Game of Thrones (Hra o trůny) Shrnutí a postřehy z epizody The House of Black and White

Shrnutí a postřehy z epizody The House of Black and White

Shrnutí a postřehy z epizody The House of Black and White

Po delší době vám přinášíme shrnutí a některé postřehy z druhé epizody s názvem The House of Black and White. Brzy očekávejte shrnutí a postřehy ke třetí epizodě, které pro vás už připravujeme.


16 0
2.5.2015

V prvním díle se nám vše pěkně nakouslo, tedy až na Aryu. Ta nám to ale vynahradila hned v úvodu druhého dílu The House of Black and White. Na lodi míří do města Braavos, kde hodlá navštívit Dům černé a bíle, bohužel dveře jí nejsou otevřeny, ona se ale nevzdává a čeká dny a noci. Při čekání stále dokola opakuje jména Cersei, Walder Frey, Hora, Meryn Trant, což jsou lidé, jímž slíbila smrt. Poté odhazuje svou minci a od domu odchází, vzápětí ji ve městě navštíví Nikdo a vrátí jí její minci. A Arya se konečně dostává do Domu černé a bíle. Mimo jiné Nikdo na sebe vezme podobu nám známého Jaqena H'ghara. Ten Arye poví, že on sám je Nikým a tím se ona musí stát. Trénink začíná.

Co se týče Cersei Lannister, té se nabalují další a další problémy. Jako výhrůžka z Dorne jí přišel náhrdelník její dcery Myrcelly, o kterém tvrdí, že na světě existují pouze dva takové, jeden nosí právě ona a druhý Myrcella. Je více než jasné, že náhrdelník z Dorne poslala Ellaria, která chce po princi patřičnou odplatu za smrt Oberyna, Doran s ní ale vůbec nesouhlasí. Takže tento krok podnikla Ellaria a Píseční hadi na vlastní pěst, nebo to byl úplně někdo jiný? Je možné, že náhrdelník poslal Malíček, aby vyvolal válku? Na internetu totiž kolují postřehy o tom, že totožný náhrdelník vlastní i Sansa, v šestém díle první série ho dostala od Joffreyho. Nebo se jedná o pouhou chybu? Uvidíme sami. A právě kvůli náhrdelníku se její otec/strýc Jaime Lannister rozhodne vypravit do Dorne a zachránit ji, nebude ale sám, jednoruký muž by toho moc nezvládl, a na cestu si přizve Bronna z Černovody.


Cersei se rozhodne v malé radě udělat menší změny, kde Qyburna jmenuje novým mistrem našeptávačů. Jediný, komu se nelíbí její rozhodování, protože vlastně není ani Pobočníkem/Po­bočnicí krále, je jen Královnou matkou, je strýc Kevan. Ten rozhodně nebude skákat tak, jak ona píská. Jak si s ním poradí? Krom toho všeho Cersei stále trápí Tyrion, na jehož hlavu vypsala odměnu.

(Jedná se opravdu o náhrdelník, který Sansa dostala?)

Daenerys Targaryen to také pěkně skřípe, je na tom podobně jako Cersei. Její Neposkvrnění vojáci hledají některé Syny harpyje, bohužel bezúspěšně. Kvůli tomu, že zapomněli na to, co je to strach, zapomněli, kam se v nebezpečné situaci skrýt. To jim vysvětlí Daario, který najde jednoho ze Synů harpyje. Daenerys stojí před těžkým rozhodnutím, má harpyji poslat k smrti bez řádného soudu a rozsudku? Po diskuzi se svými poradci se rozhodne, že se harpyje dočká soudu a bude spravedlivě odsouzena. S tím ale zásadně nesouhlasí bývalý otrok Mossador, který se rozhodne jednat na vlastní pěst. Zabije harpyji sám. To se samozřejmě nelíbí Daenerys, která nadevše ctí právo a spravedlnost, proto se sic těžce rozhodne Mossadora popravit. Bohužel vynesení takového rozsudku, leč spravedlivého, vede k tomu, že má Dany více nepřátel než původně. Draci Rhaegal a Viserion jsou stále zavření v kobce a Drogon, který byl několik týdnů nezvěstný, se v úplném závěru dílu objeví, když se ho chce ale Dany dotknout, Drogon odlétá.

U Zdi se chystá k volbě 998. lorda velitele Noční hlídky. Před tím si musí ale Jon Sníh vyslechnout slova Stannise Baratheona, ten mu předloží zajímavou nabídku, pokud se s ním Jon spojí, může se z něj stát Jon Stark, lord Zimohradu. Jon se Samovi svěří, že nabídku odmítne, i když je to věc, o které snil celý svůj život, přeci jen složil přísahu Noční hlídce a je to bastard. Při volbě 998. lorda velitele Noční hlídky jsou nominování Alliser Thorne a ser Denys Mallister, poté ale Sam při srdceryvném proslovu nominuje právě Jona, k tomu ještě stihne ponížit Janose Slynta. Nakonec se lordem velitelem Noční hlídky stává právě Jon Sníh. A ještě takový poznatek, když se Alliser zmíní o tom, že Jon miloval divokou dívku, máme tu záběr, kde se malý Olly vážným pohledem podívá na Jona. Došlo mu, že právě on zabil jeho milovanou?

Tyrionova pasáž byla vcelku dost krátká. Mohli jsme vidět, že se s Varysem vydal konečně na cestu do Meereene za Daenerys. Tyrion ovšem není nadšený z cesty, kterou, kvůli odměně, jež Cersei vypsala, musí strávit pouze v kočáru, aby nebyl dopaden. Varys mu celou cestu stále připomíná, že je muž talentu, a zmiňuje se o tom, jak dobře mu to šlo, když dělal Pobočníka krále. A Tyrion přiznává, že se mu líbilo, když měl moc.

Brienne a Podrick jsou rozhodnuti, že zachrání Sansu Stark. Naštěstí pro ně, když zrovna popíjejí v krčmě, si Podrick všimne, že o pár stolů dál sedí Sansa s Malíčkem. Ten se Sansou projednává svou právě schválenou žádost o sňatek. Čí sňatek, to nebylo zmíněno. Brienne neváhá a okamžitě jde za Sansou a poví jí o svém slibu, který dala její matce Catelyn Tully. Malíček a Sansa mají ale argumenty, kterými Brienne sesadí: každý z lidí, které měla Brienne dříve ochraňovat, je mrtvý. Brienne se s Podrickem dává na útěk, záchranu Sansy ale nevzdávají, Malíčkovi se totiž nedá věřit.

Shrnutí a postřehy z první epizody Wars to Come

Foto: HBO

Diskuze /35

barahir

Opravdu bych chtěl dohlédnout až na konec Malíčkovo záměrů. :D

#3 Stardos
redaktor
3.5.2015 | 0:52:32
DDD

Tyjo doufám, že to není chyba ale Malíčkuv plán :O Malíček se Sansou jsou moje nejoblíbenější postavy takže jim dost fandím :D Ikdyž teď Malíčka docela nesnáším, bo Ramsey Sansu nejspíš

znásilní :(

Doufám že oba vydrží až do konce a buď Malíček zabije Sansu, nebo Sansa Malíčka. Byl bych spokojen tak či tak :D Nebo by se mohli zabít navzájem :O

#5 armunder
3.5.2015 | 1:48:55
Stardos

#1 barahir: Určitě jí chce využít na zabití Boltonů , aby se pomstil , potom mi jeho plány zůstávají zakryté :D

3.5.2015 | 13:04:28
Jamis

Tak netvrdil bych, že jí chce využít na zabití Boltonů. Řekl to v tom díle dost jasně, že ano. Situace se radikálně změnila smrtí Tywina Lanistera. Malíček moc dobře ví, že u Cersei mu moc pšenky nepokvete a proto si musí vybudovat novou silnou základnu svých plánů. S Orlím hnízdem a Boltony ve spojení může mít rozhodně větší naději. Takže rozhodně není v jeho zájmu, aby se Sanza v této chvíli mstila.

3.5.2015 | 16:07:12
armunder

#2 DDD: Tohle je spoiler jestli ho nechceš číst tak na něj neklikej

v knize bylo že Theon zachrání Sansu a utečou za Stenisem. Jonh sníh bude zvažovat jestli opustí noční hlídku jak se dozví tu zprávu a bude jednat. Vím že Ramsey ho bude chtít zabít tohle bylo řečeno ve čtvrté sérii. A pak zmizení Sansy bude dávat za vinu Johnovi a napíše mu výhružný dopis.

#6 Eddard1 #7 Zmiaz #8 POLW
3.5.2015 | 19:32:25
Eddard1

#5 armunder: to byla falešná Arya

#9 armunder #9 armunder
3.5.2015 | 19:58:03
Zmiaz

#5 armunder: Doporučuji si přečíst knihu znovu, pokud si jí vůbec četl ;)

#9 armunder
4.5.2015 | 11:31:56
POLW

#5 armunder: V knize se Ramsey a Sanza zatím vůbec nesetkali, Malíček ji chtěl provdat někam úplně jinam.Nevím,co si kde četl, ale doporučuji viz. Zmiaz…

#9 armunder
4.5.2015 | 14:12:42
armunder

#6 Eddard1: tím pádem to vypadá že Sansa zemře a oni se spojí s Boltonama. Sansa je tam úplně sama a nemá šanci ale vy místo Arii je tam Sansa když je to jasný takhle to nějak překroutili ale vidím tam Sansu místo falešné Arii takže zemře ? aby se Ramsey mohl spojit s Boltnama. To já vím taky ale jak vidím překroucený děj tak to mohli takhle upravit. To je další teorie a je vtom zmatek uvidíme jak se děj bude odvíjet dál.

#8 POLW:
#7 Zmiaz:
#6 Eddard1:

#11 Zmiaz
5.5.2015 | 20:09:02
armunder

knihu jsem jinak četl ale jak jsem viděl seriál že se s Boltnové nespojí s Freyema. Situaci u Boltnů urychlyli stejně jak urychlé Stenise jak vyrazí proti nim.

5.5.2015 | 20:11:30
Zmiaz

#9 armunder: Proč bys jí chudinku nechával hned umírat? :D

Jestli jsi knihy četl, tak víš, že Theon (Smraďoch) pomohl Jeayne Poole (falešné Aryi) uprchnout. Takže je dosti pravděpodobné, že se tak stane i Sanse :) A Ramsay se nemusí spojovat s Boltonama… on je Bolton (nyní již legitimní). A propo Boltonové jsou s Freyema již spojený viz rudá svatba a pokud se nepletu, tak Roosova tlustá žena je jedna z Freyů.

6.5.2015 | 10:14:34
armunder

Ale přijedou knim Freyové! Myslím si že Briane zabije Ramsay protože ji má stáhnout z kůže je to pravděpodobný protože tam má Briane namířeno ochránit Sansu.

6.5.2015 | 16:11:33
Zmiaz

Jasně, může se stát všechno. Třeba i to, že seriál půjde alespoň částečně dle knihy :) Tvé stahovaní Brien čtu již poněkolikáté… můžeš mi prozradit , jak jsi na to přišel, nebo je to tajná informace? ;D

#14 Stráťa #15 Ann Taylor
6.5.2015 | 16:22:03
Stráťa

#13 Zmiaz: Nekrm toho trolla, on ti napíše cokoliv aby získal trochu pozornosti.

#19 Zmiaz
6.5.2015 | 17:23:13
Ann Taylor

#13 Zmiaz: Takovýhle blbosti píše i u dalších seriálů, i u těch, co nemají žádný předlohy, to nemá cenu :)

#19 Zmiaz
redaktor
6.5.2015 | 19:32:26
armunder

Tak o co že to takhle povede dál ten seriál pokud jste viděli čtvrtý díl tak tam máte tu předlohu že se tam dějí zvraty. Když je to jasný že otom byla v anglické knize zmínka. Si musíte přečíst knuhu v ajíně a ne v češtině v angličtině má víc stran a autory asi už nebavilo to celý překládat Ann Taylor spíš stebou to nemá cenu ty tvoje teorie u grimma jsou na blití :D je vidět jak si zvrácená ale tamto se má stát! 100% že se to stane! Já to vím. Dokonce i seriál k tomu vede že Briane půjde pro Sansu k Boltnům.

#17 Ann Taylor
6.5.2015 | 21:47:47
Ann Taylor

#16 armunder: To jo no, v anglických knihách Ramsey stahuje Brienne z kůže, překladatelé si ale vyrobili vlastní příběh a zkrátili ho, tak to pak jo, no, to je přece normálka :D Stejně tak moje teorie, jako že nikdo nakonec nezemře, což je asi tak jediná teorie, kterou jsem kdy napsala, tyjo, to je zvrácenost! :D

redaktor
6.5.2015 | 21:56:47
armunder

Tenhle spoiler byl i v počítačové hře telltale game of trones episode 3 tahle hra dokonce i spoileruje serial.

6.5.2015 | 21:57:49
Zmiaz

#14 Stráťa:
#15 Ann Taylor: Tak vypadá to, že tomu sám věří :D Mě jeho komenty vždy pobaví, přijde mi, jako kdyby vždy přečetl všechny spoilery, komentáře a teorie a pak z nich vytvořil něco, o čem je 100% přesvědčen ;D Četla jsem různé teorie o Martinovských knihách, ale že jsou přeloženy jen částečně… to tu ještě nebylo :D

#20 Ann Taylor
7.5.2015 | 8:26:43
Ann Taylor

#19 Zmiaz: Jo, na to jsem taky ještě nenarazila, a že jsem prošla hodně teorií :D Já zrovna chtěla říct, že tomu, co říká, se neříká teorie ani spoiler, ale fanfikce, ale tohle je taky dobrá úvaha :D

#21 Zmiaz
redaktor
7.5.2015 | 8:32:52
Zmiaz

#20 Ann Taylor: Fanfikce, to je vážně trefný :D Možná by armunder mohl přeložit Vichry až výjdou, to by bylo teprve počteníčko :D

#22 Stráťa
7.5.2015 | 9:06:57
Stráťa

#21 Zmiaz: No já bych se ani nedivil kdyby je armunder přeložil dřív než vyjdou…nebo ještě líp než je Martin dopíše.

7.5.2015 | 18:11:22
armunder

No za tři měsíce bych je dokázal přeložit a hlavně se koukněte na trailer páté epizody a uvidíte že seriál k tomu směřuje v tanci draky žádná zmínka nebyla o Briane protože to je vedlejší postava. Ale napsaný to tam bylo. Ale žádná zmínka stejně jako O Cersei jak jsem četl že na jednou je ve vězení jak začíná ta kapitola protože anglická verze tance s draky má 1 600 stran

#25 Ann Taylor #27 Asha124
7.5.2015 | 19:24:45
armunder

A ktomu tahle část ještě počká takže šestý sedmý díl to sami uvidíte a pak to budeme řešit.

7.5.2015 | 19:50:37
Ann Taylor

#23 armunder: …ne, v tanci s draky vůbec nebyla zmínka o Cersei, vůbec, jenom pár stránek s velmi oblíbenou scénou :D A teda chudák Brienne, ona si podle zpráv, co dorazily k Cersei, patrně myslí, že cestuje s Jaimem, a on ji zatím místo toho Ramsay stahuje z kůže! :D

redaktor
8.5.2015 | 8:02:46
Pouty

Tyvole ten zase perlí :D :D :D

8.5.2015 | 12:40:23
Asha124

#23 armunder: Moje anglická verze Tance s draky má jenom 1050 stran, hádám, že mě taky ošidili? :-D Přestaň ze sebe dělat blázna, nikdo ti to nežere. Četla jsem anglickou i českou verzi knihy a jsou nečekaně naprtosto shodné, tak nevím jakou fanfikci jsi četl, nebo spíše si myslíš, že jsi četl, protože s tvou úrovní vyjadřování si nemyslím, že bys uměl moc dobře číst. Vygoogli si aspoň, jak se správně píšou jména postav, než ze sebe začneš dělat experta na trolling…

#28 Salim Hrdonožka #30 armunder
8.5.2015 | 13:07:26
Salim Hrdonožka

#27 Asha124: V anglické verzi se přece i jména píšou jinak, to nevíš:D a on je má naprosto správně… teď mě napadá, co když ta jména dělají těch 500 stran navíc :O ;)

#29 Asha124
9.5.2015 | 14:38:06
Asha124

#28 Salim Hrdonožka: Můžu tě ujistit, že v anglické verzi jsou jména naprosto schodná, kromě příjmení méně významných rodů, které od čtvrtého dílu začali nesmyslně překládat (Redwyne – Rudovín, Kettleblack – Černokotlý, Seaworth – Mořský, atd.)

9.5.2015 | 17:25:12
armunder

#27 Asha124: Ty vole radši skoč pod vlak uvidíš že budu mít pravdu! Tohle má být podle tvůrců když to tam psali že topřekročí knihu až to uvidíš tak budeš čumět že mám pravdu. Takže si naser a anglické verze jsou dvě jedna je originální a druhá je kopie.

#31 Ann Taylor #32 Asha124
10.5.2015 | 16:59:26
Ann Taylor

#30 armunder: …ano, kopie je vždycky odlišná, než originál, proto se pro ni používá výraz kopie, ano. Ještě! Ještěěě! :D Poslední kniha je už roky venku, ale nikdo se nad tím ještě nepozastavil, ano. Ještě! :D Ještě nějaký moudra a novinky! :D

redaktor
10.5.2015 | 18:11:50
Asha124

#30 armunder: Když má někdo IQ mraženého hrášku, je těžké s ním diskutovat :-D Díky za pobavení, takhle jsem se už dlouho nenasmála :-D

10.5.2015 | 19:07:15
Pouty

Pokud by se vyhlašovala anketa o nejlepšího trolla českého internetu, armundere máš můj hlas!!! :D

10.5.2015 | 19:28:57
GameOfThronesTutorials

Sansa má ale menší verzi, Cersei by poznala, že je Sansy.

11.5.2015 | 11:06:17
armunder

Až zjistíte že mám pravdu a seriál se tak bude odvíjet tak vás vypíšu za největší retardy na edně! Stím že mám pravdu a že jsem vyhrál. Stane se to až to bude v nějakém díle páté série zatím to nekomentujte a sledujte seriál. Protože vidím že seriálmíří touhle cestou.

11.5.2015 | 15:56:06
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Osmá série

Kdy začne osmá série a o čem bude?

Kdy začne osmá série a o čem bude?

Tyto otázky si zřejmě klade každý z vás. Sedmá série měla pouhých sedm epizod, u osmé, která je zároveň poslední, to nebude o nic lepší. A možná se jí dočkáme mnohem později.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás