Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 303×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Zážitky z kinomaratonu

Zážitky z kinomaratonu

Pro ty z Vás, kteří se nemohli zúčastnit kinomaratonu Hry o trůny z jakéhokoliv důvodu, bych si rád dovolil celou tuto akci pořádanou českou HBO zhodnotit a zrekapitulovat.

1 0
1.4.2012

Ti z Vás, kteří se maratonu zúčastnili, jistě také ráno před odjezdem směr Praha, prožívali velkou euforii a natěšení. Já nebyl výjimkou.

Do Prahy jsem dorazil o půl desáté a cesta ke kinu Světozor mi nezabrala více než půl hodiny. Již okolo desáté hodiny, kdy jsem ke kinu poprvé dorazil, stálo před vstupem do kina, několik čekajících fanoušků, kterým nevyšla rezervace, a doufali, že jim včasný příchod vstup na maraton zajistí. V tu chvílí ale před kinem nestálo více než deset lidí a já se proto rozhodl něco malého sníst a ke kinu se co nejdříve vrátit.

Když jsem se přibližně po dvaceti minutách vrátil, dveře do vestibulu kina Světozor, jehož Velký sál je pod úrovní pozemní komunikace, byly otevřeny a já zjistil, že za dobu mé nepřítomnosti se počet čekajících téměř zdvojnásobil a neustále přicházejí další lidé. Bylo zajímavé sledovat, jak se postupně zaplňují kraje chodby a schodiště, aby za chvíli nová vlna lidí zaplnila i prostor mezi takto vzniklými skupinkami.

Čekání bylo celkem dlouhé, ale ze všech zúčastněných bylo cítit velké očekávání a velké nadšení. Když se v 11:45 otevřely dveře velkého sálu a začala vstupní kontrola registrovaných, začala se celá skupina celkem nepříjemně tlačit ke vstupním dveřím. Celá registrační procedura, která spočívala v předložení dokladu, nalezení jména v seznamu registrovaných, připevnění párty náramku a věnování jednoho slosovacího čísla netrvala více než několik vteřin, ale v počtu přes 350 lidí se tento proces protáhl natolik, že promítání začalo s 45ti minutovým zpožděním.

Před samotným promítáním nám byl sdělen jednoduchý harmonogram, ze kterého jsme se dozvěděli, že budou vysílány vždy dvě epizody najednou, pak bude vždy krátká WC pauza a pak další epizody. V polovině promítání (po 6. epizodě) byla obědová půlhodinová pauza, během které jsme se mohli zajít občerstvit.

Promítání, které bylo ve Full HD rozlišení, se na začátku potýkalo s drobnými technickými problémy. Nejdříve trochu kostičkovalo a u druhé epizody se zaseklo při Jonově loučení s Branem. Fanoušci nicméně zůstali celkem klidní a problém byl za chvíli vyřešen. U dalších epizod problémy již téměř nenastávaly.

Přibližně ve 23h nastalo to, na co jsme všichni celý den čekali. Premiérové vysílání prvních dvou epizod druhé série. V tu chvíli i ti, kteří během posledních epizod první série usínali, zpozorněli a bedlivě sledovali filmové plátno. Aniž bych příliš prozrazoval – v nových epizodách se dočkáte přepracovaných úvodních titulků, s novými lokacemi, mnoha nových postav a ve druhé epizodě podstatně více erotických scén, než jak jsme byli doposud zvyklí.

Jak bylo původně avizováno, HBO prokládala jednotlivé vysílací bloky soutěžemi o ceny. Mezi cenami byly 2 plakáty pro druhou sérii, 3 sady DVD první série, hrnek Game of Thrones, který podepsal Sean Bean a pohlednice Game of Thrones, kterou podepsal sám velký George R. R. Martin.

V průběhu celého večera také padala otázka případné afterparty, která se nakonec konala v lokále U sudu. Byli tam super lidé, s kterými se dalo pohovořit o každém detailu Martinova světa, ale výběr lokálu nebyl zrovna nejšťastnější.

Celkový dojem z maratonu mám i přes drobné obtíže velmi dobrý. Pokud by se měla za rok chystat další akce podobného rázu, tak tam rozhodně nebudu chybět.

A co vy? Byli jste na maratonu? Jaké jsou z něho Vaše dojmy?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama