Game of Thrones (Hra o trůny) Eddard Stark

Eddard Stark

Eddard Stark

Pán Zimohradu, hlava rodu Starků, strážce Severu, manžel Catelyn Tully, podpořil Roberta Baratheona v boji o Železný trůn a porazil rebelii rodu Greyjoyů.

Sezóny 1
2011 - 2011

Patriarcha rodu Starků a strážce Severu vládnoucí pevnosti Zimohrad. Eddard je pravý vůdce, jenž ctí čest a spravedlnost, sic se některým může zdát až příliš rezervovaný a chladný, což jakoby přímo reprezentovalo jeho život na severu Západozemí.

Eddard byl již od dětství blízkým přítelem Roberta Baratheona, kterému pomohl porazit rod Targaryenů a dosadit ho na Železný trůn Sedmi království. Nyní, když zemřel Jon Arryn, jejich starý učitel a především Baratheonův pobočník, je tato pozice nabídnuta Starkovi. Lord Eddard je ženat s lady Catelyn Tully, se kterou má pět dětí. Vedle toho má ještě jednoho nemanželského syna, Jona Sněha.


Eddard Stark je…

první série (Hra o trůny)

Poté, co se dozví o možném komplotu rodu Lannisterů proti králi, přijme Eddard post Robertova pobočníka. Po příjezdu do Králova přístaviště, hlavního města Sedmi království, tak začne na vlastní pěst vyšetřovat podezřelé okolnosti svého předchůdce Jona Arryna.

V tomto ohledu se dostane do těsné spolupráce s dvěma členy královské Malé rady, Petyra Baeliše a Varyse. I když jim plně nedůvěřuje, nepřímo právě díky nim nakonec odhalí pravdu, kvůli které byl Jon Arryn zabit. Že všechny děti královny Cersei Lannister ve skutečnosti nejsou potomky krále, ale nemanželští bastardi královnina bratra Jaimeho Lannistera.

Když král Baratheon umírá, je jím Eddard jmenován regentem trůnu. Jelikož však ví, že se ho královna Cersei nevzdá bez boje, přijme pomoc od Baeliše, který by mu pojistil případnou nutnost získat si trůn silou. Baeliš však Eddarda zradí a sám Ned je uvězněn jako zrádce a uzurpátor trůnu a odsouzen k trestu smrti. Protože si je ale královna Cersei vědoma Eddardovy počestnosti, rozhodne se ho nechat žít. Její syn Joffrey Baratheon, nyní nový král Sedmi království, však nakonec proti její vůli nařídí setnout Eddardu Starkovi hlavu.

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Boylen

Tyrion je příklad ČESTNÉHO muže. Eddard Stark je příklad RETARDOVANÉHO muže.

26.8.2019 | 21:48:37
RasAlGhull

Čestný muž a Král nejen Severu. Bohužel byl zapleten do hry o kterou nestál.. Malíček mu záviděl to co sám mohl mít ale snažil se to získat přes intriky a další svinstvo. Kdyby byl malíček chytřejší, tak se do rodu Starku mohl dostat. Ale to by tenhle seriál měl jiný scénář.

Zima přichází Lorde Starku

21.5.2019 | 23:37:29
Joachim11

Škoda že umřel už v prní serii ;)

16.5.2019 | 17:30:32
Terryle

Moc toho nestih, ale všecko to jím začalo. Takovej ten symbol správnýho a férovýho krále, jehož nástupce teď hledají?

redaktor
14.5.2019 | 9:36:36
AbrahamCZ

měl jsem jej rád, ale on se svým charakterem nezapadl do GOT hned jsem věděl že brzo umře …

23.2.2019 | 23:45:45
Hoppik1

Velmi čestný a věrný muž. A tyto jeho dvě vlastnosti ho zabily :)

17.2.2018 | 12:53:39
Vampires are sexy

Ubožák, dobře že zemřel hned v první serii…Takoví vládci nikdy nevykonali nic dobrého ani pro lid, ani pro rod a to i v našem světě, aneb s poctivostí nejdřív pojdeš.

13.9.2017 | 13:33:23
ori

Úžasná postava, bol tam síce len necelú sériu, ale navždy ostane v mojom srdci.

2.9.2017 | 15:32:48
Kacik5

Naprostá srdcovka…jeho smrt je pro mě do teď jedna z nejemotivnějších scén..:(

2.9.2017 | 14:28:32
peta5

Jedna z nejlepších postav vůbec, rád bych viděl nějaký pokračování kdyby přežil :-/

22.8.2017 | 21:51:11

Kdo usedl na železný trůn?

Už od začátku seriálu Game of Thrones všechny zajímalo, kdo se na jeho konci zmocní trůnu. Pokud jste finále osmé řady ještě neviděli, tak následující článek nečtěte. 

Spin-off

Hru o trůny sice čeká poslední série, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž oficiálně objednala první spin-off, ve kterém zavítáme do daleké minulosti. 

Reklama

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás