Game of Thrones (Hra o trůny) Eddard Stark

Eddard Stark

Eddard Stark

Pán Zimohradu, hlava rodu Starků, strážce Severu, manžel Catelyn Tully, podpořil Roberta Baratheona v boji o Železný trůn a porazil rebelii rodu Greyjoyů.

Sezóny 1
2011 - 2011

Patriarcha rodu Starků a strážce Severu vládnoucí pevnosti Zimohrad. Eddard je pravý vůdce, jenž ctí čest a spravedlnost, sic se některým může zdát až příliš rezervovaný a chladný, což jakoby přímo reprezentovalo jeho život na severu Západozemí.

Eddard byl již od dětství blízkým přítelem Roberta Baratheona, kterému pomohl porazit rod Targaryenů a dosadit ho na Železný trůn Sedmi království. Nyní, když zemřel Jon Arryn, jejich starý učitel a především Baratheonův pobočník, je tato pozice nabídnuta Starkovi. Lord Eddard je ženat s lady Catelyn Tully, se kterou má pět dětí. Vedle toho má ještě jednoho nemanželského syna, Jona Sněha.


V seriálu si kromě Seana Beana zahrál Eddarda i herec Robert Aramayo (mladší Eddard).

Eddard Stark je…

první série (Hra o trůny)

Poté, co se dozví o možném komplotu rodu Lannisterů proti králi, přijme Eddard post Robertova pobočníka. Po příjezdu do Králova přístaviště, hlavního města Sedmi království, tak začne na vlastní pěst vyšetřovat podezřelé okolnosti svého předchůdce Jona Arryna.

V tomto ohledu se dostane do těsné spolupráce s dvěma členy královské Malé rady, Petyra Baeliše a Varyse. I když jim plně nedůvěřuje, nepřímo právě díky nim nakonec odhalí pravdu, kvůli které byl Jon Arryn zabit. Že všechny děti královny Cersei Lannister ve skutečnosti nejsou potomky krále, ale nemanželští bastardi královnina bratra Jaimeho Lannistera.

Když král Baratheon umírá, je jím Eddard jmenován regentem trůnu. Jelikož však ví, že se ho královna Cersei nevzdá bez boje, přijme pomoc od Baeliše, který by mu pojistil případnou nutnost získat si trůn silou. Baeliš však Eddarda zradí a sám Ned je uvězněn jako zrádce a uzurpátor trůnu a odsouzen k trestu smrti. Protože si je ale královna Cersei vědoma Eddardovy počestnosti, rozhodne se ho nechat žít. Její syn Joffrey Baratheon, nyní nový král Sedmi království, však nakonec proti její vůli nařídí setnout Eddardu Starkovi hlavu.

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii vystupuje, ale hraje ji jiný herec

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii vystupuje, ale hraje ji jiný herec

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
teamjon

Asi nejlepší postava. Nede, chybíš nám.

24.5.2016 | 0:18:57
Spiker

no comment

14.5.2016 | 21:06:30
rockysiburger

Měl raději zůstat zahrabaný v noře na Zimohradě

4.5.2016 | 0:50:13
Eleanor05

Moje stále nejoblíbenější postava, i po pěti sériích. Jeden z nejkladnějších a zároveň nejcharismatič­tějších mužů v GoT. Je ale fakt, že s tou svou ctí a ideály nemohl bohužel v Králově přístavišti dlouho přežít… :-(

25.4.2016 | 13:02:44
Akisi

Asi nejkladnější postava v GoT, a taky jak to s ním dopadlo… Na mě byl moc naivní. Ale jinak správnej chlap, to se musí nechat.

9.4.2016 | 20:28:43
scroller

Otec nejnudnějšího rodu v celéme Westeros, svoji roli vzal až moc vážně, a svou nejnezajímavosti byl bezkonkorenčně předčil i své potomky, což je téměř nemožná věc.

3.4.2016 | 16:40:35
VampKošilka

To sis Boromire moc nepolepšil.

2.4.2016 | 18:23:18
ImTheOneWhoKnocks

Skvělý otec i vládce. Chybí mi…

24.3.2016 | 18:33:23
Sa(fi)ra

Když hraješ o trůny, čest a férovost se asi moc nenosí…Nicméně přesto je jednou z mých oblíbených postav, mám prostě slabost pro klaďase do morku kostí… Ned je určitě muž, kterého bych brala za přítele…

11.3.2016 | 22:05:53
Deiria

Kdyby použil víc mozek, mohl ještě žít :D

26.2.2016 | 12:59:49

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás