Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 287×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Stanice HBO utratila za zrušený prequel více jak 30 milionů dolarů

Stanice HBO utratila za zrušený prequel více jak 30 milionů dolarů

Ještě před seriálem House of the Dragon stanice vyvíjela jiný prequel seriálu Game of Thrones, u kterého však neprošla jeho pilotní epizoda. Nyní víme, kolik tento „omyl“ vlastně stál.

4 13
3.12.2021

Dlouhou dobu jsme vás pravidelně informovali o tom, jak pokračuje vytváření a natáčení prequelu Bloodmoon, který se měl odehrávat tisíce let před událostmi hlavního seriálu. Štáb sice tehdy obsadil celou pilotní epizodu, natočil ji a dodělal v postprodukci, ale představitelům stanice se vůbec nelíbila. Místo toho došlo k odklepnutí jiného prequelu, kterým se stal seriál House of the Dragon.

Skutečný důvod zrušení tohoto prequelu není znám, nicméně už dříve se předpokládalo, že byl ukončen kvůli kreativním neshodám a překročenému rozpočtu. Ve výsledku však vždycky záleží na názorů představitelů stanice, kterým se pilotní díl prostě nelíbil, a tak celý projekt zavčas zastavili. My však nyní zjistili, že je tento pilot stál více jak 30 milionů dolarů.


(První prequel stál stanici spoustu peněz. Foto: HBO)

Tuto informaci odhalil bývalý předseda společnosti WarnerMedia, Bob Greenblatt: „Za ten pilotní díl prequelu seriálu Game of Thrones utratili víc jak 30 milionů dolarů. Když jsem ten díl pak viděl, řekl jsem šéfovi programu, Caseymu Bloysovi, že se mi ta epizoda nelíbí a že to vůbec nepůsobí jako původní seriál. Ulevilo se mi, když mi řekl, že souhlasí s mými slovy. Kvůli tomu jsme se to rozhodli ukončit. Bylo potřeba odvést spoustu práce, aby nám to vyhovovalo, ale bylo tu velké riziko toho, že se jim to prostě nepovede.“

Takto velká částka jasně ukazuje, co všechno je stanice ochotna udělat, aby vytvořila skutečně kvalitního nástupce Game of Thrones. Pro porovnání, jedna epizoda posledních řad hlavního seriálu vyšla tvůrce na cca 10–15 milionů dolarů. Pilotní epizody vždycky stojí hodně, ale 30 milionů je opravdu velké množství peněz.

Zdroj článku: EW

Diskuze /3

Nina317

Na pilotný diel minú 30 miliónov, oscarovú herečku tam majú v hlavnej úlohe a aj tak to natočia na pi*u :D to je iný level, dohovi kto bol režisérom.

3.12.2021 | 11:40:03
RagnarokCzD

Jesli jim ten pilot „nepřipadal jako GoT“ … zejména ke konci …

Tak je asi škoda, že to neprošlo. :D :D :D

4.12.2021 | 23:14:11
mirako

Určitě to tak hrozný, za tolik peněz, být nemohlo.. Mohli z toho aspoň udělat nějaké video a hodit to na HBO GO nebo YT jen tak pro fanoušky a třeba by se jim to i líbilo…

26.12.2021 | 15:27:10
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama