude chtít okamžitě spravedlnost a koho bude spíš poslouchat posádka, kdyby se Jaime zbláznil a hodlal Cersei dovézt mrtvolu a Dornského dědice místo otočky? Vetřelce, které princ propustil na svobodu teprve po určitých podmínkách, nebo syna jejic hprince?

#19 barahir
redaktor
16.6.2015 | 19:20:22
ohinek

ani jeden člověk nemusel vlastně v díle zemřít. bůh ví jestli stannisovi brienne usekla hlavu. theon se sansou skočili do hlubokého sněhu. myrcellina smrt je nejpravděpodob­nější, ale i tak se mi zdálo, že bronn ten svůj protijed nevypil všechen a může něco dělat. a jon sníh nezemře stoprocentně když má herec hrát v další sezóně, a mellisandra dorazila na černý hrad. i george martin řekl defacto že jon nezemře, nehledě na to že v knize to jeho pobodání nevyznělo zdaleka tak vážně.

#81 zazar13
16.6.2015 | 19:20:28
karel304

Aha zapomněl jsem na Myrcellu Baratheon/Lan­nister: Bronn ani Trystan asi nebudou mít protijed takže <20%

16.6.2015 | 19:21:04
Soldier.Kopi

Taky mohli za Červa dosadit někoho urostlejšího. Na super válečníka postavou opravdu nevypadá :/

#22 elbi.the.king
16.6.2015 | 19:23:08
Ser Duncan the Tall

takový malí vtípek :D

https://www.facebook.com/photo.php?…

16.6.2015 | 19:26:18
barahir

#14 Ann Taylor: Vyřešit? Nevím, jestli je smrt Ellarii dostatečný řešení. Cersei bude válku stejně chtít tak jako tak. A že je Myrcella mrtvá můžou klidně chvíli tutlat, pak zajmou Trystana a posádka jim bude zobat z ruky. Stejně musí Myrcellu do KL dovézt, aby jí tam pohřbili.

#20 Ann Taylor
čestný člen redakce
16.6.2015 | 19:30:07
Ann Taylor

#19 barahir: Jistě, že vyřešit. Protože vraždila Ellaria Písek, ne šlechtická rodina, což můžou dosvědčit všichni, co tam byli, a pouštět se do spekulací, že o tom věděl i Doran, zrovna není nejchytřejší vzhledem k ostatním událostem a předchozím vztahům, a pořád jsou na lodi, takže má Trystane slovo. Nevím, jak by chtěli před Trystanem tutlat, že je Myrcella mrtvá. Emocionálně zničený Jaime mu asi nebude nakecávat, že princezna se necítí dobře a on za ní do kajuty nepůjde a ona za ním taky ne. Jaime fakt nebude po tom otcovském momentu ve stavu, aby na něm nebylo poznat, že něco není v pořádku. A Cersei sice válku může chtít, ale teď není v pozici, kdy by mohla vůbec něco chtít, čeká ji soud, moc za dobu, kdy byla ve vězení, převzal rozumnější Kevan, a ten určitě nedopustí, aby zbytky armády z Králova přístaviště pochodovaly na nedotčený Dorne (protože Tyrellové se jim za uvězenění Lorase a Margaery tak akorát vykašlou).

#23 barahir
redaktor
16.6.2015 | 19:35:21
Ser Duncan the Tall

Teraz som si uvedomil že ta loď na ktorej sa vezú domov je Dornská a hlavné slovo tam má Trystan a ak Myrcella Baratheon bude KO otočia loď a niekto to má zrátané pretože Doran neverí na tretie šance a preto si myslím že Bronn dostal do vrecka protijed od Tyene Sand aby jej Matka neprišla o hlavu

#25 barahir
16.6.2015 | 19:39:01
elbi.the.king

#17 Soldier.Kopi: Právě že jo, musí mít obrovskou sílu,,,

16.6.2015 | 19:39:18
barahir

#20 Ann Taylor: Pak by to ale bylo od Ellarie poměrné krátkozraký řešení, takhle se odsoudit k smrti. Ona chce válku taky a předpokládám počítá s tím, že loď odplula a má chvíli klid.

#26 Ann Taylor
čestný člen redakce
16.6.2015 | 19:40:25
Stardos

Stannis nebo Jon , jeden z nich mrtví podle mně zůstane . Celou sérii totiž neumřel nikdo důležitý , tím pádem je mrtvý asi Stannis . Jeho mrtvolu třeba v další sérii uvidí Sansa a Theon

16.6.2015 | 19:40:25
barahir

#21 Ser Duncan the Tall: Jestli se nemýlím, tak Bronn protijed vypil všechen a jinej nedostal.

#29 Ser Duncan the Tall
čestný člen redakce
16.6.2015 | 19:44:22
Ann Taylor

#23 barahir: No však bylo. Doran se o tom dozví tak jako tak a jak jí slíbil, tak je dost reálné, že ji pak popraví. To co tam s ní provádí je vůbec děs. Matka čtyř malých dcer (v seriálu jedné starší, když z Tyene udělali její) si zahrává se svým životem, místo ochrany dětí chce rozpoutat válku, protože chce psychopaticky pomstít smrt milence, který zemřel v souboji, v němž byla smrt jednoho z bojovníků předpokládaným vyústěním, do něhož šel naprosto dobrovolně…

#27 daimon11
redaktor
16.6.2015 | 19:44:50
daimon11

#26 Ann Taylor: Sakra ženská mluvíš mi z duše…:-) taky jí v seriálové podobě nemůžu vystát.

#35 Ann Taylor
16.6.2015 | 19:47:58
tom99

Jon nemůže být mrtvý, prostě nemůže. Existuje tolik teorií o jeho původu a je to bezesporu nejdůležitější postava v seriálu. Doufám, že pohledy Melissandry na něj tuto řadu nebyly pro nic za nic a že ho přivede zpět. Nebo se na scéně objeví Thoros z Myru a Jona oživí…

webmaster
16.6.2015 | 19:49:13
Ser Duncan the Tall

#25 barahir: Ja hovorím o inom protijede, ktorý mu strčila do vrecka na móle keď sa lúčili pred odchodom na loď

#43 barahir
16.6.2015 | 19:53:23
Rudovous

No to je teda pěkný machýrek ta Brienne z Tarthu, nemít Stannis zraněnou nohu, tak ji rozmázne jak zhnilé rajče. To umí každej přijít k polomrtvýmu a říct: „No, jelikož to to to a odsuzuju tě xmrti“. Teď jsem teda fakt zvědavej, kdo těm Boltonům konečně zatne tipec.

#33 Ser Duncan the Tall
16.6.2015 | 19:54:56
Peterkejn

no nevim jestli musi byt teplej catlyn taky nasli nekde v rece ne?asi ne hned po vrazde…a taky ji ozivily

#97 GabrielPetricek
16.6.2015 | 19:58:43
Rodney_

v knihách myslím že Dorne je spojenec Griffa a ten už je v Západozemí a dobývá hrady, v seriálu možná Griff vůbec nebude tak možná to že Lannisterové zajmou Tristana vtáhne Dorne do války

16.6.2015 | 19:59:44
Ser Duncan the Tall

#30 Rudovous: Tak Stanis v zime, v lese, hľadaní nepriateľom, s rozseknutou nohou, už toho veľa nenabojuje

16.6.2015 | 20:02:01
Maki

Mohlo by to být třeba i takhle: Jona Snowa oživý Bílí chodci,povstane z mrtvých.Armádu bílých chodců porazí jen Denearys Targarian s jejíma létajcíma drakama,sežehne je na popel. Jinak si myslim,že bílé chodce nikdo nemá šanci porazit.

16.6.2015 | 20:03:15
Oveckoun

Já úplně vidím, že hned příští řadu Cersei natěšená vyběhne do přístavu přivítat se s dcerou a bude to jen záběr na zničeného Jaimieho jak nese rakev. Vaše teorie jsou všechny pěkné, jen žádná nepočítá s tím, že je to seriál :)

#44 barahir
16.6.2015 | 20:13:25
WILLIAM_MOINSPIELD

Melisandra na černym hradě + pobodanej Jon = pohodička :)

16.6.2015 | 20:25:27
Aprok

Nemrtvej Jon by určitě nebyl špatnej :D

16.6.2015 | 20:27:41
daimon11

#35 Ann Taylor: :-D :-D :-D Luxusní !

16.6.2015 | 20:43:17
theCrey

…what the hell??? :( Jon Snow, toho mám moc rád…Já jen doufám, že v další sérii ho opět budeme vídat. Jinak dle mého názoru byla 5 série skvělá :-) už aby zde byla série 6 :-D

16.6.2015 | 20:51:51
MegaSirOlaf

Zajímalo by mě jestli má něco společnýho to že drak má tři hlavy se znovu zrozením AA. Co když AA není jen jedna osoba?

Třeba je Jon jedna hlava a Daenerys druhá…Jestli teda Jon umřel a Mel ho oživí (řekněme že při tom udělá nějakej obřad s ohněm a tak…) Tak bude Jon znovuzrozený to by se dalo označit za jednu část toho jejich proroctví že bude AA znovu zrozený. Daenerys zase oživila draky z kamene, další část hotova…Teď už jenom někoho kdo začne máchat tím mečem (Lightbringer? Světlonoš?)…Možná Stannis když už jakože Lightbringer má (možná ho Brienne nakonec nezabila..celej ten záběr byl takovej podivnej podle mě)…možná někdo jinej…nezbývá nic jinýho než si počkat…

#89 Rafan
16.6.2015 | 20:57:40
Fuxo

Tvorcovia serialu v jednom rozhovore spomenuli, ze George RR Martin sa ich na jednom z prvych stretnuti pytal na povod Jona Snowa. Preco by to robil, ak by to neskor nechcel rozvijat. A v knihach to teda este neurobil. V seriali snad nieco naznacia, ked sa Sam vrati zo studii. A cakat 10 mesiacov na dalsiu sezonu je nic. Na dalsiu knihu cakam roky :-)

16.6.2015 | 21:00:01
barahir

#29 Ser Duncan the Tall: Tu scénu jsem si schválně pouštěl, než jsem ten koment napsal a nic takového tam nevidím.

čestný člen redakce
16.6.2015 | 21:05:30
barahir

#36 Oveckoun: Nápodobně, tohle v seriálu vyzní líp. Navíc pokud bude nějakej časovej skok, tak by bylo divný, že Jamie se stihnul akorát otočit s lodí nazpátek.

čestný člen redakce
16.6.2015 | 21:11:04
Kal Elll

Napadlo mě ještě, jestli Brienne nemůže zkusit jít vyměnit živýho Stannise za Sansu. Jenom mě to tak napadlo. Myslí si ještě někdo že by to tak mohlo být ? :) Jinak doufam, že Joník přežije !!!

#46 barahir #67 dfx
16.6.2015 | 21:25:20
barahir

#45 Kal Elll: To je celkem častá teorie, akorát nevím, co by Boltonové dělali s mrtvým Stannisem (nic jinýho, než ho zabít, jim nezbývá), živá Sansa má větší cenu.

#53 Kal Elll
čestný člen redakce
16.6.2015 | 21:28:48
vintason

na finálovou epizodu to bylo zklamání, málo kvalitních záběrů a opět to nutilo diváka se naštvat, co bude dál za deset měsíců? jsem si jist, že to tvůrci už nyní až moc překombinovali a diváka to jednoduše nudí… k tomu ještě většina hlavních postav zemřela…

16.6.2015 | 21:29:12
ThaneK

Viem čo Harington povedal o tej 6 sérii ,ale kým neuvidím Jonovo telo horieť a nebudem počuť slová : ,,And now his watch is ended" neuverím ,že Jon je mŕtvy.

16.6.2015 | 21:38:39
GreenArrowCZ

Proč by pán světla zahnal zimu ale nepomohl Stannisovi k vítězství? A na co myslela Mel když zjistila že půlka armády je pryč? A koho to vlastně viděla jak poráží Boltony? Všechno do sebe zapadá. Pán světla zahnal zimu aby se Mel mohla dostat na Castle black, sama si to uvědomila. Právě Jona viděla jak poráží Boltony. Jestli Jon umřel, jeho hlídka skončila a pokud ho Mel ožíví, může si dělat co chce, protože už není vázán přísahou. Všechny smrtící scény ustřihli těsně před koncem až na Jonovu, u toho je jasné že je mrtev. To by to byl ale zvrat kdyby to byl právě on kdo by „přežil“. White Walkera z něj udělat asi nemůžou, protože nikde není zmínka o tom že by udělali White Walkera z mrtvého člověka, až na Night's Kinga, ale záznamy o něm sou pravděpodobně neúplné. Wighta z něj taky snad něudělaj protože to by byla nuda. Převtělení do Ghosta by šlo ale asi jen v knize, v seriálu se zatím Jonova schopnost neukázala takže pochybuju že by s ní začali hned tímhle. Navíc se mi ten nápad ani nelíbí protože by Jon v Ghostovi mohl být jen chvíli a musel by si nějak najít nové tělo a celé by se to tak nějak zkomplikovalo a nedávalo by to moc smysl. Takže jediná odpověd je Mel a Pán světla. Navíc by se pak mohl Jon vrátit jako Azor Ahai nebo jen s nějakým „vědením“ od Pána světla aby věděl co má udělat. Navíc, pokud Jon je doopravdy nadobro pryč, kdo zastaví White Walkery? Když by umřel kdokoliv jiný, tak bych se nedivil, ale jon prostě umřít nemůže. Nikdo jiný kdo tam má alespoň malou šanci na zastavení Walkerů není.

#54 barahir #82 zazar13
16.6.2015 | 21:49:38
Buddyholy

Myslím, že v tretej sérii tam bol RedPriest , ktorý oživoval mŕtveho a naša čarodejnica s ním bola na jednej vlne.

16.6.2015 | 21:52:58
Menec

Co se vůbec stalo s Duchem? Naposledy jsem ho viděl na hradě, když zachránil Sama. Dřív s ním Jon všude chodil, a když ho nejvíc potřebuje, tak nic…

16.6.2015 | 21:56:15
SerialLovver

Noo Jon ne prosím i v knížce odpověděl autor na otázku o Jonovi ,,Vy jste si mysleli že je mrtví'' :'( ne další Stark ne i když nebyl stark ale ne Jon ne

16.6.2015 | 21:59:05
Kal Elll

#46 barahir: To sem si právě taky říkal, že vlastně není co s nim dělat, ale tak třeba si to Brienne neuvědomí :D

16.6.2015 | 22:02:26
barahir

#49 GreenArrowCZ: A to by bylo hezký, že už by neplatilo “You Know Nothing, Jon Snow". :D

čestný člen redakce
16.6.2015 | 22:05:09
BTW30s

Moje domněnky a postřehy:

Co jsem si všimla, George zásadně doopravdy zabíjí hlavní postavy z jiného úhlu. Že je Jon mrtvý jsem nevěřila ani vteřinu, není tam vyloženě uvedené, že zemřel. Zajímavé mi připadá to jeho Duchu… jsem jediná, komu v seriálu připadalo, že jak tam ležel, tak mu zčervenaly oči? Pokud je opravdu mrtvý, půjde 100% do ducha, proto podle mě taky v knize na začátku ta celá plejáda s divokým který se vtělí do svého zvířete.. Navíc o Jonovi mám svou vlastní teorii, že právě on bude tím nejhlavnějším – Azoi Ahai, už podle původu, podle názvu ságy, podle toho, že jeho Mel viděla v plamenech, když chtěla vidět Ahaie.. ale to je zkrátka jen má teorie. Vemte si třeba když „zemřeli“ Davoz nebo Brienne – poslední byl výkřik a za pár kapitol tam stojí celá, a s Davosem to byla jen fáma. Kdyby měl Jon opravdu zemřít, bylo by to popsáno z úhlu jiné postavy. A prostě je to tak, že herec po takovém zvratu nemůže prostě říct „jasně že tam budu dál, co jste si mysleli?“. A podle mě Myrcella taky nemůže být mrtvá, nesedělo by to s proroctvím, které stejně uváděl i seriál, a když vynechali valonqara, asi by vynechali i to, že by očividně měla zemřít jako královna.

16.6.2015 | 22:08:40
ladywinterfall

Mám takový menší dotaz, taky jste si někdo všimli, jak se Jonu Sněhovi změní barva očí z tmavých na světlé modré úplně na konci dílu? Třeba špatně vidím, třeba je to nasvícením, ale pouštěla jsem si to několikrát a mám pocit, že se mu barva očí změnila.

#57 BTW30s #59 Rodney_
16.6.2015 | 22:11:53
BTW30s

#56 ladywinterfall: já měla spíš pocit že se mu mění na červenou :D

#62 Annie27
16.6.2015 | 22:15:09
Lady Vamp

no teda,to byla síla,finále jak stehno. furt si řikam , Jon neni mrtvej.. to nemůže být pravda.. každopádně mam depku jak barák a na půl roku o čem přemejšlet. tolik otevřených konců…to bude dlouhý čekání…

16.6.2015 | 22:15:19
Rodney_

#56 ladywinterfall: určitě to je nasvícením, když někdo warguje tak má oči „bílé“

16.6.2015 | 22:21:40
Ser Duncan the Tall

Jon sa prevtelí do Ducha a z GoT bude zrazu rakúsky seriál s vlčiakom detektívom čo má rád salámové žemle a kto mu bude robiť psovoda/detek­tíva??? Bude to Melisandra? Bude to Alliser Thorne? alebo Edd?

16.6.2015 | 22:23:30
Ser Duncan the Tall

Podľa mňa sa mu menia oči na modré, výrazne modré, ako obloha v lete bez obláčkov :D

16.6.2015 | 22:25:53
Annie27

#57 BTW30s: Mrkla jsem se na to a mě to spíš přijde tím, že je tam skok v tom, že je to jinak nasvícený a proto to vypadá, jako kdyby jeho oči změnili barvu :) Ale je to jen můj názor :)

16.6.2015 | 22:28:22
Toso11

no moja domnienka je taka ze john to prezije koli pani v cervenom ci ako sa vola

16.6.2015 | 22:29:27
jajush

Já teda nečetla těch 58 komentářů nad, ale Jon přece vůbec nemusí být mrtvý. Já osobně čekala, že mu zmodrají očka. Ale to už by stejně nebyl Jon… Jinak jsem všechno viděla stejně, dobrý článek. Ale už jeden cliffhanger je dost a tady jich je!

16.6.2015 | 22:43:37
16.6.2015 | 23:00:29
Lancelone

pro kritiky toho, že se Jon nemůže převtělit do Ghosta, protože o tom nebyla v seriálu zmínka. První zmínka může být právě to, že to udělá. Pokud o tom nevěděl, nikdo mu to neřekl tak na to může přijít BLBOU NÁHODOU. Třeba ve chvíli, kdy umírá. I když se přiznám, že pravděpodobnější je, že ho zachrání Melisandra.

16.6.2015 | 23:06:26
dfx

Moze. A Boltonovci stiahnu z koze aj Brienne a aj Stannisa. Sansu aj tak nemaju. Maju len velku armadu.#45 Kal Elll:

16.6.2015 | 23:08:37
Khare

Teda… Jak jsem si v knize užívala Cerseinu (zaslouženou) potupu, tady mi z ní bylo až blbě. Je děs, jak se lúza dostane k moci a začne si vybíjet vztek na high classu, tolik nenávisti a špíny namířený sice proti mrše, ale o tom, co všechno má Cersei na svědomí, oni ani nevěděli a beztak jim to bylo jedno, hlavně že mohli ponížit a poplivat někoho bohatého a mocného… IMHO skvělá scéna.

#78 Stepan95 #154 Kendal
16.6.2015 | 23:11:05
Lady Joanna

#35 Ann Taylor: To nee … :D

Jon Snow zemřel. V seriálu už ho neuvidíme. Jon Targaryen se zrodil. Kdypak se nám objeví?

16.6.2015 | 23:16:54
methoz

Aha, takže vlastně celý .Západozemí obsaději „nemrtví“ a tim seriál skončí.. .Nevěřim tomu…

16.6.2015 | 23:17:55
Epsik

Rozhodně zajímavé kolik koní a lidí se dokázalo nacpat do Winterfallu :D :D

#73 dfx
16.6.2015 | 23:19:22
dfx

Jon Snow sa prevteli do Ghosta, ujde do lesa za Nymeriou a za par rokov bude les plny malych zlovlkov :D

A potom zabije Night Kinga a prevteli sa do neho a bude z neho AA.

16.6.2015 | 23:25:24
dfx

No ja mam teoriu, ze ti ludia a kone boli zbehovia od Stannisa. Moze byt, ze od zaciatku planovali takuto zradu.#71 Epsik:

#84 hardhome
16.6.2015 | 23:26:43
Ser Duncan the Tall

#65 stanlay: Nebolo to zlé a čo sa týka toho meča svetlonosa, jednoducho a elegantne by sa to vyriešilo tak že by priplávala loď z Asshaia a čarodej/kňaz by znovu zrodenému Azor Ahaiovi doniesol originál meč 8.000 rokov starý, z hrobky prvého Azor Ahaia a k činu by ho doviedla vízia, v praví čas zoslaná, tak aby mohol hrdinovi jeho meč priniesť

#76 Rodney_
16.6.2015 | 23:27:31
verunkastaskova

Můj vlastní názor ohledně hromadného umírání v posledním díle je takový, že polovina z těch, kteří „zemřeli“ vlastně nezemřeli a jestli jo (jelikož u pana autora si jisti být nemůžeme), tak to jen zamíchá příběhem a je mi to jinak asi jedno. Jenže smrt Jona by mě trochu zklamala. Sice ho nemám příliš v oblibě, ale jeho příběh by mi tak přišel dost ochuzený. Přeci jen, pokud mi tedy paměť ještě stačí, jsem nepostřehla, že by autor knihy zabil někoho, kdo by měl rozdělanou nějakou zajímavou část ze svého života. U Jona tím myslím třeba jeho původ. Ale na druhou stranu, proč by jeho původ nemohli odhalit třeba až po jeho smrti? Ale vzhledem ke sletům okolností si také myslím, že ho někdo zachrání případně spíš oživí a třeba se i převtělí a možná o tom jeho „neumírání“ rozhodne právě ten jeho původ. Prostě se nějakým způsobem asi vrátí. A taky se podívejme na malé bratry Starkovi, kteří se někam jakoby poděli a celou sérii o nich nebylo slyšet. Tak proč by Jon (Kit) nemohl prostě na celou sérii někam „zmizet“ a vrátit se třeba až tu další? To že tam Noční hlídka zase bude a Jon ne se přeci vzájemně nevylučuje, ne? Za dobu seriálu jsme narazili na spoustu nepředvídatelných smrtí, ale Jon je asi jediný, o jehož smrti bych skutečně pochybovala, i když se tam válel v kaluži krve… ale možná právě z toho důvodu ho autor nakonec skutečně zabil. :D

Jinak díl byl dobrý. Mě nezklamal a určitě jsem nebyla jediná, kdo si užíval potupu Cercei. Si tak říkám, že Joffrey měl vlastně velké štěstí, že ho „jen“ otrávili. :D

16.6.2015 | 23:29:00
Rodney_

#74 Ser Duncan the Tall: nebo by si ho AA mohl objednat přes e-baya přišle by mu poštou

#100 Lady Joanna
16.6.2015 | 23:29:50
Vymel

Može mi nikto pomoct pri preklade tohto videa ? :D https://www.facebook.com/…53640950692/?… Ja som tam započul že rad by sa pevtelil do vlka

16.6.2015 | 23:35:42
Stepan95

#68 Khare: To se měli zástupci šlechty klanět, jako to musejí snášet celej život, nebo co? :D

#101 Khare
16.6.2015 | 23:39:52
Ser Duncan the Tall

Zhruba, čím by chcel byť iným v GoT, on že vlkom a potom sa tomu smejú a hovoria že až v sezóne 6 a smejú sa ďalej(ak som dobre rozumel)

16.6.2015 | 23:43:17
zazar13

#6 chachar: myslim ze se prevteli do Ducha jako ten borec do orla…

16.6.2015 | 23:48:36
zazar13

#15 ohinek: ze to v knize neznelo tak vazne? tam to znelo dost definitivne,,,,,ve­rim ze se prevteli a konecv knize…v serosi ho mozna Meli nejak ozivi…

16.6.2015 | 23:53:11
zazar13

#49 GreenArrowCZ: a co treba banda draku chrlicich ohen s blonckou na hrbu????.....

17.6.2015 | 0:03:20
papaJA21

SPOILER Nejsem si teď jistý, ale mám takový pocit, že v knize při vraždě Jona zabili i jeho Ducha. Tak si myslím že je to opravdu Jonův konec. Pokud ovšem nezasáhne Bran, u kterého zatím nevíme jak velkou mocí prvních lidí vládne.

17.6.2015 | 0:09:47
hardhome

#73 dfx: v armade bili vazalske rody par rodov mal aj Stannis len serial sa tomu tak nevenuje a hlavne tam boli Manderly a Frey ked Bolton si zobral Waldu

17.6.2015 | 0:11:05
LuAn

Tak jsem to právě dokoukala. A tenhle díl je pro mě definitivní konec s GOT, tohle na mě bylo moc a já prostě nemám moc slušných slov k celé sérii. Jsem hluboce zklamaná. Knihy miluji a vím, že se to s knihou shodovat nemůže, ale tohle už je o něčem, co nemám zájem sledovat :/

#86 PiranhaGreg
čestný člen redakce
17.6.2015 | 0:25:12
PiranhaGreg

#85 LuAn: To si říkáš teď, počkej za 10 měsíců ;-).

#90 Rafan
17.6.2015 | 1:30:26
AnnaLaF

Hele, ta poslední věta u odstavce „Válka nikdy nekončí“ je docela spoil. :D Neprozrazovat ani nenaznačovat co bude dál! :D

17.6.2015 | 2:15:48
Rafan

#10 Ann Taylor: No právě!! hubana dostala 2 X. navíc ten jed působí i přes pokožku, a tak to mohl udělat i dotek ruky. My samozřejmě víme kdo to byl ale dokázat to bude horší.

17.6.2015 | 5:04:06
Rafan

#41 MegaSirOlaf: A já k tomu přidám ještě jednu bláznivou teorii v tom že herec co hrál Johna opravdu končí a nelže. Znovu vzkříšení Melisandrou způsobí že se změní jeho vzhled a bude více Targaryen a tak ho bude hrát jiný herec. Jemu podobný ale někdo přece jen jiný. To je ale ujeté co? :-)

#100 Lady Joanna #126 MiSSaeLa
17.6.2015 | 5:26:37
Rafan

#86 PiranhaGreg: Tak nějak :-)

17.6.2015 | 5:43:29
PrincCvok

I kdyby mě naštvala každá smrt a šokovala „Rudá svatba“ tak se na něj budu dívat. Stejně si myslím, že k logickému vysvětlení nebo pravdě dojdeme až v další sérii. Ale stejně si můžeme všimnout, že se vyhnuli Hodorovi, takže věřím, že v další sérii se objeví častěji. A v 7 sérii se klidně Jon může vrátit. Nemusí být rovnou v lidský podobě, že?

17.6.2015 | 5:52:34
Yann

Mám dotaz na čtenáře, nemohu se to nikde dočíst.

Jak je to s Lady Stoneheart? Oživne a pak co? Zabije pár lidí a co je s ní dál? Umře znovu nebo jak?

#96 Zdenny7
17.6.2015 | 7:24:44
jane46

No já bych se vůbec nedivila, kdyby si teď Kit (Jon) ošmikal své dlouhé vlasy (pokud si vzpomínám, tak se psalo, že si je nechal narůst kvůli seriálu)…aby nás ještě víc zmátl (protože dám ruku do ohně…a já se určitě spálím :-D …za to, že má tohle tahání za nos ve smlouvě). Jen se děsím, pokud je skutečně Targaryen, že až vyleze z ohně, tak bude blond :-D A to pak ten jeho pohled „spadly mi hračky do kanálu“ bude mít už konečně důvod (to je totiž jediné, co mě na něm štve…že pořád vypadá jako kdyby měl do minuty brečet…jinak ho žeru a fandím mu). Jo a jinak seriál je super, nelze čekat, že to bude pořád na 100% a neustále budeme těsně před infarktem z každého dílu (a už ve 4. sérii jsem se rozhodla, že knížky nechám „na důchod“, protože je mi jasné, že se to bude odlišovat a kazit si dojem se mi nechce, takže jejich obsahem jsem zasažená akorát tady z diskuzí… A můj TOP je stejnak Tyrion, Jorah, Varys a Malíček a ti se mají čile k světu :-D

#94 Ann Taylor
17.6.2015 | 7:59:57
Ann Taylor

#93 jane46: Pohled spadly mi hračky do kanálu? Spíš spadly mi hračky ze Zdi, ne? :D Ale jednou jsem viděla i video, a tam to sám říkal – herci měli říct, co by doporučili svým postavám, a Kit, že určitě, aby se víc smál. Ale že by to měl doporučit asi i sám sobě :D
Ale proč by měl být blond? Byla spousta Targaryenů, kteří se podobali svému druhému netargaryenskému rodiči. A jak tu ještě někdo psal, že znovuobživne jako Stark nebo Targaryen – asi jak? Jako Stark se může probudit leda když mu ráno přijde královskej dekret, jako Targaryen když mu ráno přijde královskej dekret nebo někdo dosvědčí, že se jeho rodiče vzali a není bastard. Když ne, tak je Sníh pořád, bastard Starků/Targaryenů. Ale stále Sníh.

#99 jane46 #117 Rafan
redaktor
17.6.2015 | 8:17:58
zekon666

Kurňa vybíjí ty hlavní postavy jak na bežícím pásu, jenže proč hlavně ty kladné a ty které vypadají zásadně pro děj. S Jonem to pohnojili :) Zase rok čekat co bude dál, to je hnus velebnosti :)

17.6.2015 | 8:37:02
Zdenny7

#92 Yann: Pokud si dobře pamatuji z knih, tak Lady Stoneheart je oživena Berikem Dondarionem a zaujímá místo něj pozici vůdce Bratrstva bez Praporců. Ti se stále toulají po okolí a trestají všechny zrádce. Dokonce zajmou i Brienne z Thartu a Catelyn (Lady Stoneheard) jí dává na výběr buď půjde a zabije Jaimeho Lanistra nebo bude pověšena. Ta to ale odmítá a v knize Hostina pro vrány končí její dějová linka na šibenici. V knize Tanec s draky (zatím poslední vydaná kniha) se ale Brienne objevuje v Havranostromě (sídlo Blackwoodu) a setkává se tam s Jaimiem a žádá ho o pomoc při záchraně Sansy, která je podle ní v rukou Ohaře (přitom ale je Sansa stále s Malíčkem v Orlím hnízdě v Údolí).

17.6.2015 | 8:48:52
GabrielPetricek

#31 Peterkejn: Lenze to bolo v knihe. Tu to tak nemusi byt . V Piatej serii bolo strasne vela vynechane a rozne popisane. Jon Snow nemusi vobec umriet v serialy. Melisandra ho moze privolat nazad.

17.6.2015 | 8:57:28
Yann

V jaké knize začíná tedy příběh Lady S?Čtvrté? (Vím, že je to Catelyn,, ale kde je oživena?)

#103 Zdenny7
17.6.2015 | 9:17:12
jane46

#94 Ann Taylor: Pravda ze zdi…ale on i když se usměje…je to ten druh herce, co má pořád „skleněné“ smutné oči těsně před pláčem :-D Ale Jon Blond by byl mazec, na to by se nedalo ani koukat snad :-D Postup…umřel jsem, začnou mě upalovat či jinak odstraňovat…M. začne svojí práci s comeback… přijde prozření jak jsem přišel na svět…vstávám se slovy…JÁ JSEM VELKÝ JON TARGARYEN a dlabu na Noční hlídku, jdu lítat na drakovi. A je to…upgrade dokončen :-D

17.6.2015 | 9:24:21
Lady Joanna

#76 Rodney_: To mě taky hned napadlo :D. Přiveze mu ho DPD :D.
#89 Rafan: To by bylo šílené (i když ne nemožné). Každopádně by mě to asi fakt naštvalo – Kita mám ráda.

17.6.2015 | 9:41:25
Khare

#78 Stepan95: To asi ne ;-) Ale vidím velký rozdíl mezi tím, když se na „hříšnici“ křičí hanba, a když se na ni hážou výkaly a skáčou před ni naháči se slovy Mám lannisterskýho ptáka, taky mi ho vykuř. To první bychom možná dělali taky, v tom druhém se lidé, kteří měli na svědomí určitě i horší hříchy než Cersei, vyloženě vyžívali, právě proto, že mohli konečně ponížit někoho, kdo ponižoval je, a ta scéna, ukázka toho, jak nelítostný a nechutný umí být „spravedlivý“ dav, mi přišla brutálnější než celá Krvavá svatba… prostě, do ležícího si spousta lidí s chutí kopne a na mě to působilo hrozivě, toť vše :-) V knize jsem to Cersei přála a i teď, když si vzpomenu, jak týrala například Sansu, si řeknu, že si trest zasloužila… ale bylo mi jí hodně líto.

#150 Lukass.M
17.6.2015 | 9:49:02
ElektronickyOtisk

Já bych si skoro vsadil na to, že bude Jon mrtvý, protože to je jediná věc, kterou nikdo nečeká :D Každopádně aby nás více zmátli, může to být jako v knihách, nebo jako s Branem v téhle sérii: prostě tam vůbec nebude. A třeba šestá série bude končit oživením Jona (jestli teda oživne). Jinak v čem se podařilo napodobit konec páté knihy je množství cliffhangerů. Akorát si teď představte, vy co znáte jen seriál, že na pokračování budete teď čekat 5–6 let, protože tak dlouho na něj čekáme my. Bude Jon žít? Jak dopadne Stannis v knize? Co Sansa? Co Deanerys? Griff? A hlavně Jamie, kterého Brien, co měla být mrtvá, táhne bůhví kam? Čekání je neskutečně nekonečný a hlavně jej trpím s vidinou toho, že až megaočekávaná šestá kniha vyjde, tak po týdnu, co jí přečtu budu na rozuzlení celé série čekat dalších 6 let :D

17.6.2015 | 10:07:44
Zdenny7

#98 Yann: Pokud se nepletu tak první zmínka je již ve 3 knize (Bouře mečů), kde je právě oživena Bericem Dondarionem, poté co je vytažena z řeky.

17.6.2015 | 10:21:02
Annie27

Třeba se Jon převtělí do Ghost, než ho Mel začne oživovat a pak přeskočí zpátky :D

Ale spíš mě taky napadlo, že ho nikdo oživovat nebude, že ho pak nechají spálit a on v tom ohni povstane jako AA.

Nicméně mi zatím taky přijde nejpravděpodob­nější, že ho oživí Mel, když už je na té Zdi a když už se i autoři seriálu rozhodli jí urychleně vrátit na Zeď namísto aby táhla se Stannisem na Zimohrad.

17.6.2015 | 11:06:44
endymion

Knihy jsem nečetl, ale pokud se má v ději ještě Jon Snow objevit, tak jsou v zásadě 3 možnosti:

  1. pokud jej nespálí, tak jako Chodec
  2. pokud jej spálí, tak povstane z ohně (má zřejmě po matce krev Targaryenů)
  3. jako něčí zjevení, případně povstane mocí některého z bohů

Jenže, jak už GRRM několikrát dokázal, všechno se může vyvinout ještě daleko nepředvídatelněji.

#107 PiranhaGreg #109 Zdenny7 #110 Vincent Vega
17.6.2015 | 11:08:24
methoz

Když je seriál tak pěkně pomotanej, tak by klidně mohl žít ještě furt nějak záhadně i Ohař, ne? :-D

17.6.2015 | 11:21:01
PiranhaGreg

#105 endymion:

pokud jej spálí, tak povstane z ohně (má zřejmě po matce krev Targaryenů)

Takže si myslíš, že hodí mrtvolu na oheň a ona najednou ožije? :D

17.6.2015 | 11:24:50
Vincent Vega

R+L je moc hezká teorie, ale myslím, že je příliš populární na to, aby Martin nepřišel s něčím jiným a nebo prostě tuhle otázku nechá na vždy nezodpovězenou … Co se týče Jonovi smrti, tak nedokážu si představit, kdo nyní může čelit WW, jestli měl Jon umřít, tak jsem myslel, že bude zabit právě v boji s chodci, každopádně se nabízí oživení Melisandrou, ale to je na Martina poněkud moc předvídatelné. Jonova krev je pořád čerstvá, aby s ní Melisandra mohla něco provést, ale co a kdo je ten s kým se bude procházet po Zimohradě? A Jon pořád nic neví, už nikdy nic nebude vědět? No.. Samé otázky.. Takže když si teď každý týden pustíte jeden díl od 1. až po 5. sérii, tak Vám zbydou asi jenom 2 týdny do dalšího dílu nové série ! :D

17.6.2015 | 11:40:01
Zdenny7

#105 endymion: Prosim tě po jaké matce? Pokud myslíš teorii R+L, tak matkou je Lyana Stark. Takže jsi asi myslel po otci Rheagarovi Targaryenovi. Je tu jedno velké ALE, které tu bylo již tolikrát rozebíráno. Targaryenové nemají imunitu proti ohni, za prvé to potvrdil sám Martin a za druhé i Daenerys byla popálena od Drogona. Za to že přežila tu hranici na konci první řady může spíš magie a narození draků.

#113 Rodney_
17.6.2015 | 11:40:42
Vincent Vega

#105 endymion: Jonovi oheň, ale ublížit může, už jednou byl popálený ne?

17.6.2015 | 11:42:31
dfx

Co sa tyka ohna a Targarienov, tak to chapem tak, ze kazdemu Targarienovi moze ublizit ohen, ale ak sa k ohnu pridaju nejake cary, tak tomu Targarienovi prave vtedy ohen neublizi. Takze ak bude Melisandra carovat pocas spalovania telesnych pozostatkov Jona Snowa, tak ho moze vtedy ozivit a zaroven sa dokaze, ze je Targarien. Ale moze ho ozivit pred spalenim alebo sa moze prevtelit do Ghosta, alebo ho moze ozivit Night King pred spalenim a bude z neho zombie na strane Bielych chodcov alebo ho spalia a bude po nom. Moznosti je vela.

17.6.2015 | 11:59:46
Rumek88888

Nesmíš věřit všemu co říkají v TV Bohoušku. Lidi přemýšlejte, všechno je to jenom cirkus pro fanoušky. Jon se vrátí, tím jsem si jist. Jinak celý článek je velmi zavádějící a pisatel evidentně použil svou věštící kouli. #7 Nelika:

17.6.2015 | 12:01:53
Rodney_

#109 Zdenny7: pokud vím ak na zdi je taky zesílená magie… Mell to cítila, možná to bude mít stejný efekt jako zrození draků

#114 Zdenny7 #115 Lady Joanna
17.6.2015 | 12:12:49
Zdenny7

#113 Rodney_: Jasný na to mám stejný názor, jen jsem obecně upozorňoval, že Targarienové nejsou imunní proti ohni, jak už tu beztak bylo řečeno v diskuzích asi miliónkrát :)

17.6.2015 | 12:23:22
Lady Joanna

#113 Rodney_: Teď mě tak napadá taková už extra šílená spekulace – taky si vybavuju tu pasáž v knize, kde kdosi mluví o tom, že se Zdí souvisí magie a že ji asi použili k její dodatečné ochraně či co – jak jsi zmínil. Ale co když je tam magie proto, že v ní čeká na probuzení onen již několikrát (i Martinem) jmenovaný ice-dragon? :D Já vím, je to už fakt šílená teorie, ale zase drak – magie, no ne?

17.6.2015 | 12:38:40
Winniie

#7 Nelika: Tak já myslím, že je dost velká šance, že ani Kit to neví… Stačí si poslechnout rozhovor se Sophie kde ona sama říká, že to ani herci sami neví, kdy zemřou a že taky píšou spousty falešných scénářů. Napříklas Alfieho, který si do poslední chvíle myslel, že zemře. https://www.youtube.com/watch?…

17.6.2015 | 12:57:05
Rafan

#94 Ann Taylor: Sníh bylo jméno obvyklé na severu, ale nikoli u Targarienů tak že by musel změnit i jméno. To se odvozuje od otce a nikoli od matky.

#118 Ann Taylor
17.6.2015 | 13:19:12
Ann Taylor

#117 Rafan: To se odvozuje od toho, kde se narodil, popřípadě vyrůstá, když ho jako mimino odvezli na výchovu jinam. Mya Kámen – bastard Roberta. Sídlo Baratheonů je v Bouřlivých zemích, kde se bastardi jmenují Bouře, Robert ještě vládl Korunním, kde se jmenují Vodský, ale Mya žije v Údolí, kde se jmenují Kámen, tak se jmenuje Kámen. Kdyby se někdy přiznal ke Gendrymu, který by tak mohl nosit i bastardí příjmení, byl by Vodský, protože žil v Korunních zemích, přestože jsou s Myou pořád poloviční sourozenci. A jeho třetí bastard s příjmením je Edrik Bouře, který se zase jmenuje Bouře proto, že žil na Renlyho dvoře v Bouřlivém konci. Od toho se to odvozuje. A protože Jon žil od malička na Severu a sám se považuje za seveřana, bude to Sníh, dokud ho někdo nelegitimizuje, tak to prostě je.

#121 armunder
redaktor
17.6.2015 | 13:41:14
Devilfish

Targarien neni automaticky ohnuvzdorny, ale Dany je. Opakovane bola vystavovana ohnu a zeravym predmetom a nic sa jej nestalo. V knihe ju dokonca oslahal Drogon ohnom v tej arene a nic (az na vlasy). Avsak Jon sa popalil na tej lampe, ktory hodil po tom undead typkovi takze sorry…

Inak by ma zaujmalo ci je Stannis naozaj mrtvy, ked ani neukazali ako mu odpadla hlava, pricom v GoT sa nekaslu s nasilnymi scenami, skor ich vyhladavaju.

17.6.2015 | 13:45:06
armunder

#1 PiranhaGreg: Originál by byl kdyby vypsal na jednou kdo všechno umřel v téhle sérii ;)

17.6.2015 | 14:55:04
armunder

#118 Ann Taylor: víš jak psali na edně že prozradí Johnův původ jestli byl Targerian protože to už bude zbytečný! Tohle tam nedají do seriálu jak slibovali.

#136 Iris13
17.6.2015 | 14:56:54
Rudovous

Přátelé, mám tu právě potvrzenou zprávu z officiálního vyjádření R.R.Martina dnes ráno: „Na konci poslední série zemřela ústřední postava, John Snow a to bohužel nadobro, žádné převtělení/oživení nečekejte je to prostě tak, že jedna část příběhu končí nová začíná“. :-( :-( To néééé

#128 Winniie #136 Iris13 #153 Blood_Raven
17.6.2015 | 17:26:45
escrim

To se uvidi .Podle knizky Lady catelyn zabita u freuu taky chodila dal po svete vskrisena z mrtvych

17.6.2015 | 18:11:04
redhrad

#6 chachar: Existuje i varianta, John je v Duchovi, jeho tělo v ledové márnici. Zeď dobudou chodci, oživí mrtvé a John se vrací do svého těla. Nesmrtelný jako „Jiní“ ale ne loutka. Holt je to fantasy, tam je možné vše(nebo skoro vše). Omezuje nás jen naše vlastní představivost.

17.6.2015 | 18:11:23
escrim

To se uvidi .Podle knizky Lady Catelyn zabita u Freyu taky chodila dal po svete vskrisena z mrtvych

17.6.2015 | 18:12:41
MiSSaeLa

#89 Rafan: Niečo mi asi uniklo… Knihy nečítam… ale prečo by mal byť John Sneh potom Targaryenov?

#127 Chipmanek
17.6.2015 | 18:35:17
Chipmanek

#126 MiSSaeLa: No ale to se opíráš o teorii, která je sice milionkrát omýlána, ale je to furt, nyní už čím dál míň pravděpodná, teorie. Je zde i možnost, že Jon Snow je prostě normální bastard Neda s ňákou šlapkou, co to dotáhl na velitele noční hlídky, a prostě umřel tečka.

Mě spíš uniklo, jak mohla Briene naprosto jednoduše dojít k samotnému Stanisovi těsně po boji, když vlastně válčí jak s Boltony tak Stanisáky. Každej na koho by při té procházce narazila by se jí měl snažit zabít. A i kdyby jen někde zalezla a počkala na konec bitvy. Jaká je asi pravděpodobnost, že Stanis bude poslední živej, ale vážně zraněnej někde opřenej o strom? Prostě tohle mi tam hrubě nesedí.

17.6.2015 | 19:07:49
Winniie

#122 Rudovous: „jedna část příběhu končí, druhá začíná“…dalo by se to brát i jako náznak, ze by se z něj skutečně mohl stát Azor Ahai.

17.6.2015 | 19:39:27
Prego

V 10.díle doopravdy nikdo nezemřel. Když začnu Stannisem, tak se k němu dostane Brienne, která má chuť ho zabít a pomstít tak Ranlyho ale z posledního záběru bylo zřejmě že Brienne sice máchla mečem ale Stannise nezabila. Navíc když umře jedna z hlavních postav, tak by tam ta její smrt byla zobrazená do detailu jako například u Jona. Ten ale taky nezdechne, sice to tak na první pohled vypadalo ale sám G.R.R Martin, když mu v rozhovoru řekli otázkou cituji: Co bude dál když je teď Jon Snow mrtev ? odpověděl: Oh, vy si myslíte že je mrtev ? Přikláním se k názoru že ho rudá kněžka vzkřísí. Někde jsem zaslechl že mnozí tvrdí že Theon a Sansa spáchali sebevraždu, to je prosím Vás taky omyl. :-). Jediný kdo pravděpodobně natáhl bačkory v posledním díle 5. série je Myrcella.

#130 Chipmanek
17.6.2015 | 20:09:50
Chipmanek

#129 Prego: Nikdo? Proběhla celá bitva o Winterfell, jenom ten prulet kamerou přes to pohřebiště jasně naznačuje, že výraz „nikdo nezemřel“ není na místě. A pokud ti jde jen o hlavní postavy, tak takovej Meryn Trant byl naprosto jasně zabitej a chuděra Arya pak kvůli tomu byla potrestána.

#131 Prego
17.6.2015 | 21:06:00
Prego

#130 Chipmanek:

Samozřejmě že je řeč o hlavních rolích. Nebo si chtěl slyšet, ''zemřel naklonovaný voják č. 726 ? Možná by ses měl přestat chytat veškerých maličkostí. Ano máš pravdu, na Tranta jsem zapomněl, ovšem Arya nezemřela.

#138 Crawler
17.6.2015 | 21:13:01
Taio

Neviem či to tu niekto spomenul kedže je tu vela komentov ale v jednej časti Stannis spomenul že to nebol štýl Eddarda Starka to že mal s nejakou ženou Johna… to tam podľa mňa ešte musí byť raz vysvetlene kto vlastne je John, čiže neverím že zomrel…

#134 Winniie
17.6.2015 | 22:15:45
Ancicinka

Tak jsem trochu přemýšlela ! Když zemřel stannis ( obětovaná shireen, od které byla smrt v seriálu dost k ničemu s takovou) tak Rod Baratheonů úplně zašel? Sice je známý jeden z mnoha bastardů Roberta… Kde je Gendry a jak to teď vůbec bude?

Jo a také jsem se jen tak chtěla zeptat! ! Kdo byli Jonovi rodiče už je asi taky úplně zbytečná teď záležitost pokud je opravdu mrtvý že? Takže teď i když se zjistí kdo to byl bude to k ničemu..

17.6.2015 | 23:10:59
Winniie

#132 Taio: No tohle je nejčastěji podporovaná teorie o Jonově matce ;o) https://www.youtube.com/watch?… Ovšem teď už je to k ničemu…když tu jeho zajímavou dějovou linku tak hloupě típli :o(

18.6.2015 | 9:13:04
Helgrind

Pokud si nechcete přečíst něco co není v seriálu „zatím“ zmíněno, ale už je to v knihách nečtěte dále

Úžasný jak se tu všichni věnujou jen Jonovi, ale všichni zapomínáte na to co se děje jinde Vyhlášení samostatnosti Železnejch ostrovů, zvolení jejich krále, „Dračí roh“, dál taky to, že Daenerys NENÍ poslední žijící Targaryen a její budoucí bratranec/manžel už si pro ní jde. A Lady stoneheart mě přijde jen jako nemyslící zombie co prostě sundá každýho kdo nespadá k její bandě :D.

#136 Iris13
18.6.2015 | 10:32:47
Iris13

#121 armunder: Prosím, mohl by mi tento komentář někdo přeložit do češtiny? A je to JON ne JoHn! Nechci být protivná, ale je opravdu tak těžké si zapamatovat tři písmenka?

#122 Rudovous: Odkaz?

Já narazila jen na rozhovor, kde Weiss na EW říká, že pokud nevidíme tělo, tak přežili, takže Stannis má docela šanci ještě.

#135 Helgrind: Ugh.

Všichni to tady řeší, protože to v tom seriálu bylo. Takže nezapomínají… prostě to nevědí. A co když JE Daenerys poslední Targaryen (nepočítám teorii ohledně Jona)? „Aegon“ může být dost dobře fake, pokud ti Martin po večerech neposílá nezeditované poznámky.

18.6.2015 | 11:42:44
Elindaku

Nevšimli jste si někdo že Brienne už měla bejt dávno mrtvá? Jak to že tam zase je?.. nebo mi něco uniklo??

18.6.2015 | 12:03:26
Crawler

#131 Prego: A co Selyse? Ta taky nevypadala, že by jí bylo do skoku…

18.6.2015 | 13:02:27
Radek.Priborsky

Dá se někde dohledat, kolik zbylo obrů? Nepočítám Hodora, Horu ani Brienne, pouze ty od Divokých :D

#140 Revoemag #141 Revoemag
18.6.2015 | 15:09:05
Revoemag

#139 Radek.Priborsky: Tak zeď přešel jeden, tak předpokládám, že jeden :-D

18.6.2015 | 15:36:27
Revoemag

#139 Radek.Priborsky: Tak zeď přešel jeden, tak předpokládám, že jeden :-D

#145 dfx
18.6.2015 | 15:36:27
Džůny

JON, ne John. JON! JON! Tyvole, fakt už, všichni povinně napsat stokrát: JON!

Stannis je mrtvý. D&D ho nenáviděli už od druhé série, vytrvale jeho charakter znásilňovali a dělali z něj debila, a nakonec mu nedopřáli ani smrt na kameru. A navíc, povrchní ublížená blbka Brienne (alespoň v seriálu, v knížce jde taktikou unudit čtenáře k smrti) ráda likviduje složité, komplexní postavy.

V deváté knize totiž zabije i zraněného Tyriona.

#143 didi2012
18.6.2015 | 15:43:56
didi2012

#142 Džůny: No jasne a predtým Sansu heh. Netaraj!

18.6.2015 | 15:57:27
Džůny

Ne, Sansu ne,

Sansa zemře při Famfrpálovém zápase se Zmijozelem, dostane do hlavy potloukem od Legolase.

#146 Ann Taylor
18.6.2015 | 16:00:20
dfx

Dufam, ze ukazu aj nejakych zombie obrov :D#141 Revoemag:

18.6.2015 | 16:36:40
Ann Taylor

#144 Džůny: Počkej, já měla za to, že

Legolas tam dělá chytače.

#148 Džůny
redaktor
18.6.2015 | 16:40:51
Light22

K tomu konci:

Útok na Johna v knížce byla pochopitelná věc. Někteří divocí sice byli za zdí, ale většina čekala v Tvrdodomově. Pro hlídku vedenou někým jiným pak nemusel být problém je za Zeď prostě nepustit. V seriálu to naprosto postrádá smysl. Johnova smrt může vést akorát k destabilizaci, která skončí tím, že hlídka si bude muset poradit s divokými, kteří se utrhnou ze řetězu. Navíc mezi členy hlídky jsou lidé, kteří byli v Tvrdodomově a viděli Chodce. Fakt tedy nechápu ten útok na velitele, který měl celou dobu pravdu a který celou dobu věděl že jedině v obrovské přesile mohou mít šanci.

18.6.2015 | 18:44:48
Džůny

Další věc, která nedává smysl je upíchání Sněha. Nejdřív ho i s Divokými pustíme skrz bránu a PAK ho zabijeme? Ve které dimenzi tohle sakra dává smysl?

#146 Ann Taylor: Pravdu díš, děvče,

on taky Legolas chytačem je. Jenže šlohne odrážečskou pálku desátému Doktorovi, což je později klasifikováno jako porušení pravidel a tím pádem Nebelvír vyhraje kontumačně. To ovšem mrtvé Sanse není nic platné, že. Navíc, představte si tu ironii; hraje za tým, který má v erbu Lannisterského lva. Vidím v tom jednoznačnou snahu autora o sprostý trolling. Smrt Sansy způsobí citelné Narušení síly a Rada Jediů pochopitelně vyšle nově pasovaného Jedi Alfa, aby zjistil, co se stalo. Prozatím příběh končí v Restaurantu na konci vesmíru, kde Alf marně shání další kočky na svačinku a další cestu, jelikož ty, které si vzal s sebou, již sežral.

#149 Ann Taylor
18.6.2015 | 19:33:36
Ann Taylor

#148 Džůny: Alfa na železný trůn! :D:D Tohle by chtělo pokračování :D

redaktor
18.6.2015 | 20:29:06
Lukass.M

#101 Khare: lidé, kteří měli na svědomí určitě i horší hříchy než Cersei

Promiň, ale kdo z plebsu v králově přístavišti má na svědomí něco víc než královraždu? :D Ten s Lannisterskym ptákem třeba dvojitou? :D Ok, vynechám to za co bude souzená a skočim na to za co se kála – Kolik procent z plebsu má tak na svědomí nevěru s příbuznym? :D

#151 Khare
19.6.2015 | 8:13:43
Khare

#150 Lukass.M: Nevím, neprováděla jsem žádné šetření, ale pánové a dámy z ulice na mě osobně působili tak, že mají na svědomí možná i nevěru s horšími lidmi/tvory/věcmi, a vůbec bych se odvažovala pochybovat o tom, že „házeli kameny“ jen ti, kdo byli bez viny :-) Možná mám předsudky vůči chátře, ale fakt na mě nepůsobili jako vzory ctnosti, které by tak pobuřovala něčí nevěra, spíš se jim líbilo ponižující divadlo zadarmo ;-)

#152 Lukass.M
19.6.2015 | 20:11:41
Lukass.M

#151 Khare: Neřikám že na ní pokřikovali slušný lidi, ani že to bylo „nábožensky“ motivovaný. Každopádně já se v tom vyžíval taky a to snad víc než v holubičim dortíku :D

btw. Když bych se měl kouknout trošku z dálky, je to celý práce Malíčka. Využil znalostí lůzy aby připravil plán, využil styků aby rozhejbal „hnutí prostýho lidu“, z kamarádů si vybral jednoho kterej hraje největšího vrabčáka… Vrabčáci mu kazej byznys, ale kurvy a chlast ho už jako lorda protektora zajímat nemusej a navíc je díky tomu mimo případný podezřelý. zatkli i Tyrelly, ale ruku na srdce – jsou mu Tyrellové blízký, nebo je jen využil? :D nejvyšší vrabčák počkal s vynesenim obvinění „Malíčkovsky“ a to dokonce na čas kdy se Malíčkovi hodí aby se o něj Cersei nestarala :D

20.6.2015 | 16:45:04
Blood_Raven

#122 Rudovous: Tak to at se de cela rezie a produkce vysrat.Jestli to neni strategicka lez opravdu me s tim zklamali.Ostatne by se naslo vic veci,ale k cemu mi to je. :)

21.6.2015 | 16:09:35
Kendal

#68 Khare: A zvážila si fakt, že si tvoja high class zaslúži?

27.6.2015 | 12:14:47
Dragonslay

Premýšlaj nad scénou kedy prišla naša príjemne nepríjemná dáma v červenom do Jonovej komnaty a ako sa za ním zas krásne vrátila . Upalovanie tej malej inak bol jej ťah a dobre vedela čo to sposobí . Inak som jediný čo dúfa že sa vráti Joffrey v novej forme a sundá Ramseyho Sneha ? to by vyzeralo fajn :)

29.6.2015 | 2:09:17
lukasplechacek

#7 Nelika: Tak to mně tvůrci pořádně nasrali. Tu postavu jsem měl velice v oblibě

13.7.2015 | 22:17:16
nimbus212

Prosímvás, není vůbec jisté, že je John mrtvý. Nezapomínejte, že je na Zdi Lady Melissandra a ta (jak víme od Tholose z Myru – doufám že se ten kněz tak jmenoval :D) by měla být schopna dát „Dar života“ :P ;)

26.8.2015 | 21:05:56
Rogue

John je zivi… to nebol on koho zabili,, v 8 casti 5 serie keby ste pozorne pozerali prisli by ste nato..no nic coskoro sa presvedcite sami:D

27.4.2016 | 0:39:36
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama