Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 303×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Irri

Irri

Věrná dothracká služebnice Daenerys Targaryen.

Sezóny 2
2011 - 2012

Irri je mladá služebná, která je členkou dothrackého klanu khala Droga. Ač na to nevypadá, tak i Irri je dothrackého původu. Společně s ostatními služebnými se stará o vůdce celého klanu, kterému plní nejrůznější přání.

Irri se brzy seznamuje se svou novou paní Daenerys Targaryen, které začne na rozkaz khala Droga sloužit. Její služba se později promění v přátelství a Irri se zároveň stane jednou z nejvěrnějších služebných Daenerys Targaryen, kterou se rozhodne následovat až do svého konce.

Irri se narodila v Dothrackém moři, kde byla nabrána do Drogova klanu. Má černé oči, černé vlasy a je malého vzrůstu. Její charakter je milý, avšak důsledný. Její hlavní vlastností je věrnost.

první série (Hra o trůny)

Irri se stává osobní služkou Daenerys Targaryen, která se stala manželkou khala Droga. Jejím úkolem je naučit Daenerys dothrackým zvykům a zároveň ji naučit plynule mluvit jejich jazykem. Kupodivu se to Irri daří, protože se Daenerys rychle učí. Po čase Irri zjistí, že je Daenerys těhotná, což nejvíce potěší Droga.

Irri se dále drží po boku své khaleesi a jednou uvidí, jak Daenerys drží hořlavá vejce, proto jí je vezme, aby se nepopálila. Během toho se Irri skutečně popálí, ale Daenerys nikoliv, což dokazuje, že je opravdovým potomkem draků.

Drogo je během jednoho boje poraněn a následně podléhá svému zranění. Daenerys prosí čarodějnici, aby Droga zachránila, což se jí sice podaří, ale Drogo není ničeho schopen. Celý klan se tak rozutíká pryč, protože nemají svého vůdce. Jen malá skupinka zůstane při Daenerys a právě v této skupince se nachází i Irri, která si svou novou paní velmi oblíbila.

druhá série (Střet králů)

Irri se se zbytkem věrných plahočí pouští, ale cesta nikam nevede, proto se Daenerys rozhodne poslat své nejlepší jezdce do třech různých stran, aby nalezli nějakou záchranu. Když se vrací Rakharův kůň, tak se Irri rozbrečí, protože si uvědomí, že Rakharo zemřel. Důkazem jeho smrti je useknutá hlava v pytli, který je přivázán koni kolem krku.

Brzy se objeví Kovarro, který celý zbytek klanu zavede do města Qarth, kam jsou vpuštěni. Irri se přestane líbit, jak se tu začne chovat druhá služka Doreah, která začne porušovat dothracké zvyky.

Když se jednoho dne Daenerys prochází s Xarem Xhoanem Daxosem, tak je její obydlí napadeno. Irri se zrovna nachází v její ložnici a když se Daenerys konečně vrátí domů, tak zjišťuje, že někdo ukradl její draky. Zároveň na podlaze nalézá mrtvou Irri, která útočníkům podlehla.

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Priemerná postava, škoda že vystrihli scénu s jej smrťou.

webmaster
8.1.2022 | 18:28:48
StrejdaCZ

Škoda jí, rád bych jí tam viděl i teď :/

15.8.2015 | 20:57:29
Wolfinator1

Oddaná, ale nějak mi byla protivná :D

13.8.2015 | 21:50:56

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama