Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 289×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Bowen Marsh

Bowen Marsh

První majordomus Noční hlídky na Černém hradě.

Sezóny 2
2015 - 2016

Bowen Marsh je prvním majordomem a kastelánem Noční hlídky na Černém hradě. Má pod správou každodenní potřeby, jako je vaření, lov, péče o oblečení a výbavu. Zároveň je také členem pětičlenné rady, která stojí v čele Noční hlídky.

Není známo, jak se Bowen Marsh dostal na Černý hrad. Buď spáchal nějaký trestný čin, za který byl poslán na Černý hrad, nebo se k Noční hlídce přidal dobrovolně. Každopádně byl předtím členem šlechtického rodu Marshů sídlícího na Šíji. Svým rodovým postavením podléhal rodu Reedů, kterým rod Marshů odpřisáhl svou věrnost.


první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Bowen Marsh se objevuje u popravení Mance Nájezdníka, který odmítl odpřisáhnout svou věrnost Stannisi Baratheonovi. Následně se účastní volby 998. lorda velitele Noční hlídky, kde stojí na straně stávajícího lorda velitele Allisera Thorneho. Když je Jon Sníh zvolen novým lordem velitelem, tak Bowen není zrovna dvakrát nadšen.

Když Jon Sníh navrhne, aby byli divocí vpuštěni na Černý hrad, tak Bowen a Othell Yarwyck výrazně odporují. Jon však nedá na jejich rady a divoké skutečně na Černý hrad dovede. Zbytek bratrů Noční hlídky to nevydrží a rozhodnou se Jona zabít, proto na něj udělají na nádvoří past, kde jej ubodají k smrti. Bowen Marsh je třetí, který do Jona zabodne svou dýku.

šestá série (Tanec s draky)

Po zabití Jona Sněha se bratři Noční hlídky schází v jídelně, kde Alliser Thorne oznamuje, že Jon musel zemřít. V jídelně se nachází i Bowen Marsh, který se přiznává k tomu, že byl jedním z bratrů, kteří Jona zabili.

Bowen a další zrádní bratři se snaží vyjednávat s Davosem, který se s ostatními bratry zavřel do budovy. Když vyjednávání nepomáhá, tak dá Alliser povel k tomu, ať se zrádní bratři dostanou do budovy za pomoci násilí. V tom však na Černý hrad přijdou divocí, kteří nastolí pořádek.

Jon, který byl oživen Melisandrou, se rozhodne potrestat vzbouřené bratry tím, že je oběsí. Mezi oběšenými bratry je i Bowen.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Trepy

ani jeho jsem si v seriálu nevšiml, ale je to další zmrd

3.7.2016 | 2:26:58
WILLIAM_MOINSPIELD

myslim si že už je jasný kdo usedne na trůn :-)

14.8.2015 | 23:22:01
SaDiablo

Postava s velkým potenciálem. :D

14.8.2015 | 8:02:00
Wolfinator1

Nedá se hodnotit, když tam jen seděl pár vteřin a neprojevil se :D

13.8.2015 | 21:50:06

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama